Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Cyberpunk 2077 [PS4, Xbox One, PC] (19. novembar 2020.)  (Pročitano 40742 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
mislio sam kao igra  Smile
preveliki hajp ume da izduva balon brzo
svi oni zarade na kraju pare od hajpa samo al to ne znaci da nece da flopne kao igra
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46867
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
Vec izaslo za "kupovinu". Probacu danas ako hoce da radi. Mada kazu da dosta bagovito, vec izdali prvi patch od 40 giga.  Smiley 1
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
mob
Sendo 
Izađe li ovo čudo?

Citat
Žao mi je što su izumrli likovi koji su ovo na Bureku čekali skoro šest godina. Šteta.

Živ!
« Poslednja izmena: 10. Dec 2020, 13:17:48 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
Izadje.  Smile

Radi. Jos na high grafici, iznenadilo i mene, mislio sam da ce na low/mid. Smile Ok za sada, krenuo kao Nomad, ima jos Korpo i Street. Polazna tacka je u zavisnosti od toga, kasnije od toga valjda zavisi kako se neki NPC ponasaju prema tebi i slicno. Mada je valjda to do odredjene tacke, posle je generalno isto. Svidja mi se, sve ima dosta resenja. Ako ce da ishakujes sve i budes stealth moze, ako ce da uzmes sacmaru i pobijes sve moze, razbi vrata snagom i unistavaj. Hakuj robota i stavi ga na samounistenje a mozes i jednostavno da ga zamajas dok prodjes. Ili da ga jednostavno unistis oruzjem. "Zajmili" malo od Betesde, sto vise koristis odredjene skilove to dobijas nivoe za njih i stavljas perkove koji ih pojacavaju. Sa stanovista RPG za sada vrlo solidno odradjeno, za pricu ce da vidimo, tek sam poceo.
« Poslednja izmena: 10. Dec 2020, 18:10:36 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
mob
Sendo 
Evo moji zaključci o igru:

Za:
-prezentacija (grafika, art, gluma, muzika i zvuk) i svet su fantastični
-questovi su raznovrsni i ima za svakoga ponešto
-aktivnosti van rešavanja poslova

Protiv:
-bagovi i gličevi
-neoptimizacija
-marketing koji igru pogrešno predstavlja
-beskorisan crafting

Dodatno:
-dosta stvari (agmenti, vozila) je jako skupo i/ili se otključava lategame
-kupovina vozila je skriptovana i loše urađena, a ukradena vozila nestaju kada se zamakne iza ugla
-lifepath nije uticajan na gl. radnju, koliko na side questove, uglavnom kao dijalog 
-nenasilan pristup bez ubistva je neizvodljiv u side questovima (i par main misija), iako marketing sugeriše drugačije
-osoba koja igra side questove i main će na kraju imati lika koji je isti level, jer se samo kroz main questove leveluje
-Keanu Reeves je uglavnom drven i misscastovan, iako mu je lik u igri najzanimljiviji deo
-bez obzira na odluke u igri, priča će se odvijati kako je zacrtana i grananje u njoj je predefinisano

7/10, da nema bagova, 8.5/10
čekati enhanced verziju igre radi pravog iskustva, pošto je sada igra u beta stadijumu. Pitam se kako bi bilo da je puštena u prodaju kada je najavljena, u Aprilu.
« Poslednja izmena: 14. Dec 2020, 09:11:26 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
Citat
-beskorisan crafting
Crafting je OP. Materijale je toliko smesno dobiti da mozes da kupujes limenke, pretopis u materijale i trejdujes za bolje materijale. I da pritom i zaradis pare. Toliko je jak da ce ga verovatno patchovati prvom prilikom posto mozes da "slomis" igru samo tako.

Citat
-nenasilan pristup bez ubistva je neizvodljiv u side questovima (i par main misija), iako marketing sugeriše drugačije
Ja uspeo par puta. Mrzi me da se majem svaki put, pobijem njih 5-6, zavrsim sta treba i izlazim. Svakako nije Deus Ex ili Thief, to priznajem.

Za ostalo se manje vise slazem, voznja je npr bezveze. Kruta i nikakva. Kola dobijas neki put i "free" ali je uopsteno bezveze voziti kad imas teleport sa lokacije na lokaciju ili mozes da trcis i zavrsis jos par stvari usput kao sto su sprecavanje bandi i slicno.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
mob
Sendo 
Dobro, to za crafting nisam znao. Opet mislio sam na crafting za upgradea odeće i opreme, jer preko questova dobijaš bolje primerke, a upgrade je mizaran, samo da bi posle questa ili dva bio zamenjen nečim daleko boljim. Taj aspekt craftinga mi je bzvz.

Kada kažem nenasilan, mislim da pređeš celu igru od početka do kraja bez ubijanja nekoga. Čak i u main kampanji u jednom trenutku dobijaš boss fight niodakle i ako si igrao kao ja, sve na stealth i bez agmentacije i oružja, čeka te samo frustracija.

Što se tiče nenasilnog/nasilnog pristupa evo primer: Malestorm quest koji dobiješ da kupiš bota, ako radiš solo bez ili preko Militec chipa sa novcem i virusom, biće scenario kao u demou iz 2018 (s tim da ako odbiješ čip sa parama, moraš se boriti sa Malestormom i u prvoj prostoriji). Ako izbrišeš virus sa čipa i upozoriš Malestorm, Militec specijalci uleću i opet teraju da se sa istim boriš bez nenasilne opcije. Čak te u oba slučaja na kraju čeka boss fight.

E da i neki perkovi su toliko nebitni jer ti trebaju u možda jednoj prilici ili dve tokom cele igre.
« Poslednja izmena: 15. Dec 2020, 04:23:59 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
krafting je uvek beskorisno sranje u svim igrama i apsolutno nepotrebno zamajavanje nabijem ih na kurac vise sa turanjem krafting i open svetova
« Poslednja izmena: 14. Dec 2020, 17:04:33 od fredikruger »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
mob
Sendo 
Ok još par stvari koje mi se ne dopadaju u Cyberpunku.

Priča je mnogo linearnija nego što je predstavljena u najavama. Puno prekršenih obećanja i previše agresivno reklamirana igra (malo je falilo da je kupim u preorderu). Evo par stvari koje su mi dodatno smetale:

-bande i korporacije ne igraju veliku ulogu van priče. Mesto da služe kao izbor igrača kojoj će se frakciji prikloniti, uglavnom se iste tokom priče samo predstave, uradi koja side misija za iste i to je to. Nema generičnih poslova za iste, tipa ubi nekoga, napadni nešto itd. Sve je predefinisano i isti je đavo koga birate u story segmentu. Tipa Animals i Voodoo Boys, misiju radite samo iz perspektive Voodoo Boysa, Animalsima se ne možete priključiti/raditi za njih, a rivalstvo NetWatcha i Voodoo Boysa se rešava izborom koji nema posledicu po V u nekom većem smislu. Čak i da odaberete NetWatch, Voodoo Boys će i dalje da pomognu V jer je priča takva.

-Nema budženja niti dorade kola. Kola se kupuju predefinisano od strane fixera i to preko poruke i odlaska na mesto gde se prodaju. Nema online prodavnice tipa GTA, nema poboljšanja preformansi, hek, nema ni da se promeni boja kola. Ostala kola se mogu ukrasti, i čim zamakneš iza ugla, nestaju, a i toliko je mesta za quick travel (iako je u traileru prikazan metro, igra nema tu opciju prilikom launcha). Kola, koja se kradu, čak ne treba ni hakovati, jer su instant otključana i nema nekih posledica osim ako se ne kradu od vozača.

-Pošto sam igrao na stealth Netrunner pristup, rećiću da je nenasilan pristup skoro moguć, ali u jednom delu igre nalećem na bossfight koji forsira nasilje, iako sam želeo da se potpuno nenasilno fokusiram (sa izuzetkom kada moram nekoga da eliminišem tokom stealth deonica, bez ubijanja). Msm i bossa ne moraš da ubiješ ako ne želiš, ali je borba sa njim neizbežna, plus je previše bulletspunge. Takođe težina igre između normala i harda je astronomska, jer je normal prelak, a hard je pretežak za prosečnog igrača.   

-Sem par likova, u igri ima možda dve ili tri prostitutke za sex, koji ionako nije nešto specijalan. Više je trivijalan i dizajniran da imaš sex radi sexa. Čak za neke likove je potrebno da si određenog pola, što igri daje replayability, ali to je to.

-O spawnu policije i koliko je to jeftino urađeno nemam reči. Policija se spawnuje iz lifta, zida, vazduha. Užas. I nemaju neku ogromnu ulogu poput GTA serijala, policija je tu čisto reda radi, kao i ostatak grada, koji se ponaša skriptovano i ako se skrene pogled, nestaju/bivaju zamanjeni nekim drugim vozilom. Ako se sačeka malo, ili se blokira put, vidi se da van skripte nemaju alternativnu rutu pa često se zaglave u prostoru/krenu da idu u obližnji zid ili ubaguju. I nema "unikatnosti" među građanima, svi su random NPC koji se pojave, glume pozadinu i nestaju. Čak i Watchdogs 1 je bolje urađen u ovom segmentu, tamo je makar generisanje likova igralo ulogu.

Zaista počinjem da cenim GTA kao serijal, koji je daleko uverljiviji, bolje dizajniran. Ovo što je izbačeno je tužno, dokaz da su glasine oko igre (da je zapravo ušla u produkciju pre 4 godine, ne 8, kao što je najavljena) bile tačne, zajedno sa lažima i obećanjima su dokaz da je Doom Ethereal ipak igra izbačena kako treba, bez kontraverzi i laži.
« Poslednja izmena: 16. Dec 2020, 09:00:21 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Cyberpunk

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.