Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 20:33:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Crni Gruja i kamen mudrosti  (Pročitano 12454 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1810
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia n70
sasvim sigurno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da li ga je neko vec gledao? Ja cu možda sutra, ako budem išao u BGD, svratiću i negde da ga pogledam....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 5719
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
ja sam gledao danas!Znaci film je bruka dobar! Smile Smile
najaca scena negde pri kraju kao oni ratuju i sad se okupe njih petorica i lik ih slika digitalnim Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
Nokia E72
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


CS Maniac

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 5699
Zastava Novi Sad Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson k300i
Svi koji su gledali film odusevili su se moram i ja sto pre da odem da se i ja odusevim
IP sačuvana
social share
         
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
ja sam gledao danas!Znaci film je bruka dobar! Smile Smile
najaca scena negde pri kraju kao oni ratuju i sad se okupe njih petorica i lik ih slika digitalnim Smile Smile Smile

uau, kakav vrcavi humor.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Filmska kritika
Zasenjivanje prostote
„Crni Gruja i kamen mudrosti”, režija: Marko Marinković, uloge: Nikola Kojo, Nenad Jezdić, Boris Milivojević, Marinko Madžgalj, trajanje: 98 min, proizvodnja: Srbija, 2007.

„Sve biva pa prođe, danas je neki Karađorđe, a sutra ga nema”, jedna je od poruka filma „Crni Gruja i kamen mudrosti” koji je, valjda, trebalo da bude urnebesna parodija na nacionalne arhetipove, istorijske ličnosti i događaje ali i sadašnje dnevno-političke delatnike, mitove i srpski mentalitet.
Izdvojena iz konteksta, ova gorenavedena dijaloška linija zvuči suvislo, ali kada se vrati u celinu filma sa lakoćom se izgubi u moru vulgarnosti, gluposti i banalnosti, praznila nadomeštenog preteranom i ne uvek uspelom upotrebom glumačkih improvizacija i omaža nekim popularnijim i važnijim filmovima (i sam naslov je direktna asocijacija na Harija Potera). Osnovna ideja filma u biti je dobra: malo šale i kritike na sopstveni račun nikada i nikome nije na odmet. U slučaju Srbije, samokritika je čak povremeno poželjna i kao neophodan korektiv. Međutim, u slučaju ovog filma sve se završava na osnovnoj ideji. Nadgradnja je slaba, krajnji rezultat – poražavajući i što je najopasnije može se trajnije štetno odraziti na poverenje gledalaca u domaći film.

Ideja sročena u sinopsis očigledno je imala potencijale „iščašene” komedije-epohe, i uz mudru primenu elemenata crnog humora, apsurda i megalomanije mogla se izroditi u obilje smeha. Moglo je, a nije. Ono što se u marketinškoj kampanji ovog filma naziva „specifičnim humorom”, poštenije je nazvati zasenjivanjem prostote. Jer, kako drugačije nazvati serijal šala tipa „Operi ruke, mirišu ti na noge”. I to direktno ide na dušu scenaristima Aleksandru Laziću, Radetu Markoviću i Jovanu Popoviću. Reditelju Marku Marinkoviću na teret se može staviti i to što je pobrkao demokratičnost sa samoupravljanjem, pa je pustio glumcima da rade šta i kako hoće.

Doduše, jasno je da su se glumci snalazili da bi popunjavali rupe u scenariju i u priči u kojoj Karađorđe ima probleme sa narodnim prvacima dok turska imperija sprema vojni udar, pa mu valja povući prave poteze. Karađorđe saznaje od vračare da postoji kamen mudrosti u koji se glavom udara tri puta i postaje neobično mudar. U otkrivanje kamena umešan je, naravno, njegov rođak, pokvarenjak Crni Gruja sa svojim pomoćnicima, koji od svega žele da naprave veliki biznis...

„Crni Gruja i kamen mudrosti” proizišao je iz domaćeg televizijskog serijala koji je rađen po uzoru na popularnu englesku seriju „Crna Guja” sa Roanom Atkinsonom u naslovnoj ulozi. Svako poređenje sa engleskim originalom je neukusno.

Dubravka Lakić

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Intervju: Lucija Šerbedžija
Skinuću se za pravu ulogu



Hrvatska glumica Lucija Šerbedžija, kćerka Radeta Šerbedžije, igra jednu od glavnih uloga u bosanskom filmu „Nafaka“, režisera Jasmina Durakovića, koji će sutra biti premijerno prikazan u Beogradu.

U intervjuu za „Blic“ Lucija priča o filmu, duetu sa Halidom Bešlićem, priznaje da će se razgolititi uvek kada to uloga zahteva, ali i da je među top pet pitanja na koja nikada ne odgovara pitanje o njenoj vezi sa beogradskim rediteljem Filipom Gajićem.
Možete li nam reći nešto o vašoj ulozi u filmu „Nafaka“.

- U filmu glumim Lanu, glumicu koja za vreme rata u nedostatku glumačkog angažmana peva po kafanama. Uživala sam na snimanju, Jasmin je okupio super filmsku ekipu, od glumaca, direktora fotografije, scenografa pa sve do Turaka koji su nam doneli neku magičnu rasvetu. Nikada neću zaboraviti luda noćna snimanja, plovimo splavom po Miljacki, pa onako mokri i prestravljeni pijemo kaficu na čaršiji u sedam ujutro... Baš je bilo divno. Naravno, moram da spomenem i mog partnera u filmu, genijalnog Aleksandra Seksana, sa kojim sam već nekoliko puta sarađivala, i uz kojeg je uvek lako biti u kadru ili na sceni.
Šta znači reč nafaka?

- Svako od nas ima svoju nafaku... nešto kao sudbina, a opet nije sudbina... nešto što je svakom od nas zapisano i predodređeno i pre nego što se rodimo.
U filmu sa Halidom Bešlićem pevate pesmu „S tobom ili bez tebe“, obradu hita grupe U2.

- Muziku za film napisao je Sula iz „Zabranjenog pušenja“, a momci iz grupe takođe glume u filmu kao moj prateći bend. Znala sam da je san svakog glumca da propeva kad-tad, ali da ću se baš toliko oduševiti stvarno nisam imala pojma. Međutim, priznajem da mi je bila prilična frka kad mi je Sula rekao da ću pevati u duetu s Halidom. On je stvarno legenda i jedna od najomiljenijih numera mi je Bešlićeva pesma „Prvi poljubac“... Znajući da je Halid neverovatan sluhista, plašila sam se da će, kada čuje moj demo snimak reći: „Ej, pa ova mala falšira, ne mogu ja sa njom“ ili tako nešto, međutim, osim par zamerki uglavnom me je hvalio. Pesma je prepev grupe U2 i totalna zezancija, a Halid i ja činimo veoma smešnu i simpatičnu kombinaciju. Doduše, ne znam šta bi Bono (pevač benda U2, prim. nov.) rekao kada bi čuo našu verziju...
Da li vam je na početku karijere pomogla ili odmogla činjenica da ste kćerka Radeta Šerbedžije?

- Jao, na ovo pitanje sam odgovarala već 127 puta u životu, i sama sebi zvučim ko papagaj kad krenem opet i opet da odgovaram... Postoji top pet pitanja na koja upravo iz tog razloga ne odgovaram.

(Isti odgovor smo dobili i kada smo Luciju pitali o slikanju za hrvatski „Plejboj“ i nedavnom incidentu na premijeri predstave „Orkestar Titanik“ koju je posetila sa suprugom Filipom Gajićem.)
Da li vam Rade pomaže glumačkim savetima?

- Uvek mi daje izvrsne savete vezane za glumu, ulogu i... slušam ga.
U filmu „Svetac“ glumili ste zajedno sa vašim ocem, Valom Kilmerom i Elizabet Šu. Kako ste dobili ulogu?

- Ulogu sam dobila tako što me je kasting agent „Sveca“ pozvala na audiciju i prošla sam. U inostranstvu ti neko može pomoći oko neophodnih kontakata, ali ti niko ne može pomoći da dobiješ ulogu ako direktor kastinga i producenti ne misle da si za tu ulogu.
Ogromnu pažnju javnosti privukla je predstava „Hamlet“ u kojoj ste skroz nagi. Da li biste sličnu stvar ponovili i u nekoj drugoj predstavi ili filmu?

- Da ste bili na predstavi „Hamlet“ sigurno mi ne bi postavili ovo pitanje jer biste shvatili koliko je to golo telo Ofelije tačno u sceni ludila. Uvek ću se bez problema skinuti ako mislim da je to potrebno za ulogu, i u filmu i u pozorištu.

A. Novaković
„Nafaka“ sutra premijerno u Beogradu

Film „Nafaka“ scenariste i reditelja Jasmina Durakovića biće premijerno u Beogradu sutra u Centru „Sava“. U filmskoj drami i crnohumornoj ljubavnoj priči koja počinje u ratnom Sarajevu 1992. godine igraju Senad Bašić, Haris Burina, Nansu Abdel Sakhi, Aleksandar Seksan, Lucija Šerbedžija, Mustafa Nadarević... a muziku su radili Sejo Sekson i „Zabranjeno pušenje“. Filmski autor i producent, Duraković citirajući iz „Priče o vezirovom slonu“ Ive Andrića da su „bosanske kasabe i varoši pune priča, koje žive čudnim, skrivenim životom“, opisuje svoj film kao „jednu od tih priča o sreći i nesreći, radosti i tuzi, ratu i miru...“. U filmu američka novinarka (igra je Nansu Abdel Sakhi) tokom opsade Sarajeva upoznaje Bošnjaka, ratnika i ponesena emocijama odlučuje da ostane kod njega. Živeći u jednoj sarajevskoj mahali upoznaje različite likove iz komšiluka i njihove sudbine.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Bio.. gledao... moze da prodje.. jeste malo supalj.. malo vise.. ali ima dobrih stoseva a i gluma je vrhunska.. cinjenica je da povremeno ima previse psovki, onako usiljeno deluje, ali sve u svemu ok zabava za jednu popodne...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 17469
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Bio.. gledao... moze da prodje.. jeste malo supalj.. malo vise.. ali ima dobrih stoseva a i gluma je vrhunska.. cinjenica je da povremeno ima previse psovki, onako usiljeno deluje, ali sve u svemu ok zabava za jednu popodne...
slažem se, dve tri fore a priče kao i da nema, pao kamen, lupali glavu, kamen digli u vazduh
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 20:33:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.