Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 13:50:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Crvene beretke  (Pročitano 10902 puta)
20. Apr 2005, 16:13:12
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Otvaram diskusiju o Crvenim beretkama...
Tema o kojoj se slabo sta zna a o kojoj se jako mnogo prica...
Koje je vase vidjenje svega onoga sto je bilo u javnosti receno o ovoj specijalnoj jedinici?
« Poslednja izmena: 22. Maj 2005, 01:22:13 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Unbelievable!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1481
Zastava Beograd
mob
HTC Diamond 2
SKinuo sam film... ono sto nije receno u filmu je da su ruske Alfe rekle za Crvene beretke da su jedna od najboljih jedinica na svetu... pominjali su da su saradjivali ali ne i tu cinjenicu... pa nisu se za dzabe svi plasili njih... gde su oni prolazili tu trava vise ne raste... da nije bilo njih i 63. i Kobri ko zna da li bi bilo manastira na Kosovu...
A odgovor na pitanje... pa mislim da se previse manipulisalo njima... kapiram da je nekih 90 % njih samo izvrsavalo naredjenja predpostavljenih, a zna se kakva je kazna za neizvrsenje naredjenja kod njih...
U pravu si kada si rekao da se mnogo prica a malo zna... kod nas ljudi uopsteno vole da pricaju o stvarima o kojima malo znaju, sto i nije cudno, ali je cudno sto se svi prave da su veliki poznavaoci...
Moje misljenje je da je glupost to sto su ih rasformirali...
IP sačuvana
social share
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 31
Sto se obuke i spremnosti te jedinice tice tu niko nista Miloradu ne moze i ne sme da prigovori.Krvarili su i borili su se svuda,iskreno i bez kalkulacija ulazili na najgora mesta.Mislim da su iskreno zrtvovali svoje zivote za Srbiju i da bar taj deo istorije te jedinice ne bi smeli da blatimo bez obzira na razlicita politicka ubedjenja koja svi mi imamo u pogledu svrsishodnosti tih njihovih akcija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
meni je glupo sto su rasformirani, bolje da su rasformirali one koji su upravljali njima, mislim da su to resili jel obicni pripadnici crvenih beretki kao sto neko rece samo izvrsavaju naredjenja..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
smrc.. 350mb..skidate film.. aaaaaaaaaaa Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Steta za rasformiranje, radili su super kao tim, a sada su rastrkani u vise razlicitih jedinica koje su slabijeg kvaliteta...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Pa cekajte, jel vi zaista mislite da je normalno da u jednoj drzavi psotoji jedinica koja je toliko jaka da joj niko ne moze nista i da svi redom, pocev od predsednika vlade pa na dalje moraju da joj se ulaguju i trude se da je ne naljute kako ovi ne bi izazvali drzavni udar? Smile Znaci sve ostalo da je savrseno i da nije bilo nikakvih problema, sama ova cinjenica je bila razlog za rasformiranje. Da li je nromalno da jedan covek poput legije odlucuje o sudbini jedne zemlje? Posebna prica je to sto je to bila privatna jedinica dusana spasojevica i ostalih zlotvora. Zatim, da li vi zaista verujete u to da su losi bili samo ljudi koji su im komandovali? Ako za trenutak zaboravimo vise slucajeva javnih podrski zvezdanu jovanovicu i ostaloj ekipi, da li vi stvarno verujete da je neko, makar i najnizi pripadnik te jedinice mogao da obavlja svoje zadatke i da bas nista ne zna o zakulisnim radnjama i ljudima koji su mu nadredjeni? Ja mislim da niko ne moze ibti toliko glup da ne zna bar deo onoga sto danas svi znaju o tima ljudima. Ako je to tacno onda mene zanima zasto se casni ljudi za koje vi tvrdite da ih ima, a ja mislim da to nije tacno, nisu povukli dok je bilo vreme i tako pokazali da se ne slazu sa onim sto celni ljudi te jedinice predstavljaju? U ratu je bilo casnih ljudi koji nisu hteli da ucestvuju u ubijanju nenaoruzanih ljudi i civila i kojima je sudjeno na vojnom sudu zbog dezerterstva i koji su mnogo vece posledice snosili nego sto je ne primanje palte u toj jedinici. Znaci ako je neko castan on je morao odatle da ode. Sama cinjenica da niko gotovo nije otisao govori u prilog mojoj tezi da je to bilo jedno leglo kriminalaca, ratnih profitera, dilera droge i uopste jednog taloga drustva.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Jeste bilo puno sljama, ali mozda su promenom komandanata mogli da ih malo prevaspitaju. Sa druge strane, nama takva jedinica treba samo za eventualno antiteroristicko delovanje, dace Bog da necemo da ratujemo uskoro opet...

Definitivno je trebalo razbucati taj uticaj koji su imali ali se plasim da je Zandarmerija mnogo manje sposobna (osim da po derbijima puca Delijama u lica).

Ko se povukao odakle a ko nije, to je diskutabilno. Moralno je povuci se ako vidis da tvoja jedinica pravi gluposti. Osim sto: mozes da zaradis metak u potiljak cim se okrenes da odes i zaradjivali su dobro...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Kad ja tamo, a ono, medjutim.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1733
Zastava u kuci
Samo pokushavam da zamislim makar jednu zemlju u svijetu koja ima potrebu,zeli,opravdava i shta sve josh,za takvom "jedinicom", kako je vec neko naziva .

To je moguce samo kod nas.

I josh me samo interesuje vashe mishljenje o interesima te tzv."jedinice".

Patriotizam ili neshto drugo?
IP sačuvana
social share
Aoccdrnig to a rscheearch at an Elingsh uinervtisy, it deosn't mttaer in
waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht the
frist and lsat ltteer is at the rghit pclae. The rset can be a toatl mses
and you can sitll raed it wouthit porbelm. Tihs is bcuseae we do not raed
ervey lteter by it slef but the wrod as a wlohe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
@marniko

Definitivno da je bilo rizicno otici tek tako, narocito ako se kao razlog navede kriminalna aktivnost vodja jedinice. Tu se opet postavlja pitanje da li su ti ljudi misevi ili heroji kako ih vecina dozivljava. AKo su takvi heroji kao sto se predstavljaju, koji jurisaju golim grudima na metke, koji su pobili svaki po par hiljada balija i ustasa i tako dalje i iznad svega ako su takve srpske patriote, onda ne vidim ni jedan razlgog da napuste jedinicu ne plasecei se bilo cega. Naravno sigurno je postojao i drugi bezbrizniji nacin da se ode iz jedinice, ali ne bih sada o tome. Takodje pouzdano znam da je profil ljudi koji su tamo bili uzasan. Znaci to su sve sami kriminalci, uterivaci dugova, dileri droge, ubice i tako dalje. Moglo se videti u poslednje vreme po raznim medijima kako su razni "autoriteti" pokusavali da ih privedu redu i zakonu i koliko je taj njihov pokusaj bio uspesan. Mozda ste gledali insider sa Goranom Petrovicem, direktorom BIE u vreme Zorana Djinjdjica. On je tu takodje rekao kako je licno poksuavao da obuzda razne likove koji su smatrali da im cinjenica da se nalaze u toj jedinici daje za pravo da mogu da uzmu recimo hekler i idu u uterivanje dugova i to jos smatraju ne samo svojim pravom vec i nekom vrstom hobija, necim cime se bave us lobodno vreme. Zamisli sada ti imas tipa koji tako ide ulicom i mase heklerom i ide u uterivanje dugova. Pa to samo ima na divljem zapadu i nigde drugo. Takodje jedan od razloga zasto je jedinica morala biti rasformirana, to sam vec rekao je to sto je bila jaca od drzave, a jos gore je sto je bila pod direktnom komandom jednog coveka, dusana spasojevica, namerno pisem imena tih "ljudi" malim slovima jer ni to nisu zasluzili. Sve moderne drzave imaju takav sistem da svi kontrolisu sve i izmedju svih sistema psotoji ravnoteza. Slicne jedinice postoje u svim zemljama, ali su one pod rigoroznom kontrolom jos bar nekoliko drugih cinilaca, tako da ne moze ni na pamet da im padne da nesto rade nas ovju ruku. One su svuda samo udarna pesnica dzave i kao takve su potrbene. Sve drugo je potupno neprihvaljivo, a pogotovo ovo sto je kod nas bilo. Koliko znam ljudi iz te jedinice su razbijeni i rasporedjeni po raznim slicnim jedinicama, kao sto su vojne kobre, zandarmerija, saj i tako dalje. To je takodje za mene neprihvaljivo jer znate kakos e kazem, ako u gajbu za zdravim jabukama, stavite samo jednu trulu, sve ce se pokvariti. Opet bolje i to nego da su sve trule ostale na jednom mestu.

@Tatoo

Dobro si ovo rekao, samo moram da te ispravim u tome da sve drzave sveta imaju slicne jedinice, odnosno slicne po nameni ali ne i po sastavu i anravno one su strogo kontrolisane od strane drzave za razliku od ove nase na svu srecu rasformirane.

Interesi su naravno bili pljacka i sticanje licnog bogatstva i bogatstva jedinice, kao i sticanje renomea nepobedive i najace jedinice i direktno uticanje na najvise drzavne sluzbenike koristeci taj argument. Tu se opet vracamo na pricu sa Zoranom i njegoovm "prijateljstvu" sa legijom. Nikakav on prijatelj nije bio sa njim, nego je bio pametan covek koji je shvatio da nema sile koja moze da obuzda tu jedinicu i zato jepokusavao da diplomatski pregovara sa njima i drzi ih blizu sebe dok ne smisli nesto bolje. Cim je pokusao da ih rasformira bio je ubijen. E sada ti meni reci kakva je tojedinica koja je elitna i koja je drzavna koja ubija prvog coveka svoje drzave? Da li to znaci da je to jedinica koja je drzava u dravi ili mozda mi zivimo u vojnoj diktaturi samo nam to jos niko nije rekao?

Ono sto je porazavajuce i ako sam mislio da je ubistvo Zorana bilo dno koje smo dotakli, to je sto vidim da ima sve vise ljudi, cak i na ovom forumu koji cak podrzavaju tu jedinicu originalnom sastavu ili uz promene samo celnih ljudi, tako da je izgleda Srbija nikada nije dovoljno duboko da ne moze da ode jos malo dublje.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 13:50:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.