Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 21:22:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Češki Romi - u Kanadu  (Pročitano 11296 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
Citat
Ako bi se Romima zbog zlostavljanja deca oduzimala a oni osuđivali po zajkonu ne bi više bilo najužasnijih scena, ne bi bilo rađanja dece za prošnju a deca koja odrastu u domskim uslovima postajala bi sigurno bolji ljudi nego uz te katastrofalne roditelje.

Ihaaaajjjj, pa kad bi se ovo uradilo,  posto cigana bi završilo po zatvorima. Minimum. A i domovi bi se napunili decom. I ja sam za, ali kako to izvesti? Kad se odma vade na "ransizam, bato" ...

Inače, i ja kad vodim moju decu kod lekara, moram da imam overenu knjižicu, a bio sam svedok da ciganija ulazi bez knjižice...

Sigurno se sećate one matore ciganke iz onog klipa, kada ne gasi cigaru, i sva tužna priča u kameru: evo, o mojoj deci brinemo samo ja i moj muž, niko više ne brine.... Pa pička joj materina, a ko brine o mojoj deci? Komšija? Nezahvalni skotovi... I još ono: šta da ih šaljem u školu, ne daju im tamo ni pantalone , ni ništa ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Citat
Inače, i ja kad vodim moju decu kod lekara, moram da imam overenu knjižicu, a bio sam svedok da ciganija ulazi bez knjižice...

znaci ako je neko cigan mora da ima knjizicu a ostali ne
Citat
Ihaaaajjjj, pa kad bi se ovo uradilo,  posto cigana bi završilo po zatvorima. Minimum. A i domovi bi se napunili decom. I ja sam za, ali kako to izvesti? Kad se odma vade na "ransizam, bato" ...

sta da se uradi? da se osudjuju po zakonu za radjanje dece?

Citat
Sigurno se sećate one matore ciganke iz onog klipa, kada ne gasi cigaru, i sva tužna priča u kameru: evo, o mojoj deci brinemo samo ja i moj muž, niko više ne brine.... Pa pička joj materina, a ko brine o mojoj deci? Komšija? Nezahvalni skotovi..

kome da se zahvali kada kaze da brinu samo ona i muz?
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung 
Citat
Ako bi se Romima zbog zlostavljanja deca oduzimala a oni osuđivali po zajkonu ne bi više bilo najužasnijih scena, ne bi bilo rađanja dece za prošnju a deca koja odrastu u domskim uslovima postajala bi sigurno bolji ljudi nego uz te katastrofalne roditelje.

Ihaaaajjjj, pa kad bi se ovo uradilo,  posto cigana bi završilo po zatvorima. Minimum. A i domovi bi se napunili decom. I ja sam za, ali kako to izvesti? Kad se odma vade na "ransizam, bato" ...

Inače, i ja kad vodim moju decu kod lekara, moram da imam overenu knjižicu, a bio sam svedok da ciganija ulazi bez knjižice...

Sigurno se sećate one matore ciganke iz onog klipa, kada ne gasi cigaru, i sva tužna priča u kameru: evo, o mojoj deci brinemo samo ja i moj muž, niko više ne brine.... Pa pička joj materina, a ko brine o mojoj deci? Komšija? Nezahvalni skotovi... I još ono: šta da ih šaljem u školu, ne daju im tamo ni pantalone , ni ništa ....

Цигани, шта друго рећи!


Пре пар месеци на аутопуту сам видео говна како возе ваљда старог Реноа 4. Тај ауто је толико распао, да чак ни седишта унутра није имао, већ су седели на празним гајбама. Наравно да је такво возило претња за остале учсенике у саобраћају, а притом се све то дешавало на аутопуту. Полицајцима који блеје код Сава-центра на памет није пало да их зауставе. Па та жгадија нема возачку дозволу, а вероватно ни остале документе, а и врло вероватно би се после нашала нека НВО која би рекла да их је полиција зауставила и "малтретирала" само зато што су цигани.
« Poslednja izmena: 14. Nov 2008, 15:58:23 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Citat
а и врло вероватно би се после нашала нека НВО која би рекла да их је полиција зауставила и малтретирала само зато што су цигани.

 Smile
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
Citat
Ako bi se Romima zbog zlostavljanja deca oduzimala a oni osuđivali po zajkonu ne bi više bilo najužasnijih scena, ne bi bilo rađanja dece za prošnju a deca koja odrastu u domskim uslovima postajala bi sigurno bolji ljudi nego uz te katastrofalne roditelje.

Ihaaaajjjj, pa kad bi se ovo uradilo,  posto cigana bi završilo po zatvorima. Minimum. A i domovi bi se napunili decom. I ja sam za, ali kako to izvesti? Kad se odma vade na "ransizam, bato" ...

Inače, i ja kad vodim moju decu kod lekara, moram da imam overenu knjižicu, a bio sam svedok da ciganija ulazi bez knjižice...

Sigurno se sećate one matore ciganke iz onog klipa, kada ne gasi cigaru, i sva tužna priča u kameru: evo, o mojoj deci brinemo samo ja i moj muž, niko više ne brine.... Pa pička joj materina, a ko brine o mojoj deci? Komšija? Nezahvalni skotovi... I još ono: šta da ih šaljem u školu, ne daju im tamo ni pantalone , ni ništa ....

Цигани, шта друго рећи!


Пре пар месеци на аутопуту сам видео говна како возе ваљда старог Реноа 4. Тај ауто је толико распао, да чак ни седишта унутра није имао, већ су седели на празним гајбама. Наравно да је такво возило претња за остале учсенике у саобраћају, а притом се све то дешавало на аутопуту. Полицајцима који блеје код Сава-центра на памет није пало да их зауставе. Па та жгадија нема возачку дозволу, а вероватно ни остале документе, а и врло вероватно би се после нашала нека НВО која би рекла да их је полиција зауставила и малтретирала само зато што су цигани.

Па јебига, неки су једнакији од других. У нормалној држави би закони стварно важили за све, па ко неће да поштује постоји казна, па сад изволте, али...
« Poslednja izmena: 14. Nov 2008, 15:34:19 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 926
Zastava Vanuatu, međ' šljivama
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Nokia 3720c
Citat
а и врло вероватно би се после нашала нека НВО која би рекла да их је полиција зауставила и малтретирала само зато што су цигани.

 Smile


Cenim da nemas pojma sta je to fasizam, a sta nacizam. Drzis se devize da ce ti narod sto vise puta izgovoris te termine, brze poverovati da znas o cemu pricas.
IP sačuvana
social share
Mene sve rane moga roda bole,
I moja duša s njim pati i grca.


Neću da budem Švabo, u životu i u kinu

Naše će sjene hodati po Beču, lutati po dvoru, plašeći gospodu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
Он је обичан трол, игноришите га. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Linux
Browser
Konqueror 3.5
Da li neko moze da zamisli situaciju u Srbiji kada su Cigani ravnpravni clanovi ovog drustva? Mislim da, ako neko kaze da moze, taj laze. Jer, da bi se Cigo zapolsio na nekom iole ozbiljnom mestu, treba pre svega da se prebrode predrasude (sto je u ovoj zemlji ekvivalent radjanju mechke od strane male mace  Smile ), zatim tu postoji potcinjen odnos Cige prema tzv "cistokrvnim Srbima", zatim gomile i gomile papira koje treba da se pripreme zbog birokratije. Dakle, dzaba Cigi kuce, kola i milioni u cashu, kad je Ciga ... to je Srbija.

Tacno je da Romi nisu skloni nekom drustveno-korisnom radu (opet, ne zelim da generalizujem), ali nismo svi isti. Treba uzeti u obzir da su to ljudi bez drzave, obicaja, da su se kao nacija (kako god) mozda sporije razvijali. Naravno da karton siti treba izmestiti, ali drzava treba da im obezbedi smestaj.

Znaci, kada nama nesto "odgovara", onda se pozivamo na to "tako rade u Evropi (Ceskoj)", a kada nam ne odgovara, onda ste u fazonu "Ne treba nam nista od EU" .... opet taj lazni moral. Cigani nisu problem drustva u tolikoj meri u kolikoj su probblem razni paraziti koji dnevno mlate milione prodajuci maglu. Cigani jesu i uvek su bili skretanje sa sustine problema drustva.

Uostalom, Ivan Jevtovic je Rom, ali je sjajan glumac ... jedan od mojih omiljenih  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


De profundis clamavi ad te,Domine!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2727
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Питам те у име којих светих људи је то држава учинила,ако је учинила? Ваљда разумеш питање?

sve sto se do sada cinilo na taj nacin bilo je u ime svih svetih. uostalom evo ti i primer - vladika vasilije kacavenda. u ime svih svetih pozivao na proterivanja, uzurpaciju itd. pa onda u ime svete zemlje je i pozivano na ovo i ono, odobravalo se rusenje ambasada - i to je radio velimir ilic a i kostunica koji je rekao da se tako stiti medjunarodno pravo. da su se ogradili od toga, ja ne bih nista rekao protiv njih

i ovde je isti slucaj stalno se brani neko srpstvo koje je cisto i sveto, jer su romi prljavi i nisu nasi....
Политичари ме не интересују...то је посебна прича,прича у коју немаш оправо да трпаш "мошти светих",како си експлицитно напоменуо.Владика Качавенда није "свет човек"...то се постаје,ако је човек заиста био такав,тек после физичке смрти и пројаве светитељства кроз свест народа,дух Цркве и вољу Божију...ти очигледно то не знаш.Ако је и говорио нешто што је неприлично,одговараће за то,наравно ако се докаже да је истина то што ти,мислим ипак,некритички тврдиш. Значи,пази у кој контекст убацујеш и стављаш нешто...нешто што очигледно не познајеш,не симпатишеш и што ти је очигледно непознаница,али се усуђујеш да причаш о томе и да "судиш".
« Poslednja izmena: 14. Nov 2008, 16:21:09 od bulajka »
IP sačuvana
social share
 

Православна вера наша;она је богатство наше,она род,она венац,она похвала.Нећемо те се одрећи љубљено Православље,нећемо те издати веро од отаца нам предана,нећемо одступити од тебе мајко побожности.У теби смо рођени и у теби живимо.У теби ћемо се и упокојити а ако време позове и хиљаду пута за тебе ћемо умрети.
               (блажени Јосиф Вријеније)

Non praevalebunt, non praevalebunt portaе inferni!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia E
Da li neko moze da zamisli situaciju u Srbiji kada su Cigani ravnpravni clanovi ovog drustva? Mislim da, ako neko kaze da moze, taj laze. Jer, da bi se Cigo zapolsio na nekom iole ozbiljnom mestu, treba pre svega da se prebrode predrasude (sto je u ovoj zemlji ekvivalent radjanju mechke od strane male mace  Smile ), zatim tu postoji potcinjen odnos Cige prema tzv "cistokrvnim Srbima", zatim gomile i gomile papira koje treba da se pripreme zbog birokratije. Dakle, dzaba Cigi kuce, kola i milioni u cashu, kad je Ciga ... to je Srbija.


Da bi bio zaposljan na iole ozbiljnom mestu treba da ima zavrsenu skolu ako ne visu onda bar srednju koliko procenat njih zavrsava srednju skolu? jel im neko brani mozda????
imali su besplatno skolovanje u osnovnoj srednjoj i na fakuletatu kao i ja i ti i svi drugi sta je trebalo neko drugi za njih da zavrsava skole?
ne razumem sta oce od ove drzave vise, nemaju stan nemaju kucu pa ko im branio da rade i da grade??? mojoj porodici nikad nista nije palo sa neba sta sad treba da mu dam moju kucu moju diplomu i moj posao, ne razumem Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 21:22:10
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.124 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.