Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Chiron - Skola kompjuterske animacije i 3d kompjuterske grafike???  (Pročitano 40554 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung Neki shit
shit...

i dalje ne postoji skola za animaciju u srbiji...masinstvo mi ne gine  Smile

realno ovo je preskupo...animacija,modeliranje i renderovanje su stvari koje nije toliko tesko nauciti...ja znam likove koji ni nemaju kompjuter pa mogu da modeliraju i boga oca...ovo je preskupo po mom misljenju.
« Poslednja izmena: 10. Feb 2007, 19:56:41 od darthmaul »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Imas Fakultet za poslovnu informatiku.. imaju jako dobar smer za web i graficke dizajnere...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Skontao sam da su oni izgleda jedini u Evropi koji dodeljuju neke sertifikate Alias firme iz Kanade, cak je i dodela sertifikata bila u Kanadskoj ambasadi. Dakle to je valjda priznato u svetu, a i neverujem da bi bliski saradnik Lukasa varao posten narod i njihovu djecu.

Mene interesuje da li je neko prosao taj kurs ili eventualno bio tamo pa da moze nama dobrim ali prostim ljudima paorima da kaze da li ima ikakve vajde od toga (tj da  li moze nesto da se nauci tamo, nesto novo sto nema u knjizi).

Jebes zemlju koja nema fax za modeling. I piramide naravno. Ziveo Egipat!!!

Imas Fakultet za poslovnu informatiku.. imaju jako dobar smer za web i graficke dizajnere...

     Web i graficki dizajn su potpuno razlicite stvari od modelinga. Krenes samo od kadriranja, scenske postavke, brzine i dinamike animacije, character rigging-a i ima toga jos i ha haj!!! Inace kakvi su nam faksovi za dizajn takav nam je i dizajn. Sranje... (pogledaj samo domace proizvode po prodavnicama)

shit...

i dalje ne postoji skola za animaciju u srbiji...masinstvo mi ne gine Smile

realno ovo je preskupo...animacija,modeliranje i renderovanje su stvari koje nije toliko tesko nauciti...ja znam likove koji ni nemaju kompjuter pa mogu da modeliraju i boga oca...ovo je preskupo po mom misljenju.

Veruj mi da je za dobro modelovanje (dobro znaci profesionalno) potreban i te kakav kompjuter, a da ne pominjen knjige i knjige znanja i malcice talenta. Jbg-a!!!

I ja imam druga koji moze da napravi krevet na kompu i to radi veoma dobro. Pravi je majstor za to. Cak je i Lukas trazio da mu izradi jedan. Po snizenoj ceni, naravno, jer ipak je on Lukas. There could be only one! (uf pa to je iz Highlender-a). Let the force be with you!!!
« Poslednja izmena: 10. Feb 2007, 20:10:23 od peconi83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
ja sam gledao reklamu ali pre nekoliko meseci, izgleda privlacno Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
shit...

i dalje ne postoji skola za animaciju u srbiji...masinstvo mi ne gine  Smile

realno ovo je preskupo...animacija,modeliranje i renderovanje su stvari koje nije toliko tesko nauciti...ja znam likove koji ni nemaju kompjuter pa mogu da modeliraju i boga oca...ovo je preskupo po mom misljenju.

Nisam hteo da zvucim uvredljivo ali ti verovatno mislis na modelovanje koje se radi u AutoCAD-u tj. modelovanje na osnovu tehnickih crteza. To je donekle primenljivo na modelovanje automobila ali ni to neces nauciti na masinskom faksu! Modelovanje na osovu AutoCAD-a sluzi za sto laksu vizuelnu manipulaciju objektom (u 3D on moze da se rotira i zagleda) i tu npr. osvetljenje ili postavka kamera ne igraju nikakvu ama bas nikakvu ulogu (da ne pominjem neke ozbiljnije elemente animacije).

Sto se tice sadrzaja ovih kurseva koliko sam na brzinu mogao da vidim ovde se radi pre svega o animaciji kao umetnosti, a modelovanje ti je samo preduslov da bi mogao da nastavis dalje sa obradom modelovanih objekata. Mislim na njihovu postavku, dodeljivaje funkcija dodavanje povrsina i tekstura, bojenje itd. Pa tu je onda fizika, kadriranje, programiranje MEL funkcija i sto drugih cuda koji te vise priblizavaju reziseru jednog filma nego nekom masincu u masnom radnickom mantilu.

Verovatno ako budes bio uporan moci ces da napravis 100 cuda u programima kao sto su 3Dsmax, Maya, Renderman i njihovim modulima, ali sa masinstvom neces imati nikakve veze (npr. mozes da napravis novi BMW po tvom ukusu, sa npr 3 tocka iako mozda to tehnicki ne moze da se izvede jer se delovi ne bi uklapali bla bla bla, nadam se da me razumes). Ali to nije sve! Ti ces taj BMW moci da iskadriras tako i da osvetlis na taj nacin da mozes napraviti i dobar promotivni spot. Nemoj ocekivati da ces moci da napravis svoj animirani film (sa likovima koji se krecu i govore) jer tu je potreban timski rad (jedan tim radi fiziku, drugi kadriranje, treci svetlo, cetvrti facijalnu ekspresiju na osnovu tonskog snimka koji su odradili glumci itd). Ti se moras specijalizovati za segment koji ti najvise lezi, ali moras imati izvesna znanja iz ostalih segmenata animacije koje rade drugi timovi da biste se mogli medjusobno pratiti i da ne bi bilo nesporazuma, preplitanja i gubljenja vremena (rokovi su na zapadu jebeno vazna stvar).

Bez brige danas ne moras biti u Americi da bi radio u timu. Ako si dobar i ako te oni stvarno zele mozes to raditi i od kuce.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung Neki shit
hvala sto si pisao ovoliko...ali nista mi novo nisi rekao  Smile
radim ja u slobodno vreme sa max-om (koga mrzim) i mayom...ali moj weapon of choice je rhinoceros.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
darthe,imam jedno 200 MB advanced tutoriala za Mayu,vici ako hoces da saljem
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung Neki shit
hocu...bacices mi na sledecem okupljanju.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
hvala sto si pisao ovoliko...ali nista mi novo nisi rekao  Smile
radim ja u slobodno vreme sa max-om (koga mrzim) i mayom...ali moj weapon of choice je rhinoceros.


Pa zasto onda hoces da upises masinstvo pobogu??? Znas li ti koje je to smaranje!!!

Mislim da ovi iz chiron-a imaju jako dobar program kada je u pitanju obuka. Fora je da iz sto vise literature pokupis sto vise esencijalnih stvari. Naravno dalje zavisi samo od tebe sta ces specijalizovati. Mislim da cak i sa osnovnim kursom ovde mozes da radis reklame ko iz picke!!!

Jos samo kad bi neko hteo da se javi pa da kaze kako je tamo. Da li valja...ili ne?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ovo je extra tema!!! Mene bas interesuje ova oblast! Pitam se da li neko moze da mi preporuci neke knjige i programe sa kojim bi mogao da pocnem???
I mogao bi neko nesto da napise o toj skoli ako zna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.141 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.