Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Cirilica i latinica u MS office word-u, kako ?  (Pročitano 13702 puta)
08. Jun 2008, 13:22:31
Ucesnik diskusija


~<<d3l1j3 s3w3r>>~

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 105
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung D600
Zeleo bih malo vecu pomoc od was !
zapravo sutra moram da predam maturski rad , ali on mora da bude napisan na Srpskom jeziku , tj , cirilica ili latinica ......
Kako mogu da namestim Font u Word-u , na cirilicu ili latinicu ....
Pokusavao sam ali nista , tj, ne mogu da nadjem slova kao sto su , DJ , TJ, SH.... i druga
 Da li neko moze da mi objasni ??


hvala unapred

[Edit by okno: Teme sa naslovima tipa: Hitno, Pomoc, Problem, Da li i slicne, treba maksimalno izbegavati! Naslov teme mora da odgovara njenom sadrzaju i da ga barem delimicno opisuje. Konsultujte se sa Pravilnikom Burek Foruma]
« Poslednja izmena: 08. Jun 2008, 13:38:34 od okno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.1.5
Pa ides u control panel Regional and Language options i advanced tab i tamo nadje serbian[Cyrilic] i to je to...Ako si na to mislio....  Smile
IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
HTC 
Mozda je mislio na preslovljavanje  Smile Objasni malo bolje sta si konkretno hteo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


~<<d3l1j3 s3w3r>>~

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 105
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung D600
Konkretno mi trebaju ona srpska slova kao sto su ( SH> Shkola ) ali da to slovo ( SH ) imam kukicu iznad.....
sada sam uradio kao sto je rekao diarno ali nista se nemenja ......jednostavno nemogu da nadjem slova ta ..!!

Da li mi mozda treba font , tj , pise dole da sam prebacio sa Eng. na Serb(lat) ili (cyr) (swe jedno ) ali jednostavno ne mogu da nanjem slova .....
Znam da su pre bila na znakovima Z Y " |  > < ? } { .... ali nemam pojma sada ... tako sam se izgubio da me glava boli , a to moram sutra da predam .....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Apple iPhone
Kada dodas cyrilic ili latinic (serbian naravno) pored taskbara treba da ti se pojavilo nesto, tj. language bar, pise EN, a kad hoces da pises latinicom srpskom ili cirilicom, otvori word, notepad ili sta vec koristis i selektuj Serbian Latin ili Cyrilic, treba da radi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


~<<d3l1j3 s3w3r>>~

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 105
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung D600
Kada dodas cyrilic ili latinic (serbian naravno) pored taskbara treba da ti se pojavilo nesto, tj. language bar, pise EN, a kad hoces da pises latinicom srpskom ili cirilicom, otvori word, notepad ili sta vec koristis i selektuj Serbian Latin ili Cyrilic, treba da radi.
Pazi to sam namestio , i pise lepo dole cirilica ili latinica , Ali nemogu da nadjem cirilicna ili latinicna( srpska ) slova ,.
E to je sada problem , ovo sam namestio ......znaci sada me zezaju slova , ne mogu nikako da ih nadjem .....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Da se nadovezem na @aco_ra

Prvo trebas da instaliras, tastaturu za srpsku cirilicu:
- Control Panel, Regional and Language Options, na drugoj kartici klikni dugme Details, zatim  u novom prozoru klikni na Add,  odaberi Serbian (cyrilic), i klikni na ok.

Sada u taskbaru imas mali kvadratic u kome mozes da selektujes jezik/tastaturu.
Prvo startuj office pa odradi  opis u taskbaru.



Edit : Usput evo ti i za preslovljavanje.. 

Office 2003 programski dodatak: preslovljavanje ćirilice u latinicu

Kratak opis

Ova dopuna vam omogućava da izaberete deo teksta u programu Microsoft Office Word 2003 ili Microsoft Office PowerPoint 2003 i da izvršite njegovu konverziju iz ćiriličnog pisma u latinično pismo i obrnuto.
« Poslednja izmena: 08. Jun 2008, 14:12:25 od okno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


~<<d3l1j3 s3w3r>>~

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 105
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung D600
U jbt .........usepo sam ......hvala wam mnogo ...
Tacno bi se ubio tj nebi zavrshio owu srednju na vreme .....
Hvala wam !!!
pozzz Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.