Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pravila foruma: Predlozite ~ Pitajte ~ Prijavite gresku

Napomena: Ovaj forum sluzi za pitanja vezana za koriscenje foruma, probleme u radu, probleme sa scriptom, greske ili nesto slicno. Ovaj forum ne sluzi da u njemu postavite pitanje o temi koja nije vezana za funkcionisanje foruma poput pitanja u vezi problema sa racunarom, mobilnim telefonom, gde naci ovo ili ono. Za svako od takvih pitanja postoji prikladno mesto i nacin da se pitanje postavi. Pregledajte index foruma i, ako zaista niste sigurni, gde da postavite pitanje, uradite to u forumu [Buvljak ~ Opsta blebetanja ~ Svastara] , a mi cemo zatim temu premestiti gde joj je mesto.

Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: da li je obavezno postovanje clanova i njihovog misljenja ?  (Pročitano 4301 puta)
14. Jul 2010, 17:18:49
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Nokia Luvmya 520
Na podforumu "religija,filozofija,sociologija", u temi "kuran ispred nauke" pojednini clanovi muslimanske religije
navode citate kurana koji govore kako ce svi koji nisu muslimani da pate i nestanu u vatri suda boga u kojeg muslimani veruju.
Kuran je knjiga mrznje prema svima koji nisu muslimani, koliko je meni poznato jedina knjiga na osnovu koje su nastale razne islamske religije u kojoj se velica jedna religija - "islam" a postovanja prema ljudima koji ne zele kuran u svojim zivotima - nema.
Zanima me zasto ovaj forum podrzava ovakvo nepostovanje clanova koji nisu muslimani i njihovih misljenja koja se
ne slazu sa misljenjem muslimana ?
U vise navrata sam to napomenuo moderatoru ali mi on na to odgovara sa odgovorima tipa " Istina i stvarnost mogu biti isto, ali zavisi kako ih ko tumaci. Ne znaci da ako neko za nesto misli da je fantazija, za drugog ne moze biti istina. Moze biti i da su oboje na pogresnom razmisljanju. Jer ne mora da znaci da misljenje o necemu je istina. " ili "  Vise ti necu citirati, ponajmanje sebe. Da se natezem s tobom oko necega sto moja deca od 15 i 17 godina razumenu, nije mi na kraj pameti. "

Da li ovde ima nekoga ko moze da mi da odgovor na pitanje " da li je muslimanima ovde dozvoljeno da bez ikakve kontrole "daju do znanja" nemuslimanima kakve muke i kakva smrt ih ocekuju
zato sto ne veruju u kuran " ?
 
hvala unapred
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
ccccc...jesi li ti citao kuran ? Smile
nisi  Smile
pozovi se i ti na jedan od smrtnih grehova i kulturno vrati istom merom  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.60
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Zanima me zasto ovaj forum podrzava ovakvo nepostovanje clanova koji nisu muslimani i njihovih misljenja koja se ne slazu sa misljenjem muslimana ?
Zato sto je religija stvar licnog izbora i tumacenja.
Ko ne zeli da se raspravlja o tome, ne mora.

Citat
Da li ovde ima nekoga ko moze da mi da odgovor na pitanje " da li je muslimanima ovde dozvoljeno da bez ikakve kontrole "daju do znanja" nemuslimanima kakve muke i kakva smrt ih ocekuju
zato sto ne veruju u kuran " ?
Ako je nekom lakse da verujuci u tako nesto pregura dan, ja nemam problem sa tim. Ne moze da me pogadja nesto u sta ne verujem i sta je za mene besmislica...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Sony xperia
Na toj istoj temi ti je receno:
Citat
Kada ce se ova tema zakljucati, posto su ovde maske potpuno spale i kristalno je jasno da ovde nikada
nije postojala namera da se diskutuje o necemu nego da se islam natura nemuslimanima ?
Pa onaj ko zeli, taj ce da ga primi. Ko ne zeli da mu se natura, ne mora. Uostalom, ako se i vidi o cemu je rec, da se po necijem misljenju, ne diskutuje, sto se onda taj neko i javlja na temu.
U pocetku sam neke stvari izneo, video sta je merodavno, i ne pisem vise na temi. Veoma prosto.  Smile

Isto kao sto ateisti iznose misljenja, kao sto se i mnogi drugi okome na Hriscanstvo ... kao sto i ti sam navodis da je sve to bajka. Jel' bi trebalo tebi onda da zabranim pisanje zbog toga ? Zbog tvog misljenja ? Ti svojim misljenjima koje iznosis slicno govoris, samo drugacije upakovano.

I o pravilniku ima ko da brine i njegovom sprovodjenju. Nemas se potrebe brinuti oko toga. Ukoliko mislis da se pravilnik ne postuje i imas na dalje primedbi, slobodno ih iznesi na delu foruma predvidjenim za te stvari:
http://forum.burek.com/predlozite-pitajte-prijavite-gresku-b26/

Na dalje iznosenjem raznoraznih primedbi, samo bi smo upropascavali temu. A to ne zelimo ni ja ni ti. Zar ne ?  Smile



Istina i stvarnost mogu biti isto, ali zavisi kako ih ko tumaci. Ne znaci da ako neko za nesto misli da je fantazija, za drugog ne moze biti istina. Moze biti i da su oboje na pogresnom razmisljanju. Jer ne mora da znaci da misljenje o necemu je istina.

Ti ces reci za kamen da je cvrst. Ali nije. To je tvoj, kao i ostalih, osecaj, konverzija naseg perceptivnog sistema, i tumacenja kako nam se dostavlja u svesti.

Mnogi ljudi grese u misljenjima i pogledima zasnivajuci na vec stecenim iskustvima i znanju. A opet to iskustvo i znanje ne mora da znaci da je istinito. Ako i jeste, mnogi i ne znaju kako to drugima preneti, pa nastaju pogreske i nerazumevanje.

Ako ti smatras da ono sto iznosis je istina, ona moze biti samo za tebe ili nekog ko je takvu prihvati. Za nekog ne mora biti. Kategoricno tvrdjenje da je nesto istina, opet zasnivas na necemu sto si negde procitao, razmislio i na osnovu toga oformio sopstveno misljenje.

Shvati da od 400 000 000 000 bita informacija, koje svakog trenutka primamo preko cula, samo nekoliko procenta dopiru do svesti. I to opet procenat koji smo mi oderdili time sta nama odgovara. Po nasim uverenjima, mozak bira informacije koje ce nam prezentovati. I ti ako tvrdis da su tih nekoliko procenata cista istina, onda mi objasni kako to, da mozak nadomescuje i simulira pojedine delove u svesti ? Kako to da ako se na nesto gleda, aktiviraju se odredjeni segmenti u mozgu. Ali ako zatvoris oci i zamislis to sto si gledao, aktivirace se opet isti segmenti, kao kada si gledao. Mozak ne pravi razliku izmedju memorije i onoga sto trenutno vidi. Vec poodavno se kaze, da mi ne gledamo ocima, vec mozgom.

Da li ti trebam pricati da ti kada dodirnes neki predmet, nisi ga dodirnuo. Nisu se tvoji atomi dodirnuli sa atomima predmeta. Vec su se dodirnule nuklearne sile, koje ne dozvoljavaju dodirivanje medju atomima. A to preceptivni sistem taj otpor konvertuje u osecaj cvrstoce.

Ti ne vidis predmete niti osobe onako kako stvarno izgledaju, vec tvoje oci reaguju na odbijene fotone. Samim svim ovim, ti imas laziranu predstavu svog sistema o vanjskom svetu.

Takav sistem su ljudi imali i ranije, prenosili utiske, ne shvatajuci da su samo odsjaj stvarnosti, koji nam je tako predstavljen, pisali mnogo sto sta. Na osnovu svega toga su pod takvim utiscima nastale mnoge stvari. A na osnovu onoga sto su nam ostavili i na osnovu onoga sto percepciras sada, ti donosis tvrdnju kako je istina ono sto ti pricas.

Pa razmisli sam, koliko je ta tvrdnja utemeljena.



Istina ? Ona koju bi ti propagirao ?

Citat
Stvarnost je ono sto postoji u situaciji u kojoj se bice nalazi, a istina je rec koja govori o stvarnosti. A bice se nalazi samo sada i ovde sto samim tim znaci da i stvarnost i istina postoje samo sada i ovde.
Isto tako se zna sta je fantazija - nesto sto nije stvarnost, tako da normalna osoba zna sta je fantazije kada je cuje ili procita, posto ne moze da je vidi, dodirne, okusi, mirise.
Procitaj ponovo.
Citat
Istina i stvarnost mogu biti isto, ali zavisi kako ih ko tumaci. Ne znaci da ako neko za nesto misli da je fantazija, za drugog ne moze biti istina. Moze biti i da su oboje na pogresnom razmisljanju. Jer ne mora da znaci da misljenje o necemu je istina.


Citat
Ljudi koji se bave kamenjem su doprineli stvaranju definicije za tu rec, tako da nije bitno da li je cvrst ili nije,
kamen je kamen.
Atomi tela u kojem se nalazim su proizveli fizicki osecaj koji ja prepoznajem kao dodir bez obzira da li atomi predmeta koji sam dodirnuo proizvode osecaj ili ne. Tebe niko ne primorava da prihvatis stvarnost u kojem svi normalni ljudi znaju sta im se desava, kakve osecaje im cula detektuju, voleo bih da vidim te teme u kojima ces ti ljudima da objasnis kako radost nije radost, bol nije bol i smrt nije smrt i kako smo mi koji smo sretni, koji osecamo bol kad nas nesto boli i koji vidimo smrt oko sebe u stvari u zabludi.
Procitaj ponovo.
Citat
Ti ces reci za kamen da je cvrst. Ali nije. To je tvoj, kao i ostalih, osecaj, konverzija naseg perceptivnog sistema, i tumacenja kako nam se dostavlja u svesti.

Mnogi ljudi grese u misljenjima i pogledima zasnivajuci na vec stecenim iskustvima i znanju. A opet to iskustvo i znanje ne mora da znaci da je istinito. Ako i jeste, mnogi i ne znaju kako to drugima preneti, pa nastaju pogreske i nerazumevanje.

Ako ti smatras da ono sto iznosis je istina, ona moze biti samo za tebe ili nekog ko je takvu prihvati. Za nekog ne mora biti. Kategoricno tvrdjenje da je nesto istina, opet zasnivas na necemu sto si negde procitao, razmislio i na osnovu toga oformio sopstveno misljenje.

Shvati da od 400 000 000 000 bita informacija, koje svakog trenutka primamo preko cula, samo nekoliko procenta dopiru do svesti. I to opet procenat koji smo mi oderdili time sta nama odgovara. Po nasim uverenjima, mozak bira informacije koje ce nam prezentovati. I ti ako tvrdis da su tih nekoliko procenata cista istina, onda mi objasni kako to, da mozak nadomescuje i simulira pojedine delove u svesti ? Kako to da ako se na nesto gleda, aktiviraju se odredjeni segmenti u mozgu. Ali ako zatvoris oci i zamislis to sto si gledao, aktivirace se opet isti segmenti, kao kada si gledao. Mozak ne pravi razliku izmedju memorije i onoga sto trenutno vidi. Vec poodavno se kaze, da mi ne gledamo ocima, vec mozgom.

Da li ti trebam pricati da ti kada dodirnes neki predmet, nisi ga dodirnuo. Nisu se tvoji atomi dodirnuli sa atomima predmeta. Vec su se dodirnule nuklearne sile, koje ne dozvoljavaju dodirivanje medju atomima. A to preceptivni sistem taj otpor konvertuje u osecaj cvrstoce.

Ti ne vidis predmete niti osobe onako kako stvarno izgledaju, vec tvoje oci reaguju na odbijene fotone. Samim svim ovim, ti imas laziranu predstavu svog sistema o vanjskom svetu.

Takav sistem su ljudi imali i ranije, prenosili utiske, ne shvatajuci da su samo odsjaj stvarnosti, koji nam je tako predstavljen, pisali mnogo sto sta. Na osnovu svega toga su pod takvim utiscima nastale mnoge stvari. A na osnovu onoga sto su nam ostavili i na osnovu onoga sto percepciras sada, ti donosis tvrdnju kako je istina ono sto ti pricas.

Pa razmisli sam, koliko je ta tvrdnja utemeljena.


Citat
Ako pise u pravilniku da je clan obavezan da postuje druge clanove i njihova misljenja, onda se situacija u kojoj clanovi jedne religije govore kako ce svi drugi koji to nisu patiti i umreti zbog toga naziva
krsenje pravilnika foruma, sto povlaci neku vrstu reakcije od strane onih ciji je to posao.
Kada se pravilnik kreira i ozvanici, on nije misljenje nego zakon koji se ili postuje ili krsi.
Procitaj ponovo.
Citat
Isto kao sto ateisti iznose misljenja, kao sto se i mnogi drugi okome na Hriscanstvo ... kao sto i ti sam navodis da je sve to bajka. Jel' bi trebalo tebi onda da zabranim pisanje zbog toga ? Zbog tvog misljenja ? Ti svojim misljenjima koje iznosis slicno govoris, samo drugacije upakovano.

I o pravilniku ima ko da brine i njegovom sprovodjenju. Nemas se potrebe brinuti oko toga. Ukoliko mislis da se pravilnik ne postuje i imas na dalje primedbi, slobodno ih iznesi na delu foruma predvidjenim za te stvari:
http://forum.burek.com/predlozite-pitajte-prijavite-gresku-b26/


Na dalje iznosenjem raznoraznih primedbi, samo bi smo upropascavali temu. A to ne zelimo ni ja ni ti. Zar ne ?  Smile


Citat
"Hriscani" ne napadaju druge religije i postuju svacije pripadanje nekoj religiji, biblija nema citate tipa
"muslimani ce patiti i umreti zato sto su muslimani!", ja koji ukazujem na stvarnost kazem da ljudi pate i umiru bez obzira na ono sto znaju ili na ono u sta veruju, tako da ja takodje postujem svacija verovanja.
A ovo na sta lici ? I jos ljubomoran ?
Citat
Ja sam Gospod Bog Tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene.
Ja sam ljubomorni Bog, pored mene nema drugoga!


Vise ti necu citirati, ponajmanje sebe. Da se natezem s tobom oko necega sto moja deca od 15 i 17 godina razumenu, nije mi na kraj pameti.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
LG Frizider
А и ти си луд што се цимаш толико Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Sony xperia
A, a, ... ma sta da ti kazem. Mozda i jesam. Ne znam. Svakome bih objasnio, ucinio ... ma sta znam vise.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
i to je sta ? plemenito , pohvalno  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
LG Frizider
Неком вреди, неком не, котрљаш камење узбрдо узалуд Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Sony xperia
i to je sta ? plemenito , pohvalno  Smile

Неком вреди, неком не, котрљаш камење узбрдо узалуд Smile

Bar mi je savest mirna. Ako nista drugo nije vec postignuto. Ostaje da ako neko nije skapirao receno, da ce drugima koristiti napisano.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
LG Frizider
Опуштено коментаришемо, боже мој нисмо сви исти Smile

Citat
Ostaje da ako neko nije skapirao receno, da ce drugima koristiti napisano.

Ај што кажеш бар због овога Smile
« Poslednja izmena: 14. Jul 2010, 17:52:43 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.