Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:53:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je sudbina jača od magije  (Pročitano 81733 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Covek koji npr nikad nije video domine ne razume tu igru...

Znaci ne razume ni koncept...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5223
Zastava Voždovac-Beograd
Pa boljim se da je inicio u pravu sto se tice testa inteligencije. Dacu i primer

Davno ja resio da nadjem posao i prijavim se za posao u marketu, Roda. I sad na razgovoru ja i jos dva lika, blejimo na putu tamo pricamo zezamo se. Normalni momci skroz. Jedan od njih stariji jedno sedam osam godina, porodican covek, radio kao magaciner dugo.
I sad pazi, mi resavamo test inteligencije za jebeni market moz misliti, da slazem rafove i guram kolica. Elem taj stariji nije prosao jer se nije snasao na testu. Prvi put covek vidi taj koncept, oblici, nastavi niz i uopste tu vrstu problema. Na testu je ispao ispod prosecno inteligentan a garantujem da bi bolji za posao bio od mene jedno deset puta jer s obzirom da je radio kao magaciner zna covek i kako se vozi viljuskar, i kako se pakuju palete i svasta nesto o cemu ja pojma nisam imao.

A kroz razgovor uopste nemas dojam da je covek ispod prosecno inteligentan, sta vise.

Da bi se nešto izmerilo a što nije očigledno tipa dužina, brzina i tako dalje ljudi su izmislili određene testove koji ne moraju da daju najpreciznije rezultate, ljudi čak mogu i da ih nauče napamet i da ih uvežbaju tako da dobiju par poena više nego što je njihova realna trenutna inteligencija, ali su ti testovi i dalje pokazatelj sa kojim određene institucije i firme mogu da barataju. I da na osnovu tog testa naprave selekciju potencijalnih kandidata.

Na nekim poslovima se radi takođe i test ličnosti koji je zasnovan na ko zna kojim teorijama. Inače ja psihologiju iskreno ne smatram za neku nauku jer nije sposobna da predvidi ama baš ništa.

U tvom slučaju radi se o pojedinačnom primeru.

Ja sam govorio o globalnom fenomenu. Mi ljudi - globalno - smo najinteligentnija vrsta na planeti. I nalazimo se na vrhu ishrane. Uz pomoć tehnologije koju smo mi takođe razvili možemo da istrebimo i najveće vrste na planeti. Što nam ne ide u prlilog što se etike tiče, ali u ishrani nema etike. Ni u prirodi. Pojedi ili budi pojeden.

 
« Poslednja izmena: 23. Feb 2020, 12:34:40 od sharpSoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Mozemo da istrebimo bengalskog tigra al komarce, kurac Smile

Problem sa tim logickim testovima nije verovatno u njihovoj formi, nego mozda u vremenu za koji ih je potrebno resiti. Nije isto nekome dati test koji je slicne resavao sto puta ili nekome od cetrdeset plus koji se prvi put susrece sa konceptom.

I mozda da razbijemo opstu inteligenciju na one podele, fazon, socijalna, logicko-matematicka...

Nekako je vise fer.

Citat
Što nam ne ide u prlilog što se etike tiče, ali u ishrani nema etike. Ni u prirodi. Pojedi ili budi pojeden.


Ne ide nama u prilog sto se etike tice ni u socijalnom aspektu. Mada opet i to zavisi od drustvenog i socijalnog uredjenja.
« Poslednja izmena: 23. Feb 2020, 13:04:41 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Definitivno je razdvajanje na vrste fer ali komplikuje.

Kazu da je sveti gral sportske statistike postici da se jednim brojem oceni kvalitet igrača. Nije uspelo niti će
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5223
Zastava Voždovac-Beograd
Inteligencija nije presudna u evoluciji, ali igra značajnu ulogu. Ne možemo pričati da se samo zbog inteligencije ljudska vrsta popela na vrh lanca ishrane, ali je mnogo pomoglo u početku. A kada smo počeli da pravimo prve naseobine dakle kad smo sa skupljačko lovačke forme prešli na uzgajanje žita tada smo već bili na putu ka vrhu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Jedan od razloga je i odlicna sposobnost regulacije temperature
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Tzv testovi inteligencije...

Su zapravo testovi usko napravljenih kongitivnih funkcija...

Kad su poceli da se primenjuju nikakve inteligencije nije bilo...

Onda je to prosireno prakticno na sve oblasti...

Zapravo radi se o testu koji je u 99% slucajeva neprimenjiv...


Sharp se nalupao ove copy paste pameti za ceo forum...

Ingeligencija pomogla u pocetku...

Smile Smile Smile



« Poslednja izmena: 23. Feb 2020, 17:02:23 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Citat
Onda je to prosireno prakticno na sve oblasti...

Na kakve oblasti je prosiren test inteligencije?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5223
Zastava Voždovac-Beograd
Ma pusti inicija idiota, srećan je kad svima tera inat. Matori prdekanja se dosađuje dok je u penziji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Nije on bas toliko mator koliko se predstavlja, samo pusi mnogo kreka i jebe neke kurve koje mu prenose razne sifilise i naravno to utice na mentalnu stabilnost i zdravlje Smile

Iz njegovog pisanja bi normalan covek pomislio da u zivotu nije radio nijedan test inteligencije.

« Poslednja izmena: 23. Feb 2020, 18:40:12 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:53:54
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: magije sudbina

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.