Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 03:25:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li nešto može da se briše  (Pročitano 3358 puta)
09. Avg 2011, 17:07:12
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
Browser
MSIE8.0
mob
VIP VIBE C
Želeo bih da uradim defragmetaciju diska. Međutim, C particija ima samo 12% slobodnog prostora. Da li nešto još može da se briše

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

particijaC.jpg
(240.33 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
Brate, sve moze da se brise, pitanje je sta je od toga tebi potrebno. brisi sta ne koristis.
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Isprazni sadrzaj sledeca dva foldera:

C:\Documents and Settings\TVOJE_KORISNICKO_IME_ili"Administrator"\Local Settings\Temp\

i folder

C:\Windows\Temp\

Napomena za prvi folder: "Local Settings" je skriven i neces ga videti ukoliko ti My Computer ima ukljucenu opciju da skriva "hidden" fajlova.
U tom slucaju prvo ili iskljuci ovu opciju u My Computeru ili koristi Total Commander kojem je omogucen prikaz skrivenih fajlova.

Ako brisanje sadrzaja navedena dva foldera nije donelo dovoljno prostora, iskljucivanje Sistem Restore-a ti moze doneti nekih 10% slobodnog prostora vise na particiji koju zelis da defragmentises.
Nakon defragmentacije mozes ponovo ukljuciti Sistem restore.

Pretpostavljam da znas da ukljucis prikaz skrivenih fajlova u my computeru kao i da iskljucis/ukljucis system restore?

Dalje, ako imas omogucenu hibernaciju racunara - iskljuci ovu opciju! Njenim iskljucivanjem ce ti se kolicina slobodnog prostora na C particiji uvecati za onoliko gigabajta koliko ti racunar ima RAM memorije (npr. iskljucivanjem hibernacije ce ti C particija dobiti pola gigabajta slobodnog prostora vise ako imas 512MB RAM menorije u racunaru.

To je sve sto mi pada na pamet...
____________________
E, sad sam video da koristis total commander.

Koristan savet - Alt + Shift + Enter je komanda total commanderu koja ce izracunati koliko koji podfolder od otvorenog foldera zauzima na hard disku!

Na primer, otvoris Program Files u Total Commanderu i pritisnes Alt + Shift + Enter. Posle par trenutaka (moze potrajati nekoliko minuta ako je u pitanju mnooogo gigabajta!) ce ti prikazati "listing" koliko koji folder u Program Files-u zauzima u bajtovima.

Medjutim, foldere unutar Program Files-a nemoj brisati "klasicno" nego uradi regularan uninstall istoimenog programa koji ti ne treba, a video si da on mnogo zauzima - preko Ad and remove programs iz Control Panela. Smiley
« Poslednja izmena: 09. Avg 2011, 19:22:47 od BulmaSoft »
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
VIP VIBE C
Isprazni sadrzaj sledeca dva foldera:

C:\Documents and Settings\TVOJE_KORISNICKO_IME_ili"Administrator"\Local Settings\Temp\


Hvala ti na iscprnom odgovoru. Folder

C:\Documents and Settings\TVOJE_KORISNICKO_IME_ili"Administrator"\Local Settings\Temp\
C:\Documents and Settings\TVOJE_KORISNICKO_IME_ili"Administrator"\Local Settings\Temporary Internet Files
c:\Windows\Temp
Repair folder - dodaću kasnije tačnu putanju

brišem ručno iz Nero-a. Znači namestim kao da hoću da režem DVD i onda ovo ručno brišem.

Mislim da je ovo moguće brisati i komandom disk cleanup.

Znači, pitanje sam postavio posle ovog birsanja.

Za hibernaciju stvarno ne znam - gde to da vidim? U Kontrol Panel - System?

@Aconja

Ja trenutno računar koristim za obradu teksta - Word 2003, igranje Wow-a, internet i slušanje muzike - bilo putem realplayer ili Windows Media Playera i eventualno će biti za TV karticu i Web kameru.

Znači ja bi pobrisao (planiram skorašnju reinstalaciju Windowsa): Fax Tools,  Messenger, Microsoft Front Page, Microsoft Visual Studio, MSN Gaming Zone (ovo sam svojevremeno brisao, ali se ponovo samo instaliralo),  NetMeeting, Windows Media Connect 2, xerox (ovo nemam pojma šta je samo se instaliralo, ja mislim prilikom instalacije Windowsa).
ABBYY Fine Reader uopšte ne koristim, a mislim da je to program za uređivanje PDF fajlova i ako je to može mi zatrebati, a ne mogu free da ga nađem.


« Poslednja izmena: 09. Avg 2011, 20:31:06 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Opcije hibernacije se nalaze ako desnim dugmetom kliknes bilo gde na prazno mesto na Desktopu, pa izaberes Properties, pa u prozoru koji se otvori odes na jezicak Screen Saver, pa u njemu kliknes na Power, pa ces u tako otvorenom novom prozoru videti jezicak "Hibernate"

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Hibernate.jpg
(80.24 KB, 827x466)
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
VIP VIBE C
Našao sam. Isključena mi je. Inače meni je RAM 2 GB  DDR2. Inače ako te ne mrzi u dve-tri reči, čemu ovo služi.

Jedino ostaje da pobrišem neki od programa koje se naveo. Jedino se plašim da time ne narušim sistem. Zato sam i pitao.
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Bilo sta sto ti je unutar Program Files foldera nije preporucljivo brisati na klasican nacin, nego pogledaj koliko odredjeni folder zauzima, pa otvori control panel i udji u add remove programs i unutar njega nadji doticni program pa odradi deinstalaciju.

A hibernacija sluzi da ti omoguci da uspavas racunar.
Nesto slicno gasenju racunara, monitor ne radi i hard disk ne radi.
Ali se iz hibernacije racunar ukljucuje u vrlo kratkom roku (obicno za par sekundi!) dok se za klasicno paljenje i dizanje windowsa utrosi barem minut i dvadeset sekundi Smiley

Hibernacija deluje tako da Windows celokupan sadrzaj RAM memorije (znaci, u tvom slucaju 2 gigabajta) prekopira u jedan fajl na hard disku (i time zauzme 2GB na hard disku) a onda uspava racunar.

Prilikom vracanja iz hibernacije Windows nije opterecen potrebom ucitavanja svih drajvera nego samo sve "na gotovo" iscita nazad u RAM iz tako predhodno snimljenog fajla...

Hibernacija je cesto bagovita na nekim masinama i korisnici (ili serviseri) istu cesto iskljucuju kao opciju.
Znaci kod tebe je ona vec i bila iskljucena?
« Poslednja izmena: 09. Avg 2011, 22:57:48 od BulmaSoft »
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
VIP VIBE C
Da jeste bila je isključena i ostala je isključena i ostaće isključena jer mi ovo ništa ne znači da brzo podižem računar. Za ta dva minuta, stvarno ne žurim, a da postoji mogućnost da mi mašina bude bagovita.

Ovo za deinstalaciju programa znam, jer sam imao problema davno sa "repovima". Ali, hvala ti što si mi rekao, ti ne znaš, šta ja znam.
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Hibernacija nije ekvivalent gasenju racunara (maticna ploca je i dalje pod naponom i radi!) samo je ugasen hard disk i graficka kartica.

Dakle, hibernacija mu dodje nesto kao jos jaci screen saver.

Iz hibernacije se racunar vraca u normalno radno stanje isto kao iz screen savera - pomeranjem misa ili klikom bilo kojeg tastera na tastaturi.

Ali TADA umesto da se vrati u upaljeno stanje, NEKI racunari znaju da zablokiraju (do racunara je).

Ne kazem da nece raditi na TVOM racunaru (mozes da probas ako zelis).
Ali "cena" hibernacije u tvom slucaju bice jedan fajl na hard disku od 2GB Smiley

U principu svi ljudi koje ja poznajem ne vide nikakvu korist od hibernacije Smiley
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
VIP VIBE C
Da ne odemo off-topic razumeli smo se. Ja i screen-saver ne koristim, jedino ono što Windows sam ima. Znači, ako ne izađem iz WoW-a, i oni me isključe - celu noć meni se vidi ekran - you disconnected from server.

Da se vratimo na problem.

Brisanjem programa - po mome nepotrebnih nisam rešio problem. Ostaje jedino iz Windows foldera ako sme nešto da se ukloni i vidim neki pagefile.sys fajl koji je veliki. Repove po automatskog updejda (fajlovi &*.*) sam pobrisao.
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 03:25:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.386 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.