Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li su Srbi naivan i neozbiljan narod ?  (Pročitano 18710 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
SonyEricsson 880
Smile pozdrav, novi članu  Smile

Pametan si ti momak. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3185
OS
Linux
Browser
Mozilla
Kakav ti problem imas sa svescu,sa opstim obrazovanjem,sa samim sobom,sa Srbima,sa zenama
100%,sa zivotinjama koje seksualno zlostavljas,jednom reciju ti si mali bolesni potomak ustasa,
koje se bili sve samo ne zdravi,u psihickom smislu.
Kretenu ovo sto cu ti napisati su cinjenice:
1.Beograd je 06.04.1940 god.bombardovan od strane Nemacke
2.Zagreb je 1940 god. na ulicama docekao,vojnike vermahta,tog dana u Zagrebu je padalo smo cvece
   koje su tvoje bake i mama,bacale na vojnike vermahta
3.NDH je bila pozdravljena od strane citavog ¨puka¨!(seljaka,radnika,intelektualaca,klera....do male
   dece po semenistima)
4.tek od 1944god. kada bolesnici iz Zagreba svate,da je nacisticka Nemacka propala,da sa istoka
   dolazi kazna u obliku Crvene armije,i kad je Cercil skoro umro od smeha,kada je dobio ponudu
   iz Zagreba od Pavelica,da se stavi pod komandu carstva,sa zadatkom da se komunizam zaustavi
   na granicama NDH?Tek tada domobrani,ustase i ostala bezlicna masa hrvatskog puka,koja je sa
   sa buketima docekala vojnike vermahta,pocinje da se prikljucuje partizanskom pokretu!
   *cast onima koji su od pocetka bili protiv nacista i ustasa/fasista,koji su bili u redovima NOV
    njih je bilo mnogo,mnogo,mnogo malo.MINORNO!!!
Jebote kakav sam ja MENTOL!!!
Ja pricam sa covekom sa posebnim potrebama! Smile
Decko idi nadji neki beton,i baci se sa desetog sprata na njega!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
 Smile samo bez off-a
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 973
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
hozeombre,

evo jedna moja misao:

Samo stvaranje NDH kao takvo nije zločinačko. Zločinačko je jedino to što se događalo u NDH nakon njenog osnutka, a nitko nije znao što će se u njoj događati nakon njenog stvaranja, niti je namjera bila ikakav genocid ikada nprema ikome.

NDH je poslužila samo i isključivo kao sredstvo za neke pojedince da se dokopaju vlasti, ma kakva ona bila. Naravno da su Hrvati uglavnom pozdravili proglašavanje nezavisne hrvatske države – u trenutku kada je ona bila proglašena – što je i sasvim prirodno i normalno. Ono što treba dodati da je u isto vrijeme u Srbiji postojala Nedićeva Srbija. Razlika između NDH i Nedićeve Srbije je ta da se NDH sotonizirala, a Nedićeva Srbija nije, iako se radi o sličnim tvorevinama.

Jasno je da u uvjetima rata u NDH nije bilo objektivne mogućnosti za višestranačje i demokraciju, ali bilo je mogućnosti donijeti nekakav ustav ali Pavelić se odlučio svu vlast zadržati u svojim rukama, pa tako i odgovornost za eventualne zločine snosi on a ne hrvatski narod kojemu se pripisuju zločini, a koji Pavelića nije ni izabrao da ga vodi nego se sam nametnuo. Dakle, u NDH treba odvojiti režim od naroda jer običan narod nije bio za nikakve zločine i tome slično što je i logično jer Hrvati ne mrze ni jednu naciju i izrazito osuđuju bilo kakvu mržnju ili netrpeljivost na nacionalnoj, rasnoj, vjerskoj ili bilo kojoj drugoj osnovi.

Ustaški pokret po svojim načelima nije bio fašistički: http://hr.wikisource.org/wiki/Na%C4%8Dela_Hrvatskog_usta%C5%A1kog_pokreta

Međutim, čim je ustaški pokret iz nefašističkog počeo mijenjati karakter u fašistički, uvidjevši da je nastanak NDH bila pogreška, Hrvati se odmah bore protiv iste kako bi ju srušili. U tu svrhu prvi sisački partizanski odred osnovan je 22. lipnja 1941. u šumi Brezovica pokraj Siska kako bi srušio NDH. Sisački je odred bio prva antifašistička vojna postrojba u Hrvatskoj, Jugoslaviji i okupiranoj Europi. Imao je 79 boraca koje je predvodio zapovjednik Vladimir Janjić-Capo.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Prvi_sisa%C4%8Dki_partizanski_odred

U odnosu na broj stanovnika, Hrvatska je imala najmasovniji pokret otpora i podnijela relativno najveće žrtve. Čak 70 posto boraca bilo je mlađe od 25 godina, Hrvatska je imala 251 partizanski odred, 78 brigada i 17 divizija. Od sedam korpusa, pet je bilo hrvatskih, ukupno 200 tisuća hrvatskih boraca, koji su se u posljednjih pet mjeseci rata borili protiv pola milijuna njemačkih, talijanskih, ustaških i četničkih snaga. Od 206 tisuća mrtvih boraca, 64 tisuće bilo je hrvatskih.

Dakle u redovima partizanskog pokreta otpora NDH bvrojčano su dominirali upravo Hrvati, od kojih mnogi (a to jest povjesno potvrđena činjenica) nisu bili čak ni članovi Komunističke partije (naprotiv, većinom su bili stranački
neopredijeljeni), a ne-komunisti, već čisti antifašisti su čak predstavljali većinu na prvom zasjedanju ZAVNOH-a. Donosioci odluka ZAVNOH-a čekali su neke bolje dane neobojane crveno-crnim totalitarizmom kako bi se demokratskom voljom Hrvatskog naroda jednog dana mogla stvoriti današnja Hrvatska.

Na kraju, nesumnjivo je da su ustaško-domobranski, četničko-ljotićevski, pa čak i partizansko-komunistički režim odnijeli žrtve, ali rebrojavanjem žrtava samo se relativizira problem. Svaka žrtva je tragična, bez obzira kojih ima više.
« Poslednja izmena: 23. Apr 2010, 12:45:18 od 2772 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
SonyEricsson 880
Ма овог што му усташки покрет није био фашистички треба спамовати.
Ујкара се разбашкарио на српском форуму.
Иначе,да не дође до забуне.Он хрватима сматра и србе који су рођени на територији Хрватске
односно НДХ-е.Свако из Хрватске је хрват ал' у ку*цу. Smile
« Poslednja izmena: 23. Apr 2010, 13:06:38 od Гаги Српска-С »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


da je meni takva mašta

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 83
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Malo ste zabrijali na ustaše, ja sam se malo zezao u prijašnjim postovima, čisto da vidim koliko vas ima zatucanih i blesavih, bila su dva, možda dva i pol.
Ovaj 2772 se baš trudi dokazat da u hr baš i nema ustaša, i da mi ne volimo ustaše, to vam je živa istina, ja osobno ne poznajem niti jednog, ne kažem da ih nema, ali ih ima jako malo, a 95% su klinci koji ni ne znaju što znaći biti Ustaša.
Što se tiće jasenovca i milijun ubijenih srba, malo ste zabrijalu, onda bi sa židovima i ciganima to bilo 1050000 žrtava, to je glupost.
Ne morate tražiti povijesene zapise, i predaje, samo se raspitajte o koncepciji logora, jasenovac kao takav nije bio dovoljno velik za taj broj žrtava, maximum 200 tisuća, ali to je baš maksimum, zbog kapaciteta.
Ako će se nekom dat, pročitajte koliko su njemci truda uložili da razviju logore i da ih naprave učinkovitim....
To vam je kao da vam neko tvrdi da mu stane 10 litara vode u limenku kole.
kome se neda čitat ima i film o toj tematici.
Znam da su usporedbe malo crnjak, ali ne budite naivni............
IP sačuvana
social share
zašto obavezno ne dođeš
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia N97
E ako je ubijeno svega 200 tisuca, onda je to ok ... stvarno ne znam zashto se bunimo.

Smile

IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


da je meni takva mašta

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 83
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
E ako je ubijeno svega 200 tisuca, onda je to ok ... stvarno ne znam zashto se bunimo.

 Smile



ma nije ok ako je jedan, ali ti izvuci zaključak kakav god želiš
IP sačuvana
social share
zašto obavezno ne dođeš
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia N97
Zakljuchak je da se ti cenkash kao na pijaci. 1M, 200K, 10K, koga boli ona stvar. Sistematski ubijati ljude je neshto najgore na kugli zemaljskoj. Nemam ja nishta protiv tebe lichno, nisi ti nikog ubio, ali chinjenica je da vi (kao narod) nikad necete da priznate shta je neko tamo nekad uradio.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.