Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:43:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Cuda  (Pročitano 15063 puta)
02. Sep 2009, 22:23:45
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Samsung 
Cuda su sastavni deo svake religije. Odredjena cuda su dovela do stvaranja istih, to su uglavnom opste poznata. Neretko ljudi i danas prijavljuju cuda i uzimaju ih za potvrdu svojih verovanja, nego cesto zaboravljaju na druge religije. Evo nekih cuda najvecih religija. Otkud sva ova cuda, da li su namestaljka, ili su najava necega Smile


ČUDA NAMIJENJENA MUSLIMANIMA

Tajanstveni bijeli vitez posjećuje djevojčicu s kristalnim suzama
http://www.natelki.net/video/10953/kristalne-suze

Share International je krajem 1996. godine izvijestio o dvanaestogodišnjoj Hasnah Mohamed Meselmani kojoj su iz očiju izlazili kristali oštri poput britve i o čemu su izvijestile mnoge svjetske novinske agencije. Libanonski dopisnik Share Internationala Nabil Matraji stupio je u kontakt s obitelji Meselmani kako bi saznao više tom iznimnom fenomenu koji je trajao od ožujka do studenog 1996. godine. Razgovor s Hasnah potvrdio je da je nevidljiva ruka iza kristalnog čuda bila Maitrejina. Slijedi izvještaj o tajanstvenom "bijelom vitezu".
      Uzbuđenje se proširilo arapskim svijetom: djevojčica je sedam puta na dan iz očiju izlučivala tvrde kristale koji su bili dovoljno oštri da režu papir a da pri tome nije imala nikakve vidljive ozljede — to mora biti čudo. Dvanaestogodišnja Hasnah Mohamed Meselmani došla je u središte pozornosti. Crkvene vlasti i znanstvenici bezuspješno su pokušavali riješiti zagonetku.
      Odgovor je došao ubrzo: radilo se o "prijevari" i djevojčica ju je priznala, barem je tako pisalo u izvještaju. Mnogi su ljudi bili razočarani i ljuti, a drugi, manje naklonjeni vjerovanju u "čuda", su odahnuli. Libanon i druge arapske države zaključile su slučaj i o toj priči više se nije govorilo. Pa ipak, neka pitanja ostala su bez odgovora. Na primjer, pitanja o prirodi navodne prijevare. Kako je Hasnah uspjelo iz očiju izvući kristal tako da svi mogu vidjeti, pred televizijskim kamerama? Ako su televizijske slike autentične, tada to ne može biti prijevara: djevojčicu su snimali izbliza kako polako istiskuje komadiće stakla, vidjelo se kao da oni izlaze iz očne mrežnice. Je li ih je mogla prije toga skriti u oči? Je li čitav postupak izlaženja komadića stakla iz mrežnice bio iluzija te je Hasnah trik izvela tako da ih je skrila u kutove svojih očiju? I, u oba slučaja, kako je to mogla izvesti a da si ne nanese ozbiljne ozljede, jer kristali su bili dovoljno oštri da se s njima mogao rezati papir, kao što su televizijske kamere i prikazale?
      Za Share International to je bilo dovoljno da potakne dodatnu istragu tog slučaja, posebno i zbog toga što je majstor Benjamina Crema naznačio da je to bilo doista još jedan od mnogih Maitrejinih "znamena".
      U svom prvom odgovoru Majstor je zagonetki dodao zbunjujući podatak: "Da, bila je prijevara, no ipak se radi o čudu," rekao je nedvosmisleno. Kada su ga zamolili za pojašnjenje, dodao je: "prijevara je bila u tome što se samo činilo da kristali izlaze iz Hasnahine mrežnice. U stvari su to bile njezine suze koje je Maitreja pretvarao u kristale u trenutku kada su napuštale suzni kanal. I to je bilo istinsko čudo."
      S tom je informacijom naš kolega u Libanonu, Nabil Matraji, stupio u kontakt s Hasnah i njezinom obitelji. Otac od Hasnah primio ga je srdačno i gostoljubivo, ali istovremeno i suzdržano. Zbog publiciteta koji se stvorio oko njegove kčerke i pitanja prijevare bio je vrlo oprezan — barem je Nabil stekao takav dojam. To jest, tako je bilo sve dok mu Nabil nije ispričao da pripada skupini ljudi koji i dalje vjeruju da Hasnah nije izvela prijevaru te da je, upravo suprotno, to bilo pravo čudo i da joj se obratio "Božji glasnik".
      Hasnahin otac trenutačno se promijenio. Uznemireno je rekao da je točno to ispričala i Hasnah. "Bili su iznenađeni što i ja to znam, jer je obitelj pokušala to zadržati za sebe," kaže Nabil.
      Kada se Hasnah nekoliko sati kasnije vratila iz škole, Nabil ju je zamolio da opiše osobu koju je vidjela u snovima. "Djevojčica se naljutila na svoga oca jer je mislila da mi je on izdao njezinu tajnu. Tek kad ju je uvjerio da on nije rekao ni riječi o njezinoj viziji se primirila i počela mi pričati svoju priču."
      Sve je počelo još u ožujku 1996. godine. Bila je u školi kada je u lijevom oku osjetila nešto neobično - prvi komadić kristala, koji ju je, razumljivo, zabrinuo. Kod kuće je obitelji ispričala što joj se dogodilo i, za vrijeme razgovora, u oku joj se pojavio drugi kristal. Otac ju je odveo u grad Chatura k okulistu dr. Arajiu. U njegovoj klinici ostala je dva tjedna, a kristali su i dalje istjecali iz njezinog oka. Dr. Araji je potvrdio da se radi o pravim  kristalima i da nema znanstvenog objašnjenja te pojave. Po njegovom mišljenju, to je moglo biti samo Božje djelo.
      Nekoliko dana kasnije Hasnah je u još jednom neobičnom događaju rečeno isto.
"Jedne noći," rekla je Nabilu: "dok sam još bila budna čula sam da netko kuca na prozor moje sobe. Ustala sam, otišla do prozora i tamo ugledala muškarca odjevenog u bijelo. Sjedio je na konju, nasmiješio mi se i pozvao me po imenu. Zamolio me da iziđem van kako bi porazgovarali."
      Hasnah je izišla van kuće kroz prednja vrata. Tamo ju je čekao "bijeli vitez", kako ga naziva. Bio je od glave do pete odjeven u bijelu tuniku koja mu je, također, prekrivala i glavu i lice. "Bijeli vitez" joj je rekao da se ne treba bojati i predstavio se kao "Božji glasnik". Između njih se razvio razgovor o kojem Hasnah nije ispričala pojedinosti osim toga da joj je bijeli vitez objasnio da je on "krivac" za njezine kristalne suze i da je to po Božjoj volji. Svjedok tog razgovora bio je Hasnahin mlađi brat koji ju je pratio iz kuće i koji je čuo svoju sestru kako govori ali nije mogao vidjeti s kime je razgovarala.
     "Bijeli vitez" posjetio ju je više puta i dao joj savjete i različita upozorenja. Kada ga je upitala kada će se suze zaustaviti, odgovor je bio: "Kada bude Božja volja."
      Zanimljiva digresija: tijekom jednog od susreta bijeli vitez savjetovao je Hasnah da cijela obitelj privremeno napusti dom jer će se dogoditi nešto neugodno. Obitelj je poslušala savjet — svi osim starijeg sina. Sljedećeg dana Hasnahin brat doživio je automobilsku nesreću iz koje je, iako je automobil bio potpuno uništen, izašao bez ogrebotine. Iste večeri ponovno je srela bijelog viteza. Upitao ju je: "Nisam li rekao da SVI trebaju napustiti kuću?"


      Nabil Matraji odgovorio je na ta povjerljiva priopćenja tako što im je ispričao o svojim saznanjima o pravoj pozadini tih događaja. "Ispričao sam im o Maitreji, kao Učitelju svijeta, Kristu i Mahdiju, što je prouzročilo veliko uzbuđenje. Tri sata kasnije i dalje su se raspitivali o religiji i o dobu koje dolazi. To što sma im ispričao predstavljalo im je ogromno oklakšanje je nisu bili sasvim shvaćaki to što se događalo njihovoj kćerki. Njihova je reakcija bila: "Za to moraju saznati svi, to je nova nada za čovječanstvo."
      Nabil je tada saznao i za pozadinu priče o prijevari.
      U određenom trenutku, kako su se događaji razvijali, Hasnahin otac pokušao je kod još jednoga okulista — dr. Salamouna u Bejrutu, u američkoj sveučilišnoj bolnici. Za vrijeme dok je djevojčica bila na promatranju nekoliko se kristala iscijedilo iz njezina oka. Priča je postala javna: televizijske postaje, časopisi i novine sjatili su se oko kuće obitelji Meselmani kako bi upoznali djevojčicu s kristalnim suzama.
      Stručnjaci iz Saudijske Arabije odnijeli su uzorke kristala u svoje laboratorije gdje su otkrili da su kristali pravi. Sljedeće što se dogodilo je da su saudijske vlasti dale naznačiti da žele da se događaj zataška. "Hasnahin otac mi je rekao da su nad njim vršili velike pritiske da o svemu šuti. Čak su mu ponudili 50.000 dolara," kaže Nabil.
      Ponuda je bila previše primamljiva: obitelj Meselmani bile je sve prije nego bogata i otac je odlučio prihvatiti novac. To je učinio pred televizijskim kamerama i ta je slika uvjerila javnost da je to unatoč svemu bila velika prijevara: u cijeloj priči radilo se samo o novcu i otac je stavio kristale u djevojčičine oči. Sada ne bi dvojio, kaže. "Ako se kristali pojave ponovno, dopustit ću da se stvar ponovno istraži. Božja volja mora biti ispunjena."
Čak ni nakon pet sati razgovora, kaže Nabil, obitelj ga još nije htjela pustiti, tako ih je očaralo objašnjenje događaja. "Možete li ostati prenoćiti? Pozvali bismo prijatelje i mogli bismo razgovarali do zore."
      Nabil je napokon otišao, nakon što im je obećao će se uskoro vratiti i ponovno ih posjetiti, tek da bi ga Hasnahin otac nedugo zatim nazvao telefonom: i on i njegova kći u snu su vidjeli Maitreju. Kako su znali da je Maitreja? Nabil je obitelji bio pokazao fotografije Maitreje iz Nairobija i u tom obliku im se pojavio u snovima. Maitreja je, prisjetio se gospodin Meselmani, s njim dugo razgovarao, međutim ne sjeća se što je govorio.
      Hasnah je, s druge strane, zapamtila nekoliko riječi koje joj je "bijeli vitez" rekao u snu. Poljubio ju je u čelo i rekao: "Uvijek ću biti s tobom, čak i kada me ne budeš vidjela."

Napomena urednika:
      1. Maitrejino pojavljivanje u liku "bijelog viteza" pobuđuje zanimljive asocijacije. U hinduskoj tradiciji Višnua očekuju kao Kalki-avatara ili kao bijelog konjanika. I biblijska Knjiga otkrivenja govori o konjaniku na bijelom konju :"i gle, konj bijel, i koji sjeđaše na njemu, zove se Vjerni i Istiniti..." (Otkr. 19:11) U perzijskoj tradiciji isto vrijedi za Sosiosh-a, o kojem je Helena Petrovna Blavatsky u svojem Teozofskom pojmovniku napisala: "Sosiosh (Saoshyant) — Spasitelj koji se kao Maitreya Buddha, Višnu i drugi treba na kraju doba pojaviti na bijelom konju i spasiti čovječanstvo."
      2. To što je Maitreja na prvom susretu imao lice prekriveno bijelim nije bez značenja u muslimanskoj tradiciji: zabranjeno je pokazivati lica ili izrađivati likove svetih ljudi i Božjih poslanika.

Nitaste suze iz očiju alžirske djevojčice

Događa se novo čudo, ovaj put u Africi, gdje mala djevojčica lije suze od malih, raznobojnih niti. Djevojčica ne osjeća nikakvu bol iako se može jasno vidjeti kako niti izlaze iz njezinih očiju. To iskustvo podsjeća na sličan fenomen koji se dogodio u Libanonu. (Izvor: TV-2, Španjolska; izvještaj u Share Internationalu od svibnja 1997.)

Sveta poruka na ljuski jajeta

Kućanica u Bruneju baš je htjela ispeći jaje kada je na njegovoj ljuski otkrila zapis iz Kalimaha, štovanog islamskog teksta, koji glasi: "La ilaha illallah", što znači "Nema Boga do Alaha." Gospođa je jaje kupila u glavnoj trgovini u gradu i izjavila da će ga zadržati.
      Još jedno neobično jaje otkrila je obitelj iz brunejskog okruga Kuala Belaita. Ono je na ljusci imalo utisnutu riječ "Alah". Jedan od članova obitelji baš je pripremao jaje kao dar za natjecanje u recitaciji Kurana ("Khatamal-Quran") kada je ugledao zapis. (Izvor: Brunei Press, Brunej; izvještaj iz Share Internationala od studenog 2002.)
      (Majstor Benjamina Crema potvrđuje da su ta dva čuda djelo Maitreje.)

Ime "Alah" na jajima i grahu

Skeptici će u tome vidjeti slučajno poigravanje prirode, međutim Mikail Güçlü ne dvoji: ima čudesna jaja i grah na kojima piše "Alah".
      Prije približno tri godine, 33-godišnji trgovac Güçlü iz Den Haaga u Nizozemskoj na selu je kupio određenu količinu svježih jaja te ih, kao i obično, stavio na prodaju u svoju trgovinu. No, dva jaja izgledala su pomalo neobično." "Primijetio sam da njihove ljuske nemaju pravilan oblik," ispričao je. "Vrlo neobično, kao arapska slova. I iznenada je ugledao: 'Alah'. Pozvao je prijatelja. Sam govori četiri jezika, međutim arapski ne zna baš najbolje, a želio je i da mu netko pročita čitav zapis. "Gotovo nisam mogao vjerovati što je pisalo na jajima: 'Samo jedan je Bog, Alah, a Muhamed je njegov prorok." Da bi se uvjerio i dobio još jedno mišljenje, otišao sam imamu u džamiju. U džamiji su svi potvrdili da je na jajima zaista tekst iz Kurana."
      Güçlüov susjed, Mohammed Moncef iz Tunisa, koji se slučajno zatekao u trgovini, potvrdio je da se na ljuskama jaja zaista može pročitati tekst: "Prvi put vidim ta jaja, međutim sasvim je jasno. Ovo što tu vidite je prva zapovjed Islama."
      Manje odlučan bio je Ali Reza Rahiminejad. On nije znao cijelu priču, a Güçlü ga je pozvao telefonom da dođe kako bi porazgovarali "hitnoj stvari". Rahiminejadu, Irancu, gurnuli su jaja u ruke i zamolili ga da točno opiše ono što vidi. Potrajalo je nekoliko trenutakla, no potom je i on ugledao: "Evo, ovdje, piše: 'Alah' ponovljeno nekoliko puta." Nije mogao razabrati više ni kada mu je Güçlü rekao čitav citat. "To kažete vi, no ja to ne vidim. Ja vidim samo "Alah". I ovdje i tamo, no to je sve."
      Grah, međutim, prisutnom Rahiminejadu nije predstavljao nikakav problem. "Bez imalo sumnje, ovdje piše 'Alah'."
[Cudesni grah]       Güçlü je "čudežni grah" otkrio dva dana nakon jaja. Kupio je oko pet kilograma graha i od toga je na zrnju približno pola kilograma graha pisalo Alah. "Ljudi mogu misliti da sam sam načrčkao natpise na grahu, no kunem se da to nisam učinio. Uzmite ih nekoliko sa sobom i provjerite, ali poslije mi ih vratite."
      Güçlü vjeruje da je ono što se kasnije dogodilo s grahom još veće čudo. Nekoliko "Alahovog" zrnja graha dao je prijateljima.
      Činilo mu se da iz poštovanja ostali grah ne može prodati: odlučio je da će ga darovati džamiji. Želio je da ga skuhaju i međusobno razdijele. "Tih 500 grama graha nasitilo je približno 40 ljudi i još ga je ostalo. Imam mi je kasnije rekao: 'Mogli smo ga posluživati koliko smo htjeli, a zaliha se ipak nije iscrpila.'"
      To nije bio prvi put da je 33-godišnji Güçlü čuo za takvu pojavu: "Čuo sam da se to događa dosta često. Čuo sam da se nešto slično dogodilo u Londonu, a negdje u Nizozemskoj su slično iskustvo imali s paprom. Čuo sam i da su u Turskoj zapis 'Alah' našli na pčelinjem saću. A u Ankari sam sam vidio jabuku na kojoj je bilo sveto ime. Ali, nisam ni sanjao da će se to dogoditi meni. Nisam mogao vjerovati vlastitim očima."
      Mikail Güçlü na taj događaj gleda kao na Božje čudo: "Običavao sam se mnogo moliti, no u zadnje vrijeme to nisam često činio." Imam je rekao: "To je znamen za tebe, nastavi sa svojom vjerom." "Ali," dodaje Güçlü odlučno, "to je i dokaz za nevjernike da Bog postoji."

Čudesna rajčica

Britanski muslimani svečano su pozdravili takozvanu "čudesnu Božju poruku" u unutrašnjosti rajčice. Britanski mediji su izvijestili: četrnaestogodišnja školarka Shasta Aslam iz grada Huddersfielda prerezala je rajčicu na pola i primijetila da žilice oblikuju zapis na arapskom. Na jednoj polovici je pisalo "Samo jedan je Bog", a na drugoj, "Mohamed je glasnik" — oboje savršenim arapskim pismom.
      Shasta je muslimanka i vjeruje da je bila svjedok čudu. "Bog me poslao kupiti tu rajčicu," rekla je za novine Daily Mail. "Te riječi su poruke od Boga." Od nedjelje, kada je kupila rajčice u sjevernom dijelu Huddersfielda, vijest se proširila čitavom muslimanskom zajednicom. Oko 200 ljudi, neki čak i iz dalekog Londona, došli su pogledati rajčicu koja je bila umotana u plastičnu foliju kako bi ostala svježa. Lokalni trgovac rekao je da je interes za čudesnu rajčicu izuzetno orastao, međutim lokalna džamija bila je oprezna. "Ne smatramo da je to čudo, ali svakako je bio blagoslov," izjavio je predstavnik džamije. (Izvor: Reuters, lipanj 1997)

Alah živi


Gospođa Ruksana Patel iz Boltona u Engleskoj donijela je iz lokalne trgovine jajčevac (op. p. — vrsta patlidžana). Kada ga je prerezala napola, primijetila je da sjemenje ispisuje muslimanski simbol 'Ya-Allah', što znači, 'Alah živi'. (Izvor: Daily Mail, Velika Britanija, lipanj 1996.)
      (Majstor Benjamina Crema potvrdio je da se radi o autentičnim čudima za koje je odgovoran Maitreja, te da je Maitreja nadahnuo pojedince u pitanju da rajčicu i jajčevac prerežu na određeni način.)

Riječ "Alah" zapisana u jajčevcu

Početkom 2003. godine mnogo je posjetitelja došlo vidjeti neobičan komad povrća u selu Mendhasal, blizu grada Bhubaneswara indijskoj državi Orissi. Jedna žena prepolovila je jajčevac i u njemu otkrila na Urdu jeziku ispisanu riječ 'Alah'. Lokalne novine Sambad izvjestile su da je žena Muhammada Khalila, koja je jajčevac kupila na mjesnoj tržnici, obavijestila imama koji je naredio da se jajčevac drži u džamiji radi molitvi. Stotine muslimana okupilo se u džamiji da vidi taj neobičan komad povrća. (Izvor: www.ananova.com)
      (Majstor Benjamina Crema potvrđuje da se radi o autentičnom čudu za koje je odgovoran Maitreja)

Čuda u Senegalu

20. siječnja 1996. godine, upravo pred ramadanski post, jedan je farmer u Taibi-Ndiassani u Senegalu na svoje iznenađenje pronašao lubenicu na kojoj su se pojavile riječi "Alah" i "Hamdoulallah", što znaci "Bog" i "Slava Bogu. Godinu dana prije slični znakovi pronađeni su na ljusci ribe ulovljene blizu Popenguina, najveće muslimanske zajednice u Senegalu. (Izvor: L 'Actualite Religieuse, Francuska)

Sjemenkama ispisana riječ "Alah"

20. siječnja 1997. u Londonu, gospodin Sidat, veletrgovac voćem i povrćem te predstojnik džamije Madina u Hackneyu, bio je zapanjen otkrivši da sjemenke patlidžana kojeg je upravo prerezao tvore riječ "Alah". Otkako se čudo dogodilo, rijeke ljudi posjetile su gospodina Sidata i vidjele patlidžan. (Izvor: Hackney Gazette, Velika Britanija)

Čudesni krumpir privlači na tisuće Indijaca

U sjeverozapadnoj Indiji pojavio se čudesni krumpir kojega je došlo vidjeti više tisuća indijskih muslimana. Gospođa Momina Ahmed prerezala je krumpir i na njegovim polovicama našla zapisano "Alah" i "Muhamed". Obje polovice krumpira zatim su bile izložene u mjesnoj džamiji.
      Od trenutka kada se pojavilo čudesno znamenje, kaže Mominin muž Ahmed, došlo im je više od 10.000 muslimanskih vjernika kako bi pogledali čudo. (Izvor: de Volkskrant, Nizozemska)
« Poslednja izmena: 02. Sep 2009, 22:33:41 od Makros_Crni »
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Samsung 
ČUDA NAMIJENJENA KRŠĆANIMA

Lik djevice Marije na prozorskom staklu poslovne zgrade u Floridi

[Gospa iz Clearwatera] Tokom tri tjedna u vrijeme Božića 1996. godine 450.000 ljudi došlo je vidjeti crni stakleni zid u južnoj Floridi na kojem se pojavio dva kata visok lik djevice Marije. Lik duginih boja na pročelju zgrade Seminole Finance u Clearwateru u Floridi bio je širok oko 15 i visok oko 11 metara, a protezao se na devet staklenih površina.
      Jedan od svjedoka izjavio je da se lik počeo formirati oko Dana zahvalnosti, kasno u studenom. Nekoliko tjedana kasnije, klijentica tvrtke Seminole Finance nazvala je lokalnu televizijsku postaju i rekla kako je vidjela lik djevice Marije na zgradi. Postaja je prikazala slike lika na vijestima i uskoro su se počela okupljati velika mnoštva ljudi.
     "Ovo je prekrasno. Vrlo duhovno, vrlo umirujuće", rekla je Patty Scharn, recepcionerka u zgradi. Glasnogovornik policije Wayne Shelor izjavio je: "Ljudi rade oltare, donose darove, svijeće, cvijeće i kipove. Neke svladaju osjećaji te padaju u nesvijest. Imamo nemoćne, invalide u kolicima, slijepe. Dolazi ih po pet stotina odjednom... No, atmosfera nije karnevalska. Osjeća se strahopoštovanje i divljenje."
      Neki posjetitelji smatraju da je pojavu lika prouzročila refleksija sunčevih zraka na kapljicama vode iz štrcaljki. Glasnogovornik lokalne katoličke župe kaže: "U ovom trenutku nemamo razloga smatrati da je ono što se događa moguće objasniti prirodnim uzrocima. Mi samo govorimo ljudima da budu oprezni. Da se koriste zdravom skepsom."
      Pa ipak, mnoge koji su došli vidjeti lik nije potrebno uvjeravati u njegovu autentičnost. "Osjećao sam se kao da sam u naručju anđela," rekao je jedan od posjetitelja.
      Iako se broj posjetitelja, koji je u prosincu 1996. dosezao čak 80.000 dnevno, sada smanjio, ljudi i dalje dolaze kako bi kleknuli pred likom Marije u duginim bojama. Unutar tog malog svetišta, među klupicama koje su postavljene blizu zgrade, netko je napisao: "Hvala ti, blagoslovljena Majko." (Izvori: Associated Press, Clearwater Times, St Petersburg Times, SAD)
     (Majstor Benjamina Crema potvrdio je da je sliku manifestirao Majstor koji je bio Marija.)

[Djevica Marija]

Djevica Marija pojavila se u selu Gradina u Hrvatskoj

Djeca koja su igrala nogomet na igralištu u selu Gradina na sjeveru Hrvatske izjavila su da su vidjela djevicu Mariju. Prema djeci, Marija se pojavila na tri do četiri metra visine iznad nogometnog terena. Neki su vidjeli da drži križ, a drugi da plače. Lokalni župnik Stjepan Biber obznanio je da se djevica Marija i ranije, 1950. godine, bila pojavila u Gradini. Tu informaciju zataškao je komunistički režim koji je tada bio na vlasti.
      (Izvor: Algemeen Dagblad, the Netherlands)
      (Majstor Benjamina Crema potvrdio je da su to bila autentična ukazanja Marije.)

Hrvatska čuda

[Zlatko Sudac] Krvavi uzorci u obliku križa navodno su se pojavili na čelu svećenika dok je držao propovijed na misi u Zagrebu, u Hrvatskoj. Članovi kongregacije u Crkvi Gospe od Slobode kažu da se oblik nalik stigmi pojavio na čelu velečasnog Zlatka Suca dok je govorio o zloporabi droga kod mladeži.
Velečasni Zlatko Sudac stigme je prvi put imao u svibnju 1999. godine, kada se križ na njegovu čelu pojavio tjedan dana nakon beatifikacije talijanskog redovnika Oca Pia, za kojeg se također navodi da je imao stigme. Vatikan je tada objavio da se znak križa pojavio "na način koji medicinska znanost ne može objasniti". Prije dvije godine, za blagdan sv. Franje Asiškog, krvavi znakovi pojavili su se i na zapešćima, stopalima i bokovima velečasnog Suca. (Izvor: www.ananova.com)
      (Majstor Benjamina Crema potvrđuje da je pojavu nalik stigmi manifestirao majstor Isus.)

Zaštita od potresa

Potres na području gornjeg toka rijeke Soče u zapadnoj Sloveniji, u blizini granice s Italijom, koji se dogodio u vrijeme Uskrsa 1998. godine prouzročio je ogromnu štetu na kućama. Glavne slovenske dnevne novine Delo izvijestile su: "Prekrasna drvena crkva Svetog duha na Javorcu spašena je od Uskršnjeg potresa. Sve što je bilo izgrađeno u bližoj i daljoj okolini te crkve nije izdržalo trešnje tla. Monumentalno stepenište ispod crkve uništeno je u potpunosti."
      (Majstor Benjamina Crema potvrdio je da je crkvu spasio majstor Isus.)

Bogorodica tiho plače u Pooraki

[Kip djevice marije iz Poorake] Kada smo prvi put čuli za Marijine kipove koji liju suze u Pooraki, sjevernom predgrađu grada Adelaide, odmah smo, dakako, pretpostavili da se radi o najnovijoj pojavi u dugom nizu čuda koja rade Maitreja i Majstori. Majstor Benjamina Crema doista je potvrdio da se radi o pojavi koju je manifestirao Majstor koji je prije 2000 godina bio Isusova majka Marija. Međutim, bili smo iznenađeni kada smo čuli da se to tiho čudo s dva mala kipa događa već nekoliko godina. Mediji o tom događaju jednostavno nisu opširno izvještavali. To postaje razumljivo kada upoznate zajednicu u kojoj to događa. Radi se o vijetnamskoj kršćanskoj zajednici Adelaide čiji tihi, prijazni i pobožni članovi nisu skloni privlačiti pozornost na sebe.
      Čudo manifestiraju dva kipa: manji je visok oko 30, a veći oko 60 centimetara. Sada stoje jedan pored drugog na oltaru kapelice Centra vijetnamske kršćanske zajednice, međutim prvo se čudo dogodilo s manjim kipićem prije nego što je on donesen u kapelicu. Čudo se pojavilo u trenutku kada je kipić putovao po domovima molitvenih skupina u blizini gradića Ingle Farm. Na jednom sastanku molitvene skupine održanom u prosincu 1992. godine brojni su članovi skupine opazili da niz lice kipića teče nešto što izgleda kao krv. O tome je obaviješten župnik koji je na posljetku u svibnju 1997. godine uredio da kipić postavi u kapelicu pokraj većeg kipa Bogorodice. U to se vrijeme čudo počelo pojavljivati i na većem kipu — on lije kristalne suze. Kristaline izbočine nalaze se na svakom oku. Teško ih je snimiti fotoaparatom, međutim jasno su vidljive prostom oku kada se približite kipu.
      Oba kipića dolaze iz Fatime u Portugalu odakle ih je u Adelaide donio župnik vlč. Nguyen Duc Thu. Veći kip putovao je preko Rima, gdje ga je 1987. godine blagoslovio Papa. Otac Augustin vjeruje da je pobožnost onih koji se dolaze moliti pred kipovima ta koja nadahnjuje čuda te ističe da se, kada manji kip lije suze, zrak ispunjava mirisom ruža. Promatrajući tihu pobožnost vjernika ove zajednice, lako nam je zamisliti da je ta pojava poseban dar toj predanoj skupini kršćana. Otac Augustin osobno smatra da kip lije suze zbog situacije u svijetu te da poziva kršćane na povratak k izvornim Isusovim učenjima. Dok tiho sjedimo u kapeli pored kipova, osjećamo dubok osjećaj sreće i mira.
      Zanimljivo je usporediti ovu pojavu s ukazanjem Marije u mjestu Yankalilla, južno od Adelaide. U oba slučaja Majstor Benjamina Crema potvrdio je da je pojave manifestirao Majstor koji je bio Marija. Vijest o ukazanju u Yankalilli proputovala je širom svijeta, dok su čuda u Pooraki, izuzev dva članka u lokalnim medijima, ostala razmjerno nezapažena. Vijest se proširila upravo toliko da u kapelicu svaki dan dolazi manja skupina posjetitelja i uživa u njezinom tihom blagoslovu.

Ikona koja lije suze na Kosovu

Ikona u crkvi kosovskog mjesta Lipljan na kojoj su prikazani Marija i Krist počela je liti suze. Svećenik u lokalnoj župi, otac Ranđel Denić, na slici je opazio približno 20 centimetara dug trag koji se kao suza spušta iz Marijinog desnog oka.
      Otac Randjel je izjavio: "Trag kojeg ranije nije bilo opazio sam dok sam se molio pred ikonom. Izgleda kao da ga je napravila suza, počinje u desnom oku i spušta se niz lice Božje majke." Dodao je i da je to Marijin znamen i blagoslov. (Izvor: Radio KIM, Kosovo)
      (Majstor Benjamina Crema potvrdio je da je za suzu odgovoran Majstor koji je bio Marija.)

Čudesni otisak na staklu iz Ukrajine


U ruskoj pravoslavnoj crkvi uobičajeno je da ikone imaju prozirni stakleni pokrov. 2003. godine identična kopija Gospine ikone izložene u crkvi u Kijevu u Ukrajini pojavila se i na samom staklenom pokrovu. Otisak je vrlo jasan, sive je boje i izgleda poput mliječne sjene u staklu. Crkveni dužnosnici su to priznali kao čudo te o tome napravili dokumentarni film i brošuru. Ukrajinski znanstvenici pokušali su pronaći fizikalne uzroke ali pojavu nisu mogli objasniti. Prihvatili su je kao Božje čudo.
      (Majstor Benjamina Crema potvrdio je da je sliku na staklu manifestirao majstor Isus.)

Osušena svečeva krv prelazi u tekuće stanje

Dana 19. rujna 2002. godine primijećeno je kako se tvar za koju mnogi stanovnici Napulja vjeruju da je osušena krv njihovog sveca zaštitinika postala tekuća — radi se o čudu koje se događa dva puta godišnje. Tisuće ljudi ispunile su napuljsku katedralu da bi vidjeli kako se krv sveca iz 4. stoljeća, sv. Gennara, iz praha pretvara u tekućinu. To se smatra dobri znamenom za grad i za svijet. Izvještaji o tom čudu postoje gotovo bez iznimke iz prošlih 600 godina — događa se na svaki blagdan sv. Gennara 19. rujna i svake prve subote u svibnju. Barem četiri puta su se, nakon što krv nije postala tekkuća, dogodile nesreće. Na primjer, 1572. godine kuga je ubila 40.000 ljudi, a 1980. godine je u jakom potresu koji je pogodio sjevernu Italiju poginulo oko 3.000 ljudi. godine.
      Znanstvenici su potvrdili da je tvar u zatvorenoj posudi krv, međutim ne mogu objasniti zašto redovito prelazi u tekuće stanje. Kardinal Michele Giordano pripadnicima kongregacije rekao je da je ovogodišnje čudo bilo posebno znakovito jer je krv postala tekuća za manje od jednog sata. "Ovo je poseban događaj jer se može jasno vidjeti da je krv promijenila boju i da je ima više," kaže Giordano. (Izvor: Reuters.)
      (Majstor Benjamina Crema potvrđuje da ovo čudo manifestira majstor Isus.)


IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Samsung 
ČUDA NAMIJENJENA HINDUISTIMA
Hinduski kipovi širom piju mlijeko:
"...znak da se utjelovila velika duša"

"Preplavit će svijet događajima koje um nikako neće moći shvatiti."
(Maitrejin suradnik u Share Internationalu, srpanj 1992.)


U četvrtak, 21. rujna 1995, svijetom su se proširile vijesti o nevjerojatnom čudu hinduskih kipova koji piju mlijeko. Nikada se prije u povijesti ovakvo čudo nije istovremeno pojavilo na toliko mnogo mjesta širom svijeta (Indija, Velika Britanija, SAD, Kanada, Singapur, Nepal, Dubai, Hong Kong...) Televizija, radio i novine gorljivo su izviještavale o ovom jedinstvenom fenomenu, a čak su i skeptični novinari pružali svoje mlijekom ispunjene žlice pred kipove bogova i — skrušeno gledali kako ono nestaje. Medijska izvješća bila su opširna i, iako su znanstvenici i "stručnjaci" iznosili teorije o "kapilarnoj apsorpciji" i "masovnoj histeriji", dokazi su prevladali i zaključci su ukazivali na to da se radi o neobjašnjivom čudu.
      Sve je počelo u zoru, u hramu u predgrađu Delhija, u Indiji, kada je mlijeko ponuđeno kipu Ganeshe jednostavno nestalo. Vijest se tako brzo proširila čitavom Indijom da su ubrzo na tisuće ljudi nudili mlijeko bogovima i u čuđenju gledali kako ono nestaje. Život u Indiji doslovno se zaustavio dok su ljudi hitali u hramove da bi na svoje oči vidjeli bogove kako ispijaju mlijeko. Drugi su tvrdili da i mali kipići po milijunima domova diljem zemlje također piju mlijeko kojeim se nudi.
      U jednom  od najvećih hramova u Delhiju, Birla Mandir, Pandit Sunderlal je baš dolazio na službu u pet i trideset ujutro kada su ga nazvali i obavijestili o čudu u predgrađu. "Uzeo sa žlicu mlijeka i položio je u Ganeševa usta. Popio je sve mlijeko. Zatim sam gutljaj dao i Shivi."
      Promet u Delhiju bio je zaustavljen dok se policija borila za uspostavu kontrole nad mnoštvima koja su se ispred stotina hramova skupljala s vrčevima i posudama mlijeka za mramorne kipove Ganeša, hinduskog Boga mudrosti i učenja, i Šive, njegova oca, Boga razaratelja u hinduističkom trojstvu. U kilometrima dugim redovima su, kako bi došle na red, rame uz rame stajale žene iz visokog društva sa srebrnim vrčevima i čašama u rukama i neobrazovane fizičke radnice.
      Svećenik u jednom od delhijskih hramova rekao je kako je njegov hram posjetilo više od 5.000 ljudi: "Teško se nosimo s  mnoštvom." Gospođa koja je dva sata čekala da bi nahranila mramorni kip Ganeša rekla je: "Zli svijet privodi se kraju i možda su Bogovi tu da nam pomognu." Čak su i cinici bili zapanjeni: "To je nevjerojatno. Moja prijateljica mi je rekla za ovo i pomislila sam da se radi o gluposti", rekla je Mabati Kasori, poslovna žena iz Delhija. "Ali tada sam i sama to učinila. Kunem se da je žlica bila ispražnjena." Parmeesh Soti, direktor jedne tvrtke, bio je uvjeren da se radi o čudu. "To ne može biti prijevara. Kamo bi nestalo sve to mlijeko? Jednostavno je nestalo pred mojim očima."
      Suzanne Goldenberg, novinarka iz Delhija, izvijestila je: "U polumračnom hramu ljudi su držali metalne šalice i glinene posude ispred središnjeg kipa peteroglavog Shive, razaratelja zla, i njegovog zmijskog suputnika gledaju [Kip Ganesha pije mlijeko] ći kako razine mlijeka padaju. Iako su neki poklonici prilično gorljivo pojili božanstvo, pod je bio suh."
      Indija je bila u metežu. Vlada je zatvorila svoje urede na nekoliko sati, burze dionice u Mumbaiju i New Delhiju prestale su raditi jer su milijuni ljudi kod kuće i u hramovima nudili mlijeko bogovima.
      Uskoro se vijest proširila na hinduske zajednice u Singapuru, Hong Kongu, Nepalu, Tajlandu, Dubaiju, Velikoj Britaniji, SAD-u, Kanadi i Kini. Izvješća su masovno pristizala iz čitavog svijeta. U Hong Kongu, u hinduskom hramu u Happy Valleyu, više od 800 ljudi okupilo se da bi svjedočili kako kipovi Krishne i Brahme ispijaju mlijeko zajedno s malim srebrnim kipom Ganeša koji je, prema tvrdnjama svećenika, popio više od 20 litara mlijeka.
      Iz Velike Britanije su izvještavali da su se čuda događala u hramovima i domovima diljem zemlje. U hramu Vishwa u Southallu, u Londonu, 10.000 ljudi su 24 sata bili svjedoci kako 38 centimetara visoki kip bika Nandija i brončani kip kobre Shash Naag piju mlijeko iz šalica i žlica. Sushmith Jaswal (20) rekla ej da je isprva bila skeptična, međutim sumnje su joj nestale zajendo s mlijekom. "To je bilo poput blagoslova," rekla je. Nita Mason, koja je također je svjedočila događaju, izjavila je: "To je čudo — Bog pokušava ljudima pokazati da je tu." Girish Desai, bankovni činovnik iz Edgewarea, je izjavio: "Slušao sam vijesti, no nisam im vjerovao. Zatim sam se sam uvjerio. Držao sam žlicu punu mlijeka pred usnicama jednog od bogova — i kip ga je počeo piti. Mlijeko je nestajalo pred mojim očima."
      U hramu Geeta Bhavan u Manschesteru 8-centimetarski kip Ganeša posrkao je mlijeko. Rakesh Behl, koji je više puta nahranio srebrnog slona, izjavio je: "Jeste li vidjeli kako je brzo Ganeš pio? Kako netko uopće može sumnjati u istinitost ovog čuda? To je zaista produbilo moju vjeru." U domu Asha Ruparelia (42) u Southallu, glineni kip Ganeša pio je mlijeko u njegovoj dnevnoj sobi: "Od sinoć je popio deset litara mlijeka. Došlo ga je vidjeti gotovo šesto ljudi."
      Druga nevjerojatna manifestacija dogodila se u glavnom hinduskom hramu u Wimbledonu, u južnom Londonu. Mlijeko ponuđeno kipu Ganeša je enstalo, dok istovremeno je velika slika Sai Babe iz njegova čela sipala vibuti (sveti prah), a iz njegovih je nogu tekao amrit (sveti nektar)....SRI SATHYA SAI BABA.....

U tim čudesnim događajima aktivno su sudjelovali i brojni novinari, o čudu svjetskih razmjera javljao je i CNN. Rebecca Mae, novinarka Daily Expressa, piše: "Imala sam dobar pogled sa strane i sve što mogu reći je da je izgledalo kao da je kip popio pola žlice mlijeka koje je držao poklonik, a preostalo je čovjek sa štovanjem sam popio. Fotograf iz nacionalnog zabloida nalazio se točno ispred kipa. I on je uvjeren da je kip pio mlijeko. Nakon što ju je detaljno ispitao, rekao je da nije primijetio nikakav mehanizam koji bi objasnio tu pojavu. Kao posustala katolkinja, ne vjerujem u priče o djevici Mariji koja lije suze. Doista, rekla bih da sam bila vrlo skeptična — međutim, teško je zanijekati nešto što si vidio na vlastite oči."
      Novinarka Suzanne O'Shea također je vidjela čudo: "Slijedila sam primjer drugih i kleknula na tlo ispred kipića bika i prinijela njegovim ustima žlicu mlijeka. Država sam je s obje ruke. Za nekoliko sekundi mlijeko je nestalo, ostala je samo jedna kap kojom sam se mogla blagosloviti. Pokušala sam i drugi put, i opet je mlijeko nestalo za nekoliko sekundi."
      Novinar Timesa Rikee Verma napisao je: "Kao religiozna osoba, prvo sam se uspeo stepenicama do svoje spavaće sobe ... i stavio žlicu mlijeka ispred Ganeshine fotografije. Ostao sam zaprepašten kada se žlica za sekundu napola ispraznila. Provjerio sam da stakleni okvir slike slučajno nije vlažan. Bio je suh. Nisam mogao vjerovati vlastitim očima. To je bila jasna poruka bogova koji kažu: 'Ovdje smo, ovo je dokaz.' Zatim sam otišao u Sri Ram mandir (hram) u Southallu. Prinio sam žlicu mlijekapod surlu slonolikog kipa i za nekoliko sekundi bila je prazna. Druge koji su promatrali čudo ispunili su osjećaji. 'Bog nam je knačno došao', rekao je netko."

Dok se mediji i znanstvenici i dalje trude pronaći objašnjenje za ove dogadaje, mnogi Hindusi vjeruju da su to znakovi utjelovljenja velikog učitelja. Novinarka Rebecca Mae piše: "Većina poklonika kaže da su samo povremeno odlazili u hram i da definitivno nisu religijski fanatici. Pa ipak, kategorički tvrde da se rodio novi Bog da bi spasio svijet od zla." Krishna Anratar Dubey, ugledni indijski astrolog, objasnio je da se prema hinduskoj mitologiji ovakva čuda dogadaju kada velika duša dode na svijet. U starim svetim knjigama je zapisano da će "...kada kipovi budu pili mlijeko biti znak da se na svijet spustila velika duša."
      U hramu Southall u Londonu, u kojem su tisuće bile svjedocima čuda, predstojnik gospodin Bharbari ponudio je svoje objašnjenje: "Sve što ja znam je da naša sveta knjiga kaže da se, kad god zemljom zavlada zlo, spušta neka velika duša da bi uklonila jaram zla i da bi ponovno zavladala ispravnost. Mi vjerujemo da ovo čudo i događaji koji su se odigrali u drugim hinduskim hramovima mogu biti znak da se spustila velika duša, poput gospoda Krišne ili Isusa Krista."
(Izvori: The Guardian; The Independent; The Times; TheTelegraph; The Daily Express; The Daily Mail; Velika Britanija)
(Majstor Benjamina Crema objasnio je da su za te manifestacije odgovorni Maitreja i nekoliko drugih Majstora. Kipovi mlijeko nisu pili, nego su oni činili da mlijeko nestaje. Sai Baba sam je stvorio vibuti i amrit koji su tekli iz njegove fotografije u hramu u Wimbledonu. Također, pretkazuje da će u vro bliskoj budućnosti biti još više zapanjućih čuda. To "znamenje" i dogođaji koordinirani su sa skorim pojavljivanjem Maitreje na televiziji. U svom članku u Share Internationalu od srpnja 1992. godine Majstor Benjamia Crema je prekazao: "S vremenom će čak i pristranim i ciničnim medijima biti teško poricati iskustvo tisuća ljudi da 'doba čuda' nema kraja.")

Čudesna božica Majka

Svetište hinduske božice Mata (Majka) u hramu u Wolverhamptonu u Velikoj Britaniji postalo je odredište mnogih hodočasnika nakon što je za Božića počela krvariti iz svog čela. Novo svetište podignuto je 6. listopada 2002. na početku godišnjeg devetodnevnog festivala u čast Mata Ambe, no zgrada je ostala zaključana sve do dva dana poslije festivala, kada je predsjednik Centra Gujarati Bhikhubhai Patel došao otvoriti svetište za večernje štovanje. Unutar zgrade pronašao je krvave tragove stopa oko svetišta, a kip — koji je neoštećen preživio požar koji je 1989. godine uništio hram —
je krvario iz bindi točke između obrva. Vjerujući da je to čudo, Hindusi iz cijele sjeverne Engleske dolaze kako bi kipu odali počast.
      (Majstor Benjamina Crema potvrđuje da je to autentično čudo te da ga je manifestirao Maitreja.)

Kipovi koji liju suze u Indiji

Početkom rujna 2000. godine na tisuće ljudi sjatilo se u hramove širom Hyderabada, u Indiji, nako što su čuli vijesti da su oči na nekim hramskim kipovima boginje Durge te da su suze iz vjerskih kipova tekle i u drugoim hramovima. Svećenik u Durginom hramu na području Dhoolpet, u staroj jezgri Hyderabada rekao je da je bio svjedok čudu: oči Durginog kamenog kipa postale su vlažne.
      Neki stanovnici grada, koji su pogodile nedavne teške poplave jaki pljuskovi, vjeruju da je boginja plakala zbog te njihove muke. "Uvjeren sam da je Durga mata (majka Durga) plakalam zbog nedavnog pustošenja i smrti ljudi u gradu," rekao je Mukund Lal koji je vidio kip kako plače u hramu Dhoolpet. (Izvor: IndiaAbroadNews Service, SAD)
      (Majstor Benjamina Crema potvrdio je da je pojava kipova koji liju suze autentično čudo koje je napravio Maitreja.)

Čudesno povrće

U lipnju su britanske novine izvijestile o dva istovremena čuda s jajčevcima u hinduskim zajednicama u Bradfordu, u sjevernoj Engleskoj. Gospođa Parnar je rezala devet jajčevaca za curry i bila zapanjena kada je na svakom kriški primijetila hinduski simbol za Boga. Čudesno povrće, sada isloženo u hramu Brapadi, došlo su vidjeti stotine vjernika.
      U isto vrijeme su u drugom okrugu u Bradfordu gospodin i gospođa Mistry pri rezanju jajčevca otkrili sveti simbol "OM". jajčevac je sada na oltaru, okružen mirisnim štapićima, u hramu u Little Hornu. Simbol se pojavio nakon što je gospođa Mistry odlučila jajčevac razrezati vodoravno umjesto okomito, kao što je učinila s ostalim povrćem. Prijatejima je rekla: "Ne znam zašto sam se bila predomislila. Da nisam, znak bi bio zauvije izgubljen.
      Mnogo novinara ove izvještaje povezuje s izvještajima o hinduskim kipovima koji su pili mlijeko, floridskoj Mariji u duginim bojama i drugi čudima. (Izvori: Reuters; International Express; The Guardian; The Sun; Bradford Telegraph and Argus)
      (Majstor Benjamina Crema potvrdio je da se radi o autentičnim čudima za koje je odgovoran Maitreja, te da je Maitreja pojedince u pitanju nadahnuo da jajčevce prerežu na određeni način.)
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Samsung 
ČUDA NAMIJENJENA BUDISTIMA

Lik Bodhisattve isijava svjetlost duginih boja

Prema budističkoj tradiciji, sljedeći Buda bit će Bodhisattva Maitreya. Godine 1987. ukući gospodina i gospođe Yajima u Naganu, u Japanu, počeli su se pojavljivati likovi Maitreje. 4. srpnja 1987. godine 4. julija 1987 na prozoru kupaonice u njihovoj kući otkriven je lik Boddhisatve koji je svjetlio duginim bojama. Gospodin Yajima je za vrijeme kupanja prvi opazio neobične uzorke.
      Dugine boje isijavaju glava i tijelo 48 centimetara visokog lika na staklu. Na glavi lika je srebrno obojena kruna, a oko vrata mu vise dvije molitvene niske. Lik stoji na lotosu i drži malu djevojčicu okrugloga lica. (Proje je lik držao troje djece, no trenutno je vidljivo samo jedno.) Čini se da se lik svakodnevno mijenja. Za maglovitih dana lik se promijenio u bijelu boju i izgledao kao da nosi kimono od fine meke svile. Crte lica postale su još elegantnije i ljepše. Gospodin i gospođa Yajima dosada su tu transformaciju vidjeli četiri puta.
      Otprilike u isto vrijeme kada je otkriven lik na prozoru pojavio se i lik ispod prozora kupaonice. Na početku je izgledao kao mrlja, međutim s vremenom je postajao sve jasniji, a njegovi obrisi tamniji. Lik je visok približno 40 centimetara i na glavi ima šiljati šešir. U ruci drži vrč s vodom i sjedi na lotosu. Na zidu su jasno vidljive njegove oči.
      Godine 1989. na zidu niše u dnevnoj sobi pojavio se još jedan lik. Taj lik izgleda kao da lebdi iznad zida i visok je 170 centimetara.
      Godinu dana kasnije se za vrijeme izgradnje novog dijela kuće na betonskom zidu druge niše. Kasnije su taj betonski zid preličili. Posjetitelji kažu da iz tog područja zrači snažna energija. Lada ljudi stoje pred tim zidom, u niihovim se rukama ponekad pojavi zlatni prah. Kada ruke stave u blizinu prozora ili zida, kažu da u prstima osjećaju nešto poput utrnulosti.
      Oko godinu dana nakon što se pojavio li na prozoru kupaonice obitelj je kupaonicu srušila. Na njezinoom mjestu izgradili su malo svetište koje su posvetili staklu s likom Bodhisattve.Za vrijeme gradnje, kada su radnici kopali ispod mjesta na kojem se lik pojavio, otkrili su kuglu promjera približno 35 centimetara. Nitko nije mogao ustanoviti je li napravljena od drveta, kamena ili željeza. Ima neobičnu površinu, međutim još nije znnastveno istražena. Kugla isijava izuzetn snažnu energiju. Neki ljudi kažu da im prsti utrnu kada ih polože u njezinoj blizini.
      Kada ljudi stave prste u blizinu bijelih zidova svetišta, između zida i njihovih prstiju pojavi se svjetlost u dugini bojama. Taj fenomen je primijećen samo na zidu, a dogodi se svakome tko pokuša. Dugine boje najljepše se vide kada je zid u sjeni.
      Lada ljudi hodaju s vanjske strane zida, dotaknu zid s rukama i kasnije polože ruke na neobičnu kuglu, površina njihovih ruku postane prekrivena zlatnim prahom, što e vidljivo na dnevnom svjetlu ili pod baterijskim svjetlom. To se također dogodi svakome tko pokuša. Neki ljudi otkriju da je su i njihovo lice i obrve prekriveni zlatnim prahom.
      Ponekad ljudi koji pokušaju fotografirati lik na kupaonskom prozoru ne mogu pritisnuti dugme na fotoaparatu; nekima se fotoaparat pokvari; a ponekad, usprkos tome što fotografiraju lik, lika kasnije nema na fotografiji. To se događa čeasto. Gospodin Yajima kaže: "Premda na fotografiji nema lika, mogu osjetiti energiju koja dolazi iz fotografije kada položi svoju ruku u njezinoj blizini. Zato mislim da se prema toj fotografiji ne mogu odnositi nemarno."
      Na početku, kada se lik Bodhisattve pojavio na kući, ljudi iz susjedstva bili su ljubomorni na obitelj Yajima. Neki su ih kritizirali. Nije bilo mnogo ljudi ioji su na to gledali s razumijevanjem. "Vrlo je teško, no smatram da moram zaštititi Nyorai-ja (Dolazećeg) bez oobzira na to što ljudi govore," kaže gospodin Yajima.
      Trenutno se Bodhisattvi diviti dolazi 20 do 30 vjernika dnevno, kaže gospodin Yajima, a jedno vrijeme dolazilo ih i nekoliko stotina na dan. Među onima koji dolaze štovati lik ima onih koji govore o različitim ozdravljenjima, uključujući smanjenje boli u rukama i leđima te o psihološkom napretku. Štovateljima se dogodilo mnogo pozitivnih događaja, uključujući i napredak u poslu.
      Oko četiri mjeseca prije pojave prvog lika gospođa Yajima počela je imati neobična spiritualna iskustva koja traju sve do danas. Otkrila je da pogledom na osobu ili njezinu fotografiju može postaviti dijagnozunjezine bolesti. Kada položi ruke na osobu, bolest je izlječena. Ti je sposobnost dobila iznenada. Ona sama je dosta zdrava i nikad nije imala nikakvu ozbiljnu bolest. Međutim ponekad, kad aosjeti tromost u tijelu,kaže to Bodhisattvi i biva ozdravljena.
      "Ostatak života želim provesti pomažući drugima i tako biti korisna," kaže gospođa Yajima. "Nadam se da ću iskoristiti ovu moć koja mi je dana. Željela bih nešto učiniti za druge ljude."
      (Share International, travanj 1993)

Na fotografiji Maitreye Buddhe skuplja se zlatni prah

[Maitreya Buddha] Godine 2000. Noriko Tani kupila je u hramu Koryuji u Kyotu crno-bijelo fotografiju Maitreye Buddhe. Iako je fotografija bila uokvirena iza stakla i obješena na zidu, tri godine kasnije primijetila je da se na njoj pojavila zlatna prašina.
      (Majstor Benjamina Crema potvrdio je da je zlatni prah manifestirao Maitreja.)

 
Kip Bude iz Lhase lije bisere

1999. godine u novinama se pisalo o kipu iz Lhase u Tibetu kojemu iz očiju izlaze maleni biseri. To je kip Shakyamuni Buddhe, a nalazi se u hramu Jokhang, izvještava njemački novinar. Lama koji je priču prenio novinarima kaže da kip često plače te da su lame, kada se to dogodi, vrlo ganuti. Novinar je donio pet bisera u Munchen kako bi ih tamo analizirao kemičar. (Share International od prosinca 1999. godine)
      (Majstor B. Crema potvrdio je da je bisere manifestirao Maitreja.)

Božica Kannona umjesto sunčevog zalaska

[Kannona] Početkom 2000. godine jedan je Japanac putujući zrakoplovom iznad japanskog grada Nara snimio fotografiju prekrasnog zalaska Sunca. Na njegovo iznenađenje, kada ju je razvio na fotografiji je bila slika Kannone (Kuan-Yin). Kannona (japanski) ili Kuan Yin (kineski) je božica suosjećanja te predstavlja jedno od najštovanijih božanstava. U Budizmu je Khuan Yin ono što je djevica Marija u katoličanstvu — ona je ženski Bodhisattva, budući Buddha koji se štuje u gotovo svakom kineskom i japanskom domu. Priča o njoj kaže da je odlučila zadržati ljudski oblik sve dok sva ljudska bića ne postignu prosvjetljenje. Kada se Majstora Benjamina Crema pitalo da potvrdi njezinu autentičnost, rekao je da je sliku na fotografiji manifestirao Majstor iz Tokija. Slika je neobično jasna jer je Majstor jednostavno iskoristio jednu sliku Kannone koja već postoji. Share International Japan je potražio tu sliku među vjerskim slikama u Japanu i pronašao jednu koja je gotovo identična. Naslov slike je 'Kiryuu-Kannon (Kannona jaše na zmajevoj glavi)', a naslikao ju je Naojiro Harada 1980. godine. Original je pohranjen u Narodnom muzeju moderne umjetnosti Japana, a kopija je izložena u hramu Gokokuyi u Tokiju. (Share International od svibnja 2000. godine
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Хиндуистичко чудо:

 Smile









IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 387
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
Da li jos neko ima utisak da su ova cuda totalno besmislena? Cak i da se ne radi o manipulacijama nekih kreativnih svestenih lica,  dakle da se radi o autenticnim cudima,  zar Bog nije mogao da napravi neko korisnije cudo od neke apstraktne siluete na prozoru zgrade, oblacima ili sta vec?  Eto na primer, mogao je da iskoristi svoju bezgranicnu moc da skrene putanju nekog uragana, cunamija i spasi hiljade ljudi od nesrece.  Ili bar da pomogne gladnima u Africi tako sto ce na neki cudesan nacin poceti da rastu biljke u njihovoj okolini ili da nastane izvor ciste nezarazene vode. Verujem da bi to mnogo vise znacilo od svih ovih cuda koje vidim na ovoj stranici zajedno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
16,
da je Bog učinio ono što predlažeš ti bi opet rekao da to nije čudo već je npr.tornado skrenuo zbog nekog prirodnog zakona.Onaj tko ne vjeruje taj nikakvo čudo neće priznati da je čudo.Čodo za vjeru nisu presudna,oni mogo ojačati nečiju vjeru ali ništa više.Vjera ne počiva na čudima nego na Božjoj objavi i uskrsnuću-
Ti nebi povjerovao da Sava poteče uzvodno(bez uvrede).Ja sam vjernik ali sam sumlnjičav za većinu čuda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


''Ništa se ne dešava slučajno''

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1832
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
u selu kamenica kod valjeva otac i sin su sekli drva pre nekoliko godina u nedelju(bio je jos neki praznik)i da neduzim izmedju ostalog kad su jedno drvo isekli na panju je se pojavio lik bogorodice...to se moglo jedno vreme videti u crkvi u kamenici,sad ne znam gde se nalazi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
ja u to mogu teško povjerovati
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 76
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Film o cudima u Pravoslavnoj Crkvi.Sve se lepo vidi.Ne znam da postavim link ali evo adrese:http://www.youtube.com/watch?v=jlH71TGQ4OI




Ili ukucajte na youtube:Cudesa Pravoslavlja.



За постављање линкова са јутјуба имате објашњење овде: http://forum.burek.com/index.php?topic=75817;start=30 - одговор 37






Edit by Silvanus: Писање порука заредом је против правила Бурек Форума, јер се на тај начин нарушава ток дискусије, а прегледност и квалитет теме значајно смањују. Користите опцију -измени -
« Poslednja izmena: 06. Sep 2009, 13:58:08 od Silvanus »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:43:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.