Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je Facebook degradirao video igre?  (Pročitano 8479 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
HTC Wildfire S
Zevs, kao što rekoh... pričam napamet... iz razloga što nisam previše upoznat u moderne igre i savremenu industriju igrica.  Smile Ono što me je navelo da posumnjam na "nedostatak talenta" je cela ova tema u kojoj se se raspravlja od degradaciji igara i gubitku kvaliteta... kao i vaši komentar. Iz vaših komentara i teme sam shvatio da ono što je u prvom planu, generalno, što je u prvim redovima, komercijala koja se pruža prosečnom gejmeru... ne valja. Smiley I naravno u nastavku (nisam kontradiktoran uopšte) verovanje da nije sve crno i da se samo mora potražiti kvalitet u nekom drugom, trećem planu i nekom drugom, trećem mestu... siguran sam da uvek ima nešto što će pojedinca zadovoljiti.  Smile
Zapravo, dolazimo do istog zaključka. Smiley

Jedini deo koji mi je privukao paznju
Citat
Ne možete zajedljivo kriviti Ognjena Amidžića da je uništio humor
Da,mozemo...
I njega i Kesica bih nabio na kolac

Ma to je ok.  Smile
Ali ne verujem da će se iziritirani Bog Humora raznežiti i poslati duhovitu kišu kako bi nas spasio od suše.  Smile Treba pronaći urnebesan izvor sakriven negde duboko u šumi i navodnjavati svoju njivu...  Smile
« Poslednja izmena: 27. Jun 2010, 00:17:12 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
mob
Nokia 1800
Da li je kvalitet opao?

Ako jeste, da li je fejsbuk kriv za to?

Zavisi i na koji se kvalitet misli. Naravno, audio i video aspekti su sve bolji, a to spada u kvalitet... Ali ja lično (dok sam kupovao kompjuteraške časopise tipa SK, Gamer, Mikro) ako tražim igru u nekom review-u, prvo pogledam onu stavku koju su zvali jednim vrlo deskriptivnim izrazom - ''igrivost''. Bukvalno to znači koliko je igra u stvari igriva... Gledano u odnosu na ljude koji traže određeni žanr igre, ta stavka pored grafike, muzike, opšteg utiska i čega već, se kod mene kotirala vrlo visoko...
Grafiku maltene nisam ni gledao jer sam iz iskustva naučio da igra koja ima dobru grafiku za to vreme, ne mora da bude nužno zabavna... A nisam patio od ''pikselskog oka''... Ono kad se navikneš na dobru graf... pa kad se posle vratiš na lošiju, pikseli ti štrče svuda... Nije mi to smetalo.
Eto ta igrivost je moje primarno merilo kvaliteta. Danas se igre kupuju više na lepe oči... Meni je to malo besmisleno... Oćeš dobru grafiku? Pa valjda igraš Real Life svaki dan, bolju grafiku od toga nećeš dobiti...

Ne verujem da je FB kriv za degradaciju igrica. FB je samo uspeo da ''uposli'' one manje kreativne umove koji ne razumeju šta je toliko zabavno u npr. Braid-u, a nemaju dovoljno ''skill-a'' da igraju CS, C&C: Generals ili neku drugu timsku igru koja se bukvalno ''uči'' i to duže vreme... U farmville-u nema šta da naučiš da radiš. Ili znaš da ga igraš ili si retard...

Uostalom, Goa je jednom rekao (ne znam gde beše  Smile ) ''90% svega je sranje'' sa čime se apsolutno slažem... S obzirom na porast svega, za očekivati je da se pojavi još sranja... Ništa čudno. Samo što u kategoriji sranja postoji hijerarhija. Neka sranja opstanu zbog dobrog marketinga (zbog čega ih i viđamo svuda pa mislimo da ih je više) dok druga jednostavno propadaju...

Samo još da napomenem da je porastao i broj ''gejmera'' a znamo da nisu svi ljudi baš naučeni da razmišljaju... Maloumnici će nastaviti da padaju na marketinške trikove čime će hraniti sranja od igara, ali to ne znači da će kvalitetne igre potpuno izumreti... Uvek će biti pametnih ljudi. A ako ima ovaca, biće i šišanja.
« Poslednja izmena: 27. Jun 2010, 01:01:53 od qcko »
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.375.70
mob
Samsung Galaxy S2
čekaj, čekaj, stani Smiley
Da li je kvalitet opao?
Ako jeste, da li je fejsbuk kriv za to?
Ovo nikako ne treba mešati. Facebook nikako ne može da utiče na kvalitet igara direktno. Eventualno može indirektno da povuče neke razvojne timove na tu platformu, ali to može da se zanemari, za sad.

Pitanje je malo kompleksnije prirode. Pokušao sam da objasnim, ali mi izgleda ne ide Smile
Aj ukratko, možda to bude bolje.

Facebook igrice |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||| Komercijalni naslovi

Dva potpuno razdvojena sveta. Moja poenta sve vreme je da li eventualno previše akcentovanje igrica na Facebooku može da dovede neke ljude na pomisao da je to ono što današnja igračka industrija može da pruži Smiley
Znam, zvuči tupavo ali nije jer kada pričam o takvoj degradaciji ne mislim na gejmere koji znaju šta je dobra igra, a šta ne. U principu, stvar je apstraktna i spojiva po vrlo malo tačaka, ali je zato i zabavno diskutovati oko nje  Smile

''90% svega je sranje''
Amin.

...a znamo da nisu svi ljudi baš naučeni da razmišljaju... Maloumnici će nastaviti da padaju na marketinške trikove čime će hraniti sranja od igara, ali to ne znači da će kvalitetne igre potpuno izumreti... Uvek će biti pametnih ljudi. A ako ima ovaca, biće i šišanja.
Amin2
« Poslednja izmena: 27. Jun 2010, 03:35:13 od 3EBC »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
SonyEricsson K610i
Citat
Moja poenta sve vreme je da li eventualno previše akcentovanje igrica na Facebooku može da dovede neke ljude na pomisao da je to ono što današnja igračka industrija može da pruži

Realno, ne, osim ako ti ljudi ne žive u nekoj vrsti izolacije ili im je degradiran mozak.

Mislim, malo je nemoguće da neko pomisli da je to najveći domet igračke industrije, sa obzirom na to koliko se reklamiraju/pominju današnji komercijalne igre preko Interneta, časopisa, TV-a, a ponekad i člankom u dnevnim novinama.

Možda i nije neki argument, ali ljudi koji su gledali najnovije crtaće poput "Shreka", "Ice age", itd. (a i mnoge novije filmove) sigurno znaju da je to urađeno preko kompjuterske tehnike i animacije, stoga teško da bi oni mislili da je Farmvile/Travian/Ikariam vrhunac igračke industrije. Zar se oni ne bi pitali "čekaj, ako Shrek izgleda ovako do jaja, kako može da Farmvile bude vrhunac igračke indusrtije? Pobogu za obe stvari se koristi računar!!!!  SmileSmile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Evo samo da se osvrnem na pitanja koja su ovde otvorena.


"90% igara su smece"

Nikako ne mogu da se slozim sa ovim. Ozbiljan procenat igara mozda jesu smece, ali tvrditi da je to 90% svakako predstavlja pretjerivanje. Barem meni nisu. Za Mega Drive sam obrnuo bar 120 naslova i ko zna koliko sam ih jos igrao. Priznajem da jedna trecina jeste bila smece. 

Sa druge strane u novije vrijeme vlada hiper produkcija igara. Nikada se toliko nisu proizvodile kao zadnjih par godina. To neminovno vodi ka zasicenosti potrosaca i smanjenju realne vrijednosti igara u ocima gejmera. Cega god ima previse gubi svoju vrijendost. Pa tako je slucaj i sa igrama. Da je zlato metal rasprostranjen na sve strane ne bi ga niko narocito cjenio.



Oćeš dobru grafiku? Pa valjda igraš Real Life svaki dan

E ovde opet imam svoje misljenje. Ja takodje najvise cjenim gameplay tj. igrivost. Ali su mi i druge osobine vazne. Vazna mi je i grafika i prica, atmosfera. Koncept je presudan kada odlucujem da li cu neku igru probati ili ne, i kada odlucim da nesto igram gubim je iz vida. Dakle ovako ja vrijednujem igre: prvo pogledm kakav je koncept: ako je kao u GTA bjezim od igre glavom bez obzira. Ako je bitka protiv demona u paklu, to cu vjerovatno da probam. A zatim pogledam kako igra stoji sa stavkama gore nabrojanim. Gameplay ima 100% znacaja kod mene; grafika, zvuk, tehnicki elementi 90%, prica, atmosfera, 80%... I ako je samo jedna stavka iznad prosjeka igra ima dobar prijem kod mene. Nije bitno sta je u pitanju, ako je na tom polju igra ostvarila usjpjeh i pomjerila standard. Defintivno cu da uzivam u njoj, samo da ima jos neku stavku bar solidno uradjenu.         
« Poslednja izmena: 27. Jun 2010, 15:26:41 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.375.70
mob
Samsung Galaxy S2
"90% igara su smece"

Nikako ne mogu da se slozim sa ovim. Ozbiljan procenat igara mozda jesu smece, ali tvrditi da je to 90% svakako predstavlja pretjerivanje. Barem meni nisu. Za Mega Drive sam obrnuo bar 120 naslova i ko zna koliko sam ih jos igrao. Priznajem da jedna trecina jeste bila smece.

Nije čovek rekao da je 90% igara smeće, nego da je 90% svega smeće. Ja se sa time slažem. Naravno da je preterivanje, ali je suština pogođena. Pogledaj filmove, muziku pa i neke igre... većina je komercijalni krš koji pokušava iz tržišta da iscedi po koji dinar..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
"90% igara su smece"

Nikako ne mogu da se slozim sa ovim. Ozbiljan procenat igara mozda jesu smece, ali tvrditi da je to 90% svakako predstavlja pretjerivanje. Barem meni nisu. Za Mega Drive sam obrnuo bar 120 naslova i ko zna koliko sam ih jos igrao. Priznajem da jedna trecina jeste bila smece.

Nije čovek rekao da je 90% igara smeće, nego da je 90% svega smeće. Ja se sa time slažem. Naravno da je preterivanje, ali je suština pogođena. Pogledaj filmove, muziku pa i neke igre... većina je komercijalni krš koji pokušava iz tržišta da iscedi po koji dinar..


Za filmove i muziku ne mogu nista da tvrdim, kada slabije pratim tu scenu. Ali igre definitivno u toj mjeri nisu krs. Doduse mozda su vama krs igre koje su meni sasvim OK... Ali ne bih rekao da je bas tako. 
« Poslednja izmena: 28. Jun 2010, 00:54:45 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.375.70
mob
Samsung Galaxy S2
Mislim da se samo radi o tvom subjektivnom osećaju zato što znaš da izabereš dobru igru Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Safari 5.0.375.70
(ok Smiley )

Pomalo je neobicno poredjenje zato sto su fb igre i hit komercijalne igre potpuno razlicite kategorije...

Npr. drugarica, koja je cica, i znam da se gnusala kad smo mi isli na Kanter, sad pici FB igre sve u sesnaest.

Nema to puno veze sa pravim igricama, navukli su se ljudi na te klikalice usput kao sto su se navukli na sam facebook.

--

A mislim i da je 90% igara isto i nista spektakularno. Nisu sranje... ali:

ako odigras 3 igre svakog zanra FPS, platforma, trka, sport, strategija.. dovoljno je da te zasiti. (bar mene)

Mislim meni je Assasinov Creed dosadan (stide se neprijatelji da te udare  Smile ) i prelak posle Onija i Blade of Darknessa (gdje se oznojis od napetosti Smiley )...

GeneralsCC i strategije su dosadni posle brzine Warcrafta3.. itd..

Svaki NFS je isti posle Underground2..

Volim kad mi je igrica teski izazov, kao sto je bio Kanter u zlatne dane druzenja u igraonicama, Warcraft3 sa zajebanim protivnikom.. i sl.

Neke mogu naici kao osvjezenja kao sto je HL2ov gravity gun, Portal, Psyhonauts.. ostalo je sve dosadno -odnosno vec vidjeno Smile
Mislim ja sam se naigrao sa 23 godine.. klinci - cjepajte.
« Poslednja izmena: 28. Jun 2010, 01:41:21 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.375.70
mob
Samsung Galaxy S2
Haha, pa dobro, pusti čoveka, zaneo se malo Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.126 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.