Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:46:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je covek nastao od majmuna?  (Pročitano 25720 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
vidis, ja mislim da evolucija i kreacionizam nisu medjusobno iskljucivi... mnogo toga ne znamo, i u kreacionizmu i u evoluciji, da bismo ih povezali - a ne mislim da je nemoguce Smile

Ma naravno da se uopce ne iskljucuju, stovise... sam Darwin je debelo vjerovao u Boga, nije li? Uopce, pitanje onima koji negiraju evoluciju: zar Bog, koje je toliko toga ucinio, nije sposoban stvoriti evoluciju kao zasigurno najrelevantniji proces stadiranja zivota na Zemlji???


Што би се замарао еволуцијом, кад он као савршено биће, апсолут коме се тежи, може да створи савршен свет одједном? Или је и њему било досадно? И као што неко рече, нигде не пише да је Адам са Евом имао нпр. сина и ћерку, па да су плодови њиховог инцеста такође починили родоскврнуће међу собом. Или са родитељима. Или је и то део казне због жеље за познањем добра и зла: кад си хтео да разазнаш добро од зла, сад чини нешто лоше, свестан да то чиниш. Али то мало руши слику о добром Богу и чини га мрачним осветољубивцем, зар не? Можда је и наставио да им вади ребра? мада сумњам да би Библија пропустила то да наведе. И колико ли је ребара, онда, спочетка људско биће имало?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 
Samo logicno su iskljuceni kreacionizam i evolucionizam. Kod kreiranje uvek treba da bude neko ko kreira a kod evolucija samo postojanje. Razlika je to da kod jednoga postoji ljudska nacinu pomimislio svets, inteligencija a kod drugoga fizika odnosno priroda. A to po mene i opisuje mera kompetentnost coveku, ko ceka na drugi svestima da urade ili izmisle nesto da bude posedjivan ili sama po prirodu resi problemu ili pusti sebe sa prirodnim harmonijom da da kompetentnost 100 posto.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Lako je dati zivot za nesto, kad ga nemas

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava Cehoslovacka ;p
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
HTC Topaz
Visa inteligencija- Bog?

Hm, hm... Kako ti onda mozes spoznati tu ideju, uopste, ako si prosecan?

Tj. onda ispade da je svaki covek predstavnik vise inteligencije.  Smile

Ok, po Bibliji, nacinjen po njegovom obrazu, al` filozofija je odavno razvila temu da smo mi samo delic, luca- rekao bi Njegos, svetlost- rekli bi prosvetitelji, njega...


vrlo mali dio, da, ali dovoljno veliki da spoznam tu ideju

Што би се замарао еволуцијом, кад он као савршено биће, апсолут коме се тежи, може да створи савршен свет одједном?
a jel ti pada na pamet da Bog ne vidi vrijeme tako jednostavno kao sto ga i ti vidis?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Kod teorije evolucije nije mi pojmljivo da su milajardama godina trajale slučajnosti, jer skoro sve što se dešavalo sa zemljom stvaralo je okvir u kome će moći opstati živi svijet.
A poslije toga čitavi ciklusi razvoja tekli su savršeno precizno, nicale su nove vrste na savršenim procjenama. Meni je nevjerovatno da su organizmi bez uma, koji nisu ni svejsni da postoje bili u takvom jednom razvojnom ciklusu. Vjerovatno da oni nisu ni htjeli da se razviju jer nisu imali volje, ali su se razvijali.

Čudno mi je ta za milone godina razvoja nije došlo do grešaka u slučajnosti, da čitave grane nisu zapale u ćorsokak i ugrozile egzistenciju ostalih organizama jer je u priodi sve povezano. Međutim, tako nešto se nije desilo.

Pored toga mi danas imamo sve što nam je potrebno za život: raznovrsnu hranu da jedemo, vodu da pijemo, ruke i noge da radimo, gravitaciju da ne padnemo, sunce da se grijemo,... savršene karakteristike kosmosa - da su vrijednosti gravitacije, slabe intreakcije, jake intreakcije i lektromagnetizma neznatno manje ili veće svijet bi ne bi ni ličion na ovaj kakav jeste.

Elektomagnetna sila je 10.000000000000000000000000000000 0000000000 puta jača od sile gravitacije. Dodajte ovom broju samo jednu nulu i nema ni našeg Sunca ni nas.
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
Pa, mi smo slucajno ispali bas onakvi kakvi jesmo. Nismo mi planirani. Mogla su da ispadnu drugacija inteligentna bica od nas da su faktori bili drugaciji, mozda jos superiornija od nas. Mozda bih ispalo tako da se na zemlji nikad ne stvori inteligento bice. Inace mi nismo stali sa evolucijom. Nase fizicke sposobnosti opadaju, dok nam rastu mentalne, iz generacije u generaciju, ali veoma veoma polako.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
evoluciju bih mogao prihvatiti jedino kao Božiji promisao.
Mi trajemo, svake sekunde, minute, sata, dana, godine... kroz vijekove, milenije...
čitavu vječnost i nikad nije bilo problema,
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
BlackBerry Torch

vjerovao je u nesto vise od slucajnosti, nesto sto se kasnije nazvalo prirodna selekcija, koliko sam upoznat sa darwinovim zivotom

Ne, bio je vjernik, vjerovao je u Boga. Darwin, da, Charles Darwin.

vidis, ja mislim da evolucija i kreacionizam nisu medjusobno iskljucivi... mnogo toga ne znamo, i u kreacionizmu i u evoluciji, da bismo ih povezali - a ne mislim da je nemoguce Smile

Ma naravno da se uopce ne iskljucuju, stovise... sam Darwin je debelo vjerovao u Boga, nije li? Uopce, pitanje onima koji negiraju evoluciju: zar Bog, koje je toliko toga ucinio, nije sposoban stvoriti evoluciju kao zasigurno najrelevantniji proces stadiranja zivota na Zemlji???


Што би се замарао еволуцијом, кад он као савршено биће, апсолут коме се тежи, може да створи савршен свет одједном? Или је и њему било досадно? И као што неко рече, нигде не пише да је Адам са Евом имао нпр. сина и ћерку, па да су плодови њиховог инцеста такође починили родоскврнуће међу собом. Или са родитељима. Или је и то део казне због жеље за познањем добра и зла: кад си хтео да разазнаш добро од зла, сад чини нешто лоше, свестан да то чиниш. Али то мало руши слику о добром Богу и чини га мрачним осветољубивцем, зар не? Можда је и наставио да им вади ребра? мада сумњам да би Библија пропустила то да наведе. И колико ли је ребара, онда, спочетка људско биће имало?

Prvo da se ispričam i slučaju ako sam što krivo shvatio jer mi čirilica nije jača strana...
Ali hajde - vrijeme treba svoje ispunjenje, stoga, evolucija ima svoj smisao. Po prvoj kreaciji absolutno krajnji rezultat dao bi nepromijenjivost koja upravo pokazuje ono što je i najljepše u svemu - da je nesavršenost zapravo dio sve te savršenosti!
« Poslednja izmena: 20. Maj 2007, 23:02:23 od Sale Nadj »
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
 Samo da opiči asteroid i da sve ode u rac kakvi smo...
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:46:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.