Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je problem graficka?! Sta da radim?  (Pročitano 2688 puta)
08. Dec 2010, 19:30:00
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Ovako, za pocetak da kazem koju konfiguraciju imam:

amd athlon dual core 5000+
ati radeon 3650
2gb rama

mislim da je ovo dovoljno. . .

E sad, problem je sa fifom 11 ali mozda i sa drugim igrama.  Ajmo polako. . .
Igrao sam i demo i full verziju najnormalnije na 1400x900 i high detaljima, seckao je samo replay, inace mi je fino radilo.  I onda se jednom, posle mesec i po dana najnormanijeg igranja desilo kad sam igrao sa komsijom da rezultat i vreme pocrne, onako kao da je neko u paintu obojio taj deo crnom bojom bukvalno tako izgleda, ja pritisnuo ESC, a u onom meniju grbovi isto pocrneli i onaj igrac na desnoj strani ekrana isto pocrneo, vratim se u igru i tako nastavi nekih pola minuta, minut i izbaci iz igre, dont send. . .  Kad probam da udjem u fifu ponovo kaze error neki E0001. . .  Kad probam u NBA nece. . .  I nista resetujem komp sve normalno posle radi.  Posle nekoliko dana opet mi se to desi ja odmah pokusam da slikam (printscreen) i on me izbaci iz igre i izbaci sledecu poruku: "insufficient memory to create bitmap.  Close one or more applications to increase available memory".  Nista opet ja restart.  Sve ok ali ja ipak smanjim grafiku, rez ostavim istu, smanjim samo detalje na very low.  Nije pomoglo.  Uzmem ja skinem 3dmark da testiram graficku, radio je test dobrih pola sata i temperatura se pela i na 70 stepeni ali je sve bilo pod kontrolom, posle toga sam i igrao igre.  E sad, pored fife mi se desavalo da mi u NBA 2k11 u zadnjoj cetvrtini drasticno padne framerate, bas krene da koci i kad ugasim, kad ponovo pokusam da upalim nba nece.  Onda morao opet reset da radi i tako. . .  Da se vratim na fifu, smanjim ja i rezoluciju ali se opet isto desavalo i kad izbaci jos plus smanji rezoluciju desktopa na istu vu iz igre, onda odem da vratim na 1400 i kaze mora restart da se vrati ja odradim to, posle opet radi normalno sve i tako u krug. . .  Dakle problem se desavao recimo jednom u dva dana, nije stalno, znaci uspevao sam da odigram i cele tekme bez problema, nije svaki put zezalo.  I nista probam ja da testiram graficku i sa furmarkom, isto prodje test bez problema, probam i VideoCardStabilityTest, isto prodje test. . .  Nista, odradim ja reinstall sistema, sve ponovo instaliram i plus najnovije drajvere instaliram (10. 11 onaj zeleni ) .  Tu je nastao pravi haos, izbacivao mi je cak i plavi ekran sa sledecmo porukom: "file ati2dvag, the devise driver got stuck in an infinite loop.  This usually indicates problem with the device itself or with the device driver programing the hardware incorrectly".  Izbrisem taj novi drajver, instaliram one koje sam dobio uz komp pre dve godine i probao sam sa rezolucijom 1024x768 i high detaljima, lepo radi ali opet izbaci gresku, plave ekrane doduse ne vise, ali opet se desava ponekad, sad cu da probam i sa very low ali meni izgleda da to nema neke posebe veze s obzirom sta sam sve pokusao.  A da, trazio sam po netu malo, i skinem pc mark 05 za dijagnostiku, i tu prodje sve moguce testove, i grafiku i memoriju i sve one tamo sa liste. . .

Trenutno se problem manifestuje ovako, pocrni mi rezultat i vreme, krene da secka, ako probam da slikam izbaci ono za insufficient memory, ako nastavim odigram do kraja tekmu sa sve crnilom i seckanjem i onda na rkaju tekme samo me izbaci i dont send, promeni rezoluciju na 1024x768, mora restart blabla ista prica. . .

Na kraju, nije problem da ja promenim graficku, jer po svemu najlogicnije je da je bas ona kriva, ali na drugu stranu prosla je sve moguce testove (osim hebene fife ) i sta ako ja zamenim graficku a uopste nije bilo do nje? Jos bih dodao da pored fife trenutno imam i bez problema radi novi Need for Speed, Madden 08. . .  Malo sam trazio po netu oko onog errora E0001, koliko sam video ispada da to izbcuje kad graficka nema odgovarajuci shader za igru. . .  Stvarno ne znam sta vise da radim. . .

Ljudi molim vas pomagajte kako god!!! Hvala unapred. . .  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.10
Ovako, za pocetak da kazem koju konfiguraciju imam:

amd athlon dual core 5000+
ati radeon 3650
2gb rama

mislim da je ovo dovoljno. . .

E sad, problem je sa fifom 11 ali mozda i sa drugim igrama.  Ajmo polako. . .
Igrao sam i demo i full verziju najnormalnije na 1400x900 i high detaljima, seckao je samo replay, inace mi je fino radilo.  I onda se jednom, posle mesec i po dana najnormanijeg igranja desilo kad sam igrao sa komsijom da rezultat i vreme pocrne, onako kao da je neko u paintu obojio taj deo crnom bojom bukvalno tako izgleda, ja pritisnuo ESC, a u onom meniju grbovi isto pocrneli i onaj igrac na desnoj strani ekrana isto pocrneo, vratim se u igru i tako nastavi nekih pola minuta, minut i izbaci iz igre, dont send. . .  Kad probam da udjem u fifu ponovo kaze error neki E0001. . .  Kad probam u NBA nece. . .  I nista resetujem komp sve normalno posle radi.  Posle nekoliko dana opet mi se to desi ja odmah pokusam da slikam (printscreen) i on me izbaci iz igre i izbaci sledecu poruku: "insufficient memory to create bitmap.  Close one or more applications to increase available memory".  Nista opet ja restart.  Sve ok ali ja ipak smanjim grafiku, rez ostavim istu, smanjim samo detalje na very low.  Nije pomoglo.  Uzmem ja skinem 3dmark da testiram graficku, radio je test dobrih pola sata i temperatura se pela i na 70 stepeni ali je sve bilo pod kontrolom, posle toga sam i igrao igre.  E sad, pored fife mi se desavalo da mi u NBA 2k11 u zadnjoj cetvrtini drasticno padne framerate, bas krene da koci i kad ugasim, kad ponovo pokusam da upalim nba nece.  Onda morao opet reset da radi i tako. . .  Da se vratim na fifu, smanjim ja i rezoluciju ali se opet isto desavalo i kad izbaci jos plus smanji rezoluciju desktopa na istu vu iz igre, onda odem da vratim na 1400 i kaze mora restart da se vrati ja odradim to, posle opet radi normalno sve i tako u krug. . .  Dakle problem se desavao recimo jednom u dva dana, nije stalno, znaci uspevao sam da odigram i cele tekme bez problema, nije svaki put zezalo.  I nista probam ja da testiram graficku i sa furmarkom, isto prodje test bez problema, probam i VideoCardStabilityTest, isto prodje test. . .  Nista, odradim ja reinstall sistema, sve ponovo instaliram i plus najnovije drajvere instaliram (10. 11 onaj zeleni ) .  Tu je nastao pravi haos, izbacivao mi je cak i plavi ekran sa sledecmo porukom: "file ati2dvag, the devise driver got stuck in an infinite loop.  This usually indicates problem with the device itself or with the device driver programing the hardware incorrectly".  Izbrisem taj novi drajver, instaliram one koje sam dobio uz komp pre dve godine i probao sam sa rezolucijom 1024x768 i high detaljima, lepo radi ali opet izbaci gresku, plave ekrane doduse ne vise, ali opet se desava ponekad, sad cu da probam i sa very low ali meni izgleda da to nema neke posebe veze s obzirom sta sam sve pokusao.  A da, trazio sam po netu malo, i skinem pc mark 05 za dijagnostiku, i tu prodje sve moguce testove, i grafiku i memoriju i sve one tamo sa liste. . .

Trenutno se problem manifestuje ovako, pocrni mi rezultat i vreme, krene da secka, ako probam da slikam izbaci ono za insufficient memory, ako nastavim odigram do kraja tekmu sa sve crnilom i seckanjem i onda na rkaju tekme samo me izbaci i dont send, promeni rezoluciju na 1024x768, mora restart blabla ista prica. . .

Na kraju, nije problem da ja promenim graficku, jer po svemu najlogicnije je da je bas ona kriva, ali na drugu stranu prosla je sve moguce testove (osim hebene fife ) i sta ako ja zamenim graficku a uopste nije bilo do nje? Jos bih dodao da pored fife trenutno imam i bez problema radi novi Need for Speed, Madden 08. . .  Malo sam trazio po netu oko onog errora E0001, koliko sam video ispada da to izbcuje kad graficka nema odgovarajuci shader za igru. . .  Stvarno ne znam sta vise da radim. . .

Ljudi molim vas pomagajte kako god!!! Hvala unapred. . . 
Za ovako detaljno objasnjenje...kratak odgovor: zameni grafu i dodaj jos malo ram-a.
  p.s. nadam se da ti ne treba detaljno objasnjenje zasto i kako  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Citat: Bazuka Jo link=topic=527129. msg9100337#msg9100337 date=1291863657
Za ovako detaljno objasnjenje. . . kratak odgovor: zameni grafu i dodaj jos malo ram-a.
  p. s.  nadam se da ti ne treba detaljno objasnjenje zasto i kako  :chuckel:

Naravno da treba. . .  Mozda si hteo da kazes da imam slab komp za fifu, ako je tako, kako sam onda mesec i po igrao bez ikakvih problema?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia c6
Koji operativni sistem koristis? koliko ti programa radi u pozadini ili se dizu u startup-u, koliko slobodnog prostora imas na particiji na kojoj ti je sistem? jesi li radio ciscenje nekim antivirusom?, antimalaverom? jesi li radio defragmentaciju particije na kojoj ti je sistem skorije? Izvini sad sam video da si radio sistem ponovo jesi li formatirao disk ili si samo pregazio ponovnom instalacijom? ako je pod dva moras ponovo ako je pod jedan onda izvadi jedan modul memorije ako ih imas dva pa probaj tako, ako nemas dva modula izvadi taj jedan pa vidi u kakvom je stanju nesto mi tu ne valj i cini mi se da je memorija nema veze sto prolazi test
« Poslednja izmena: 09. Dec 2010, 18:19:54 od geolog3 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.10
Citat: Bazuka Jo link=topic=527129. msg9100337#msg9100337 date=1291863657
Za ovako detaljno objasnjenje. . . kratak odgovor: zameni grafu i dodaj jos malo ram-a.
  p. s.  nadam se da ti ne treba detaljno objasnjenje zasto i kako  :chuckel:

Naravno da treba. . .  Mozda si hteo da kazes da imam slab komp za fifu, ako je tako, kako sam onda mesec i po igrao bez ikakvih problema?
Mrzi me da ti objasnjavam  Smile a i kolega @geolog3 me je vec preduhitrio   Smile ...kralj...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Koji operativni sistem koristis? koliko ti programa radi u pozadini ili se dizu u startup-u, koliko slobodnog prostora imas na particiji na kojoj ti je sistem? jesi li radio ciscenje nekim antivirusom?, antimalaverom? jesi li radio defragmentaciju particije na kojoj ti je sistem skorije? Izvini sad sam video da si radio sistem ponovo jesi li formatirao disk ili si samo pregazio ponovnom instalacijom? ako je pod dva moras ponovo ako je pod jedan onda izvadi jedan modul memorije ako ih imas dva pa probaj tako, ako nemas dva modula izvadi taj jedan pa vidi u kakvom je stanju nesto mi tu ne valj i cini mi se da je memorija nema veze sto prolazi test

XP clean, znaci nije neka ultimate verzija sa raznim glupostima.
Ne dize mnogo programa, daemon tools, utorrent i aviru... imam oko 5,5 gb slobodno od ukupno 20gb na c gde je instaliran windows... reinstalacija je naravno odradjena sa formatiranjem te particije...

Mislis da moze memorija da bude a?! Meni sva logika govori da je graficka, psoebno zbog onog E0001 sto mi je izbacivalo...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia c6
Po toj gresci jeste graficka tj objasnjenje je da grafika ne podrzava fifu11 ali mi je memorija malo sumljiva probaj ako imas dva modula da ih naizmenicno probas izgleda da je Bazuka Jo bio u pravu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Po toj gresci jeste graficka tj objasnjenje je da grafika ne podrzava fifu11 ali mi je memorija malo sumljiva probaj ako imas dva modula da ih naizmenicno probas izgleda da je Bazuka Jo bio u pravu

Skinuo sam program memtest 4.0, ukljucio sam dva komada, dakle dovoljan broj da pokrije celu celu slobodnu memoriju, testirao je oko 40 minuta, nijedna greska nije nadjena...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.