Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 04:46:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Charles Bukowski (intervju)  (Pročitano 2744 puta)
13. Okt 2004, 22:29:28
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 1344
Zastava Banja Luka
Intervju sa Charles Bukowskim-Transit Magazine



Da li mozete da se sjetite vaseg prvog izdanja i kako ste se osjecali?

Ne, ne mogu da se sjetim. Sjecam se mog prvog poznatog izdanja, a to je bilo 1944. Inace, godinu i po sam slao kratke price Story Magazinu. Medjutim oni nisu nista izdavali sve dok me jedan dan nisu nazvali i rekli da su prihvatili moju najnoviju pricu, koja je bila u poredbi sa drugima "najblaza". Kad kazem "najblaza" mislim na stil ...

Zasto vam je trebalo tako puno vremena da postanete "pravi pisac"? Da li postoji neki razlog?

Da, prvi razlog je alkohol a izmedju preseljenja iz grada u grad  sam morao da radim trecerazredne poslove.

Zivio sam polu-suicidnim zivotom i upoznao sam mnogo ludih zena. Neke od njih sam opisao u mojim djelima.

Jako ste popularni u Evropi, Francuskoj, Njemackoj i drugim zemljama. Da li je tome zasluzan uticaj Carl Weissner'a?

Ne mogu da iskljucim njegov doprinos tome, iz cistog razloga sto je prevodio moja djela i prezentovao ih po Evropi. Ne znam sta doprinosi toliko mojoj popularnosti, mozda bolest.

Knjiga "Sekspir ovo nikada nije radio", upravo opisuje put po Evropi i velikim napijanjima po evropskim metropolama. Neke sam hotele dovodio do ludila ali oni nikad nisu zvali policiju sto je veoma pohvalno.  Smiley

Izrazavate veliku simpatiju prema malim casopisima, zasto?

Zato sto su mali casopisi uvijek izdavali ono sto veliki nisu smjeli. To jos uvijek rade.

Koja vam je vasa knjiga omiljena?

Svaka posljednja koju napisem je moja omiljena.

Poznato je da volite klasicnu muziku sto se vidi u vasim djelima. Postoji li neki poseban razlog za to?

Postoji, dugi i duboki tonaliteti kao i strast koja me nosi.

Da li jos uvek idete na konjske utrke?

Isao sam na utrke u pokusaju da nadjem zamjenu za alkohol. Nije uspjelo.

Da li imate odredjeno vrijeme kad pisete?

Savrseno vrijeme je izmedju 22.00-02.00 casova, uz flasu vina, cigare i klasicnu muziku. Pisem dve do tri veceri sedmicno.

Da li razmisljate o tome da ponovo dodjete u Evropu?

Ne, ne vjerujem da cu vise putovati. Putovanja su uvijek nezgodna jer covjek ionako ima dovoljno problema tamo gdje je.

Mozete li nam  dati ikakav nagovjestaj o vasoj sljedecoj knjizi?

Mozda ce zvucati uzasno, ali mislim da pisem bolje nego ikada.

Sta vas ceka u buducnosti? Da li cete nastaviti pisati?

Ako prestanem da pisem, mrtav sam. I  to je jedini nacin da prestanem: SMRT.
IP sačuvana
social share
Covjek nije stvoren da bude pobjedjen. Covjeka mogu unistiti, ali ga ne mogu pobjediti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 04:46:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.062 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.