Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:39:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li mogu uzeti radnika sa biroa?  (Pročitano 4322 puta)
25. Avg 2013, 02:46:57
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
Browser
Chrome 29.0.1547.57
Posto nisam mogo da nadjem gde da postavim temu, pa reko ovde
Bio sam pre neki dan kod knjigividje i pitao sam je da li mogu da uzmem radnika sa biroa, ona je rekla da ne mogu i da taj zakon vise ne postoji tj da mogu uzeti ali ga biro ne placa vec ga placam ja odnosno poslodavac pa me zanima da li je to istina ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
da ti kazem nesto radnik je lice koje je u radnom odnosu..a ne radnik( neradnik  Smile ) je lice  koji cami na birou...
dakle tebi treba ne radnik sa biroa...a ne radnik..jer radnik je vec zaposlen..kapiras..covjece... Smile

pa odakle bi drugo primio radnika u radni odnos...nego sa biroa za nezaposlena lica..naravno ako ispunjava uslove za taj vid posla... Smile

a sta si ti msilio da ga ti primis..msm radnika da primis... Smile
a biro da ga placa... Smile

ili da uzmes pare...za godinu dana od drzave...njemu das neku bijedu i sutnes ga nakon godinu dana... Smile
ko sto su radili kod nas... Smile  drzava obezbjedila pare za zaposljevanje...
a lopovi ioh zaposle uzme pare pa ih sutnu... Smile nema toga vise....sad idemo u evropu.... Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 25. Avg 2013, 17:28:23 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja mislim da hoce da pita da li moze da uzme pripravnika...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 160
Browser
Opera 11.10
Ja mislim da se taj covek nece vise vratiti na Burek Forum... Svakako ne posle tako lepe dobrodoslice! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.57
Pre godinu dana sam uzeo radnika na slican nacin, nacionalna sluzba za zaposljavanje ga je placala 6 meseci i na meni je bilo da ga jos 6 meseci ja placam takav je ugovor  bio , to je bilo sve lepo dok nije postovao dogovor ( posto drzim pekaru branio sam im nocnu prodaju, jer taj novac sto uzmu od prodaje stavljali su u svoj dzep i bile su kamere koje su to snimile ) i odpustio sam ga vratio sam novac drzavi odnosno 6 meseci po 18 900 dinara. E sad me zanima me da li postoji negde zakon o uzimanje " coveka " sa biroa posto sam trazio to na internetu ali nisam nasao. Nudili su mi invalida odnosno coveka koji se vodi da nije sposoban za rad uslov je bio drzava mi da 200 000 dinara i da radi kod mene godinu dana, NSZ placa ga takodje 6 meseci  a ostalih 6 meseci ga ja placam sem sto sam oslobodjen samodoprinosa. Ali nema veze, ja cisto da pitam da li taj zakon vazi jos ili ne
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Nije u pitanju zakon, verovatno se to "uzimanje coveka" svodi na projekat Prva sansa koji je ove godine ukinut zbog nedostatka novca:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.290.html:423398-Ministarstvo-rada-Umesto-quotPrve-sansequot---strucna-praksa

Takodje, u okviru plana rada Ministarstva za rad i zaposljavanje... za 2013 stoji i ovo:


Citat
Послодавци који припадају приватном сектору и који запошљавају незапослене на новоотвореним радним местима могу остварити право на субвенцију за отварање нових радних места. Субвенција се исплаћује у једнократном износу, ради запошљавања до 50 незапослених лица која су пријављена на евиденцију НСЗ. Изузетно, субвенција се може одобрити за запошљавање преко 50 незапослених лица ради уједначавања регионалног развоја, уклањања диспаритета на тржишту рада и већег степена запошљавања у оквиру гринфилд и браунфилд инвестиција.
Уколико се на новоотвореним радним местима запошљавају особе са инвалидитетом, субвенцију могу користити и послодавци из јавног сектора.
Висина субвенције у 2013. години, према степену развијености јединица локалне самоуправе утврђеним у складу са посебним прописом Владе износи:
- за четврту групу (степен развијености испод 60% републичког просека) и за девастирана подручја (степен развијености испод 50% републичког просека) - 400.000,00 динара по кориснику када се запошљава 11 и више лица, односно 300.000,00 динара по кориснику када се запошљава до 10 лица;
- за трећу групу (у распону од 60% до 80% републичког просека) - 200.000,00 динара по кориснику;
- за другу групу (у распону од 80% до 100% републичког просека) и остале јединице локалне самоуправе - 100.000,00 динара по кориснику.
У случају запошљавања особа са инвалидитетом висина субвенције износи:
- за четврту групу (степен развијености испод 60% републичког просека) и за девастирана подручја (степен развијености испод 50% републичког просека) - 400.000,00 динара по кориснику, без обзира на број лица која се запошљавају;
- за трећу групу (у распону од 60% до 80% републичког просека) - 250.000,00 динара по кориснику;
- за другу групу (у распону од 80 до 100% републичког просека) и остале јединице локалне самоуправе - 150.000,00 динара по кориснику.

Plan moze da se pogleda ovde: http://www.minrzs.gov.rs/doc/zaposljavanje/NAPZ%202013.pdf
« Poslednja izmena: 26. Avg 2013, 01:54:25 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.57
Nisam dovoljno informisan za to, ali znam da su svi tako radili pa i ja. A znam da sam uzimao mlade ljude na obucavanju, to je poslodavca placala drzava a nije mu drzava na radnika davala platu, i znam da sam to radio, mada mi se nije svidjalo jel on dok se ne nauci on mi se je ulizivao, svako jutro mi je kuvao kafu i to, e vec kad ga naucimo on krene ceo kolektiv da zeza kako niko nema pojma i samo mi da odtkazni rok od 15 dana i ode kod drugog poslodavca tj mojeg konkutrenta i pricao kako smo radili i odava strogo cuvane tajne tako je bilo sa 3 mlada radnika koji su isto radili.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
mob
LG Nexus 5
Pa jes to bilo zgodno, drzava ti da 200 000 dinara za radnika koji radi kod tebe za 19 000 din, plus mu ne placas doprinose. Smile

Zasto ne bi odmah zaposlio nekog iskusnijeg i dao mu 500 evra platu? Taj bi bio odan radnik, zasto uopste zaposljavas ljude sa biroa, jel vidis kakvu su ti stetu naneli?

Isao si na to da odradis varijantu u kojoj ti njemu nista ne placas, sve to radi drzava.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.57
Meni je drzva dala te 200 000 dinara, ali sam ja na radnika davao platu 19 000 dinara i samodoprinosi od 9000 dinara, ali ga nije drzava placaja a uslov je bio da radnik koji je na obucavanju radi 24 meseca u kojem slucaju da ga ja odpustim duzan sam da te pare vratim ali ako radnik da otkaz onda ne moram da vratim pare. Uzimam radnike sa biroa zato sto kada istaknem nalepnicu potreban radnik niko se ne javlja, a kad odem u biro oni mi odmah nadju iskusnog radnika( pekara) koji ceka poziv kuci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
mob
Apple 5
Mislim da momentalno nemas neke subvencije od drzave za radnike,osim ako nisi strana kompanija  Smile
Inace je sramota kolko si placao radnike  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:39:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.