Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:41:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: CPU ne ocitava upisanu jacinu?  (Pročitano 4928 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Sony xperia
Citat
opasnost je u tome sto ako imas zlu srecu i tokom flesovanja nestane struje ili neka slicna glupost, moras menjati plocu... ali verovatnoca da se ta nesreca desi je jaaaako mala, a moze i njima u servisu da se desi...
Ma koja me sudba zadesi, gde Celavi tu i ja.  Smile  Elem, samo ukratko. Ako se bas i desi ta zla sudba, moze preko eprom programatora da se upise bios direktno u chip. Ne mora se bacati ploca. Mislim da Pakom ima to, pa ako se zadesi ...

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 779
Zastava Sovjetski savez
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Motorola E 550
@chelavi1 - Znaci fleshovanje Smile ... hehe odradicu sam pa sta mi bude ... poslednji put kad sam dao drugu zeznuo mi je komp skroz   Smile od sada sve radim sam  Smile e sad ako me ne bude dugo bilo, zna se vec sta se desilo  Smile - Sreca prati hrabre - Valjda  Smile

@lightsoft - Aj valjda mi nece trebati  Smile

Idem da se rvem sa plocom  Smile drzite mi palceve  Smile

P.S. Nasao sam ovu stranu za moju plocu ali ne znam koji update da uzmem  Smile
Bios dzidzabidze  Smile

Cini mi se update verzija 21030  al me interesuje vase misljenje, jel bi trebalo mozda neka verzija update-a pre toga da se instalira?  Smile Smile
« Poslednja izmena: 17. Sep 2010, 12:05:01 od pajser »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.0
Citat
opasnost je u tome sto ako imas zlu srecu i tokom flesovanja nestane struje ili neka slicna glupost, moras menjati plocu... ali verovatnoca da se ta nesreca desi je jaaaako mala, a moze i njima u servisu da se desi...
Ma koja me sudba zadesi, gde Celavi tu i ja.  Smile  Elem, samo ukratko. Ako se bas i desi ta zla sudba, moze preko eprom programatora da se upise bios direktno u chip. Ne mora se bacati ploca. Mislim da Pakom ima to, pa ako se zadesi ...

 Smile
Aj malo opsirnije nesto napisi o toj tehnici...daj jos neke informacije  Smile

@pajser, Na toj stranici idi Download>BIOS i skini peti po redu (odozgo na dole), gde pise
1. Patched CPU Vcore incorrect value in hardware monitor
2. Support P4 Hyper-Threading CPU
    imas download i flash utility download, skini oba za evropu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.61
@chelavi1 - Znaci fleshovanje Smile ... hehe odradicu sam pa sta mi bude ... poslednji put kad sam dao drugu zeznuo mi je komp skroz   Smile od sada sve radim sam  Smile
Ma lako je to,pogledas par tutorijala(video),procitas par tekstova o tome i to ti je to...I krenes sa flesovanjem Smile
Ne znam za tvoju plocu posto je dosta stara ploca,novije ploce imaju Dual bios,i xpress recoveri...Tako ako nesto podje po zlu ,ubacis cd u komp,i ploca kao nova Smile

JA vjerujem da je to samo do biosa,jer je bios stariji a procesor noviji pa nesto zeza Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.0
@chelavi1 - Znaci fleshovanje Smile ... hehe odradicu sam pa sta mi bude ... poslednji put kad sam dao drugu zeznuo mi je komp skroz   Smile od sada sve radim sam  Smile
Ma lako je to,pogledas par tutorijala(video),procitas par tekstova o tome i to ti je to...I krenes sa flesovanjem Smile
Ne znam za tvoju plocu posto je dosta stara ploca,novije ploce imaju Dual bios,i xpress recoveri...Tako ako nesto podje po zlu ,ubacis cd u komp,i ploca kao nova Smile
Stare ploce nije bas tako lako fleshovati...a i ne verujem da ih je tako lako vratiti u zivot ako nesto podje po zlu (mislim na lightsoft-ov post)

JA vjerujem da je to samo do biosa,jer je bios stariji a procesor noviji pa nesto zeza Smile
Pogledaj moj predjasnji post, pogledaj boldovani deo...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 779
Zastava Sovjetski savez
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Motorola E 550
Pregledao sam tutorijale, odstampao upustva... iscitao milion puta... probao prvo Windows instalaciju, Prijavio gresku... krenuo potom DOS instalaciju (jedva sam nasao disketu koja radi - disketa lol  Smile) krene i na pola kaze crvenim slovima (u DOS-u  Smile) Error 2 - File does not exist  Smile ... tako da je to moj krajnji domet sto se tice ove teme ... prepusti cu stvar sad profesionalcima Smiley ako uopste budu hteli time da se bakcu Smile

Ali da zumiram - niko od vas ne misli da je procesor prso, vec da je do podesavanja u biosu ili upgrade-a ploce?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Sony xperia
@Bazuka Jo

Vraca se. Taj nacin je koriscen najvise u pocetku mobilne telefonije. Doduse i sada koriste, samo sto epromi nisu isti kao na plocama.

Baci oko na linkove:
http://www.totalphase.com/solutions/apps/flash_eeprom_guide/?gclid=CIme2Oa4jqQCFUQq3wodxDydIA
http://www.lancos.com/prog.html
http://www.dataman.com/

Jedino ako je EEPROM, sa dva slovca E, onda se koristi UV lampa za brisanje. Mozda si nekada video chip koji ima prozorcic, okce, po sredini.

Nedostatkom programatora ljudi su se dovijali i koriscenjem ploce koja radi. Udje se u dos i pred samu operaciju, da se samo klikne na flash, na "zivo" se izvadi ispravan a ubaci neisoravan.
« Poslednja izmena: 17. Sep 2010, 14:48:12 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.0
Ali da zumiram - niko od vas ne misli da je procesor prso, vec da je do podesavanja u biosu ili upgrade-a ploce?

Ni ti nisi procitao boldovani deo posta, gde sam ti napisao sta da skines... Smile
 Najbolje bi bilo tako, da to prepustis strucnim licima...ipak je to veca ebada nego sto se cini...
Da CPu ne radi, ne bi ti mogao ni da upalis komp...ovo je samo greska u BIOS-u koja ce sigurno biti resena fleshovanjem istoga...

@lightsoft, hvala puno na ovim informacijama...nesto novo sam naucio, stvarno nisma znao da postoji takva tehnika. i da, video sam cipove sa "prozorcetom" al se nikada nisam pitao cemu to  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Apple iPhone 12, S21
@pajser svakako javi sta se na kraju resilo...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 779
Zastava Sovjetski savez
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Motorola E 550
@Bazuka Jo - video sam sta si boldovao i skinuo sam to, i postupao prema upustvima sa sajta i nece... negde gresim, ali nemam blage veze gde... Hvala u svakom slucaju na pomoci !  Smile


@chelavi1 - Hocu, Hvala na interesovanju i pomoci Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:41:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.