Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:14:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Core 2 duo E4500 overclock  (Pročitano 4622 puta)
15. Avg 2010, 23:22:54
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 438
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.126
mob
BlackBerry PRC
Imam sledecu konfiguraciju

GIGABYTE P35-DS3R
Core 2 Duo E4500 2.2GHz
Transcend 2x1Gb DDR2-800
Imam kuler za cpu Cooler Masterr valjda Hyper, tako nesto, placen oko 1.700 pre 2 godine

Po onome sto sam citao odlicna konfa za overclock. Ne igram igre, ali konvertujem video i audio, to ume da potraje.

U BIOS-u je stajalo fsb 200 ali mnozilac 9x, iako kazu da je za njega normalno 11. Pustio sam neki benchmark.. odradio ga. CPU-Z pokazuje da je mnozilac 6 a tek kad nesto jace radi skoci na 9. Ali 1800 nije onih 2.2Ghz..

Povecao sam mnozilac na 11, radilo je.
Voltaze su bile na Auto, Memorija na Auto, PCI-e na Auto.
Cackanjem i petljanjem dobio sam sledece

mnozilac 11x
fsb 270  (11x270=2970Mhz)
PCI-e 100Mhz
mnozilac za memoriju 3  pa je 3x270=810MHz (mislim da je sa 5-5-5-18 poraslo na 6-6-6-nesto). Odnos fsb:ram je 10 prema nesto.
Voltaza kad je bila na Auto CPU-Z je pokazivao 1.38V, stavio sam u BIOS-u na 1.35, sad CPU-Z pokazuje da je 1.28-1.296V
Sve radi normalno, benchmark znatno visi, brze kompresuje, temperature core1 i core2 su u idle rezimu oko 44 a kad konvertuje adobe soundbooth popnu se na 55. Kuler vrti na 2350rpm.

Sad cekate da cujete sta je crklo? Pa nista. Ali sam vratio nazad cisto da proverim ovde. Sad pitam ja vas... je l' moze sve ovo ovako?
Voltaza?
Mnozilac za memoriju - sta ako bude brze od 810MHz, zeznuce memoriju?
Odnos fsb i ram - to mi posle mnogih tekstova i dalje nije najjasnije, shvatio sam d ane bi trebalo biti vece od 800Mhz kad se pomnozi sa mnoziocem koji JA odredjujem?

Imam i pitanje nevezano za ovo - imam SATA 2 disk, Seagate 250. U Device Properties lepo pise SATA.. kolike su sanse da ga nije instalirao kao SATA tj. da on ne radi onako brzo kako bi trebalo? Ili mi je jednostavno ceo komp delovao sporo zbog mnozioca 9x umesto 11...?


Unapred hvala na savetima  Smile
« Poslednja izmena: 15. Avg 2010, 23:26:14 od moonray »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 376
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
Moze zasto da ne.Neka bezbedna voltaza za taj procesor u 24/7 rezimu je 1.45v.Provrti neki stres test tima Prime,Orthos i slicno.Ukoliko prolazi testove i ne greje se previse nemas razloga za brigu.Meni je taj procesor na ASUS P5K ploci radio na 3.2Ghz na 1.45v u biosu(u realnom radu 1.42v zbog v droopa),FSB 400MHz,mnozilac 8,memorija (2x1GB Kingston Hiper-X) na 800MHz,tajminzi su bili na defaultu 5-5-5-15,odnos FSB:RAM=1:1.
Memoriju najbolje drzi sto blize default vrednostima,nece ona crci i ako je nasviras na 900Mhz,ali neces primetiti ubrzanje,jedino sto ces dobiti je eventualna nestabilnost sistema.U prevodu nije vredno rizika.
Sto se tice hard diska mozda ne bi bilo lose da prodas taj seagate i pazaris Samsung F3 ili WD Black od 500Gb.
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft: Tekst obrisan, prelazi dozvoljenu velicinu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 438
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.126
mob
BlackBerry PRC
Moze zasto da ne.Neka bezbedna voltaza za taj procesor u 24/7 rezimu je 1.45v.Provrti neki stres test tima Prime,Orthos i slicno.Ukoliko prolazi testove i ne greje se previse nemas razloga za brigu.Meni je taj procesor na ASUS P5K ploci radio na 3.2Ghz na 1.45v u biosu(u realnom radu 1.42v zbog v droopa),FSB 400MHz,mnozilac 8,memorija (2x1GB Kingston Hiper-X) na 800MHz,tajminzi su bili na defaultu 5-5-5-15,odnos FSB:RAM=1:1.
Memoriju najbolje drzi sto blize default vrednostima,nece ona crci i ako je nasviras na 900Mhz,ali neces primetiti ubrzanje,jedino sto ces dobiti je eventualna nestabilnost sistema.U prevodu nije vredno rizika.
Sto se tice hard diska mozda ne bi bilo lose da prodas taj seagate i pazaris Samsung F3 ili WD Black od 500Gb.

Meni ne radi 24/7, oko 12 sati prosecno.. A da li da menjam voltazu za memoriju?
Ako stavim fsb na 400 onda moram da stavim mnozilac ram-a na 2 pa da bude na 800MHz.. tako to ide? Nemam opciju FSB:RAM. Jer memoriju na Auto on mnozi sa 4 (fsb 270x4=1080MHz, mnogo..)
Imam Prime95 za stres test, kako da znam koje vrednosti spadaju u "ne greje se previse"?

HDD nisam ni hteo Seagate nego taj imali od 250GB u to vreme  Smile Mada jeste vreme za nesto vece  Smile
« Poslednja izmena: 16. Avg 2010, 00:33:31 od moonray »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 12, S21
posto ste vas dva decaka dovoljno odrasla na ovom forumu i imate mogucnost privatnih poruka, molio bih da dalju pricu o przenju i kvarcovanju komponenti preselite na taj vid komunikacije, posto mi na forumu ne praktikujemo da pomazemo prilikom istog...

Smile Smile Smile

salu na stranu, imamo precutni dogovor da ovde ne pomazemo kod klokovanja, postoje forumi strogo posveceni tim temama...

ukoliko neko zeli dalje da pomaze, neka koristi privatne poruke...


toliko i sretno   Smile Smile Smile


« Poslednja izmena: 16. Avg 2010, 01:13:41 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 438
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.126
mob
BlackBerry PRC
Ovaj "decak" je pismen i procitao sam (ranije) pravila foruma, ali misli ne umem jos da citam kakve vi precutne dogovore imate  Smile

Stvar je u tome sto su ovi na specijalizovanim sajtovim afanatici, njima je overklokovanje samo po sebi cilj, oni i biraju komponente prema tome da li ce moci da ih "kloknu" vise od ortaka iz bloka.. Racunao sam da ovde ima ljudi koji se razumeju dovoljno a nece davati neke hard core predloge.

Znaci sad treba da se registrujem na druge sajtove samo zbog par postova, malo je bzv. Smile

Ako mi ovde salju poruke samo preko PP onda niko nece znati sta mi je ko pisao i savetovao. Otkud ja znam da neki wolf87 ili neki chelavi1 ili neki treci ima pojma zasigurno o cemu prica? Ovako bi neko drugi ukazao na neciju gresku, ili se slozio sa necijim misljenjem, pa sve to dobija neku tezinu i znacaj, ovako ako mi svako prica sta bi ON uradio nema neke vajde..  Smile

I prva stvar koja mi je prosla kroz glavu - sasvim je dozvoljeno postavljati voajerske slike sa bazena, ulice, autobusa (sto se ohrabruje cak, iako bi se zakon lepo pozabavio njima) ali pricati o komponentama i overkloku je no-no, pec-pec  Smile Znaci mogu da nabijem telefon curi ispod suknje i slikam i za to cete me pohvaliti, necete reci da imam specijalizovane sajtove za to, ali zato imate precutni dogovor da ne pricate o ovome, to mi je najjace  Smile Smile

Ali okej, moderatori su gazde i moraju se slusati, ako neko zeli nesto na ovu temu da kaze neka salje PP
Hvala i dovidjenja  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 12, S21
ex...nismo se razumeli...  Smile

nigde nisam napisao da je to pravilo, niti da ti treba da nam citas misli...ako mozes to je bas cool  Smile

precutni je dogovor izmedju mene i kolega koji rade na ovom delu foruma da mi, moderatori, ne pomazemo niti savetujemo ljude da klokuju i prilikom klokovanja i to zato sto:
ostvareni napredak...mali
realnosta da nesto sprzis...velika, pogotovo kod ljudi koji ne znaju sta rade...
miris sprzene komponente...neprocenjiv   Smile Smile

to sto mi ne pomazemo i ne savetujemo nije znak da ti neko drugi nece pomoci, a to kome ces verovati, kome ne...na to ja ne mogu uticati

analogija sa voajerizmom nije na mestu...ili ajde ovako, na mestu je, ali ajde ja da ti objasnim...


voajerizam=klokovanje   --- Unapred se izvinjavam zbog poredjenja  Smile Smile

mozes voajerisati (klokovati), nije zabranjeno, ali niti si time smuvao cicu koju snimas ( nisi kupio komponentu) niti si joj ga malo umocio (nisi komponentu ubacio u racunar)...
na sekundu ti se pajvan probudio (racunar ti mozda radi bolje nesto kratko) , ali te u tom snimio njen baja koji ima stotrijes kila, cetiri sava na glavi, nema vrat, i dosao je da te odvali od batina (pregorela ti komponenta...)

mislim da smo se razumeli...ako nismo, javi se slobodno  Smile Smile
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 438
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.126
mob
BlackBerry PRC

precutni je dogovor izmedju mene i kolega koji rade na ovom delu foruma da mi, moderatori, ne pomazemo niti savetujemo ljude da klokuju

to je okej sto vi tako zelite i radite,  ali zvucalo je nedvosmisleno da ne dozvoljavate da ostali ljudi (dakle ne-moderatori) pricaju javno na tu temu ovde nego nas terate samo na PP..  zbog toga sam se zapitao kako to da dozvoljavate voajerske slike a ovako nesto ne  Smile ali dobro, na burek po voajerske slike a na druge forume za price o racunarima  Smile

Citat
mozes voajerisati (klokovati), nije zabranjeno, ali niti si time smuvao cicu koju snimas ( nisi kupio komponentu) niti si joj ga malo umocio (nisi komponentu ubacio u racunar)...
na sekundu ti se pajvan probudio (racunar ti mozda radi bolje nesto kratko) , ali te u tom snimio njen baja koji ima stotrijes kila, cetiri sava na glavi, nema vrat, i dosao je da te odvali od batina (pregorela ti komponenta...)

e ovo je prilicno dobro poredjenje  Smile Smile
necu se samo sloziti da je ostvaren napredak mali, ali da ne cepidlacim, to je otprilike to kako si napisao  Smile  Smile

E sad.. osecam da koliko su neki zagrizli za overklok toliko si ti protiv njega  Smile ili te neka cica zavrnula i nisi ga umocio (komponenta izgorela) pa sad rezigniran pljujes sve okolo uz ton glasa "vi decaci", "hvala i dovidjenja" i "mislim da smo se razumeli, ako nismo javi se ponovo" Smile Ja dosta toga lepo i sam razumem (stoga nema potrebe za takvim podj**avanjem) i svestan sam rizika u koji se upustam ali i dobitka. Ako ja ili bilo ko drugi zeli da sprzi svoje komponente vi moderatori ne morate da ucestvujete ako ste protiv toga, jednostano ne morate da postujete, samo odrzavajte red, a to sto ce neki decaci da izgore komponentu to je njihovo, vi ste se ogradili pravno da vi kao moderatori ne snosite nikakvu odgovornost za iznete savete drugih clanova foruma
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1620
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
nema 'leba od kloka  Smile

nikada nisam primijetio neko znacajno poboljsanje performansi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 438
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.126
mob
BlackBerry PRC
Ali si bar probao i igrao se s tim neko vreme?  Smile Znaci tu smo isti, dolazim i ja do slicnog zakljucka

ma znam i ja da je zaje*ano da se nesto zezne...  Smile
nego ako si gledao podatke koje sam gore navodio - meni procesor od decembra '07. kad je kupljen nije radio na fabrickom taktu vec sporije, a gledao sam dobro da uparim plocu i procesor i memoeiju (mada sam hteo Kingston ali nisu izgleda imali, do juce sam bio ubedjen da imam Kingston Smile) i onda sam malo podigao brzinu i primetio veoma pirmetnu razliku u onome sto radim...
E sad, nisam hazarder po prirodi pa sam vratio na default fabricka podesavanja dok ne pohvatam jos neke konce oko klokovanja. Na kraju mozda necu to ni uraditi, ako cu vremenski da ustedim i pola sata dnevno, ma nek je i citav sat, ipak je to vece opterecenje, visa temperatura, treba jace napajanje, trte-mrte..  Smile Smile Da igram igrice pa da mi treba, ovako zaista mogu i bez toga da prodjem (uzevsi u obzir rizik)
Ali ja sam takav - ne bezim od nepoznatog, hocu da znam sta je to i kako, da li moze, kako to ide...  Smile Pa ako bas vidim da ima mnogo toga ja se mozda povucem ako nemam vremena ili koristi da ulazim u taj svet. Koliko god da me neko ubedjuje u nesto ipak ja sam odlucujem a znam u kakvoj sam situaciji da dozvoljavam ili ne luksuz spaljivanja komponenti..
Znam da moze dosta da se ubrza na papiru i po grafikonima ali realno kolika ti je korist na kraju dana - ne toliko koliko ti je rizik. Meni je 2 dana neprekidno bio upaljen monitoring temperatura i obrtaja kulera, ize'm ti takav rad na racunaru  Smile
« Poslednja izmena: 16. Avg 2010, 23:25:12 od moonray »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 12, S21
@moonray drago mi je da ti se poredjenje svidelo, trudio sam se   Smile Smile

nista u mojim porukama ni u jednom momentu nije upucivalo na konacnost i resenost toga da vi ne smete pricati o klokovanju, pobogu, pa ovo su slobodne internet diskusije... nadji mi gde sam implicirao da je to zabranjeno i da se ne sme...nigde.
samo sam rekao da mi ne pomazemo oko toga, i da ne ocekujes pomoc od modova, a isto tako sam rekao da se za dalju komunikaciju oko toga koriste privatne poruke, zato sto svaka tema o klokovanju zavrsi na objasnjavanju sta treba, sta ne treba, ko misli da se sme, ko misli da se ne sme...i tako u krug...

i jedno te molim...tebe licno... napravi razliku izmedju podjebavanja i sale... ako je za tebe podjebavanje da ja dvojici kazem da su "decaci" e to je vec problem, posto ja obicno i govorim ili decaci ili drugari...
"mislim da smo se razumeli, ako nismo javi se ponovo" se odnosilo na poredjenje koje nisam znao da li ces prihvatiti kao merodavno...
"hvala i dovidjenja" -nisam ja tebi napisao, vec ti meni, stoga mogu da mislim da ti mene podjebavas...

ja sam napisao:

Citat
toliko i sretno  Smile Smile Smile

sto se drasticno razlikuje od onoga za sta sam optuzen  Smile Smile

elem...zaista ne mislim da sam ovde da bih ikoga podjebavao, samo volim da u svaki post unesem malo sale, a ti ako u ona moja dva posta gore nadjes nesto uvredljivo ja ti placam pivo, rucak i veceru...sta god hoces...

osmehe na lice i idemo dalje  Smile
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:14:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.