Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 15:53:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: citati  (Pročitano 43173 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 223
SF, nisi mogao naci jos manja slova ?! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Sta znam, ja naivkao na 7,8,9.
Evo vece:

"Svako od nas nosi ponešto u sebi zbog čega bi ga ljudi kamenovali" Miroslav Krleža
"Čovek se probija dok je mlad. Kasnije pazi da se mladi ne probiju" Pavle Kami
"Od svih ozbiljnih stvari brak je najsmešniji" Bomarše
"Koliko si brate morao gladovati kad na prvi pogled razlikuješ sitog od gladnog" Šolohov
"Brak je u izvesnim slučajevima strahovita zabluda sa jedne strane, a strahovita prevara s druge strane" Ivo Andrić
"Privlačna je samo ženidba iz ljubavi; oženiti se devojkom samo zato što je simpatična isto je i kupiti na pijaci potrebnu stvar samo zato što je lepa" Čehov
"Natukali ljudi jedni na druge, pa gledaj da im padneš paka. Narod postao gori od kurjaka. Svuda samo mržnja. Čini mi se kad bih sad ujeo čoveka- on bi pobesneo" Šolohov
"Rođenje je samo početak umiranja". Teofil Golije
"Mlad može, a star mora umeti".
"Ništa na ovom svetu nije stano osim nestalnosti".
"Posle vlastite krvi najviše što čovek može dati je suza". Korejska poslovica
"Niko nije zadovoljan svojim bogatstvom, ni nezadovoljan svojom pameću". Dešulijer
"Ništa na svetu nije tako dobro raspoređeno kao zdrav razum, jer svako misli da ga ima dovoljno". Dekart
"Mali otvori čine promaju" G.J.
"U miru se vidaju rane". G.J.
"Svaki centar ima svoju sredinu". G.J.
"Žena je kao mačka: ko je pomiluje tome se umiljava". M.Šolohov
"Ljubavi su svi uzrasti potčinjeni" Šolohov
"Ne kao cravena lala, već kao neka bunika kraj puta, cveta pozna ženska ljubav". Šolohov
"Ne izleći se isped drugih jer vatrene smrt pogađa"
"Prebi ženu svakoga dana, ako ti ne znaš zašto je tučeš ona će znati" Arapska poslovica
"Zamisli da si živeo na svetu u kojem nema ogledala. Sanajrio bi o svom licu i zamišljao ga kao spoljašnji odraz onoga što je unutar tebe. A zatim, kad ti je bilo četrdeset neko ti je prvi put dao ogledalo. Zamisli tu izbezumljenost! Video bi potpuno strano lice. A znao bi zasigurno ono što ne bi mogao shvatiti, tvoje lice nisi ti" Milan Kundera
"Bračna postelja, oltar braka; a ko kaže oltar kaže time i žrtva". Milan Kundera
"Ne moći usnuti i ne smeti se pomaknuti: bračna postelja" Milan Kundera
"Homo sentimentalis ne može biti definisan kao čovek koji oseća (jer osećamo svi), nego čovek koji je osećaj uzvisio kao vrednost". Kundera
"Kad čoveka pas dvaput ujede, budala je ako se ne čuva trećeg" Perl Bak
"Jezik je obećao, nije pamet" Platon
"Nije tako teško umreti; život nas na to vremenom sve više priprema, ali je teško umreti mlad, jer mladost ne razume smrt" G.J.
"Ako bi volovi, konji i lavovi imali ruke, i ako bi mogli da slikaju i stvaraju umetnička dela kao ljudi, svaki bi rod stvarao božanska tela po svom obličju" Ksenofan
"Sve je istovremeno ispunjeno svetlom i tamom, jednako obema, pošto nema ničega što nije i u jednom i drugom" Parmenid
"Sagledavanje uzroka je suština razmišljanja i jednino se tim putem osećanja pretvaraju u saznanje, ne iščeznu, već postaju stvarna i počinju da zrače iz sebe ono što je u njima" Herman Hese
"Od sad više neću dozvoliti da mi Sidarta utekne! Svoja razmišljanja i život više neću započinjati Atamanom i patnjom sveta, više neću da ubijam i rastačem sebe, da bih iza osulina otkrio tajnu. Više se neću povoditi ni za kakvim drugim učenjem. Želim da poučavam samog sebe, da sam sam sebi učenik, želim da upoznam sebe tajnu zvanu Sidarta" Herman Hese
"Kada neko čita spis čiji smisao želi da dokuči, tada neće sa prezirom gledati na znake i slova rekavši da su varka" Herman Hese
"Kada neko nema šta da jede, najpametnije što može da uradi jeste da posti. Na primer, da Sidarta nije naučio da posti, on bi još koliko danas morao da se prihvati neke službe, bilo gde jer bi ga glad naterala. Ovako, međutim, Sidarta može mirno da čeka, on ne zan za nestrpljenje, on ne zna za nuždu, glad ga može dugo opsedate a da se on tome samo smeje. Eto gospodaru, zato treba postiti" Herman Hese
"Ne budi suviše skroman! Ne želim da mu budeš sluga, hoću da budeš njemu ravan, u suprotnom neću biti zadovojan sa tobom" Herman Hese
"Ljubavnici posle ljubavne svetkovine ne smeju da se razilaze a da se jeno drugom ne dive, da oboje nisu podjednako i pobeđeni i pobednici" Herman Hese
"Dobro je da čovek sam iskusi sve što treba da zna. Da uživanja sveta i bogatstvo ne služe dobru, naučio sam još u detinjstvu. Znao sam to odavno, ali sam tek sada doživeo. Sada znam, i to ne samo po sećanju već svojim očima, svojim srcem, svojim stomakom. Blago meni što to znam!" Herman Hese
"Se se vraćalo, sve što se nije do kraja propatilo i razrešilo." Herman Hese
"Suprotonosti se privlače. Ali ne zato da bi jedna drugu osporile, već da bi svaka osporila samu sebe pomoću skrivenog prisustva one druge u sebi." Milan Ranković
"Ljudima dećijeg lica i čudne aljkavosti. Ta aljkavost najviše dolazi do izražaja upravo kad je najurednije odeven, kad je u prsluku, s kravatom. Baš tada mu se vidi pupak" Milan Ranković
"Sve teče. Čovek ne može dva puta ući u istu reku" Heraklit
"Pobeda nad pretećim sećanjem na onu mentalnu paralizu sa prvog ispita, bila je naveća pobeda" Milan Ranković
"Plavuše, već po načinu na koji postoje imaju nešto nadtelesno u sebi. Ne kažem da je to nadtelesno isto što i netelesno. Ne. Njihova su tela ovozemaljski prisutna. Ona su tu. Mogu se dodirnuti... Ali, a to je upravo ono što je bitno, njihova tela su opitpljivi simboli duhovnosti. Kad te neka plavuša voli, to ti je kao da te svog obuhvata mirisni oblak. Plavuša se ne znoji. Oa nema one očajničke fleke pod mišicama, kao neko od onih dlakavih stvorenja, koje takođe, mora biti, nekom greškom statistika ubraja u žene. Koža plavuše je baršunasta kao breskva. Njena kosa miriše na jasmin. Pošto, kako rekoh, plavuša naravno ako je prava, predstavlja otelovljenje duhovnosti svega duhovnog, nije čudo što plauše teže da se približe ljudima od duha." Milan Ranković
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 223
Thanx.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
" Svaka minuta je prilika da promijeniš život."
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 1344
Zastava Banja Luka
Ljudi veoma rano saznaju razlog svog postojanja.Možda zbog toga oni tako rano i odustaju
IP sačuvana
social share
Covjek nije stvoren da bude pobjedjen. Covjeka mogu unistiti, ali ga ne mogu pobjediti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
"Nedostaje mi jos mrznje. Siguran sam da je negdje ima" Luj-Ferdinand Selin
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 787
"Ne znam kojim ce se oruzijem III Svetski rat voditi, ali zanm da ce se IV pomocu stapa i kamena" Albert Einstein
IP sačuvana
social share
we love and die because we must
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Homer: Sine, kada ucestvujesu u sportu, nije bitno da li si pobijedio ili
izgubio, vec koliko se napijes poslije svega.

Homer: Djeco, pokusali ste sve sto je u vasoj moci i niste uspjeli. Lekcija
koju trebate nauciti je "nikada ne pokusavaj".

Homer: Nije lako nositi se sa trudnom zenom i problematicnim sinom, ali
nekako sam uspio u taj raspored ugurati i osam sati TV-a dnevno
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 223
Nesposobni imaju sposobnost da onesposobe sposobne.

Kad sve saberemo, preostaje nam samo da se oduzmemo.

Ljubav je vjecna dok traje.

Najiskrenije su suze od crnog luka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Homer: Uredu gospodine mozak; ja ne volim tebe, ti ne volis mene. Daj da
sredimo ove stvari pa da te nastavim ubijati pivom.
Homerov mozak: Dogovoreno!
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 15:53:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.