Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:19:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Cista psihopatija!  (Pročitano 18087 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 134
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Ne postoji test kojim mozes da tvrdis da je neko 100% ovo ili ono. Tu se radi vise testova i najbitnija je procena klinickog psihologa koij zna koje su vrline i mane instrumenta.

Mene sad nesto interesuje. Da li uspeva da kontrolise impulse? Koliko je dobar kada treba da odlozi neko zadovoljstvo? Da li je u zavadi sa zakonom?  Smile Da li prave sitne prekrsaje? Da li i prema kome pokazuje empatiju i sazaljenje?
Prvo nisam psiholog ali naleteo sam prvi put na clanak o psihopatiji bas na ovom na forumu i onda sam citao par clanaka jako vuce na to.
Slusaj cita knjige, postavlja razne clanke na facebok profil kreira sliku o sebi kao nisam obrazovan ali sam nacitan u pm. On nije siledjija iz kraja, on "manipulise" na nivou pr eksperta. Impulsivan ali na nivou da iskazuje jako reakcije
koje bi i u drugima trebalo da bude reakcije, nema manije, nema da baca stvari... Recimo blam ostali se stide, ignorisu, on odreaguje i slaze grimase, zavadi vrlo perfirno kao da na trenutak iskazuje nekontrolisano osecanja. Verujmi taj ne odlaze zadovoljstvo napada devojke, muva, grabi novac, tezi da bude sto popularniji. Nije u zavadi sa zakonom ali zbog toga sto nije obrazovan radi lose placen posao i pominje u drustvu otvoreno da bio sa starijom damom za novac, za ideje gleda korist pa tek onda zakon, imam osecaj da ne preze od niceg, ni jednog trenutka ali ni jednog nije pokozao strah od zakona.
E sad empatija kljucno kod tih osoba, nisam siguran. Roditelju su mu razvedeni, stekao sam utisak da ne mare bas puno za njega, ne znam da li oseca bilo  empatiju ili je samo on pun tragedije.
Bar si ti jedini konstruktivno pitao prave stvari.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.1.25
mob
I-mate 30 Pro
Covece taj ko ja neki...  Smile

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 849
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
U sustini, psihopatija ti je poremecaj licnosti (citaj odrastao covek izasao iz nefunkcionalne porodice koji nije vaspitan) i kao takva, predstavlja nocnu moru i psiholozima i psihijatrima. Sa time se i oni pate pa ti ne mozes nista. Najbolje ti je da ga se klonis. E sad, da probas ostale da ubedis, da im pokazes kakav je. Verovatnoca je da ce upotrebiti svoje razvijene socijalne vestine da tebe izbaci iz drustva ili ti makar dobrano zagorca zivot. Naravno, ako je psihopata, sto ne znamo Smiley

Dobro je sto se on tebe pomalo kloni, bice da je skontao da nisi podlozan previse njegovom uticaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 134
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
U sustini, psihopatija ti je poremecaj licnosti (citaj odrastao covek izasao iz nefunkcionalne porodice koji nije vaspitan) i kao takva, predstavlja nocnu moru i psiholozima i psihijatrima. Sa time se i oni pate pa ti ne mozes nista. Najbolje ti je da ga se klonis. E sad, da probas ostale da ubedis, da im pokazes kakav je. Verovatnoca je da ce upotrebiti svoje razvijene socijalne vestine da tebe izbaci iz drustva ili ti makar dobrano zagorca zivot. Naravno, ako je psihopata, sto ne znamo Smiley

Dobro je sto se on tebe pomalo kloni, bice da je skontao da nisi podlozan previse njegovom uticaju.

Ali kako sam ga ja prepoznao a ostali nisu nemam visoko misljenje o sebi ali zar to ne znaci da sredina ne valja i kako bre takvi ljudi dobiju prostora u nasim zivotima a ne da se  kriju i stide sami sebe????????????????
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.1.25
mob
I-mate 30 Pro
Pa ti si isto psihopata....i tako si poseban...slican se slicnom raduje... Smile

Na instinkt si ga provalio... Smile
« Poslednja izmena: 04. Feb 2015, 00:00:15 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 849
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Zato sto dobar deo ljudi nema pojma.

Ljudi psihopate obicno prepoznaju kao dominantne i ambiciozne osobe (ima ih medju politcarima i biznismenima gro, ostali imaju problema sa zakonom ali ima izuzetaka naravno). Sto i nije toliko lose za osobe koje ne drze previse do sebe (citaj: nisu asertivne) jer se vecina komunikacije kada je ogolis, svodi na dominaciju-submisiju. Jednostavno ti takvi likovi postanu nekave vojdice grupa. Cesto ne prosocijalne jer nemaju empatiju i misle samo na sebe. Tako ti oni obicno budu glavni mali nasilnici sa svojom malom bandom u skolama (devojcice isto samo verbalno, ogovaranaj i tako to) posle moberi na poslu ili imaju problem sa zakonom, alkoholom, dogoma itd.E sad, kada izvedu to da ipak nekako kontrolisu sebe da se to ne kosi sa zakonom (sto je zapravo dosta cesto, vecina psihopata, onih inteligentnijih, zapravo nisu serijske ubice kao sto gledate na tv-u ali su tamo kao politicari i razni tajkuni, nacionalni heroji Smile ). Tako da, u neku ruku okolini su naizgled primamljivi, kada su im prijatelji. Medjutim ne vide da iza toga svega lezi agresivnost koja kada se usmeri na njih nije bas prijatna stvar. Naravno, stvar je i u percepciji. Neko nema nista protiv da bude malo submisivno kucence sve dok moze da se druzi sa najkul likovima u odeljenju. Znas o cemu ti pricam?  Smile

Edit:

Iako nisam postovalac evolucione psihologije ona ima teoriju da je mali procenat psihopata u drustvu zapravo adaptivan. Jer su jedino takvi ljudi sposobni da vode ljude i donose hladnokrvne odluke koje bi osobe sa savescu unistile psihicki. Naravno misli se na odluke neophodne za napredak drustva. Mali broj, ne kao ovde kod nas Smile Naravno, cela EP je problematicna, posebno ova teorija...  Smile
« Poslednja izmena: 04. Feb 2015, 00:07:02 od Leftir »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 134
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Ovo sad sto pricam sam procitao na forumu i na dva sajta. Kazu da sa takvim ljudima(ne znam da li je psihopatija ali) ima tri nacina 1.direktno konfrontirati i ici do kraja 2.potpuno preseci sve veze 3. drzati na distanci savest govori 1 ali realnost i mogucnosti 2 i 3. Ako je neko recimo zavrsio psihologiju i u njegovu sredinu se infiltrira takva licnost sta on radi. On ima znanja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.1.25
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 849
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Ovo sad sto pricam sam procitao na forumu i na dva sajta. Kazu da sa takvim ljudima(ne znam da li je psihopatija ali) ima tri nacina 1.direktno konfrontirati i ici do kraja 2.potpuno preseci sve veze 3. drzati na distanci savest govori 1 ali realnost i mogucnosti 2 i 3. Ako je neko recimo zavrsio psihologiju i u njegovu sredinu se infiltrira takva licnost sta on radi. On ima znanja.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

cut it.jpg
(15.8 KB, 280x333)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 40.0.2214.89
Broj 2
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:19:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.