Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 13:39:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li ste nekada sreli knjizevni lik?  (Pročitano 14164 puta)
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


through stars we will navigate

Zodijak
Pol Žena
Poruke 20552
Zastava On an island in the sun...
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Nedavno sam citala knjigu Davida Sedarisa - Naked- i upoznala sam jednog covjeka koji me podsjeca na pripovjedaca. Smile  Rijeci koje taj covjek koristi, izgled, gestikulacija...sve to me podsjeca na pripovjedaca.

 Moja prijateljica se ne slaze sa mnom, ali ja si ga bas tako zamisljam.   Smile Smile


A sto se tice Misery, mislim da je to Stephen King. A istoimeni film je jedan od najstrasnijih koji sam gledala .Smile
« Poslednja izmena: 10. Jul 2007, 21:16:51 od nela_1601 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Moj drug je Dorijan Grej. Sada je celav ali ljudi moji kad sam ga upoznala imao je dugu sitno kovrdzavu plavu kosu.Isti! Ali nazalost i ponasa se slicno Smile

Право питање је - где крије слику?! Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Da, bas bih i ja to volela da znam.  Smile I kako je ocelavio, tako? Mozda zbog iste?  Smile  Smile



Nela  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Stephen King - Misery

In Misery (1987), as in The Shining (1977), a writer is trapped in an evil house during a Colorado winter. Each novel bristles with claustrophobia, stinging insects, and the threat of a lethal explosion. Each is about a writer faced with the dominating monster of his unpredictable muse.

Paul Sheldon, the hero of Misery, sees himself as a caged parrot who must return to Africa in order to be free. Thus, in the novel within a novel, the romance novel that his mad captor-nurse, Annie Wilkes, forces him to write, he goes to Africa--a mysterious continent that evokes for him the frightening, implacable solidity of a woman's (Annie's) body. The manuscript fragments he produces tell of a great Bee Goddess, an African queen reminiscent of H. Rider Haggard's She.

He hates her, he fears her, he wants to kill her; but all the same he needs her power. Annie Wilkes literally breathes life into him.

Misery touches on several large themes: the state of possession by an evil being, the idea that art is an act in which the artist willingly becomes captive, the tortured condition of being a writer, and the fears attendant to becoming a "brand-name" bestselling author with legions of zealous fans. And yet it's a tight, highly resonant echo chamber of a book--one of King's shortest, and best novels ever. --Fiona Webster

I film - imdb
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Каже ми кева да неку њену пријатељицу зову Мизери Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Meni bese prva asocijacija pesma.  Smile

Inace...

Srela sam kralja Betajnove, Cankarovo delo. Neki oduran, nizak, malo debeo covek, nisko celo, zloban pogled.

(Sta bi sa slikom? Dorijane, Dorijane...)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 24
Zastava U stanu!
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
meni treba marko kraljevic zato help
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 24
Zastava U stanu!
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
meni treba marko kraljevic zato help
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung Galaxy SII
Sreo sam Anu Karenjinu i zvala se Ana... I u meni istu dozu gadosti izazva ta Ana. Bas kao i kad sam citao kjnigu.
A ovoj MIlici bas treba Marko cim salje duple postove  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


http://www.themjplace.com/profile/Suncica

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
SonyEricsson w200i
Definitivno jesam! U istom coveku srela sam dva lika, sto znaci da je taj covek donekle dvojna licnost Smile Naime gore da ne moze gore biti! U pitanju su Falstaf iz Sekspriovog "Henrija IV" i Kazanova  Smile Smile
« Poslednja izmena: 15. Okt 2007, 01:32:05 od SuncicaI »
IP sačuvana
social share
“In a world filled with hate, we must still dare to hope. In a world filled with anger, we must still dare to comfort. In a world filled with despair, we must still dare to dream. And in a world filled with distrust, we must still dare to believe.”
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 13:39:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.