Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li lazete u CV-u i koliko mislite da je znacajan sareni CV?  (Pročitano 2511 puta)
11. Okt 2012, 22:14:10
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 309
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
Nokia 6120
Cisto me zanima misljenje, posto mi se malo k**a od sivijeva na tri strane, o tome kako je neko volontirao, ucestvovao na zilion beznacajnih projekata. U fazonu clan sam crvenog krsta, Jazasa, Aegee, Aistec, itd .Cast onima koji stvarno imaju da napisu tri strane sa korisnim stvarima, ali sumnjam da ih ima.
Vidim kako je to postalo jako popularno jer se time ,jelte, dokazujemo kao drustveno aktivne osobe, pune komunikacije, motivacije personalitija.... Smile
IP sačuvana
social share
,,Oni koji umeju da govore, govore kratko.'' Dostojevski

Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
zabole poslodavca za volontiranje. na to se pale HR nesrećnice.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0
mob
Nokia 
Ja CV pisem na dve strane, jedna opsti podaci i gde sam sve radio i druga obrazovanje, treninzi kursevi, jezici i ostale vestine. Navodim samo sto je ispecatirano u radnoj knjizici. Sve je proverljivo, a svaka ozbiljna firma proveri. Volontiranje bolje ne spominji, jer ce odmah videti jednog mladog volontera u tebi i sve sto ces dobiti je prepaid kartica i eventualno neku ciglu od telefona, mozda pravo na besplatnu tanku jutarnju kafu. Nikad nisam volontirao, niti bih, osim eventualno za crkvu par dana fizikalije.
« Poslednja izmena: 11. Okt 2012, 22:27:31 od mkocovic79 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Volontiranje više zanima državne firme nego privatne.

Da se laže u CV-u, ne sme, jer se sve da proveriti.
Budi iskren, napiši konkretno šta imaš bez velike filozofije.

I jeste, napraviše od tog CV-ja čitavu tematiku. A ustvari, tek kada se susretneš sa poslom, može se videti kakav si stručnjak i koliko kvalitetno možeš da radiš. Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0
mob
Nokia 
Da, preporuke mogu biti od koristi. Meni je recimo prvi posao bio u jednoj poznatoj multinacionalnoj kompaniji. Posto je tu bitno da se covek pored posla i chepi nadredjenima, sto je meni uvek bilo strano, a zbog dobrih poslovnih rezultatai i brzo izgradjenog autoriteta kod klijenata, moji nadredjeni su se bunili  gazdama(partnerima). Na kraju mi je partner rekao, gledaj da se ja samo pitam unapredio bih te iznad njih, ali ima nas 3 tako da dobijas mesec dana placeno 100%, tri plate preko za ovo sto si odradio plus preporuku sa kojom ces moci da se zaposlis gde hoces koju licno potpisujem. Sve se tako ii desilo, samo sam za tri plate morao da podsetim, nakon cega su odmah legle.
« Poslednja izmena: 11. Okt 2012, 22:38:56 od mkocovic79 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 309
OS
Windows XP x64
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
Nokia 6120
Sto se preporuka tice imam ih do sad tri od profesora koji su mi predavali, ali to realno svima daju. U fazonu je bilo otkucaj sta hoces, daj da vidimo i pljas potpis.  Sto se volontiranja tice, nisam nikad volontirao, ali sam napisao preporuku da sam negde tamo nesto radio, samo treba da odem tamo da pokazem da mi potpise taj neko koga ja znam ....e sad i  da hoce da proveravaju sve je proverljivo jer znam sta sam NEradio i kada i taj neko zna otkad sam i sta sam NEradio... Smile Inace konkurisem uskoro za prvi posao, pa malo gledam sta da radim sa tim sivijom, u kom formatu da ga pisem evropskom ili ....i dal da nosim sve sertifikate nekih radionica i sta ti ja znam cega vise...
IP sačuvana
social share
,,Oni koji umeju da govore, govore kratko.'' Dostojevski

Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
Ja sam jedna od tih HR nesrećnica. Smile Ne pamtim koliko CV-jeva raznih profila ljudi mi je prošlo kroz ruke, a neke od najčešćih grešaka su preopširan CV u kom piše na sve strane šta su mu/joj hobiji, kakve ima lične osobine, šta bi sve u životu voleo/la da radi i slično.

CV bi trebao da bude što kraći, sažetiji, pregledniji (ali ipak da ima relevantne informacije, ne samo šturo pobrojane teze); trebalo bi da predstavlja rezime nečijeg profesionalnog života, a ne privatnog. Ako kandidat zainteresuje poslodavca, lako će od njega direktno dobiti sve informacije koje ga interesuju.

Što se tiče volontiranja, naravno da to treba navesti, jer šalje poruku da kandidat nije lenština već da je angažovan za nešto i iz nekog drugog motiva koji nije samo novac. Nijedan poslodavac ne želi zaposlenog kome je novac i samo novac osnovna motivacija.

Naravno, ne smarati da previše detaljnim opisima volonterskih (niti bilo kojih drugih) aktivnosti. Kad imam 200 biografija da pregledam za jedno popodne (eno mi ih na stolu u firmi Smile), stvarno mi nije bitno da li neko gaji ribice (ljudi to pišu, majke mi) i da li je na folklor išao/išla tri ili šest godina. To bi mi bilo bitno da tražim uzgajivača ribica ili plesača/plesačicu, u svim drugim slučajevima je potpuno suvišno.

Inace konkurisem uskoro za prvi posao, pa malo gledam sta da radim sa tim sivijom, u kom formatu da ga pisem evropskom ili ....i dal da nosim sve sertifikate nekih radionica i sta ti ja znam cega vise...
Evropski je dobar izbor, sertifikate ne šalji sa biografijom (kao ni diplome, preporuke, propratnu dokumentaciju) osim ako nije eksplicitno naglašeno u konkursu da treba. I ne zaboravi da ga pošalješ u .PDF formatu, jer ne koriste svi ljudi na planeti MS Office.
« Poslednja izmena: 11. Okt 2012, 23:43:55 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0
mob
Nokia 
Kao sto nije svaki posao i predhodno iskustvo isto, tako nije ni svaka preporuka. Tu preporuku sam dobio sa logom i pecatom kompanije koju je potpisao partner, koji inace nije potpisao puno preporuka u zivotu pa mi je stvarno predstavljala dobru ulaznicu za vecinu firmi u to vreme, drugim recima bio sam u poziciji da biram, sto je retkost u Srbiji, pruza dobar osecaj i predstavlja mocan pregovaracki adut. Mnogo je lakse kada covek moze da kaze tu imam to i to, toliko para, toliko odmora, bez subote i prekovremenog, sta vi nudite, naravno mozete za neki procenat i da povecate realno ponudjene plate ali svakako ne blefirate sa parom sedmica u rukama pred ljudima koji vrlo dobro igraju poker, vec sa jakim trilingom ostavljajuci utisak da imate kerpo.
« Poslednja izmena: 12. Okt 2012, 10:05:14 od mkocovic79 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
LG Nexus 5
Gospodin menadzer?  Smile

Covek konkurise prvi put za posao, a ne za mesto izvrsnog direktora kod Miodraga Kostica, dakle prica sa ucenjivanjem poslodavaca i posedovanjem trilinga i kenti ne verujem da ce igrati neku bitniju ulogu.

Sto se tice CV-a, treba izbegavati pisanje jednog istog za sve vrste poslova na koje bi konkurisao po razlicitim firmama. Apsolutno je nebitna cinjenica sto imas kolekciju transformers igracaka i maketa tenkova iz WW2, a konkurises za mesto u nekoj advokatskoj kancelariji ili farmaceutskoj kompaniji. To mozes da ubacis u CV samo ako konkurises za mesto u prodavnicama poput m-hobija i sl.

PDF format se podrazumeva, dosta firmi ne placa ms office pa koriste open/libre office pa se format CV-a lako pokarabaci.

Sve zavisi gde konkurises ili na koje mesto. Sareni CV je dobar, cak i pozeljan ako su u njemu informacije pogodne i pozeljne za posao za koji konkurises, ako nije tako, onda si napravio kupus od CV-a koji niko nece ni procitati. Laganje u CV-u je relativan pojam. Glupo je napisati da imas iskustva u necemu sa cim nisi imao nikakve veze, a opet, nije greh napisati da pored toga sto se trazi u konkursu napises i nesto u sta se realno razumes (samo ne zavrsavas recenicu sa "to znam ali to nisam radio"), a sto moze biti dodatni plus pri odabiru kandidata.







IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
Citat
Da se laže u CV-u, ne sme, jer se sve da proveriti.

али ретко ко (углавном нико) проверава Smile


Citat
Nijedan poslodavac ne želi zaposlenog kome je novac i samo novac osnovna motivacija.

наравно...сваки послодавац жели савршеног радника а то је онај који ради за једно велико Џ Smile







IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.