Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:43:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Čudesni svet video igara  (Pročitano 25626 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Oproštaj urednika: Kad se voli što se rastaje





Piše: Nikola Savić

Moram na početku ovog teksta nešto da vam priznam, podnaslov koji vidite gore, sjajnu pesmu legendarnog Tome Zdravkovića, sam već iskoristio u ove svrhe. Stavio sam je kao naslov imejla koji sam poslao kolegama autorima kada sam im sastavljao pismo u kome sam ih obavestio da će ovaj decembarski, 132. broj časopisa Play!Zine, biti ujedno i poslednji sa mnom na poziciji glavnog urednika. Prosto, nekako mi naslov ove Tomine pesme savršeno leži za ono zašta je ovog decembra došao trenutak – rastanak sa nečim što volite. Nakon tri godine na poziciji glavnog urednika, a skoro sedam godina pisanja za Play!Zine, vreme je da brod isplovi u neke nove vode.

Danas imam skoro još malo pa 32 godine, tako da je moje gejming detinjstvo bilo 90-ih i ranih dvehiljaditih, vremena kada su časopisi bili još uvek u velikoj popularnosti i nešto što ste jedva čekali da se početkom meseca pojavi na kioscima, pa da cimate roditelje za novac i trk pravac na trafiku da kupite novo izdanje, koje upijate za nemerljivim zanosom. Još uvek pamtim miris starog časopisa Gamer i hrvatskog PC Play, koji su pre dvadesetak godina bili dominanti na našem tržištu i čije brojne primerke (gotovo celu kolekciju), i dalje čuvam po kutijama u porodičnoj kući u Jagodini, kod mojih roditelja. Uz, naravno, dobri stari Svet Kompjutera, koji se bez greške kupovao svakog meseca u našoj kući.

Kao mali Nikola, zagriženi gejmer praktično od kad znam za sebe, divio sam se ljudima koji su pisali u tim časopisima i opisivali video igre, gledao sam na njih kao na ljude čija je reč zakon i ono što oni napišu o tim igrama, to je prosto to. Maštao sam o tom poslu, kao o nekakvom savršenom nedostižnom zanimanju koje samo retki srećnici dobiju priliku da rade u životu i nešto što će biti samo još jedno od mnogih mojih dnevnih sanjarenja koje se nikada neće ostvariti.

Izvor: play.co.rs


Čitav oproštaj pročitajte ovde.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Priča koja vraća veru u ljude: Kako je "božanska" služba pomogla baki od 95 godina






Nintendo je već poznat po odličnom korisničkom servisu. Međutim, ponekad njihove usluge izađu van okvira "običnog". Takav slučaj desio se u Japanu.

Jedna baka od 95 godina je imala problema sa svojom Game Boy konzolom, a ljudi iz Nintenda nisu mogli da joj pomognu i poprave ga. Umesto toga, od kompanije je dobila potpuno novu konzolu. Ova baka je napisala pismo Nintendu, uz molbu da joj se uređaj popravi. Nedelju dana kasnije stigao je odgovor u kom kompanija kaže kako ne mogu da poprave Game Boy, ali su joj poslali novi.

Kuniko Cusaka, ćerka ove 95-ogodišnje bake, ispričala je ovu priču za Asahi Šimbun, jedne od najtiražnijih novina u Japanu. Kako kaže, ona je obožavala da igra Tetris. Cusakin sin je pohvalio Nintendo zbog toga kako su se poneli prema njegovoj baki. On je nazvao njihovu korisničku službu "božanskom", piše Sora News 24. Kuniko se uvek rado priseća ove priče. Njena majka je preminula u 99. godini života, ali je do samog kraja igrala svoju omiljenu igru.

Izvor: B92

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 21
ima dobra serija, dokumentarac, o istoriji video igara na Netflixu (barem na onom u UK). Fino su odradili.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:43:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.