Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 21:00:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Corrado maketa  (Pročitano 10671 puta)
03. Dec 2014, 13:24:34
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
Browser
Chrome 39.0.2171.71
Stgla mi je maketa corrada. Otvara mu se gepek i vrata fali mu jedan tockic... Totacnije sva 4 cu da dobijem veceras od drugara... e sad posto je isaran od poste (auto je bio postin) hocu da ga farbam i sredjujem... slike cu da kacim kasnije kad dodjem kuci i odem po tockove... ceo projekat ce biti ovde.

E sad farbao bi ga kao sto je moj crni.. ali nece biti razlike izmedju branika, maske itd... hocu retrovizore u  crno, e sad mi treba pomoc u koju boju da ga farbam?

Za sada imam dve slike, a vise i detaljnije kasnije





Ili ako ima neko 4 tocka sa razmere 1:43 primam na poklon Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

unnamed.jpg
(17.75 KB, 297x495)
unnamed (1).jpg
(17.99 KB, 297x495)
« Poslednja izmena: 03. Dec 2014, 14:03:09 od corradoG60 »
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 33.0
Super maketarska bojadisarska tema Smile Smile Smile Jedva cekam slike.
A,sto se tice boje, valjda si mislio koju vrstu boje da koristis?  Pretpostavljam da je maketa metalna, pa mozda onda i da koristis neki crni auto lak. Jedan moj drugar koristi auto lakove za bojadisanje maketa aviona i radi sasvim ok. Bitno je samo da prskas iz daljine i u vise tankih slojeva (da se ne sliva itd.). Cini mi se da se firma koja pravi te lakove, koje je on nkoristio, zove "cosmos".  No, moze se to prskati i klasicnim raznim maketarskim bojama - nadjes "black gloss" (crnu sjajnu), ako imas air brush, itd.

Trebace pazljiva zastita stakala i delova koji nece biti bojadisani u crno  Smile

Samo napred  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7787
Zastava
OS
Unix Sun
Browser
Ucweb 2.0
Hteo sam i ja da mu predložim neki lak nego nisam znao koji. A što se boje tiče nemoj crnu ako su retrovizori crni. Moja preporuka bi bila crna ali sa nekim tamno plavim šarama ili sa nekim crveno-narandžastim šarama kao vatra. Ako ne možeš da ofarbaš tako stavi kao neku nalepnicu. Neki trkački broj pozadi naravno. Nađeš neke točkiće, obojiš felne, pa nam javi, čekamo te. Smiley Smile Smile
IP sačuvana
social share
ГРОБАРИ ТРОШКА ИЗА СВАКОГ ЋОШКА
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows
Browser
Chrome 39.0.2171.71
Hocu fabriku da pravim, bez tih cuninga... a crna mi je glupa nece se videti branici i retrovizori, posto volim taj kontrast crnih branika i retrovizora... pravi retro stil.

Kupio sam vodenu smirglu, i krecem polako u smirglanje, kupio sam i krep trake da izlepim delove koji nisu u opciji za skidanje...

Ja sam hteo da kupim auto lak i sa njim da farbam (naravno iz daljine i vise tankih slojeva) elem farbao sam ceo auto valjda cu i ovo uspeti Smile

hvala na podrsci

e da zaboravih da odgovorim jeste metalna je maketa Smile vrhunska je.. danas kad mi je stigla odusevio sam se na slikama je izgledala mnogo manje nego uzivo... :p
« Poslednja izmena: 03. Dec 2014, 16:25:05 od corradoG60 »
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.1.25
mob
I-mate 30 Pro
Ko placa gorivo... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows
Browser
Chrome 39.0.2171.71
Evo sad pricam sa drugarom kaze kad poskidam sve da ga ubacim u razredjivac i sve ce da spadne, nema smirglanja, nema nicega i sam onanesem aauto lak sprekem... vase misljenje?
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.1.25
mob
I-mate 30 Pro
Oce malo sutra... Smile

Imas skidace za farbu...proguglaj malo po netu... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7787
Zastava
OS
Unix Sun
Browser
Ucweb 2.0
Ma oće kako da ne ...
Ako misliš na kolca da umočiš...ostalo ne znam. Smile
IP sačuvana
social share
ГРОБАРИ ТРОШКА ИЗА СВАКОГ ЋОШКА
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 33.0
Kada skines svu postojecu farbu, nije lose da ga osmirglas - ispoliras (naravno pazi da ne otsmirglas neke linije ili sl. sto treba da ostane) a onda da nabacis neki prajmer (to ce pokazati ako jos ima necega sto treba da se gituje i smirgla i sl.) - treba samo paziti da se prajmer (osnovna podloga) i lak hemijski slazu, da ne dodje do guzvanja (sparusivanja) prajmera, da ne bi sve morao drugacije ponovo. Ma, bitno je da nemas nekih rupica, udubina i sl sto ce se kasnije videti - smirglanje-gitovanje-smirglanje (ako je potrebno) je jedan od najvaznijih radova za dobru maketu.  No, valjda je taj autic u dobrom stanju, nema nekih ogrebotina, udaraca i sl; sve zavisi, ako je dobro ocuvan onda nemas mnogo gitovanja i smirglanja. Ma, samo ti kreni i daj slike iz procesa rada, slobodno, da vidimo kako to ide.  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.1.25
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 21:00:04
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: maketa Corrado

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.255 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.