Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Jun 2024, 14:27:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li brak ima budućnost?  (Pročitano 1536 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
ima dosta istine u ovom tekstu.
sam čin sklapanja braka oduvjek je bio formalan. zna se šta se mora ispoštovati,ispratiti od važećih običaja...bilo je i biće tako sve dok ima ljudi koji u taj isti brak ulaze. sam po sebi,brak daje sigurnost,neku formu i veći stepen društvene prihvatljivosti nečije veze. to  je sve ok dok unutar zajednice sve ili bar većina stvari funkcioniše dobro.
ali,kada se predje  linija i kada kod nekog od supružnika,a i djece počne da se stvara neki mučan osjećaj,kada se naruši sklad i glavna ideja braka..onda sve ide niz vodu.
brak i vezu,jaku vezu i razlikuje ovo gore navedeno(društ.prihvatljivost,formalni dio),a isto im je to što i on i ona žele ili bar tako misle,da uživaju u svim onim ljepotama  koje nosi njihovo zajedništvo. teže je izaći iz lošeg braka nego iz loše veze,što zbog krivca što se sve pokvarilo,što zbog drugih,nekih ukorijenjenih stavova..
koliko se samo brakova sklopi na brzinu,zbog iznenadne trudnoće ili nekog drugog razloga. koliko često neko samo uleti u brak i posle.. Smile
danas imamo malo razvijeniju svjest nego nekada,malo više slobode i valjalo bi da to iskoristimo. ako želimo da brak ili veza,kao i bilo šta  veliko u našem životu uspije,mora se malo porazmisliti,preispitati se..bez žurbe.
da se ne bismo kajali natenane
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 615
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Citat
danas imamo malo razvijeniju svjest nego nekada,malo više slobode i valjalo bi da to iskoristimo.

Slažem se, ali šta je sa onima kojima je nivo svesti u rangu sa nekim mladim majmunom, a slobode koliko hoćeš...
Mislim da upravo ta kombinacija dovodi do razvoda čak i tamo gde je nešto moglo da se reši. Ali, šta ja znam...

Lično, glasam za brak  Smile
IP sačuvana
social share
Shvatio sam da kada tek rođeno dete stegne svojom malom šakom, po prvi put, prst svoga oca, da ga je uhvatio zauvek.   Naučio sam da čovek ima pravo da gleda drugog odozgo jedino kad treba da mu pomogne da se uspravi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
pa da. nešto nas zbrza,ne razmišljamo o posledicama,a posle se pokajemo.
nekako mi je lijepo da prvo par malo živi zajedno,da vidi kako to funkcioniše,pa da onda stupi u brak.
moja sestra kaže-prvo ćemo da se vjenčamo u opštini,živimo malo tako u gradjanskom braku i ako vidim da je to to,onda ćemo i u crkvi da ozvaničimo.
sad imamo stav do 30-e da nam je rano,da moramo da se izgradimo...a onda dodju te godine,udjemo u 40-e i počne panika. i nažalost mnoge se zakače za neku budalu
ima tu dosta straha oz vezivanja,od greške pri izboru jer brak je nešto veliko.
gledam sinoć Sve za ljubav, ulazi bivši fudbaler nesrećne frizure, sa zanimljivim imetkom(prvo sam pomislila,qq kako ružna žena  Smile). došao je da traži voljenu,javljaju se 2 žene. jedna na nagovor prijateljice i kaže-nisam ga vidjela do sada,nego su me nagovorili. nije meni bitno to što je on toliko bogat...njanja onda ide spuštanje glave i pogled koji kaže-koji će mi ovo djavo. onda dolazi druga žena koja je spremna da se preseli u Vršac čini mi se,on joj je simpatičan ,odgovara joj po svemu...milina. nju je i odabrao.
a trajaće im to koliko i proljeće u Podgorici,ako ne i manje. mada...zavisi koliko ona može da trpi zarad tog sjaja i raskoši Smile Smile
uglavnom...ako samo letimično pogledate ovu,a i emisije sličnog tipa,vidi se jasno da smo krenili po djavolu
« Poslednja izmena: 18. Mar 2011, 15:39:06 od Sofija 753 »
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
"draga, tvoja i moja deca su se udruzila i biju nasu decu."

i okej, sta je u tome konkretno lose  Smile

jel ljudi moraju posto poto da ostaju u brakovima iako su nezadovoljni, ili sta god? ...

nervira me to nametanje "bracne etike"...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.12
mob
I-mate 30 Pro
Ne,prevazidjen....davnih dana...80tih...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Jun 2024, 14:27:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.