Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:27:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Cernobilj Sabotaza  (Pročitano 24014 puta)
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Citat
I, uzgred, dzaba SSSR-u takva tehnologija kad su dozvolili da ih jedna Cesnica zavrne

Нисам чуо за ово, шта је било? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
Opet malo off-a.......bilo je reci o tome na ovom foruma(cini mi se da je gosn Pilot pisao o tome) ali ukratko 29.05.1987 jedan pilot iz tada Zapadne Nemacke sa obicnom Cessnom 172 prosao je kroz celi radarski sistem Rusije i sleteo je na Crveni trg pored Kremlja.To je bilo veliko ponizenje za tadasnje sovjetske vlasti.Izvinjavam se na off topic-u.
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Амери су у то време имали U2,SR71 Blackbird и шпијунске сателите.

U2  и SR71 Blackbird нису били стелт авиони.
    Smile  Smile  Smile  Smile SR71 nije bio STEALTH,ali je mogao i jeste se provlacio u neprijateljsku teritoriju,zato sto je bio/jeste toliko brz da radar maltene ne moze da ga stigne...

e,a,deco,vi verujte u sta zelite,ali se zna da iako je doslo do nesrece Na OStrvu Tri milje u Pensilvaniji,ako ste na to mislili,niko nije do Cernobilja brinuo o bezbednosti...ja sam vam vec rekao da je bilo u interesu obe vlade da se ne znaju takve nesrece...
a to sto je nesto veliko i jako,ne mora da znaci da ne moze da se sakrije...vi ocigledno mislite da sve mora da bude AREA51...sume su nevidnjeno guste i visoke u okolini Duge3 i svi putevi koji su udaljeni oko 5km nisu ni mogli da pruze dobar pogled na to postrojenje...takodje,unutra postoji i radi podzemni kompleks koji je jos vazniji nego spoljni deo...
a ukoliko jos ne verujete,otidite na naet(najbolje wikipedia)i ukucajte pojam" ZATO"...
ZATO je bio cenzus koji bi imali i koji jos imaju dosta gradova u Rusiji/SSSR koji imaju porseban status-zatvoreni su.
grad funkcionise i zivi normalno,ma koliki da je,ma gde,ali sve sto ulazi ne teritoriju mora da se registruje i obezbedjuje.ono sto je znalo malo ljudi jeste to da je Cernobilj bio jedan od takvih gradova samo sa slabijim restrikcijama...pitate se zasto se malo znalo o Dugi?evo vam odgovora.znaci Cernobilj i Pripjat su bili zatvoreni gradovi.
i zao me nemojte vise preplavljivati sa drugim teorijama,vec se prvo upoznajte sa ZONOM....dobro razmisljate,ali ima gomila stvari koje treba da se zna da bi se uopste pokrenula diskusija o Cernobilju...jebi ga,tako je... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
Citat: "zato sto je bio/jeste toliko brz da radar maltene ne moze da ga stigne..."

Opet idem u off.....al jednostavno moram........ovakvu provalu nisam odavno procitao.. Smile Smile

Kako to ne moze da ga stigne? Od kad radari "jure" avione? Procitaj malo o radarima pa ih onda pominji.Sr-71 i ako vazi za brz avion (negde oko 3,3 Mach) nije samo zbog toga bio nedostizan.Svaki radar je mogao da ga uoci, problem je predstavljalo njegovo presretanje drugim avionom ili obaranje nekim PVO sistemom sto zbog brzine sto zbog njegovog dosta visokog "plafona" leta.Koji je tada avion mogao da dostigne visinu leta od 24000m i presretne ga, a o PVO raketama i da ne pricamo.A i on sigurno ne moze da "spijunira" pri max. brzini.Izvini hkj, al preko ovoga nisam mogao da predjem.
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Samsung S500
Ma pusti momčića, mlad je još... Naučit će.  Smile
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
ehm,gospodine Sidorovichu  Smile,ja sam mislio ne da ne moze da ga vidi,vec da je vion toliko brz da odraz aviona na radaru kasni...<<nisam samo je rekao ovo...a takodje je bio ultrabrz za PVO,tako da je uvek trebalo dosta truda ako bi neko pokusao da ga skenja...a on kad bi jednom usao u SSSR bilo bi mu lakse da bar nesto snimi(NARAVNO da ne moze da snima pri max....) jer ti radari unutar nisu TOLIKO,100% jaki kao Duga sistemi i ostali radari na granicama,ALI bi ga primetili vrlo brzo-iako ne strateski najvazniji,radari u Sibiru su vrlo,vrlo jaki...,tako da bi onda to omogucilo da ulete,ugrabe po nekoliko informacija i pale nazad,pa bi posle izvukli izvinjenje ili izgovor...mislim,bilo je toga.
i ne davite me vise sa jednom stvari...ukidanje Duga3 bi znacilo onesposobljavanje raketnog stita,ometaca,transmitera,kontrole nekoliko vecih vojnih vazdusnih baza u Polesju kao i nekoliko stratesko-vazdusnih baza blizu Moskve,i jos mnoge beneficije koje bi ameri iskoristili do prve skore popravke ili reorganizacije(rusi su uvek imali rezerve za te stvari...)

st_faca,prestani sa komentarima...ukoliko ne zelis da ucestvujes na ovoj temi znas kako da izadjes.a te tvoje predrasude i komplekse o necijim godinama preseli negde drugde...
a i vidim da si ti pravi ekspert za avione i Cernoblij...ne znas ni gde se tacno nalazi(do sad),a nesto ces da pricas o znanju i ostalim sranjima.
ti ces mene da ucis o tenkovima i Cernobilju Smile
citav zivot citam o tih nekoliko stvari da bi mi ti solio pamet...isi u ameriku pa serviraj te price...
lepo ga tolerisem,trpim njegova sranja i onda krene da mi lupeta gluposti i uci me o stvarima koje nije ni procitao jedanput...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Citat
SR71 nije bio STEALTH,ali je mogao i jeste se provlacio u neprijateljsku teritoriju,zato sto je bio/jeste toliko brz da radar maltene ne moze da ga stigne...

Мислиш да то незнам. Smile
Али са таквим авионом плус сателитима, ДУГА радар није био толики проблем, а споменуо woodpecker случај са цесном.
Оно што хоћу да кажем да поред F-117 америчко ваздухоплоство није имало ни један други стелт авион јер је технологија тек почела са развојом, B-2 је уведен тек 1997, а F-22 је тек био идеја 1986.Самим тим SR71 је био једини авион који је могао да улети у СССР територију и да изађе жив и то само захваљујући сировој сили својих мотора и контрукције авиона.

Citat
vi ocigledno mislite da sve mora da bude AREA51.
Ах, не.

Што се тиче затворених градова, за њих сам још одавно знао.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
nisam reako da ti ne znas... Smile
a i za SR71 si potpuno u pravu...
a sad nazad na temu. Smile

onaj ce meni da soli pamet...ne zna ni sta se sve nalazilo u Cernobliju,ne zna gde je,ne zna ni kako izgleda taj radar,nije procitao ni jedan pisljivi clanak o Cernobliju,a kamoli knjigu,pa ce nesto da mi popuje i prigovara...
veze nema sa tenkovima,hladnim ratom,a ovde ce sad Cernobliju da me uci...
sto volim te bezobrazne ljude koji nisu nikad nista ni probali da procitaju,a stvaraju neke stavove i predrasude,popuju drugima,a nemaju veze sa temom... Smile  Smile
nek idu kuci pa nek svoju ecu uce kako misle-ja znam kako je bilo i posvetio sam deo zivota izucavanju ove si slicnih tema...ako nekome smeta nesto,a nije upucen,neka izadje sa teme ili neka iscita sve,pa nek prica nesto...
mene ce jedan pravnik da uci o Cernobilju...kolko neki ljudi umeju da me ispizde... Smile Smile Smile
idi pa napravi svoju temu pa kenjaj kolko oces...procitaj nesto,pa se javi,a u suprotnom-znas izlaz... Smile
« Poslednja izmena: 22. Jul 2007, 14:24:03 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Samsung S500
st_faca,prestani sa komentarima...ukoliko ne zelis da ucestvujes na ovoj temi znas kako da izadjes.a te tvoje predrasude i komplekse o necijim godinama preseli negde drugde...
a i vidim da si ti pravi ekspert za avione i Cernoblij...ne znas ni gde se tacno nalazi(do sad),a nesto ces da pricas o znanju i ostalim sranjima.
ti ces mene da ucis o tenkovima i Cernobilju Smile
citav zivot citam o tih nekoliko stvari da bi mi ti solio pamet...isi u ameriku pa serviraj te price...
lepo ga tolerisem,trpim njegova sranja i onda krene da mi lupeta gluposti i uci me o stvarima koje nije ni procitao jedanput...

Bogami, ti si pravi ekspert... Pročitao dvije knjižice, posjetio tri sajta na netu, i odmah si ti ekspert za radarsku tehnologiju, za oklopno ratovanje i za aeronautiku... A kao što vidim, i za nuklearnu energiju.

A svi ovi ostali mogu svoje fakultetske diplome i svoje iskustvo nabit nakurac, jer si se pojavio ti, koji "cijeli svoj život" čitaš o tenkovima i Černobilu...

Eh, ne kaže se bez veze "mladost-ludost"...

Ma samo ti uživaj, mladiću... samo ti uživaj!
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
ma,da...a ti si pravi "Starac Foco i stotinu ljeta..."  Smile  Smile  Smile
i da,ja sam procitao nekoliko knjiga o Cernobilju i isao na oko 10sajtova,i razgovarao sa nekim ljudima koji se razumeju u radijaciju...za razliku od tebe,ja sam i procitao nesto o Cernobilju...i da,znam dosta i o nuklaernoj tehnologiji,i o tenkovima...znas,ukoliko nisi slep,ja sam ti jasno bio napomenu da me ne interesuju sve gluposti koje interesuju moje vrsnjake,a to sto ti imas kompleks prema godinama,i to sto ces da mi popujes kao jedan pravnik(ja nisam rekao da ti nemas diplomu,da si ti neobrazovan) o tenkovima,to je stvar vaspitanja i predrasuda...pa,decko,ti nisi ni znao pravu lokaciju Cernobilja dok ja nisam postovao slike Smile...ti nisi ni imao pojma da postoji taj radar na toj lokaciji Smile...
i zato nemoj molim te da se javljas-pokazao si koliko znas... Smile  Smile
a ukoliko ne verujes da sam posvetio zivot tenkovima,mogu da ti pokazem slike sa sajma,sa inzenjerima,fofografije...pa ako i dalje ne verujes da se razumem,upoznacu te sa Goranom Jankovicem koga licno poznajem koji je konstruisao Munju-posto verovatno nemas pojma ni sta je ovo,reci cu ti-inzenjersko vozilo na bazi jedne stvari koja se zove TENK,to jest T-55...kao sto vidis,(valjda ces sad procitati)...ja sve proverim i razmisli pre nego sto nesto govorim i zato malo pogledaj na koliko malo  tema ja idem(ne idem tamo gde se ne razumem)i pitaj ostale clanove da li kada sam nekad negde pogresio da li sam i dalje terao inat,ili priznao i ispravio...

a sto se tice "mladost=ludost"...pa sto se javljas onda? Smile

i da,hvala,uzivacu...i ti uzivaj u kontriranju drugima i probaj usput da procitas nesto pre nego sto se upustis u neku temu...
hvala ti na lepim zeljama...umes lepo da nadrkas ljude Smile uzivacu.hvala lepo,dovidjenja. Smile
aj da se vratimo na temu mi ostali "neznalci"...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:27:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.