Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: da li neko ima iskustva sa ljubavnim cinima???  (Pročitano 306123 puta)
22. Dec 2006, 16:14:56
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 170
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
zanima me ima li neko iskustva sa ljubavnim cinima????
ja nesto i ne verujem u te stvari ali ima ljudi koji se bave tim stvarima! sta vi mislite o tome?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
spooky  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


VoLiM JedNOg bLIzanCA... :)

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 434
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
ne znam  da li to postoji ili ne,ali ako neko to vidi kao jedini nacin da bude sa osobom koju zeli onda stvarno...... Smile Smile Smile.... Nije mi Dobrota daleko,pa ako nekom treba mogu da se raspitam kako ide ta procedura oko prijema  Smile ] (*,)

p.s

mislim da ce ovaj topic da ode u....nepovrat  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by shone83: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB

Ti i jA, Ti i Ja, bAsH Bi bILi dOBar pAR... Ti i Ja tI I jA POglEDaj mE JednoM BaR Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Temu je najlase zakljucati....mozda se i javi neko sa interesantnim iskustvima Smiley

Evo sta ja nadjoh:

Moćne ljubavne čini
Piše: Jasna Jojić

Katancem se najlakše odvezuju i vezuju ljubavne čini. Milka D. iz Majdanpeka udala se čim je po uputstvu vračare završila ritual sa metlicom. Kada zatreba, brak se još lakše rastura.

Ako je verovati vračarama, u nizu problema koje muče ljude, najlakše je "rešavati" one ljubavne. Što zbog shvatanja koje je kod Vlaha o seksu i ljubavi, vekovima bilo slobodnije nego kod drugih naroda i nikada im taj resor nije bio tabu. Ali, više zbog obilja rituala, bajalica i amajlija koje se koriste u njihovoj ljubavnoj magiji.

Moralne norme uvrežene u staroj evropskoj tradiciji kod Vlaha su oduvek odudarale. Ljubomora, posesivnost ili kratkotrajna promena partnera nisu bile zlo zbog koga bi neko bio napastvovan sopstvenom grižom savesti ili postavljan na stub društvenog srama. Mladi su se u ranijim vremenima još od najranijeg detinjstva pripremali za polno sazrevanje i promena partnera u određenim granicama bila je čak vrlo poželjna. Zato je još čudnije što je ljubavna magija kod Vlaha najrazvijenija, a romantične bajalice skoro sve odreda imaju moć psihičkog vezivanja ljudi koje liči na opsesiju.

Najiskorišćeniji eksponat u ovim ritualima je katanac. Simbol nečega što se da zaboraviti i osloboditi. Iza njega slede med, kao bezopasno sredstvo koje lepi, ugljen koji u magiji simbolišu ono što pali i bosiljak koji svojim aromatičnim mirisima opija. Crveni ili beli konac, so, šećer i voda, iz kuće obavezni su za identifikaciju ličnosti u magiji, a dodaci na svu tu hrpu, naizgled besmisleno skupljenih predmeta, zavisi od pojedinačnog problema.

U selima Timočke krajine i danas živi veliki broj vračara i proročica i svaka od njih zna veliki broj bajalica koje podstiču zaljubljivanje i trajno vezivanje. Jače ljubavne čini bacaju se bajanjem u sobi usled čega vračara tri puta baja dok mete kuću. Po priči Milke D. iz Majdanpeka, ona je za muža dobila momka kojeg nije ni poznavala, ali joj se jako dopao na prvi pogled. I danas, nakon desetak godina, seća se kako joj je bilo smešno kada joj je vračara sa obližnjeg brda Krš bajala čisteći sobicu u svojoj oronuloj kućici od blata.

- Vračara je tri puta bajala dok mete po kući. Sakupljeno đubre iznosila bi napolje i bacala ga u onom pravcu gde je Lale živeo. Prekrstila se i tri puta ponovila basmu: "Ne metem slamu, ne metem đubre, već metem sve mraviće, već metem sve stenice. Metlom ih pomeh, po Laleta poslah. Kada na njega naiđete da mi ga bockate, podbadate meni da ga otpravite. Mira nigde da nema, ni sa kim da ne prozbori dok se meni ne pojavi - seća se Milka.

Lale, prema kojem je usmerene ovaj ritual, postao je prava žrtva iznenadne strasti koja se u njemu rodila. Kako je već na prvom sastanku priznao Milki, patio je od kako je prvi put ugledao u holu bioskopa. Čežnja koja ga je opsedala bila je posledica nabacanih čini ali on to nije znao. Shvatio je da je zaljubljen i dao sve od sebe da se približi i uspostavi vezu sa Milkom. Naravno, veza se ostvarila munjevito i, kao i obično, završila se brakom. Tako, eto, ukoliko Milka nikada ne sakupi hrabrost da mu prizna šta je kao šiparica učinila, Lale nikada neće saznati kakvo ih je to čudo spojilo i odakle u njemu tolika potreba da joj još uvek, nakon dugog bračnog staža, udovoljava u svemu, poput do ušiju zaljubljenog pubertetlije.

Čuveni obred ljubavne vlaške magije počinje u svitanje. Vračara sa onim ko naručuje čini odlazi na potočić koji teče u pravcu istok-zapad i opkorači ga. Baje praćkajući strukom bosiljka po reci, a potom vodicu prska preko teglice sa medom. Med se kasnije daje osobi koju treba privući. Mažu se usne, trepavice i obrve, a ponekad i vrhovi prstiju kojima se voljena osoba dotiče. U bajalici treba naglasiti stihove: "Stavila mi na glavu mesec sjajni, na prsa blještavo sunce, na ramena dve zvezde Danice, na leđa ružu crvenu, po naručju i bedrima sitne zvezde, da ceo svet gleda u njih, a sa još većim žarom (ime onoga koji se privlači), da mu ne daju mira, ni kad leži, ni kad spava, ni kad priča, dok meni ne dođe, da sebi, srcu, olakša..."

Vlasi misle da ponekad ponešto iz onoga što je suđeno može i izostati. Tada ljudi treba da se obrate za pomoć ne bi li sledili svoju kob. Za tu priliku vlaške vračare koriste posebne rituale namenjene onima koji se do poznog životnog doba još nisu usrećili, oženili ili udali: "Motam tkanicu u smotuljak da se u crnog petla pretvori, da kroz odžak izleti, da ga kljunom u glavu kljucne, da ga tucne, da ga udari, da ga probudi, da mu mira ne da. Maramo, maramče u odžak te hitnuh, u petla te pretvorih sa čeličnim krilima i gvozdenim kljunom. Kada na mog suđenog naiđeš, kljunom ga čukni, krilima mlatni, kandžama ogrebi, iz sna ga probudi, k meni ga uputi, u snu da ga usnim, na javi da ga poznam".

Poznati ritual, za koji vlaške vračare kažu da ga svako može sam izvesti, radi se na Ivandan. Pre izlaska sunca odlazi se u berbu poljskog cveća. Od njega se oplete venac koji se prevuče niz nago telo i kroz njega se, po mogućstvu, svakodnevno gleda u voljenu osobu. Na Đurđevdan treba pripaziti na hranu. U prvi i poslednji zalogaj treba huknuti i sačuvati ih za ljubavni ritual. Uveče se, zajedno s ogledalcem i malo ivera, zalogaj stavi pod jastuk da bi se u snu, kažu, obavezno pojavio lik suđenika za brak.

Amajlije koje imaju dejstva, a ne moraju ih praviti i obajati vračare, u vlaškim selima izrađuju se od maslačka za devojke i od trave "muški raskov" za mladiće. Trava se ispresuje u hartiji, a potom se uvije u maramicu i nosi stalno uz sebe sa leve strane.

Među obredima ljubavne magije, u svim verovanjima, nezavisno sa kog geografskog podneblja niču, majstori magije posebno izdvajaju obrede opsedanja i obrede čini. I u vlaškoj ljubavnoj magiji, sa obronaka Timočke krajine, oni su najpopularniji, mada se tvrdi da oba imaju isti efekat. Kod osobe koja se začarava izazivaju neobična emotivna stanja, pad samopouzdanja, tugu i bol. Ljudi na koje je bačena ova magija iznenada menjaju navike i način života, a njihovi bližnji mogu primetiti i nagle promene njihovih karaktera.
« Poslednja izmena: 22. Dec 2006, 19:19:58 od montenegrina »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia the best
ja gledala na tv - u neke emisije... nije mi se desilo te ne verujem  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 170
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
slazem se sa milenom ,al me zanima da li neko ima iskustva sa tim ili je cuo neke price na tu temu? ja licno ne verujem ali ipak...gde ima dima ima i vatre! sa stanovista logicnog razmisljanja deluje totalno apsurdno da se na ljudski mozak i osecanja moze delovati na taj nacim!a ipak ko ce ga znati....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 205
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Mislim da nije u redu nekoga natjerati i "začarati" da bude sa tobom. Tada to ionako nije ljubav , već čarolija. Tko smo mi da se igramo Boga? Tko se usudi neka proba, no ne bojite li se karme?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


VoLiM JedNOg bLIzanCA... :)

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 434
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
slazem se sa milenom ,al me zanima da li neko ima iskustva sa tim ili je cuo neke price na tu temu? ja licno ne verujem ali ipak...gde ima dima ima i vatre! sa stanovista logicnog razmisljanja deluje totalno apsurdno da se na ljudski mozak i osecanja moze delovati na taj nacim!a ipak ko ce ga znati....

slazem se s tobom,gdje ima dima ima i vatre...ne kazem da ne postoji danas ima svasta,mada...
..a vec sam rekla sta mislim o tim ljudima  Smile

i mene zanima da li neko ima iskustva sa tim,bas bih voljela da cujem  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by shone83: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB

Ti i jA, Ti i Ja, bAsH Bi bILi dOBar pAR... Ti i Ja tI I jA POglEDaj mE JednoM BaR Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 170
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
i ja bih volela da cujem!!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 170
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Vudu vračevi iz šumadijskih brda

Nekad je za ljubavno predskazanje potrebno da devojka ima baštu i u njoj zasađen crni luk. Uoči Đurđevdana treba da makazama iseče dve peruške iste veličine, izgovarajući “leva peruška od” pa kaže ime prvog momka, “a desna”, pa pomene ime drugoga.




Sutradan ode ponovo u baštu i peruška koja je više izrasla predstavlja njenu sudbinu i brak sa onim kome je ta peruška bila namenjena. Ako ove čini daju rezultat, devojka je dužna da ubere biljku kaloper, malo njenih listića izmrvi i stavi kao začin u jelo koje će poslužiti željenom momku, tri puta govoreći u sebi: “Kad pojedeš kalopera, više mene ne otera.”

Pošto je postigla ono što je htela, sledi venčanje, ali bi devojka da i u budućem zajedničkom životu vodi glavnu reč. Kad su ljubavne čini već dale rezultet, zašto od njih odustajati? Nevesta prilikom venčanja, dok se drži sa mladoženjom za ruku, treba da okreće venčani prsten na njegovom prstu, da bi ga i u životu mogla obrtati.

Mlada se mora truditi i da prva uđe u crkvu i budućem mužu zgazi levu nogu svojom desnom. Zatim, tri puta da ga stegne kad sveštenik počne da ih vodi po hramu. Dok prilaze oltaru, treba mladoženji da uputi tri pogleda i svaki put mu se osmehne. I prilikom izlaska iz crkve mora se truditi da bude makar korak ispred njega.
Ako je mladoj stalo da je muž ludo voli, na dan venčanja treba da ustane u cik zore i okupa se u vodi u koju je stavljen srebrni i zlatni novac.

Izlazeći iz vode, ne sme da stane na pod, već se mora popeti na sto, lupiti desnom nogom i tri puta glasno viknuti: “Ja mu vazda bila prva! Moja nek mu uvek bude prva!” Zatim se oko struka opaše zlaćanom žicom, pa je više nikakvo zlo neće snaći, niti će njen muž druge žene voleti.
Postoji i magijska radnja koja obezbeđuje mladoj da budući porod liči na njenu familiju, ali se primenjuje samo ako u mladoženjinoj široj porodici postoje bolešljive i ružne osobe. Tada nevesta prilikom izlaska iz crkve, kad odmakne nekoliko koraka, treba da levom šakom stisne mladoženjinu desnu, pogleda diskretno preko svog desnog ramena najlepšeg člana svoje familije i tri puta izgovori: “Ono što sad lepo videla, tako lepo i rodila.”

Bacanje ljubavnih čini na daljinu, bez dodira ili posedovanja bilo kakvog predmeta osobe na koju se bace čini, postoji samo u naznakama kod Srbe, koji su u vračanjima daleko od sibirskih šamana ili karipskih vudu vračeva. Jer, za bacanje ljubavnih čini potreban je makar i posredan kontakt. Kad, recimo, neko želi da posvađa muža i ženu, treba da jednom od njih u hranu stavi trunku zemlje koju su psi grebali tražeći zakopane koske.

Zato nijedna domaćica nikad nije volela da joj se dok sprema jelo “neko vrzma oko šporeta”. Ako neko ne želi dobro mladencima, stavi s jedne strane puta korice od noža, a s druge nož, i čim tek venčani tuda prođu, korice baci u neku vodu ili duboku jamu i poviče: “Kad se ove korice s nože sastale i spojile, onda se i oni spojili i sljubili.” Kad mladenci pođu na venčanje, dušmani uhvate mačku i psa, svežu ih i stave u jedan džak. Čini se bacaju da bi budući supružnici nesložno živeli. Zato je običaj da, kad svatovi krenu na venčanje, uvek neko ostane u kući, kako ne bi bila prazna.

Kad žena posumnja da je suprug vara, noću, dok on spava, uzme parče crvenog konca i premeri mu penis. Taj konac sakrije, ili ga stalno nosi sa sobom, jer dok god je on u njenom posedu, muž neće moći ništa da uradi sa drugom ženom. Ako čovek ima ljubavnicu u selu ili varoši, njegova žena nastoji da se po svaku cenu dokopa njene košulje ili nekog drugog odevnog predmeta.

U noći kad je mlad mesec pripremi ona mužu hranu od koje će poželeti da bude s njom. Tada obuče košulju ljubavnice i legne s njim u krevet. Posle ljubavnog čina ona sačeka da muž zaspi, onom košuljom obriše njega i sebe, pa sedam puta izgovori: “Kako se sad naše naravi mešaju, tako se vazda mešale!” Potom košulju spali, malo pepela sipa mužu u kafu ili jelo i on će ljubavnicu sasvim zaboraviti.

Kako bi se sprečilo neverstvo, mlada već prve bračne noći uzme otvoren katanac u jednu ruku i dok ima seksualni odnos sa mužem, prebaci ga preko njegovih leđa u drugu ruku i zaklopi ga. Sutradan katanac odnese na grob neke nepoznate osobe i tamo ga ostavi. Dok se taj katanac ne pronađe, ili se muž ne doseti da su mu napravljene čini, neće moći da ima odnos sa bilo kojom drugom ženom osim svojom venčanom.

Ako žena sama ne ume da se izbori sa nevernim mužem, ili čini koje je koristila ne pomažu, onda odlazi kod vračare, koja umešnije izvodi takve poduhvate. Takvih je uvek bilo u svim krajevima Srbije, ali su veoma retki muškarci koji osposobljeni za ovakve rabote. Osoba koja želi da baci ljubavne čini ili da ih se oslobodi, ne mora prisustvovati samom ritualu. Dovoljno je da posrednik donese predmet koji je vlastništvo zainteresovane osobe. Najčešće je to deo odeće ili maramica. Papirne, za jednokratnu upotrebu, nisu delotvorne.

K R A J
   


Izgleda da je ljudima neprijatno da pricaju o svom iskustvu ...ako ga imaju naravno...



   
     
   

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.