Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Cime smem dodirnuti magnetni disk unutar hard diska?  (Pročitano 3702 puta)
22. Jul 2011, 22:15:31
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Cime smem dodirnuti magnetni disk unutar hard diska?

   Hard disk Western Digital model Caviar je crkao !

Kada se ukljuci, disk se zarotira, glava skljocne levo-desno tri puta, i onda disk prestane da se rotira.

   Probao sam da ga drzim u zamrzivacu kako je sugerisano na ovom i jos nekim drugim forumima i nije apsolutno nista pomoglo!
 
   Sutra se spremam da ga otvorim i disk unutar hard diska izvadim, i prepakujem (ugradim) u drugi identican hard disk sa ispravnom mehanikom i elektronikom (znaci, spremam se da fizicki izvadim disk iz hard diska i ugradim ga u drugi hard disk) jer mi trebaju podaci sa ovog diska!

   Nije mi nikakav problem da otvorim hard disk i da mu odvrnem (oslobodim) sarafe centralne osovine diska!
   Ono sto ne znam da uradim je CIME DA UZMEM disk sam po sebi (ne smem ga dodirnuti rukom!) te da ga izvadim iz jednog hard diska i smestim u drugi? Znaci CIME da DODIRNEM magnetni disk?

   ZNam da je dodir poguban za podatke, sve sam razradio u glavi kako da izvedem, samo ne znam cime da uradim samo vadjenje diska sa osovine kada mu oslobodim centralne sarafe?

   Da li smem da koristim hirurske rukavice? Da li je u njima dodir diska rukom "bezbedan"?

   Ili da ga dodirnem kao CD rom (disk) samo sa vanjskog oboda?

   Primetio sam da magnetne glave, dok radi format (gledao sam drugi otvoren hard disk dok radi format!) nikad ne dodje do samog krajnjeg ruba magnetnog diska. ZNaci trebalo bi da imam jedan, mozda dva milimetra vanjskog ruba diska koji SMEM da dodirnem?

   Ideje odnosno sugestije do sutra u podne su dobrodosle za ovaj cin prepakivanja diska!

   Hvala unapred.
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Sony xperia
Ako si otvorio i video glave, onda si mu jebo nanu. Glava i ploce su u vakumu. Zavrsio si mu pos'o. Moze raditi i dalje ali ne kao pre. Drugo, ne sme se nicim dirati, vec samo za ivicu. Po strani. Jer ako se malo osteti magnetni sloj, drugacija je vrednost predmagnetizacije, a time i karakteristike na tom delu magnetnog sloja. Vecim ostecenjem nacinis bad sektor.
« Poslednja izmena: 22. Jul 2011, 22:19:26 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
Kada se ukljuci, disk se zarotira, glava skljocne levo-desno tri puta, i onda disk prestane da se rotira.

znaci da je elektronika otisla... jer to da se zaledi i tako ladan prikaci sluzi samo kada je mehanicki kvar ... probaj da nadjes samo E JBG... kasno marko na kosovo stize trebao si da pitas ovde ....sad je kasno posto si ga zamrzo e kao takav nicemu vise ne sluzi .. Smile ... 3X MERI 1X SECI ...sledeci put pitaj pre nego sto radis nesto... Smile Smile
« Poslednja izmena: 22. Jul 2011, 22:33:16 od misewic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Otvorio, video i kaziprstom pomerao glave!
I to sve dok je radio FORMAT C: Smile
Sve sto se desilo bilo je - Disk not ready -> format terminated.
Medjutim, vec u  narednom formatu je isti uradjen uspesno (0 bad sectors found!)

Znaci disk unutar hard diska bas i NIJE toliko osetljiv kako se prica!!!

Naravno, napominjem da sam sve ovo radio sa PROBNIM hard diskom od 128 Megabajta (da, nije greska, diskove od 128 megabajta cuvam za ovakva eksperimentisanja!) Smile

E, sada sa ovim WD od 40GB - njega trebam da prepakujem iz jednog diska u drugi... Cilj prepakivanja nije da on ostane u radnom stanju (da ga koriste) nego da ga osposobim da radi samo makar na 10 minuta, koliko Acronisu treba da izvuce podatke sa te particije!!!

Koliko sam te shvatio Light - znaci smem ga uzeti sa strana palcem i kaziprstom tako da mi je disk pod 90 stepeni u odnosu na prste? (kao da uzimam CD disk sa vanjskog oboda, bez dodirivanja same povrsine diska?)

___________________
@Fredykruger - uredjaj sa kojeg ja sada pristupam Burek Forumu nije tehnicki u mogucnosti da radi sa Adobe Flash Pluginom. Iz tog razloga bIo bih ti zahvalan ako bi ti recima (plaintext) opisao link koji si postavio na ovu temu... Hvala.

____________________
@Misewic - nije, upravo mu je otisao rotor koji vrti disk, isti ne postigne dovoljan broj obrtaja, a povuce vise miliampera struje nego sto bi drugi idetntican HArd Disk u trenutku paljenja povukao (ovo je tako ako je verovati mom oronulom unimeru!) Dakle - mozda gresim, ali ja sumnjam na rotor koji okrece disk...

P.S. Vec sam mu (pre otvaranja, a nakon zamrzavanja) menjao elektroniku, stavljao sam elektroniku od drugog identicnog WD 40GB i Hard se ISTO ponasao (isto skljocao)...
Dakle mislim da 100% nije elektronika...
A sto mislis da sam mu zamrzavanjem pogorsao situaciju?
« Poslednja izmena: 22. Jul 2011, 22:37:51 od BulmaSoft »
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.122
Otvorio, video i kaziprstom pomerao glave!
I to sve dok je radio FORMAT C: Smile
Sve sto se desilo bilo je - Disk not ready -> format terminated.
Medjutim, vec u  narednom formatu je isti uradjen uspesno (0 bad sectors found!)

Znaci disk unutar hard diska bas i NIJE toliko osetljiv kako se prica!!!

Naravno, napominjem da sam sve ovo radio sa PROBNIM hard diskom od 128 Megabajta (da, nije greska, diskove od 128 megabajta cuvam za ovakva eksperimentisanja!) Smile

E, sada sa ovim WD od 40GB - njega trebam da prepakujem iz jednog diska u drugi... Cilj prepakivanja nije da on ostane u radnom stanju (da ga koriste) nego da ga osposobim da radi samo makar na 10 minuta, koliko Acronisu treba da izvuce podatke sa te particije!!!

Koliko sam te shvatio Light - znaci smem ga uzeti sa strana palcem i kaziprstom tako da mi je disk pod 90 stepeni u odnosu na prste? (kao da uzimam CD disk sa vanjskog oboda, bez dodirivanja same povrsine diska?)

___________________
@Fredykruger - uredjaj sa kojeg ja sada pristupam Burek Forumu nije tehnicki u mogucnosti da radi sa Adobe Flash Pluginom. Iz tog razloga bIo bih ti zahvalan ako bi ti recima (plaintext) opisao link koji si postavio na ovu temu... Hvala.

____________________
@Misewic - nije, upravo mu je otisao rotor koji vrti disk, isti ne postigne dovoljan broj obrtaja, a povuce vise miliampera struje nego sto bi drugi idetntican HArd Disk u trenutku paljenja povukao (ovo je tako ako je verovati mom oronulom unimeru!) Dakle - mozda gresim, ali ja sumnjam na rotor koji okrece disk...

P.S. Vec sam mu (pre otvaranja, a nakon zamrzavanja) menjao elektroniku, stavljao sam elektroniku od drugog identicnog WD 40GB i Hard se ISTO ponasao (isto skljocao)...
Dakle mislim da 100% nije elektronika...
A sto mislis da sam mu zamrzavanjem pogorsao situaciju?

Meni je na samsung spinpoint f3 500gb, crkao motor koji okrece disk.Bio pod garanciju i vratili mi pare,sad cekam da mi stigne caviar black.

A ovaj spinpoint sam rastavio  Smile  Sad se igram sa diskom, Smile  Meni uopste nije htio da krene da okrece disk.Elektronika crkla skroz
« Poslednja izmena: 22. Jul 2011, 22:42:47 od Lazar@ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
covek ti si napravio kondezaciju u istom .. takvi zamrznuti hdd-ovi bi cim postignu radnu temp prestanu sa radom ... posto sam citao na stranim forumima da cim se izvadi iz zamrzivaca sluzi samo dok se ne prebace podaci .. posle bacaju .. msm ipak ti si zamrzao unutrasnje komponente ..sad ne znam sta bi se unutra desavalo kad se sve otopi  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
to sto ti treba je poseban alat za vadjenje hdd-a i zove se Platter Exchanger Tool znaci sa njim vadis bukvalno bezbolno hdd disk bez ikakvih losih efekata po njega... zato i ta usluga vadjenja podata toliko kosta...unosan i zeznut posao...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
   Vidis, dobra ideja... Stavicu jedan ISPRAVAN hard u zamrzivac, sacekati, pa ga onda odlediti, nakaciti na racunar i probati uraditi FORMAT da vidim sta ce mi FORMAT u toj situaciji reci...

   Inace sada mi jeste krivo sto sam ga zamrzavao - ali sta je tu je...

   Isprva sam mislio da je zamrzavanje "manje zlo" od otvaranja hard diska!
Izgleda da je bolje verovati garnituri srafcigera nego frigomatu... Smile

   Medjutim, MISLIM da mu zamrzavanjem nisam nista odmogao (naglasavam rec "mislim"!) Jer kad sam ga otvorio (nakon zamrzavanja) povrsina diska je bila kao savrseno ogledalo (ni traga ni o kakvoj kondenzaciji)...

   U ostalom - vreme (sutra kad se naspavam!!!) ce pokazati krajnji ishod...

   Najvise strepim da slucajno ne dohvatim povrsinu diska kako ne treba! Smile

A pomenuti Platter Exchanger Tool - pretpostavljam da nije jeftin...?
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
639 USD zelembaca Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.