Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:11:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10 12 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li smo krenuli pogresnim putem  (Pročitano 16136 puta)
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Misli ti druže šta hoćeš.

Jedno je sigurno, ako doživimo sudnji dan, ni ti ni ja nećemo biti spašeni, ali ja ću bar znati za šta sam živeo...
Upravo je u tome stvar.I ja znam zašta živim,i zahvaljujuće takvom životu, šta sam sve dobio i postigao.

da ispricham jednu prichicu , da bi pirox lakshe shvatio neke stvari   Smile:

 podje vojnik u rat . ubije jednog neprijatelja , drugog , treceg ... takodje ,oko njega ljudi ginu ... smrt mu postane svakodnevnica i on izgubi osecaj da je ljudski zivot (ukljuchujuci i njegov ) neshto vredno.

 da li je on "kriv" i da li je "kaznjen" ? i  ako nije , shta bi za njega mogla da bude "kazna" ?
Zavisi kako za koga.
Za njega samog on sebi nije kriv niti je to kazna.Jer ubiti za njega kao dobro jutro.I svi koji drugačije misle,nisu normalni,idioti su i budale glupe.
A kaznu nemože čovek da prepiše,već njegova sudbina.
Neki drugi čovek može samo da upozori na grešku, koji ovog čoveka može uvući u nevolje,probleme i patnju.
Recimo kakav odnos i mišljenje imaš prema ovom događaju,tako ćeš ti krojiti sebi sudbinu,u tom pravcu će se događaji razviti,a uzroci i posledice će bit kao nagrada ili kazna,sve po zasluzi.

Lako je propovedati ljubav Boga i prastanje kada nisi smrtno bolestan.
Pa smrtno je bolestan jer,da citiram Borkesa mirotvorca "nije pojeo sva govna koji israo"
Ja sam verovatno pojeo, pa zato sam sada odličnog zdravlja,15 godina se nisam razbolio,dok sam pre svaka dva meseca padao u grip,upalu pluća,imao stomačnu kiselinu,bolela jetra itd.
« Poslednja izmena: 20. Apr 2008, 23:12:09 od Pirox »
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
[
da ispricham jednu prichicu , da bi pirox lakshe shvatio neke stvari   Smile:

 podje vojnik u rat . ubije jednog neprijatelja , drugog , treceg ... takodje ,oko njega ljudi ginu ... smrt mu postane svakodnevnica i on izgubi osecaj da je ljudski zivot (ukljuchujuci i njegov ) neshto vredno.

 da li je on "kriv" i da li je "kaznjen" ? i  ako nije , shta bi za njega mogla da bude "kazna" ?
Zavisi kako za koga.
Za njega samog on sebi nije kriv niti je to kazna.Jer ubiti za njega kao dobro jutro.I svi koji drugačije misle,nisu normalni,idioti su i budale glupe.
A kaznu nemože čovek da prepiše,već njegova sudbina.
Neki drugi čovek može samo da upozori na grešku, koji ovog čoveka može uvući u nevolje,probleme i patnju.
Recimo kakav odnos i mišljenje imaš prema ovom događaju,tako ćeš ti krojiti sebi sudbinu,u tom pravcu će se događaji razviti,a uzroci i posledice će bit kao nagrada ili kazna,sve po zasluzi.


a sad razmisli o ovome : taj vojnik prezivi rat , i pochne da zivi obichno . i prodje 20 godina i on zgazi kolima sluchajno kuche na ulici . i njega obuzme griza savesti zbog tog psa vishe nego zbog ljudi koje je pobio , i vishe zali zbog njegove smrti nego zbog smrti svojih drugova iz rata.

  pa te ja pitam , postoji li tu "pravda" i "bog" ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
[
da ispricham jednu prichicu , da bi pirox lakshe shvatio neke stvari   Smile:

 podje vojnik u rat . ubije jednog neprijatelja , drugog , treceg ... takodje ,oko njega ljudi ginu ... smrt mu postane svakodnevnica i on izgubi osecaj da je ljudski zivot (ukljuchujuci i njegov ) neshto vredno.

 da li je on "kriv" i da li je "kaznjen" ? i  ako nije , shta bi za njega mogla da bude "kazna" ?
Zavisi kako za koga.
Za njega samog on sebi nije kriv niti je to kazna.Jer ubiti za njega kao dobro jutro.I svi koji drugačije misle,nisu normalni,idioti su i budale glupe.
A kaznu nemože čovek da prepiše,već njegova sudbina.
Neki drugi čovek može samo da upozori na grešku, koji ovog čoveka može uvući u nevolje,probleme i patnju.
Recimo kakav odnos i mišljenje imaš prema ovom događaju,tako ćeš ti krojiti sebi sudbinu,u tom pravcu će se događaji razviti,a uzroci i posledice će bit kao nagrada ili kazna,sve po zasluzi.


a sad razmisli o ovome : taj vojnik prezivi rat , i pochne da zivi obichno . i prodje 20 godina i on zgazi kolima sluchajno kuche na ulici . i njega obuzme griza savesti zbog tog psa vishe nego zbog ljudi koje je pobio , i vishe zali zbog njegove smrti nego zbog smrti svojih drugova iz rata.

  pa te ja pitam , postoji li tu "pravda" i "bog" ?
Kakve to Bog ima veze sa tim.Ja sam već rekao,ne kroji Bog nama sudbinu,već mi sami krojimo našu sudbinu.I takođe posledice ne uzrokuje Bog,već naša sudbina po zasluzi.
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia E72
1. Pa smrtno je bolestan jer,da citiram Borkesa mirotvorca "nije pojeo sva govna koji israo"

Aj mi sad reci zbog čega vadiš moje reči iz konteksta i okrećeš ih kako ti odgovara?

2. Ja sam verovatno pojeo, pa zato sam sada odličnog zdravlja,15 godina se nisam razbolio,dok sam pre svaka dva meseca padao u grip,upalu pluća,imao stomačnu kiselinu,bolela jetra itd.

Mislim da čak ne želim ovo da komentarišem, jer je ovakva vrsta autosugestije-ili čega već, sve rekla.

Ja mogu da se pohvalim da u  poslednjih pet godina u mom relativno mladom životu nisam imao problema ni zdravstvenih ni fizičkih (ne pominjem večeri kada sam presušio alkoholom, ali to se svima dešava... hehe), te me ni jedan virus i ni jedna gripa nije sustigla. Dakle?
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26

Kakve to Bog ima veze sa tim.Ja sam već rekao,ne kroji Bog nama sudbinu,već mi sami krojimo našu sudbinu.I takođe posledice ne uzrokuje Bog,već naša sudbina po zasluzi.

 pa u tome i jeste stvar : oslobodi se ideje o bogu kao sudiji i dzelatu ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
1. Pa smrtno je bolestan jer,da citiram Borkesa mirotvorca "nije pojeo sva govna koji israo"

Aj mi sad reci zbog čega vadiš moje reči iz konteksta i okrećeš ih kako ti odgovara?
A kako ih ja to okrećem!? Aj mi ti onda protumači čitav tvoj post,pa da vidimo dali sam ja išta okrenuo kako meni odgovara?
Evo su tvoje reči "dobar je bog što te drži. šta treba, da pojedem sva govna koja sam israo i da kažem, brate pirox, ti si u pravu, bog je milosrdan i dobar (ko dobroćudni tumor), i ti si sve u pravu?"

pa u tome i jeste stvar : oslobodi se ideje o bogu kao sudiji i dzelatu ...  Smile
Pa ja već odavno tvrdim da Bog nema veze sa događajima,niti sa posledicama koji se dešavaju na zemlji,pa samim tim je besmisleno optuživati Boga za nevolje i bilo šta njemu pripisivati,kada smo mi sami uzročnici tih nevolja.
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia E72
1. Pa smrtno je bolestan jer,da citiram Borkesa mirotvorca "nije pojeo sva govna koji israo"

Aj mi sad reci zbog čega vadiš moje reči iz konteksta i okrećeš ih kako ti odgovara?
A kako ih ja to okrećem!? Aj mi ti onda protumači čitav tvoj post,pa da vidimo dali sam ja išta okrenuo kako meni odgovara?
Evo su tvoje reči "dobar je bog što te drži. šta treba, da pojedem sva govna koja sam israo i da kažem, brate pirox, ti si u pravu, bog je milosrdan i dobar (ko dobroćudni tumor), i ti si sve u pravu?"

pa u tome i jeste stvar : oslobodi se ideje o bogu kao sudiji i dzelatu ...  Smile
Pa ja već odavno tvrdim da Bog nema veze sa događajima,niti sa posledicama koji se dešavaju na zemlji,pa samim tim je besmisleno optuživati Boga za nevolje i bilo šta njemu pripisivati,kada smo mi sami uzročnici tih nevolja.

Poenta mog posta je da li je potrebno da kažem da sam grešio u svakoj svojoj proceni (tj pojedem ta govna) i onda da kažem da si u svemu u pravu? Ti bar čitaš bibliju, onda čitaj između redova.

Eto to sam rekao, i ne vidim uopšte kakve to veze ima sa osobom koja je smrtno bolesna? Ajde sad ti meni, Mojsije, razgovetni to.

I druga stvar, ako je bog, koji po tvojoj priči postoji, on onda zna kako sve počinje i kako se završava, zna i kad je svršetak sveta, što znači da je on taj koji je zapisao da će se tako dogoditi. Toliko o tome koliko je dobar...
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Poenta mog posta je da li je potrebno da kažem da sam grešio u svakoj svojoj proceni (tj pojedem ta govna) i onda da kažem da si u svemu u pravu? Ti bar čitaš bibliju, onda čitaj između redova.

Eto to sam rekao, i ne vidim uopšte kakve to veze ima sa osobom koja je smrtno bolesna? Ajde sad ti meni, Mojsije, razgovetni to.
Pa ite kako ima veze.Sam si rekao ko priznaje grešku tj.pojeo govno kako si ti rekao.Pa upravo o tome je reč.Kada neko neće da spozna svoju grešku,iznova i iznova greši,pa kada se razboli,pitamo ko je kriv.Zato sam rekao, nije spoznao,nije priznao grešku tj,nije pojeo svoje govno po zato mora da trpi.
Ja nisam nikakav Mojsije.Jednostavno nevolim bezobrazluk i licemerstvo.Da neko govori ovako,a ponaša se sasvim suprotno.

Citat
I druga stvar, ako je bog, koji po tvojoj priči postoji, on onda zna kako sve počinje i kako se završava, zna i kad je svršetak sveta, što znači da je on taj koji je zapisao da će se tako dogoditi. Toliko o tome koliko je dobar...
Pa naravno da zna,kao što imaju mnogi medijalni,vidovnjaci koji mogu da gledaju izvan tri dimenzije i vremena,pa samim tim mogu da vide i događaje kako počinju i kako se završavaju.To što i Bog video događaje,i to da se nećemo promeniti pa se moramo podleći posledicama naših odluka,to nema veze sa Bogom,niti je on to prouzrokovao.Ako ti predvidiš nečiju smrt,dali si onda ti ubica? Takva pravila su važila u sređnjem veku,kada je predviđanje događaja smatralo veštičarenjem,i takvi ljudi su bili optuživani,kao što danas optužujemo Boga smo zato što je predvideo našu sudbinu koji smo odabrali.Ovo je 21 vek pa malo možemo mućnuti glavom,a ne srednji vek.
A koliko smo mi dobri kada njega optužujemo za nešto što nije počinio,već samo predvidio. Bolje da kažemo da tražimo krivca za događaje i nevolje na zemlji koji smo napravili,samo da nebi priznali naše greške.I eto našli Boga da optužimo. Toliko o tome koliko smo mi dobri i pametni....
« Poslednja izmena: 21. Apr 2008, 01:17:38 od Pirox »
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Sony xperia
Ajde bre dokle ce se vise drzite za ta govna. Pustite ih vec jednom neka otplivaju. E svasta, ... Ko da nema nesto interesantnije i pametnije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia E72
Ajde bre dokle ce se vise drzite za ta govna. Pustite ih vec jednom neka otplivaju. E svasta, ... Ko da nema nesto interesantnije i pametnije.

Izvinjavam se, ali stvar se zaozbiljala.

Poenta mog posta je da li je potrebno da kažem da sam grešio u svakoj svojoj proceni (tj pojedem ta govna) i onda da kažem da si u svemu u pravu? Ti bar čitaš bibliju, onda čitaj između redova.

Eto to sam rekao, i ne vidim uopšte kakve to veze ima sa osobom koja je smrtno bolesna? Ajde sad ti meni, Mojsije, razgovetni to.
Pa ite kako ima veze.Sam si rekao ko priznaje grešku tj.pojeo govno kako si ti rekao.Pa upravo o tome je reč.Kada neko neće da spozna svoju grešku,iznova i iznova greši,pa kada se razboli,pitamo ko je kriv.Zato sam rekao, nije spoznao,nije priznao grešku tj,nije pojeo svoje govno po zato mora da trpi.
Ja nisam nikakav Mojsije.Jednostavno nevolim bezobrazluk i licemerstvo.Da neko govori ovako,a ponaša se sasvim suprotno.

Čekaj, čekaj... Ako se beba rodi bolesna, ne znam od, lupam, neke bolesti srca ili čega već, paralizovana je ili... to je ne bitno sad. Čija govna ona treba da pojede? Zbog čega je ona krivac? Zbog čega ona mora da ispašta? Zato što joj je bog podario život? Treba da se moli i veruje u njega bez obzira što će ostati nakaza i što će celoga života biti drugačija od drugih?

Citat
I druga stvar, ako je bog, koji po tvojoj priči postoji, on onda zna kako sve počinje i kako se završava, zna i kad je svršetak sveta, što znači da je on taj koji je zapisao da će se tako dogoditi. Toliko o tome koliko je dobar...
Pa naravno da zna,kao što imaju mnogi medijalni,vidovnjaci koji mogu da gledaju izvan tri dimenzije i vremena,pa samim tim mogu da vide i događaje kako počinju i kako se završavaju.To što i Bog video događaje,i to da se nećemo promeniti pa se moramo podleći posledicama naših odluka,to nema veze sa Bogom,niti je on to prouzrokovao.Ako ti predvidiš nečiju smrt,dali si onda ti ubica? Takva pravila su važila u sređnjem veku,kada je predviđanje događaja smatralo veštičarenjem,i takvi ljudi su bili optuživani,kao što danas optužujemo Boga smo zato što je predvideo našu sudbinu koji smo odabrali.Ovo je 21 vek pa malo možemo mućnuti glavom,a ne srednji vek.
A koliko smo mi dobri kada njega optužujemo za nešto što nije počinio,već samo predvidio. Bolje da kažemo da tražimo krivca za događaje i nevolje na zemlji koji smo napravili,samo da nebi priznali naše greške.I eto našli Boga da optužimo. Toliko o tome koliko smo mi dobri i pametni....
Citat

Dobro, na stvar ova tema... Samo mi reci jednu stvar, na stranu i to što si fanatizovani vernik i sve, i preskoči ono "to je nemoguće zbog toga i toga", gledaj iz perspektive nekoga ko ne veruje i samo mi reci ovo:

Kakve su šanse da je ko god mogao da obradi bibliju pre 2000 godina? Da uzme i napiše šta mu dune.
Kakve su šanse da je crkva pre 2000 godina raširila priču kako je Isus Božiji sin i kako svi treba da veruju crkvi i da joj plaćaju za ne znam ni sam šta?
Ko kaže da je Isus, pored toga što je imao moći, ako je i ta informacija tačna, jer ti nisi bio tamo pre dve hiljade godina, nisi ga video i nemaš dokaza o njegovom postojanju, nije bio lud... Nije govorio da je Božiji sin samo zato što ima moći, jer u tom vremenu nije bilo toliko ljudi koji su "nahranili 200 njih sa dve vekne hleba -- mrvu po mrvu ili šta već", tako da su se ljudi sa čudnim delovanjima manje viđali nego danas, gde imaš slučajeve klinaca sa telepatijama, telekinezama i sličnim stvarima? Ko kaže da nije sebe precenio?
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10 12 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:11:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.