Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:24:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Стјепан Филиповић  (Pročitano 56604 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 53
Komunisti se bore za prava radnika.
Care

Laž. Komunistu su elitisti po definiciji a redefinisali su ulogu proletarijata u ranoj fazi Oktobarske revolucije. Lenjin je u Aprilskim tezama zapazio da proletarijat ne može osmisliti, organizovati ni izvesti revoluciju nego to moraju uzeti na sebe ovlašćene i pravilno orijentisane grupe PROFESIONALNIH revolucionara. Profesionalni revolucionari su svi odreda postali profesionalni političari i profesionalni dželati. Znači, boleo je njih kurac za radničku klasu, slikali su se s plavim manitilima zbog propagande.
Prnjaze nikada ništa nisu osmislile, podstakle, organizovale, izvele...ni 27.marta ni 4.oktobra...To rade profesionalne mutikaše kao komunisti, pseudoliberali i sl.
Problem je što je srpska komunistička elita, bila pobijena u čistkama u SSSR-u a Staljinova doktrinu uništenja Jugoslavije je ostavljena hrvatskim komunistima, koji su tu provukli svoj nacionalistički i separatistički program.
Braća Rusi su skupa s Hrvatima uništili Kraljevinu a onda osnovali Brozovu lakrdiju koja je bila kvazikomunistička.
Radnička klasa je u SFRJ duvala u kožni instrument, koliko su zaradili toliko su imali, minus dadžbine i poseban namet za nerazvijene, pa solidarnost za zemljotrese, poplave i sl. sranja koja sus e dešavala samo na nerazvijenom Balkanu, pa onda poseban namet za KiM. Preko 40% BDP SAP Vojvodine išlo je samo za Kosovo! Nijedna kolonijalna sila nije opteretila koloniju tolikim procentom! A što se tiča fabrika, gde treba da radi ta tvoja radnička klasa, brozovci su opljačkali veliki deo srpske (i vojvođansku i srbijansku) industrije i preneli svojima pre svega u Hrvatsku i Sloveniju, zatim Bosnu, Crnu Goru, prijateljsku Albaniju...
I sad bi da im stoje spomenici po Srbiji? Bez partizana Srbija bi danas bila razvijena i demokratska evropska zemlja a ne izolovana, ucenjena zemlja okružena svojim istorijskim i etničkim teritorijama.
Znači, Filipovićev spomenik samo sajla pa ruši Mile, a od Brozove staklare napraviti javni WC i sprovesti odvod u kriptu.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Hahaha.

Po tebi je samo nekakav vrh zaverenicke partije obitavaliste komunista.

Dobro. Jos jedna zavera. A za to rusenje, moraces sam da probas jer valjevci nece
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
Za ovog lika sad prvi put cujem ... ocigledno da nije bio neko toliko vazan za istoriju zemlje u kojoj sam proveo dosta vremena.
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Naravno da nije. Lokalac.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
Naravno da nije. Lokalac.

Koja poenta onda diskusije o istom ?
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Temu je otvorio fasista
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 53
Hahaha.

Po tebi je samo nekakav vrh zaverenicke partije obitavaliste komunista.

Dobro. Jos jedna zavera. A za to rusenje, moraces sam da probas jer valjevci nece

Obitavalište komunista? Zvuči kao mesto za ispašu.  Smile No eto "obitavali" su u dvorovima i vilama kako kraljevskim, tako i omražene buržoazije. Svi, al' svi, iole rangirani su se ekspresno 1945. ufunjali u reprezentativne kuće proteranih ili streljanih porodica. Toliko im se gadila buržoaska raskoš i dekadencija i toliko su bili revolucionarno svesni.
A obitavali su i na Golom otoku, i zatim zauvek na dnu mora oko otoka. To su oni koji nisu hteli da poveruju da je Staljin i SSSR zbog kojih su i otišli goloruki u partizane, odjednom postao neprijatelj. Namaili su ih u rat za alternativnu komunističku Hrvatsku, ako NDH propadne, a govrili su im da se bore Staljina, za komunizam, za Jugoslaviju. Onda odjednom konture te Jugoslavija postadoše federalne i iscrtane kroz lakrdiju zvanu AVNOJ a ubrzo i separatistilčke kroz nekakve ZAVNOH-e, ZAVNOBIH-e i onda 1948. dođe vreme kada više nisu morali mamiti Srbe na Staljina i Ruse. Srbi nisu imali elitu među komunistima, samo poslušnike, i tako je bilo dok se mali bankar Milošević nije pobunio i napravio fajront. Pogledaj poslednju sednicu. Oni su iskreno uvređeni što se trećerazredni "kadar" iz Srbije usudio da postavi pitanje ravnopravnosti i državne celovitosti. Zašto? Zato što ta država nije bila skrojena tako kako su sitni komunisti verovali. A Srbi su bili sitni, trećerazredni kadar. SFRJ je bila skrojena tako da se svaka tenzija politička i druga, rešavala otkidanjem od srpkog mesa. Da je SFRJ potrajala, od Srbije ne bi ostalo ništa.
Pored mene je živela žena kojoj su streljali brata, dečka od 16. godina a potom još jednog rođaka. Pokopali su ih u ataru u njivama, kraj granice. Nije smela nikome govoriti. A onda su joj došli kući i naredili da mora obući najlepše što ima i otići na igranku s omladinom i igrati, jer ona nema pravo na žalost, kao sestra informbirovca.
I ti mi pričaš o komunistima. Ko su komunisti? Ovi prvi, ili drugi, ili treći? Oni koji su streljali svoje ratne i partijske drugove zbog Hrvata Broza i sami su s vremenom svrgnuti i uklonjeni - Krcun, Ranković, Koča srpski izdajnici i dželati. Ko je ubio Parovića, Gorkića, Živojina Pavlovića u Užicu? Imam utisak da ni sam ne znaš zašto cmizdiš zbog toga Hrvata, nego tako po inerciji?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Kako god da tumacis istoriju ne znam kakve to veze ima sa Stjepanom koji je obesen 1942ge
« Poslednja izmena: 26. Maj 2018, 09:52:03 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
У српском народу се лепо одомаћила претња ''завршићеш на Теразијама'' ... овај усташа није завршио на Теразијама, али мала су вешала какав је то био зликовац.

Да су га четници ухватили не би постао црвени херој, јер они нису вешали.

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ne, oni su se uvlacili u dupe nemcima predajuci im vazne partizane.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:24:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.126 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.