Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:16:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li vanzemaljci postoje?  (Pročitano 17317 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
SSB dečko je gledao Space  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Kao sto rekoh, vanzemaljci bez ikakve sumnje postoje, ali to nikako ne znaci da nismo sami, nego upravo da ostajemo sami, jer smo "samo malo zabaceni", tj. mi do njih ne mozemo, a oni nemaju sta ovde da traze.

Ne, apsolutno je netacno da nemaju sta ovde da traze. Ako pod terminom "vanzemaljac" podrazumevamo "oblik inteligentnog zivota koji je nastao i obitava van nase planete" i ako ne ulazimo u raspravu sta je to inteligencija sa tacke gledista jedog vanzemaljca onda mozemo samo da zakljucimo da su oni vec dugo dugo vremena ovde.

Prvo i osnovno, covek emituje razlicite tipove signala u prostor van Suncevog sistema, ti signali su vec negde daleko daleko i neko ih je sigurno vec cuo.

[...] Ako su znali da dodju ovde onda znaju i da dodju u vreme kada su recimo izumrli dinosaurusi. A razlog njihovog dolaska? E to je vec pitanje koje je zanimljivo i evo nekoliko pretpostavki:

1. Radi ekploracije zivota i minerala na Zemlji, a narocito Coveka kao predstavnika tog zivota i najrazvijenije vrste,
2. Radi ekploatacije energetskih resursa. Ovde ne mislim na neku "rudu" ili tako neku glupost, sigurno da su dovoljno napredni da im ne trebaju nikakvi minerali sa Zemlje koje vec nemaju, osim iz razloga navedenih u prvoj pretpostavci. Mislim na ekploataciju samog zivota i covekove duhovne energije u nama nepoznate svrhe.
3. Radi eventualne fuzije Coveka kao fizickog bica i njihovih dusa ( koje su najverovatnije reptoidnog oblika jer postoji veliki broj dokaza koji ukazuju na ovako nesto) i prolongiranja svog zivota kroz nas, tako da prakticno "kupe" sve sto valja od ljudske vrste i nastavljaju svoj put svemirom.

Ne budi smesan. U svemiru postoji ogroman broj inteligentnih vrsta. Zemlja je u jednom budzaku jedne od vise hiljada (mozda cak i vise milijardi) galaksija.

Tacno, istih tih minerala kojih ima na Zemlji ima na kvadrilionima drugih planeta. Isto tako, vrlo slicnih i potpuno razlicitih obnlika zivota -- dakle i onih zasnovanih i na ugljovodonicima i vodi, i onih zasnovanih na sasvim drugacijim jedinjenjima -- ima vrlo mnogo. Ne postoji nikakav razlog da se pretpostavi da su neki razvijeniji bas zasnovani na ugljovodonicima, a kamoli da tamo postoje kicmenjaci, a o tome da postoje bas nekakvi reptili je besmisleno i mastati.

S druge strane, srodne ili cak identicne bakterije mozda postoje na vise planeta: to ne znaci da se zivot na njima razvijao na isti nacin.

Ljudska bica i sve drugo sto postoji na Zemlji je toliko nevazno, malo, nebitno da neko ko ima razvijeniju tehnologiju -- toliko razvijenu da bi mogao da dodje dovde -- nema apsolutno nista ovde da nadje sto bi njemu bilo potrebno, a oni koji su -- uslovno receno -- intelignetni kao covek, a na slicnom nivou tehnoloskog razvoja, ne mogu da odu dalje od susedne planete (pa i to je pitanje).

Najzad, ljudska "duhovna energija" je insignifikantna. Ona je minorna u odnosu na kosmos. Cesto je ona potpuno nepotrebna i samim ljudima (npr. duhovna energija koja je zamislila i stvorila Auschwitz, Jasenovac, koncentracione logore za Amerikance japanskog porekla u samopj Americi...).

Oni koji bi eventulano mogli da dodju do Zemlje za takvom "duhovnom energijom" nemaju nikakve potrebe.

Najzad, mravi konstantno emituju signale jedni drugima, kojima upozoravaju druge vrste mrava da se drze dalje, a pozivaju srodne da im se pridruze. Svakako, mravi pripadnici jedne iste vrste su mnogo vise altruisti jedni prema drugima (mozda i zato sto su preko 85% zenke), a umeju da budu i brutalni prema drugim vrstama mrava.

U svakom slucaju, njihove signale covek, koji je -- ako je? -- inteligentniji od njih, ne primecuje, osim ako neki entomolog (mozda pet naucnika ukupno na vise od sest milijardi ljudi) napravi aparaturu kojom prati signale kojima mravi komuniciraju.

I zasto to radi: da nesto bolje razume. Ne da iskoristi "duse" mrava ili da se sa njima spaja. A to je zivot koji potice sa ove iste planete -- i covek i mravi... Dakle, opusti se: nema ni govora o nekakvim reptilima iz kosmosa koji hoce da udju u tvoj mozak.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
... postoje i interesantne naucne ili kvazinaucne teorije koje pokusavaju da objasne evoluciju ljudske vrste upravo 'vanzemaljskim' intervencijama
baziraju se na najstarijim ljudskim zapisima i istrazuju zasto je covek kakvog danas poznajemo nastao bas u Mesopotamiji...
cak idu toliko daleko da pretpostavljaju da su bogovi, u koje ljudi veruju od davnina (u ovoj ili onoj varijanti) zapravo vanzemaljci...!
sa porukom i poukom da je nasa planeta veoma mlada u odnosu na ostatak svemira, i da imamo 'posetioce' oduvek

... verujem da postoji zivot i na drugim planetama, iz prostog&jednostavnog razloga koji je tako ocigledan- ako ga ima na nasoj planeti, sto ga ne bi bilo jos negde?!

interesantno mi je sto se u vecini filmova, romana... itd., pretpostavlja da ce Oni doci ili dolaze da nas porobe?
veoma zanimljiva projekcija... ako smo mi agresivni, sebicni, koristoljubivi kolonisti, sto bi neki drugi oblik zivota imao te (nase) osobine?!
« Poslednja izmena: 12. Mar 2006, 10:46:03 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 142
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
@ikhabot
 Smile 
Nije potrebno da tumachis svoju filozofiju analogije,shvacena je (ironije nikad dosta). Pogledaj neke stvari dva puta,pre nego sto skocis u zakljucak.
To je pak tvoje misljenje,sa kojim neko moze da se slozi,ili ne....Da vec zelis da vodis diskusiju o aspektima tvoje analogije il hipoteze, morao bi prvo prihvatiti da postoje i drugacije perspektive od spostvenih...
Nisam ovde da se prepirem sa tobom,il sa kim drugim,cisto da kazem moje misljenje o temi posto mi je zapala za oko i zvuci zanimljivo...
Nema potrebe da mi dajes izvestaj psiholoshke analize mojih postova....stojim uz ono sto kazem,i jednostavno ne ocekujem da mi drugi pripovedaju u sta treba da verujem i kako da uporedjujem predmete nepoznanih cinjenica covecanstvu.

 
Smile


Ok jesam malo preterao, zaista, tvoje misljenje je tvoje misljenje i necu se potruditi da ga promenim, mozda samo da ga iskrivim Smile. Stvar je u tome sto sam pokusao na primeru bakterije da objasnim kako postoje tolike razlicitosti na Zemlji, a kamoli u celoj nasoj galaksiji, da ne idemo dalje nema potrebe. A ti si napisala pitanje nije o bakterijama, kao da ja ne znam o cemu je rec - verovatno se samo nismo razumeli. Znaci moja ispravka je bila na mestu, a to da li je bilo ironije ne znam mozda i nije ako si sve odmah shvatila, u svakom slucaju i ako jesi i ako nisi sad shvatas jos bolje tako da nemoj se ljutiti ok? Ovde i jesmo radi zdrave komunikacije a ne cisto pisanja postova bez reda  Smile

Kao sto rekoh, vanzemaljci bez ikakve sumnje postoje, ali to nikako ne znaci da nismo sami, nego upravo da ostajemo sami, jer smo "samo malo zabaceni", tj. mi do njih ne mozemo, a oni nemaju sta ovde da traze.

Ne, apsolutno je netacno da nemaju sta ovde da traze. Ako pod terminom "vanzemaljac" podrazumevamo "oblik inteligentnog zivota koji je nastao i obitava van nase planete" i ako ne ulazimo u raspravu sta je to inteligencija sa tacke gledista jedog vanzemaljca onda mozemo samo da zakljucimo da su oni vec dugo dugo vremena ovde.

Prvo i osnovno, covek emituje razlicite tipove signala u prostor van Suncevog sistema, ti signali su vec negde daleko daleko i neko ih je sigurno vec cuo.

[...] Ako su znali da dodju ovde onda znaju i da dodju u vreme kada su recimo izumrli dinosaurusi. A razlog njihovog dolaska? E to je vec pitanje koje je zanimljivo i evo nekoliko pretpostavki:

1. Radi ekploracije zivota i minerala na Zemlji, a narocito Coveka kao predstavnika tog zivota i najrazvijenije vrste,
2. Radi ekploatacije energetskih resursa. Ovde ne mislim na neku "rudu" ili tako neku glupost, sigurno da su dovoljno napredni da im ne trebaju nikakvi minerali sa Zemlje koje vec nemaju, osim iz razloga navedenih u prvoj pretpostavci. Mislim na ekploataciju samog zivota i covekove duhovne energije u nama nepoznate svrhe.
3. Radi eventualne fuzije Coveka kao fizickog bica i njihovih dusa ( koje su najverovatnije reptoidnog oblika jer postoji veliki broj dokaza koji ukazuju na ovako nesto) i prolongiranja svog zivota kroz nas, tako da prakticno "kupe" sve sto valja od ljudske vrste i nastavljaju svoj put svemirom.

Ne budi smesan. U svemiru postoji ogroman broj inteligentnih vrsta. Zemlja je u jednom budzaku jedne od vise hiljada (mozda cak i vise milijardi) galaksija.

Tacno, istih tih minerala kojih ima na Zemlji ima na kvadrilionima drugih planeta. Isto tako, vrlo slicnih i potpuno razlicitih obnlika zivota -- dakle i onih zasnovanih i na ugljovodonicima i vodi, i onih zasnovanih na sasvim drugacijim jedinjenjima -- ima vrlo mnogo. Ne postoji nikakav razlog da se pretpostavi da su neki razvijeniji bas zasnovani na ugljovodonicima, a kamoli da tamo postoje kicmenjaci, a o tome da postoje bas nekakvi reptili je besmisleno i mastati.

S druge strane, srodne ili cak identicne bakterije mozda postoje na vise planeta: to ne znaci da se zivot na njima razvijao na isti nacin.

Ljudska bica i sve drugo sto postoji na Zemlji je toliko nevazno, malo, nebitno da neko ko ima razvijeniju tehnologiju -- toliko razvijenu da bi mogao da dodje dovde -- nema apsolutno nista ovde da nadje sto bi njemu bilo potrebno, a oni koji su -- uslovno receno -- intelignetni kao covek, a na slicnom nivou tehnoloskog razvoja, ne mogu da odu dalje od susedne planete (pa i to je pitanje).

Najzad, ljudska "duhovna energija" je insignifikantna. Ona je minorna u odnosu na kosmos. Cesto je ona potpuno nepotrebna i samim ljudima (npr. duhovna energija koja je zamislila i stvorila Auschwitz, Jasenovac, koncentracione logore za Amerikance japanskog porekla u samopj Americi...).

Oni koji bi eventulano mogli da dodju do Zemlje za takvom "duhovnom energijom" nemaju nikakve potrebe.

Najzad, mravi konstantno emituju signale jedni drugima, kojima upozoravaju druge vrste mrava da se drze dalje, a pozivaju srodne da im se pridruze. Svakako, mravi pripadnici jedne iste vrste su mnogo vise altruisti jedni prema drugima (mozda i zato sto su preko 85% zenke), a umeju da budu i brutalni prema drugim vrstama mrava.

U svakom slucaju, njihove signale covek, koji je -- ako je? -- inteligentniji od njih, ne primecuje, osim ako neki entomolog (mozda pet naucnika ukupno na vise od sest milijardi ljudi) napravi aparaturu kojom prati signale kojima mravi komuniciraju.

I zasto to radi: da nesto bolje razume. Ne da iskoristi "duse" mrava ili da se sa njima spaja. A to je zivot koji potice sa ove iste planete -- i covek i mravi... Dakle, opusti se: nema ni govora o nekakvim reptilima iz kosmosa koji hoce da udju u tvoj mozak.

Drago mi je da sam te nasmejao. Kod dosta stvari se i slazemo pa idem od pocetka..

"U svemiru postoji ogroman broj inteligentnih vrsta". Slazem se u potpunosti.

Zemlja zaista jeste u jednom budzaku, tacnije na periferiji jedne galaksije i to samo jedne od enormnog broja galaksija. I sa tim se slazem ali prostor je irelevantan tako da to sto je Zemlja u budzaku i nema mnogo veze, kao sto nema mnogo veze ni to koliko ima galaksija.

"Istih tih minerala kojih ima na Zemlji ima na kvadrilionima drugih planeta. Isto tako, vrlo slicnih i potpuno razlicitih obnlika zivota -- dakle i onih zasnovanih i na ugljovodonicima i vodi, i onih zasnovanih na sasvim drugacijim jedinjenjima -- ima vrlo mnogo.Ne postoji nikakav razlog da se pretpostavi da su neki razvijeniji bas zasnovani na ugljovodonicima, a kamoli da tamo postoje kicmenjaci".
Pa slazem se da ih ima mnogo to sam vec napisao, nisam napisao da su kao i mi, oni i ne mogu biti u fizickom obliku kakvom ga mi poznajemo ako su ovde, razmisli, oni sami su cista energija i kao takvi putuju, samo tako je i moguce da putuju.

"a o tome da postoje bas nekakvi reptili je besmisleno i mastati".     Nista besmislenije od Jasenovca i Ausvica. Ali hajde da budem precizan, nisam mislio na reptile na koje verovatno ti mislis vec na reptoidne oblike zivota i nisam to izmislio postoje ozbiljni radovi iz ovih oblasti kao i mnosto dokaza( istina za sada su posredni ali...)

"S druge strane, srodne ili cak identicne bakterije mozda postoje na vise planeta: to ne znaci da se zivot na njima razvijao na isti nacin."      Slazem se u potpunosti.

"Ljudska bica i sve drugo sto postoji na Zemlji je toliko nevazno, malo, nebitno da neko ko ima razvijeniju tehnologiju -- toliko razvijenu da bi mogao da dodje dovde -- nema apsolutno nista ovde da nadje sto bi njemu bilo potrebno".        Pa mozda ti to izgleda nebitno, ali veruj mi da nije. Ako neko ima razvijenu tehnologiju da dodje ovde on ce doci ovde, nije je razvijao za dzabe. Jedino ako taj drugi oblik zivota koji je intaligentan ne mari za okolinu u kojoj se nalazi pa ni ne razvija tehnologije za prelazenje velikih razdaljina - onda mozda, samo mozda ne bi bio inteligentan.

"oni koji su -- uslovno receno -- intelignetni kao covek, a na slicnom nivou tehnoloskog razvoja, ne mogu da odu dalje od susedne planete (pa i to je pitanje)."   Slazem se u potpunosti.

"Najzad, ljudska "duhovna energija" je insignifikantna. Ona je minorna u odnosu na kosmos. Cesto je ona potpuno nepotrebna i samim ljudima (npr. duhovna energija koja je zamislila i stvorila Auschwitz, Jasenovac, koncentracione logore za Amerikance japanskog porekla u samopj Americi...).
Oni koji bi eventulano mogli da dodju do Zemlje za takvom "duhovnom energijom" nemaju nikakve potrebe."
     Ovo je veoma diskutabilno, pogotovu poredjenje sa koncentracionim logorima, i zahteva potpuno drugu temu. Vanzemaljci koji dodju ce prvo napasti covekovu energiju i eksploatisati je da bi se infiltrirali u zivot na Zemlji. Ovo je veoma logicna pretpostavka. Ne treba njima elektricna energija ili tako nesto, njima treba zivotna energija, bilo kakvog oblika zivota, jer sto bi u suprotnom uopste bili ovde.

"Najzad, mravi konstantno emituju signale jedni drugima, kojima upozoravaju druge vrste mrava da se drze dalje, a pozivaju srodne da im se pridruze. Svakako, mravi pripadnici jedne iste vrste su mnogo vise altruisti jedni prema drugima (mozda i zato sto su preko 85% zenke), a umeju da budu i brutalni prema drugim vrstama mrava. "    Slazem se u vezi zanimljivih informacija u vezi mrava

"U svakom slucaju, njihove signale covek, koji je -- ako je? -- inteligentniji od njih, ne primecuje, osim ako neki entomolog (mozda pet naucnika ukupno na vise od sest milijardi ljudi) napravi aparaturu kojom prati signale kojima mravi komuniciraju."    Slazem se ali to nista ne govori. Nece cela flota zivota na drugim planetama da dodje ovde i da nas proucava vec samo odabrani.

"I zasto to radi: da nesto bolje razume. Ne da iskoristi "duse" mrava ili da se sa njima spaja. A to je zivot koji potice sa ove iste planete -- i covek i mravi... "
Shvatam sta hoces da kazes. A evo tebi pitanje:  Da li covek zaista ne eksploatise mrave?      Pa u prirodi je coveka da uzima od svoje okoline najbolje, pa tako imas primere uzimanja recimo konstrukcije mravinjaka i njihove primene u arhitekturi radi smanjenja potrosnje elektricne energije. E sad to sto covek ne ekploatise duse mrava, to je zato sto nije dovoljno razvijen za tako nesto. Ali sta ako bi saznao da se blizi nuklearna katastrofa i jedino mravi mogu da je prezive. Najbolje da ih ne bi proucavao ako bi imao tehnologiju i ekploatisao do iznemoglosti samo da bi covecanstvu obezbedio opstanak.  Nemoj stavljati u kontekst mrava i coveka uzimanje dusa zvuci neozbiljno.

"Dakle, opusti se: nema ni govora o nekakvim reptilima iz kosmosa koji hoce da udju u tvoj mozak."  Ovo nije  zakljucak koji je koraktan. Nisam ti ja neki povrsni paranoik pa da me takvim predstavljas. Ovo pisem da bi drugi procitali i malo se prepirem, pa sta bez toga bi bilo nezanimljivo zar ne. Ako nista drugo barem cu tebe da nasmejem.  Smile


PS uopste nisam gledao taj dokumentarac vec sam cuo za komentar Hokinga ( evo ispravka  Smile ) na netu/


IP sačuvana
social share
Ica
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Pogledaj. Interesantno je. Smile
Ja sam čitala Hoking-ove knjige...i taj naučnik me oduševljava.
Svako dobro, pozdrav  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


My head is on loose but my shoes are tied

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 8857
Zastava Shishatovac City
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia Peglica
@ikhabot
naravno da smo ovde radi zdrave komunikacije Smile Smile
...Po meni su svi podjednako u pravu-imamo pravo na misljenje...manje vise neki ce se sloziti,neki ne..... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Bash sad, il mozhe odmah? o.O
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 142
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Pogledaj. Interesantno je. Smile
Ja sam čitala Hoking-ove knjige...i taj naučnik me oduševljava.
Svako dobro, pozdrav Smile
@offtopic
JFDR i mene isto. Covek je genijalac -  sirova , nesvakidasnja inteligencija.
IP sačuvana
social share
Ica
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 631
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
i knjiga Zenona Kosidovskog, obavezno - Kad je sunce bilo bog
vredi..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 142
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
To sam citao kad sam bio mladji, nije bas ubedljiva
IP sačuvana
social share
Ica
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1729
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
....
Ljudska bica i sve drugo sto postoji na Zemlji je toliko nevazno, malo, nebitno da neko ko ima razvijeniju tehnologiju -- toliko razvijenu da bi mogao da dodje dovde -- nema apsolutno nista ovde da nadje sto bi njemu bilo potrebno,
...

Premda ti priznajem da si divno obrazložio nešto u šta i sam polažem podosta nade, moram da te pitam ovo:
zašto misliš da znaš potrebe i/ili interese nekoga ko ima razvijeniju tehnologiju od naše?

Lako je moguće da su već bili i uzeli šta im je trebalo, ili su još uvek ovde i uzimaju, ili će doći i uzeti kada oni nađu za shodno.
Isto važi i za ostavljanje.

I iskreno ti kažem, uživao sam čitajući šta si napisao.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:16:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.