Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 03. Maj 2024, 10:29:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 146 147 149 150 ... 466
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Crna Gora kakvu poznajemo  (Pročitano 404537 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Слажем се с тобом дабиша...али постоји проблем у оваквом и сличним случајевима...

Мислим да је најсличнији случај македонско-грчки...значи хиљадама година постојао је неки народ да тако кажемо који се зове македонски и мисли се на Грке. И сад почетком двадесетог века односно половином двадесетог века један народ који се није сматрао ни српским, ни грчким ни бугарским није за себе створио неко своје јединствено име него практично ''узео'' македонско име и каже ми смо Македонци. Грци имају проблем са тим и са разлогом.

Иста ствар и са Црногорцима...имаш један народ црногорски који је вековима сматран српским и сад дође одређена група људи и каже ми смо Црногорци и практично узме то име за себе. И Срби у Црној Гори за себе кажу да су Црногорци као и Грци у Македонији што себе сматрају Македонцима

Како то решити...посебно ревидирање историје у случају Македонаца антиквизација а у случају Црногораца монтенегрисање читаве српске историје Црне Горе са изговором то је великосрпска пропаганда нису они себе сматрали Србима него им је зла Србија испрала мозак...


Е то је највећи и практично нерешиви проблем...
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Шта ће они чинити са Његошем питам се ја? Он је био њихов понос, дика, поред Острога друго обавезно ходочашће је било на маузолеј. Шта ће они сад са таквим ликом ако је величао српство? Сјебаће маузолеј? Не би ме чудило.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Yuwarez, grcka je preduzela mere koje smatra ispravnim.

A sto se nasih crnogoraca tice ne vidim da mi treba tu nesto da radimo. Oni sire svoju propagandu, mi nasu. S tim da sustina nase propagande po meni treba da bude naucni rad.
Nezgodno je u tome sto je rec o istoriografski nebitnom pitanju pa ne bi smo mogli da dobijemo medjunarodnu podrsku :-)
Salu na stranu. Ako zelis da neko bude srbin najlaksi nacin je da taj neko zeli da bude srbin. To se ne postize lako i u tome je srz problema srbije i odnarodjavanja delova srpskog naroda. Srbija i srpstvo su truli do srzi. Ne kazem da hrvatska i hrvatstvo nisu. Naprotiv. Samo sto bi mi trebali da sijamo ekonomski i kulturno. Efikasnim i pravednim drustvenim uredjenjem i moralom svojih predvodnika i gradjana.
Onda bi sve bilo lakse
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Ја верујем у ону народну на муци се познају јунаци. Ја не желим да неко буде Србин или да га ја молим и подмићујем да буде Србин. Такви ми не требају ни мени ни мом народу. Али то не значи да ћу да допустим тим што нису Срби да краду српску историју и српском име. Ниси Србин свака ти част, али не можеш бити Црногорац јер је тај термин заузет и означава Србина из Црне Горе и не можеш говорити да је Његош твој јер се човеке лепо одредио.

Буди Дукљан, Монтенегрин, Монтенегрино јебе ми се...створи своје.

IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
I kako bi ti to sprecio?

Inace eto ti i bosnjaka kao primer
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Па Бошњак је прави пример...зашто није Босанац...па зато што га Хрват и Србин никада не би прихватили. Smile

А што се тиче спречавања...па имаћеш проблем, може да дође до етничке нетрепељивост евенутално рата...и тако...
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Nisam te pitao do cega moze da dodje? :-)

A mislim da do rata zbog ovoga vrlo tesko moze da dodje.


Odgovori mi na pitanje ako hoces.. ali imam i napomenu da se drzava zove crna gora
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Па и Босна се зове Босна а не Бошњакистан...па није Босанац него Бошњак... Smile

А како спречити...шта ја знам вршиш притисак као што су Грци на Македонце... Smile

IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Kako da vrsis pritisak na ljude pojedince?  Drzava se zove crna gora vec 300 godina. Kako sad da trazimo da menja Ime?


A za bosnjake je fora sto hercegovci I sandzaklije nisu bosanci :-)
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Не да Црна Гора мења име него да ти Црногорци не буду Црногорци него нешто друго на пример Монтенегрни...

Као што су Муслимани прешли у Бошњаке...


Smile
« Poslednja izmena: 16. Nov 2018, 19:56:00 od YuWarez »
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 146 147 149 150 ... 466
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 03. Maj 2024, 10:29:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.