Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li se može zaraditi od prodaje domena?  (Pročitano 91517 puta)
02. Apr 2014, 15:43:36
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 24
Browser
Chrome 25.0.1364.97
Poslednjjih godina Google neobično favorizuje ime domene, kako značajnu prednost u odnosu na sajtove konkurencije iz srodne oblasti.

Postavlja se pitanje da li je to možda signal da će tako biti i narednih godina, pa da se malo investira u domene?
Ovo se posebno odnosi na domene rs, jer internacinalni domeni su previše velik zalgoj da bi se moglo trgovati njima. Jednostavno, srpski budžet, srpeki domeni.

Da ne dužim, pitanje i možda neka iskustva od vas, vredi li u Srbiji investirati u domene, u cilju njihove dalje prodaje?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Nokia 6120
Nemam iskustva sa tim, mada znam ljude koji se time bave.

Ono što sam hteo da kažem jeste da Google sve manje i manje favorizuje EDM (Exact Domain Match) tako da je pitanje koliko će to uopšte biti bitno za nekoliko godina. Trenutno je to i dalje odlična stvar.

Pozdrav!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 24
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 25.0.1364.97
Pa nisam bio lenj.. Malo sam istraživao. Ne previše, ali nisam uspeo da nadjem previše domena koji imaju dobro ime za ključnu frazu, a da su loše plasirani. Čisto sumnjam da svi rade neki SEO.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Nokia 6120
Ja sam pre određenog vremena napravio sajt na domenu taxibeograd.net radi nekog testiranja, i nisam imao nikakve rezultate, a imao sam nekoliko solidnih linkova. Dakle, dobar domen inicijalno ništa ne znači. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 24
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 25.0.1364.97
Ako 30 firmi iz jedne oblasti približno ima sličan onpage, približno rade na SEO i razvoju sajta, približno slični osnovni parametri (starost domena i sl), Google će jako favorizovati one sa dobrim nazivom domena. Ali, neće favorizovati one koji ništa ne rde na SEO. Bar ne na duže vreme.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 484
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.154
Slabo se razumem u ovu oblast ali sta ja imam od bilo kojeg domena ako znam adresu sajta ili foruma
kad ukucam forum burem ili montazne kuce ko tu zaradjuje i kako? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 24
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 25.0.1364.97
Kako da je znas medju milion adresa? Ok, sala. Znam da shvatas, cinenica je da Google ima pametnjakovice kojima je u interesu da prave korektan algoritam za pretragu, tj. rangiranje sajtova. I sasvim je prirodno i logicno, da ako se dva sajta bave istom delatnoscu, slicno rade marketing, tj. imau priblizan kvalitet, sajt cije ime ukazuje na tu delatnost ima (high) prioritet.
Cinjenica je, takodje, da je Google cascavao sajtove sa dorim nazivom domena, da se zadrze na doborj poziciji duze nego sajtovi koji su pocinjali ali sa nepoveznaim domenima. to bih navao daje im sansu, pa ako se ti sajtovi posetiocima svide i budu konkurentni, onda opstaju na dobrim pozicijama, ali opet naglasvam, uz prirodan rad na SEO.
Dakel, Google defitivno voli naziv domena i tu nema promasaja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 484
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.154
Kako da je znas medju milion adresa? Ok, sala. Znam da shvatas, cinenica je da Google ima pametnjakovice kojima je u interesu da prave korektan algoritam za pretragu, tj. rangiranje sajtova. I sasvim je prirodno i logicno, da ako se dva sajta bave istom delatnoscu, slicno rade marketing, tj. imau priblizan kvalitet, sajt cije ime ukazuje na tu delatnost ima (high) prioritet.
Cinjenica je, takodje, da je Google cascavao sajtove sa dorim nazivom domena, da se zadrze na doborj poziciji duze nego sajtovi koji su pocinjali ali sa nepoveznaim domenima. to bih navao daje im sansu, pa ako se ti sajtovi posetiocima svide i budu konkurentni, onda opstaju na dobrim pozicijama, ali opet naglasvam, uz prirodan rad na SEO.
Dakel, Google defitivno voli naziv domena i tu nema promasaja.
Iskreno meni ni iz dzepa ni u dzep jedino sto moram da platim provajderu za ADSL mada veza nekad zna da zeza
ali Srbija je ovo kome da se zalis.Slabo se razumem u ovu kombinatoriku meni kad treba nesta pitam nekoga ili posetim web lokaciju sta me zanima gde je ko na tabeli neka se takmice. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.125
bilo nekad
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Nije nego!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Ne znam.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 53
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.111
mob
Nokia 3410
Ovi sto se takmice samo za poziciju su obicno katastrofa sajtovi,
a google ima algoritam koji moze da menja kako zeli, to je komedija
oslanajti se na te price... Sto se tice cene domena, ameri placaju
one sa dosta back linova i da su sto stariji... Nista tu nema posebno,
a i nisam siguran da kada plate tu cifru za neki cool domen da ce to
ista da promeni... Onaj ko ulaze samo da bi prodao domen, mozda
moze to vreme bolje da iskoristi...
IP sačuvana
social share
Exit light, enter night.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.