Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 08:21:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ciganska gradska straža  (Pročitano 20125 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
Citat
Где је логика у условљавању кредита за реконструкцију моста захтевом да неко ко је запосео и годинама без икаквог права користио нешто што није његово буде награђен ни мање ни више него станом?
Свашта  Smile Више логике би имао захтев да дотични мало одробијају због узурпације градског земљишта   Smile

zato sto evropska unija nije "laki kes" nego da se svima postuju ljudska prava
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia 6300
Jedno su prava, a drugo je kršenje zakona, romi su (kao i u većini nelegalnih naselja) bespravno, znači grad ih je raselio sa svojeg zemljišta, ko im je krv što su se baš tu naselili. A i opet me interesuje koja su im to prava ugrožena?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
SonyEricsson k530i
Citat
Где је логика у условљавању кредита за реконструкцију моста захтевом да неко ко је запосео и годинама без икаквог права користио нешто што није његово буде награђен ни мање ни више него станом?
Свашта  Smile Више логике би имао захтев да дотични мало одробијају због узурпације градског земљишта   Smile

zato sto evropska unija nije "laki kes" nego da se svima postuju ljudska prava

Ма која бре људска права?Стока,не људи,населили се на јавном земљишту,довукли смећа колико хоћеш,дошли са свих страна света и сад ми треба да им решавамо стамбено питање?Треба можда сви да дигнемо шаторе у Кнез Михајловој док не подобијамо све џабе од државе.

Да не спомињем што и кад су добијали станове,прво поломе све унутра,а онда их продају и врате се у циганмалу.Погледај само шта раде овим контејнерима што су добили.

Мотка ту треба,не стан.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
Jedno su prava, a drugo je kršenje zakona, romi su (kao i u većini nelegalnih naselja) bespravno, znači grad ih je raselio sa svojeg zemljišta, ko im je krv što su se baš tu naselili. A i opet me interesuje koja su im to prava ugrožena?

prvo, kada pricas o bespravnoj gradnji onda nemoj da zaboravis da su citava naselja po beogradu tako izgradjena, ali njih niko ne dira. drugo, grad moze da ih iseli, ko je to uopste dovodio u pitanje!? samo je stvar u tome da kada iseljavas ne mozes da ga iselis van beograda i da tolerises rasisticke ispade prema njima. dakle iseljenje treba da bude sprovedeno u smestaj koji ima normalne uslove i da bude na slicnom mestu sa kojeg mogu i dalje normalno da idu u skole i na posao. i naravno da ih drzava zastiti od rasistickih napada. jel to puno?

Citat
Ма која бре људска права?Стока,не људи,населили се на јавном земљишту,довукли смећа колико хоћеш,дошли са свих страна света и сад ми треба да им решавамо стамбено питање?Треба можда сви да дигнемо шаторе у Кнез Михајловој док не подобијамо све џабе од државе.

Да не спомињем што и кад су добијали станове,прво поломе све унутра,а онда их продају и врате се у циганмалу.Погледај само шта раде овим контејнерима што су добили.

Мотка ту треба,не стан.

ljudska prava ista ona koja i ti imas
reci mi za koliko novca su se u novom beogradu pocetkom devedesetih otkupljivali stanovi? zasto niko nije vodio racuna o higijenskim uslovima ispod gazele decenijama? zasto drzava nije htela da skoluje rome?

ne trebas da dizes sator, treba samo da si beo da zivis u sremcici i nece ti niko srusiti bespravno podignutu kucu
« Poslednja izmena: 05. Nov 2009, 23:25:33 od klićo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
U Mladenovcu je bio smjesten dio Roma iz Bg-a, prije jedo mjesec dana svi su napustili svoje kontejner naselje i otisli nazad za Bg. Svu pokretnu imovinu koja je bila u njima su predhodno prodali. Kada su ih ovi iz NVO sektora pokusali zaustaviti i ispitati za razloge iseljavanja odgovor je bio: "Mi smo iz grad. Ne mozemo da zivimo sa ovi seljaci"

Ja sam inace za to da se svakom da sansa. '92 sam se sa mnogim drugima nasla u situaciji da osvanem u nekom gradu samo sa onim sto je na meni i bez pomoci drugih ljudi, rodjaka, prijatelja, crvenog krsta, pitanje je koliko bi nas zavrsilo u karton sitiju, ali u ovom slucaju mislim da bi policija morala da intervenise. Prvo pronaci ovu gospodu, zatim odvojiti djecu, dati ih u hraniteljske porodice, a roditelje umjesto u zatvor, osuditi da kaznu i stetu odrade.

Inace svim Romima pod hitno treba dati sva biometrijska dokumenta - otisak palca i 3D fotografija su dobar nacin da se sprjece prevare  -  da se kao neki do sad ne prijavljuju pod laznim imenima na vise mjesta za pomoc.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
U Mladenovcu je bio smjesten dio Roma iz Bg-a, prije jedo mjesec dana svi su napustili svoje kontejner naselje i otisli nazad za Bg. Svu pokretnu imovinu koja je bila u njima su predhodno prodali. Kada su ih ovi iz NVO sektora pokusali zaustaviti i ispitati za razloge iseljavanja odgovor je bio: "Mi smo iz grad. Ne mozemo da zivimo sa ovi seljaci"

Ja sam inace za to da se svakom da sansa. '92 sam se sa mnogim drugima nasla u situaciji da osvanem u nekom gradu samo sa onim sto je na meni i bez pomoci drugih ljudi, rodjaka, prijatelja, crvenog krsta, pitanje je koliko bi nas zavrsilo u karton sitiju, ali u ovom slucaju mislim da bi policija morala da intervenise. Prvo pronaci ovu gospodu, zatim odvojiti djecu, dati ih u hraniteljske porodice, a roditelje umjesto u zatvor, osuditi da kaznu i stetu odrade.

Inace svim Romima pod hitno treba dati sva biometrijska dokumenta - otisak palca i 3D fotografija su dobar nacin da se sprjece prevare  -  da se kao neki do sad ne prijavljuju pod laznim imenima na vise mjesta za pomoc.

ti pricas o tome da ih treba kazniti poslom!? neka im drzava da posao pa ce raditi. nisam siguran koliko njih bi cistilo ulice i odnosilo smece, ali znam da puno roma to radi. naravno, ako je neko ziveo u beogradu, da hoce i dalje tamo da zivi i drzava to treba da im obezbedi

sto se tice dokumenata, to ce svi da imaju i ne znam zasto bi samo romi imali?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
SonyEricsson k530i
ljudska prava ista ona koja i ti imas
reci mi za koliko novca su se u novom beogradu pocetkom devedesetih otkupljivali stanovi? zasto niko nije vodio racuna o higijenskim uslovima ispod gazele decenijama? zasto drzava nije htela da skoluje rome?

ne trebas da dizes sator, treba samo da si beo da zivis u sremcici i nece ti niko srusiti bespravno podignutu kucu

Ишли су у школу са мном.Ишли су и у одељење са мном.Добијали су књиге за џабе.Као сиромашни добијали су и одећу.Данас је исто тако.Дају им прилике и прилике,можеш ли једноставно схватити да нормалан живот није за све.На сваког до њих који може да се уклопи 10 се не уклапа.Не само воде,свуда по свету.

И друго,ти што дижу по Сремчици,Калуђерици и не знам где,дижу на свом плацу.Не на градском земљишту.Не знам колико си способан да то повежеш?

ti pricas o tome da ih treba kazniti poslom!? neka im drzava da posao pa ce raditi. nisam siguran koliko njih bi cistilo ulice i odnosilo smece, ali znam da puno roma to radi. naravno, ako je neko ziveo u beogradu, da hoce i dalje tamo da zivi i drzava to treba da im obezbedi

Не треба држава њима ништа да обезбеди.Дође однекуд,из три лепе,и сад град треба да се стара да он може да остане овде.Нема за пребивалиште?Здраво довиђења,марш тамо одакле си дошао.

sto se tice dokumenata, to ce svi da imaju i ne znam zasto bi samo romi imali?

Јер онда не могу по 100 пута да муте око помоћи,и да просе на 100 различитих имена.
« Poslednja izmena: 05. Nov 2009, 23:37:31 od vl4d4 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Romi nemaju dokumenta i mnogi ne zele da ih imaju. Razlog za nemanje dokumenata je sto mnogi nisu drzavljani Srbije ili nemaju prebivaliste u gradu u kome zive, tj. nisu nigdje prijavljeni tj. nemaju stalnu adresu.

Djeca koja su prijavljena moraju biti vakcinisana, upisana u skolu i sl. sto naravno njihovi roditelji ne zele ili ne misle da je bitno.

Drzava je duzna da im obezbjedi smjestaj tamo gdje moze, a ne gdje oni zele. Mene niko '92 nije pitao gdje bi ja da zivim, pa ne vidim sto bi njih. Njihov trenutni smjestaj nije nista gori od onog koji su imale izbjeglice u kolektivnim centrima, cak sta vise, bolji je. Sasvim sigurno je bolji od onog u kome su do sada zivjeli.

Ako postoji put, skola, dom zdravlja - onda je to dovoljno da se napravi naselje. Da li ce to naselje biti u Dobanovcima, Bolecu, Sopotu ili Mladenovcu nije bitno - ako im je zelja da zive kao ljudi onda moraju da shvate i u tim mjestima zive ljudi, a ne samo u centru Bg-a.

Posao se moze naci i u tim mjestima, ali se tamo ne moze prosjaciti - oni ocigledno nisu bili zeljni posla. Svakoj od doticnih porodica bilo je ponudjeno da drzava zaposli jednog clana domacinstva, pod uslovom da djeca idu u skolu.

Svaki roditelj koji izvede svoje djete na ovoj temperaturi napolje i natjera ga da spava na zemlji, pod kartonom, umjesto u kontejneru koji ima grijanje, zasluzuje da mu djete bude oduzeto, a da on krivicno odgovara. Posto su nam zatvori pretrpani, kazneni rad na nekom poljoprivrednom dobru bi svima vise koristio.

Po mom misljenju u ovoj situaciji drzava mora da zauzme ozbiljan stav. Onima koji zele da im djeca idu u skolu, da rade, da se pridrzavaju zakona treba dati maksimalne privilegije, onima koji prihvate pomoc, pa naprave ovo sto su Romi iz Mladenovca uradili treba onemoguciti da ikad dobiju bilo kakvu pomoc.

IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Samsung 
Негде чух добар стих:

Стерилизацију да их сктаримо за генерацију. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
@vl4d4

Citat
Ишли су у школу са мном.Ишли су и у одељење са мном.Добијали су књиге за џабе.Као сиромашни добијали су и одећу.Данас је исто тако.Дају им прилике и прилике,можеш ли једноставно схватити да нормалан живот није за све.На сваког до њих који може да се уклопи 10 се не уклапа.Не само воде,свуда по свету.

И друго,ти што дижу по Сремчици,Калуђерици и не знам где,дижу на свом плацу.Не на градском земљишту.Не знам колико си способан да то повежеш?

nije nikada stvar bila samo u udzbenicima. da bi romi mogli normalno da se skoluju, minimalno je da imaju nastavu na svom jeziku, ekonomske uslove za zivot i da ne budu maltretirani u skoli. to je valjda civilizacijski minimum

sto se tice povezivanja i sposobnosti, ti si vec utvrdio da si genetski superioriniji od roma, ali takvi ti izgovori valjda prolaze u tvom okruzenju. pre svega mnoge od tih kuca su dizane i na gradskom zemljistu i to bi trebao da znas, ali recimo na cukarici je broj objekata koji se grade bez dozvola svake godine sve veci. pri tom i oni objekti koji su presli u svojinu gradjana nisu bili otkupljeni od njihove strane nego je prosto drzava ukinula rezim gradskog zemljista i to jos uvek nije svugde uradjeno do kraja. i tu se placala manja naknada od trzisne cene

(....). Ako lokalne samouprave budu odlučivale o tim zahtevima dosadašnjim tempom, kojim su, na primer, beogradske vlasti do sada rešile samo oko pet odsto prijava, potrajaće dok ne saznamo šta će se dogoditi milionu nezakonitih zdanja širom Srbije, od kojih je oko 300.000 samo u glavnom gradu.

izvor: politika

Citat
Не треба држава њима ништа да обезбеди.Дође однекуд,из три лепе,и сад град треба да се стара да он може да остане овде.Нема за пребивалиште?Здраво довиђења,марш тамо одакле си дошао.

to je posebna tema, ja govorim ovde o gradjanima srbije. ali kada pricamo o onima koji su dosli - onda je tu najvise izbeglica, a tvoj stav o njima - da im se kaze "mars!" mi se iskreno gadi i treba da te bude sramota

Citat
Јер онда не могу по 100 пута да муте око помоћи,и да просе на 100 различитих имена.

ajde se vrati pa procitaj pitanje, ako vec hoces da odgovoris, ako neces, onda nemoj da pises besmislice
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 08:21:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.