Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Maj 2024, 13:34:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Da li bi.....
Da, išao bih
45.4%  (193)
Ne, ne pada mi na pamet
47.5%  (202)
Ne, ali idem na demonstracije
7.1%  (30)
Ukupno glasova: 425
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 123
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li biste išli u rat na Kosovo?  (Pročitano 52794 puta)
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
LG Nexus 5
Mislim da je bespotrebno sada lupati glavu o tome da li bi trebalo ici u rat ili ne.

Lako je na forumu napisati: "Da idem 100%, sve cemo ih potamaniti...itd"

Druga prica je kad dodje poziv za mobilizaciju, pa vidis masovnu bezaniju po podrumima, kod tetki iz pickovca, na studijama preko grane...itd. Kad(ako) se ikada desi takvo stanje da je rat neizbezan, lako ce se videti ko ce se odazvati, a ko ne.

Naravno da cu se odazvati ukoliko do rata dodje, mada se to nece desiti sigurno, znaci 100% nece biti rata. Za rat je potrebna vojska koju nemamo, sloga koju nemamo, kao i sve ostalo sto nemamo. Znam da je glupo porediti sa Izraelom ali da su oni u problemu, odziv pri mobilizaciji bi bio 120%.

U nasoj zemlji gde se sluzi vojska kod "privatnika", gde se po restoranima proslavlja odlazak na civilno sluzenje vojnog roka, gde je viza vaznija od zemlje, tu nece nikad biti rata. Jednostavno, prosecan srbin ce pre poginuti na demonstracijama da skine protivnickog kandidata sa vlasti, nego u borbi za svoju zemlju.

Tuzno ali istinito.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Samsung Galaxy S2
Ne bih išao.. nikad nisam bio za rat, a pogotovo za pogibiju oko ideala..


Ako me ne razumete, pročitajte "Sve će to narod pozlatiti"
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


..šic po guzi..

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 868
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Mislim da je bespotrebno sada lupati glavu o tome da li bi trebalo ici u rat ili ne.

Lako je na forumu napisati: "Da idem 100%, sve cemo ih potamaniti...itd"

Druga prica je kad dodje poziv za mobilizaciju, pa vidis masovnu bezaniju po podrumima, kod tetki iz pickovca, na studijama preko grane...itd. Kad(ako) se ikada desi takvo stanje da je rat neizbezan, lako ce se videti ko ce se odazvati, a ko ne.

Naravno da cu se odazvati ukoliko do rata dodje, mada se to nece desiti sigurno, znaci 100% nece biti rata. Za rat je potrebna vojska koju nemamo, sloga koju nemamo, kao i sve ostalo sto nemamo. Znam da je glupo porediti sa Izraelom ali da su oni u problemu, odziv pri mobilizaciji bi bio 120%.

U nasoj zemlji gde se sluzi vojska kod "privatnika", gde se po restoranima proslavlja odlazak na civilno sluzenje vojnog roka, gde je viza vaznija od zemlje, tu nece nikad biti rata. Jednostavno, prosecan srbin ce pre poginuti na demonstracijama da skine protivnickog kandidata sa vlasti, nego u borbi za svoju zemlju.

Tuzno ali istinito.

fuckin' true... Smile
IP sačuvana
social share
Trust No One
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5496
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Jel treba tako nešto uopšte pitati? Iako smo slabi, muda nam nikad nisu falila. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
zato je krajem devedesetih pola mog grada bilo mobilisano,a pola se nisu ni vratili zivi s kosova
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 3324
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung 
Mislim da je bespotrebno sada lupati glavu o tome da li bi trebalo ici u rat ili ne.

Lako je na forumu napisati: "Da idem 100%, sve cemo ih potamaniti...itd"

Druga prica je kad dodje poziv za mobilizaciju, pa vidis masovnu bezaniju po podrumima, kod tetki iz pickovca, na studijama preko grane...itd. Kad(ako) se ikada desi takvo stanje da je rat neizbezan, lako ce se videti ko ce se odazvati, a ko ne.

Naravno da cu se odazvati ukoliko do rata dodje, mada se to nece desiti sigurno, znaci 100% nece biti rata. Za rat je potrebna vojska koju nemamo, sloga koju nemamo, kao i sve ostalo sto nemamo. Znam da je glupo porediti sa Izraelom ali da su oni u problemu, odziv pri mobilizaciji bi bio 120%.

U nasoj zemlji gde se sluzi vojska kod "privatnika", gde se po restoranima proslavlja odlazak na civilno sluzenje vojnog roka, gde je viza vaznija od zemlje, tu nece nikad biti rata. Jednostavno, prosecan srbin ce pre poginuti na demonstracijama da skine protivnickog kandidata sa vlasti, nego u borbi za svoju zemlju.

Tuzno ali istinito.

Slazem se sa tobom, mislim sa vecinom napiasanog.

Samo mi jedan deo nije bas najjasniji.

Na sta si konkretno mislio, kada si napisao "ako se ikada desi stanje, da je rat neizbezan" ?! Smile
Ako to nije, ovo"stanje", ovo sto se sada upravo desava, koje je to drugo "stanje", da ce tada biti neizbezno?

IP sačuvana
social share
Citat
Po sopstvenom priznanju,Tomislav Nikolić svoj politički život duguje Vojislavu Šešelju. Na njegovim delima vaspitavao se osamdesetih godina. Oduševljeno je čitao sve što je napisao.

Citat
Kad je Tomislav, član Narodne radikalne stranke, čuo Šešelja iz Četničkog pokreta uživo, uverio se da je to „najveći srpski intelektualac”.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5496
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
zato je krajem devedesetih pola mog grada bilo mobilisano,a pola se nisu ni vratili zivi s kosova

Sve ja to razumem, znam da je rat zadnje rešenje, ali ako do toga dođe ne možemo ga ignorisati. Rekao sam da nam muda nikad nisu falila, ali pamet u kriznim situacijama nažalost jeste. Uz mudro vođstvo i sa malo ljudstva i sredstava se može puno uraditi, ali mudro vođstvo je kod nas misaona imenica. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
LG Nexus 5
Na sta si konkretno mislio, kada si napisao "ako se ikada desi stanje, da je rat neizbezan" ?! Smile
Ako to nije, ovo"stanje", ovo sto se sada upravo desava, koje je to drugo "stanje", da ce tada biti neizbezno?


Ovo nije "takvo" stanje. Zasto?

Poznato ti je ko je Ponos? E pa, kad on kaze da sa ovim vojska nema nista, kada to ponovi Sutanovac, pa posle njega Kostunica i Tadic, sve je jasno. Meni jucerasnji dan predtavlja zaista tezak trenutak po Srbiju. Za njih je juce to bila samo jedna od nedelja u nizu.

Pogresili su. Nisu trebali da prete, da zveckaju oruzjem, to se tako ne radi. Trebao je Ponos da posalje vojsku u KZB (kopnena zona bezbednosti) zbog bojazni da se mogu desiti neki incidenti na pogranicnom delu teritorije. Pa da se izvede neka vojna vezba, pa malo da lete avioni, sve onako naivno. Nikako se nije Srbija smela izjasniti od pocetka da je protiv ikakvog mesanja vojske, jer je to bukvalno znacilo: "Ako nam uzmete Kosovo i Metohiju, mi cemo ostro protestvovati..."

Sem toga, narod je ogorcen. Sve sto je srpska vojska uspela da odbrani ili da povrati neku svoju teritoriju, to su politicari gubili na politickom stolu, kao u partiji pokera...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


крв југа - душа истока

Zodijak
Pol
Poruke 1224
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa rat jeste zadnja opcija , ali ko će pregovarati sa nama ( i zašto bi pregovarao ) kad zna da mu ne možemo ništa. Od silne propagande nigdje nisam mogao da nađem podatke o uspješnosti mobilizacije 99. Ima li ko možda te podatke ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 3324
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung 
Na sta si konkretno mislio, kada si napisao "ako se ikada desi stanje, da je rat neizbezan" ?! Smile
Ako to nije, ovo"stanje", ovo sto se sada upravo desava, koje je to drugo "stanje", da ce tada biti neizbezno?


Ovo nije "takvo" stanje. Zasto?

Poznato ti je ko je Ponos? E pa, kad on kaze da sa ovim vojska nema nista, kada to ponovi Sutanovac, pa posle njega Kostunica i Tadic, sve je jasno. Meni jucerasnji dan predtavlja zaista tezak trenutak po Srbiju. Za njih je juce to bila samo jedna od nedelja u nizu.

Pogresili su. Nisu trebali da prete, da zveckaju oruzjem, to se tako ne radi. Trebao je Ponos da posalje vojsku u KZB (kopnena zona bezbednosti) zbog bojazni da se mogu desiti neki incidenti na pogranicnom delu teritorije. Pa da se izvede neka vojna vezba, pa malo da lete avioni, sve onako naivno. Nikako se nije Srbija smela izjasniti od pocetka da je protiv ikakvog mesanja vojske, jer je to bukvalno znacilo: "Ako nam uzmete Kosovo i Metohiju, mi cemo ostro protestvovati..."

Sem toga, narod je ogorcen. Sve sto je srpska vojska uspela da odbrani ili da povrati neku svoju teritoriju, to su politicari gubili na politickom stolu, kao u partiji pokera...

Slazem se.
Drugacije sam shvatio , deo za koji sam te pitao.
Na trenutak sam otisao u drugu krajnost, protumacivsi, deo tvog prethodnog teksta u sasvim drugacijem kontekstu...
No nebitno
U svakom slucaju, slazem se sa prethodno napisanim

Spomenuo si Ponosa
Malo pre sam na jednom nasem forumu (gde se okupljaju bivsi i aktuelni pripadnici , specijalnih jedinica)..
Procitao, jedan zanimljivi komentar, jednog od njih
A, to je.
Da je rodjena sestra Ponosa, supruga Agima Cekua
I da su njih dvoje inace poznanici sa vojne akademije
Isli su u istu klasu
IP sačuvana
social share
Citat
Po sopstvenom priznanju,Tomislav Nikolić svoj politički život duguje Vojislavu Šešelju. Na njegovim delima vaspitavao se osamdesetih godina. Oduševljeno je čitao sve što je napisao.

Citat
Kad je Tomislav, član Narodne radikalne stranke, čuo Šešelja iz Četničkog pokreta uživo, uverio se da je to „najveći srpski intelektualac”.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 123
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Maj 2024, 13:34:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.