Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:36:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Chinese L-15 advanced trainer leti.  (Pročitano 1396 puta)
14. Jun 2009, 11:47:32
Moderator
Poznata licnost


Shit happens, rama rama.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4233
Zastava Slovenia
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 
With afterburner it can offer supersonic training, pretty good. the 05 has a new cockpit. Both Chinese air force and navy are interested in it, just waiting for WS-11 engine.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1244515286_88097.jpg
(193.22 KB, 1600x1138)
1244515381_23505.jpg
(341.15 KB, 1600x1024)
1244515381_83468.jpg
(130.81 KB, 1602x1052)
1244515531_39925.jpg
(491.09 KB, 1600x1065)
1244515731_10161.jpg
(495.45 KB, 1598x1040)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
hmmm,nije lose.podseca me na one Ceske Albatrose.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 6300
Pa ne bi se baš složio, pre će podsećati na Jak-130.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Pa ne bi se baš složio, pre će podsećati na Jak-130.
u pravu si,zaboravio sam na njega...
pa,ne bi me ni cudilo da je njegova kopija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
To i jeste avion razvijan u saradnji sa kompanijom Jakovljev... Cak u nekim segmentima je i kudikamo bolji od uzora, tj. Jak-130. Recimo, ima znacajno vecu brzinu. U stanju je da probije zvucni zid i da odrzava brzinu iznad zvuka, dok je Jak-130 transsonicni avion, tj. moze da probije zvucni zid, ali ne moze da odrzava tu brzinu itd.

http://en.wikipedia.org/wiki/HAIG_L-15
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
znachi li to da su odustali od JL-9 ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Sve je u zivotu prolazno moj druze...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6233
Savremen i mislim sasvim pristojan avion trener za naprednu obuku. Mislim da bi trebalo nabaviti makar dva komada za nase vazduhoplovstvo kao zadnji avion za prelaz na savremene lovce tipa mig-29. Valjda ce jednog dana i oni pametnjakovici iz generalstaba se setiti i da savremeno modernizuju dvadest devetke - motor,naoruzanje,uredjaje u kabini. . .
Jos nesto sam hteo da kazem,ne znam da li ce se svi sloziti ali. . . mislim da je ideja da se 15 g-4 dovede u na standard MD glupost zbog vise razloga a navescu neke:g-4 je skolski ,skolski avion. borbeni da,ali koliko?premala nosivost,ogranicen domet,premala zilavost od pvo. . . Mislim da konacno treba vise da seshvati da je g-4 trener!Zato MD standard da,ali za svega par aviona da se svakodnevno i efikasno koriste za etaznu obuku. Sve ostalo je bacanje miliona u vatru. Zar nije bolje te pare uloziti u sacuvanje i unapredjenje orla,kao pravog jurisnika
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Meni se jako sviđa, pomalo nevidljiv, konstruktivno odlično rešen. Ako se ne varam Poljaci su dali neko slično rešenje, laki školski i jurišni avion.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
To i jeste avion razvijan u saradnji sa kompanijom Jakovljev... Cak u nekim segmentima je i kudikamo bolji od uzora, tj. Jak-130. Recimo, ima znacajno vecu brzinu. U stanju je da probije zvucni zid i da odrzava brzinu iznad zvuka, dok je Jak-130 transsonicni avion, tj. moze da probije zvucni zid, ali ne moze da odrzava tu brzinu itd.

http://en.wikipedia.org/wiki/HAIG_L-15
svejedno.ja bih ipak radije stavljao svoje pilote u Yak...  Smile Smile
Savremen i mislim sasvim pristojan avion trener za naprednu obuku. Mislim da bi trebalo nabaviti makar dva komada za nase vazduhoplovstvo kao zadnji avion za prelaz na savremene lovce tipa mig-29. Valjda ce jednog dana i oni pametnjakovici iz generalstaba se setiti i da savremeno modernizuju dvadest devetke - motor,naoruzanje,uredjaje u kabini. . .
Jos nesto sam hteo da kazem,ne znam da li ce se svi sloziti ali. . . mislim da je ideja da se 15 g-4 dovede u na standard MD glupost zbog vise razloga a navescu neke:g-4 je skolski ,skolski avion. borbeni da,ali koliko?premala nosivost,ogranicen domet,premala zilavost od pvo. . . Mislim da konacno treba vise da seshvati da je g-4 trener!Zato MD standard da,ali za svega par aviona da se svakodnevno i efikasno koriste za etaznu obuku. Sve ostalo je bacanje miliona u vatru. Zar nije bolje te pare uloziti u sacuvanje i unapredjenje orla,kao pravog jurisnika
slazem se.zalepili su se za taj G-4 pa to ti je...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
G-4 je SKOLSKI avion koji eto slucajno moze da nosi i naoruzanje. Ova drzava ima avijaciju koja ne postoji sa 2 trenazna aviona vec mora da ih ima najmanje 15 (a nastavice da lete i ostali koji ce biti remontovani sa produzenim radnim vekom, ali su ovih 15 izabranih najmladji i najbolji), zato se toliko njih i modernizuje. Imati gomilu pilota a par aviona ne znaci nista. Danas imamo oko 60 aviona od kojih konacno oko pola leti dok je jedan deo na remontu. Ako hoces sposobnog pilota on mora da ima preko 100 sati naleta (NATO standard), nasi su do 1999. imali oko 20, 2005. imali su oko 3-4 sata godisnje, dok nakon poslednjih remonta imaju konacno preko 30-35 sati godisnje u proseku po pilotu (2008. godina). Izgleda da ce ove godine biti jos vise naleta.

G-4MD omogucava da se veliki deo obuke za novi avion obavi na njemu, zasta ce imati, izmedju ostale opreme, ugradjen simulator radara, simulatore odredjenih stanja na avionu (citaj kvarova), sto znaci da ce piloti novih lovaca prelaziti na dvosedu varijantu lovca nesto kasnije, sto opet znaci jeftiniju i kvalitetniju obuku nego do sada, i puuuno veci nalet pilota. Ukoliko zelimo da nakon 20 godina konacno imamo normalnu avijaciju, to je neophodno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:36:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.231 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.