Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Cepkanje Balkana se nastavlja  (Pročitano 8382 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung S7220
@Vlado oko nataliteta....pa zasto onda u Srbiji necvijeta radjanje dijece i u Bosni kada nisu toliko razvijene zemlje i jedne od najsiromasnih u Europi...to ima sigurno i do standarta u jednoj zemlji ali naravno i do toga kako ti ljudi misle i vjera naravno isto...
Srbija i Bosna su daleko odmakle u razvoju od Albanije i Kosova... slicno kao Slovenija i Hrvatska... Kosovo je 5x nerazvijenije od centralne Srbije, a 6x od Vojvodine. Bosna je 3x razvijenija od Kosova... e sad to su poredjenja prema nacionalnom dohotku.
Prema kulturi i obrazovanju mislim da su i Slovenija i Hrvatska bar 30 godina iza Srbije. Ipak univerziteti u Hrvatskoj se ne mogu ni blizu porediti sa univerzitetima u Beogradu, Kragujevcu, Nisu, Novom Sadu... Srpski strucnjaci u medicini, pravu, informatickim tehnologijama, biznisu i td su svjetski poznati i piznati. Sve to utice na podizanje obrazovanja nacije i mijenja shvatanje i nacin zivota. Budi No 1...  Smile ostavi porodicu, izaberi karijeru...
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k800i i D820
@Vlado oko nataliteta....pa zasto onda u Srbiji necvijeta radjanje dijece i u Bosni kada nisu toliko razvijene zemlje i jedne od najsiromasnih u Europi...to ima sigurno i do standarta u jednoj zemlji ali naravno i do toga kako ti ljudi misle i vjera naravno isto...
Srbija i Bosna su daleko odmakle u razvoju od Albanije i Kosova... slicno kao Slovenija i Hrvatska... Kosovo je 5x nerazvijenije od centralne Srbije, a 6x od Vojvodine. Bosna je 3x razvijenija od Kosova... e sad to su poredjenja prema nacionalnom dohotku.
Prema kulturi i obrazovanju mislim da su i Slovenija i Hrvatska bar 30 godina iza Srbije. Ipak univerziteti u Hrvatskoj se ne mogu ni blizu porediti sa univerzitetima u Beogradu, Kragujevcu, Nisu, Novom Sadu... Srpski strucnjaci u medicini, pravu, informatickim tehnologijama, biznisu i td su svjetski poznati i piznati. Sve to utice na podizanje obrazovanja nacije i mijenja shvatanje i nacin zivota. Budi No 1...  Smile ostavi porodicu, izaberi karijeru...

Neznam tko ti je dao te podatke...ali samo jedno da ti kazem...sa Hrvatskim (o slovenskim da i nepricam) mozes komotno da ides da radis na zapadu,diplome priznate ....a Srpske uhhhhhhhhhhh aj majko mila pa vi jos ni Bechalor i Master niste sredili kako treba a vec uzdizes univerzitete..moras se prvo malo raspitati Vlado oko toga pa onda pisati...ja znam kako je tesko i skoro nemoguce doci sa srpskom diplomom u Njemacku ili u Svicarsku,Francusku...moje iskustvo! A o informatickim tehonologijama i to mozes macku za rep samo da zakacis...mislim misli sto hoces i pisi sto zelis...ali na zapadu sa Srpskom diplomom samo guzu mozes da obrises...za sad!
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
@Vlado oko nataliteta....pa zasto onda u Srbiji necvijeta radjanje dijece i u Bosni kada nisu toliko razvijene zemlje i jedne od najsiromasnih u Europi...to ima sigurno i do standarta u jednoj zemlji ali naravno i do toga kako ti ljudi misle i vjera naravno isto...
Srbija i Bosna su daleko odmakle u razvoju od Albanije i Kosova... slicno kao Slovenija i Hrvatska... Kosovo je 5x nerazvijenije od centralne Srbije, a 6x od Vojvodine. Bosna je 3x razvijenija od Kosova... e sad to su poredjenja prema nacionalnom dohotku.
Prema kulturi i obrazovanju mislim da su i Slovenija i Hrvatska bar 30 godina iza Srbije. Ipak univerziteti u Hrvatskoj se ne mogu ni blizu porediti sa univerzitetima u Beogradu, Kragujevcu, Nisu, Novom Sadu... Srpski strucnjaci u medicini, pravu, informatickim tehnologijama, biznisu i td su svjetski poznati i piznati. Sve to utice na podizanje obrazovanja nacije i mijenja shvatanje i nacin zivota. Budi No 1...  Smile ostavi porodicu, izaberi karijeru...

Neznam tko ti je dao te podatke...ali samo jedno da ti kazem...sa Hrvatskim (o slovenskim da i nepricam) mozes komotno da ides da radis na zapadu,diplome priznate ....a Srpske uhhhhhhhhhhh aj majko mila pa vi jos ni Bechalor i Master niste sredili kako treba a vec uzdizes univerzitete..moras se prvo malo raspitati Vlado oko toga pa onda pisati...ja znam kako je tesko i skoro nemoguce doci sa srpskom diplomom u Njemacku ili u Svicarsku,Francusku...moje iskustvo! A o informatickim tehonologijama i to mozes macku za rep samo da zakacis...mislim misli sto hoces i pisi sto zelis...ali na zapadu sa Srpskom diplomom samo guzu mozes da obrises...za sad!

Tiger, tačno je ovo oko diploma, znam da naše diplome nije moguće nostrifikovati na zapadu, ali je Vlada mislio na kvalitet obrazovanja, gde su Beogradski Univerzitet i Zagrebačko Sveučilište daleko, daleko bez premca na Balkanu. Stručnjak iz bilo koje oblasti, sa diplomom BU ili ZSVEUČ. je daleko ispred svojih kolega sa diplomom npr. iz Prištine, Skoplja, Mostara ili Rijeke.
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k800i i D820
Zemunac naravno to necu ni da negiram sto si napisao....samo eto ti znas kako je to sa diplomama iz Srbije pa mogu sa tobom pricati...a Vlado koji mi prica nesto o tome kako su svijetsko priznati tesko ce kod mene proci jer znam sta znaci Srpska diploma i imao sam veoma losa iskustva.

Ja nezelim da kazem da je eto je losa Diploma iz Srbije ali jednostavno ljudi nije tako priznata i veoma tesko se dobija ili priznaje na u zapadnim zemljama nista vise nisam htio reci...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung S7220
Tiger ponovo ne citas kako treba...

Srpski strucnjaci
Ne vidim da pise diploma... No imamo novu temu, pa ce se pojaviti neki od njih... cisto da vidis koliko smo ispred. Mislim da ce i tebi biti cudno kad procitas te tekstove...
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k800i i D820
Nece care...to mi nista negovori iako ti zelis pokazati koliko ima pametnih ljudi Srba u Svijetu...naravno da ima i svaka cast kao i onaj sto se brine o genetici i kloniranju veoma pametan covijek takodje iz Srbije...ili evo dvoijca iz Srbije koji rade u Americi i koji su izgleda pronasli novu izvornu energiju....

o Diplomama sam ti rekao jer vidim da neznas bas mnogo,a to sto nisu priznate diplome iz Srbije na zapadu dosta govori i o tome koliko ste ispred Hrvatske i ostalih zemalja gdje ti nazivas 30 godina pa niste ni godinu a da nepricam o tolikim ciframa...ali Vlado kada malo vidis dalje od Srbije i Republike Srpske i kada pokusas sa tako u svijetu priznatom Srpskom diplomom po tebi da stvoris nesto eh onda ces vidjeti istinu ovako nemam sta da pricam jer  ti citas izrazito neke ljude naucnike Srpske koji su iz Srbije uspijeli a nebavis se naprimjer da citas kako su uspijesni drugi ljudi iz drugih drzava...ti gledas sta su znanstvenici iz Srbije uspijeli pa po tome gledas kako je jedna zemlja dalekoooooooo ispred drugih...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung S7220
o Diplomama sam ti rekao jer vidim da neznas bas mnogo,a to sto nisu priznate diplome iz Srbije na zapadu dosta govori i o tome koliko ste ispred Hrvatske i ostalih zemalja gdje ti nazivas 30 godina pa niste ni godinu a da nepricam o tolikim ciframa...ali Vlado kada malo vidis dalje od Srbije i Republike Srpske i kada pokusas sa tako u svijetu priznatom Srpskom diplomom po tebi da stvoris nesto eh onda ces vidjeti istinu ovako nemam sta da pricam jer  ti citas izrazito neke ljude naucnike Srpske koji su iz Srbije uspijeli a nebavis se naprimjer da citas kako su uspijesni drugi ljudi iz drugih drzava...ti gledas sta su znanstvenici iz Srbije uspijeli pa po tome gledas kako je jedna zemlja dalekoooooooo ispred drugih...
Nemoj da te neki profesor sa sveucilista u ZG cuje  Smile  Oni i dalje posudjuju literaturu i misljenja iz Beograda... Ne zelim da o tome komuniciram na ovoj temi, a znam dostaaaaa o tome, ko, kako i na koji nacin. Zagreb je imao univerzitet drugog reda, a svi ostali univerziteti u HR su bili mnogo iza... Jedino sto su se mogli podiciti sa pravosudjem, a narocito sudijama. (austrougarska skola)

To sto se diplome iz Srbije ne priznaju na zapadu je prouzrokovala losa politika koja nas je i dovela u ovu poziciju. Koliko se univerziteti u Srbiji postuju pokazuje i skorasnji primjer obracana Italijanskog pravosudja Pravnom faxu u Zagrebu i Beogradu... povodom nekog slucaja... i pogodi sta se desilo... studenti Pravnog fakultetta u Beogradu su nadmasili profesore iz Zagreba i njihovom pomoci je rijesen slucaj...  Smile

I da evo nesto o snazi Hrvatskih diploma na zapadu i zapadnih u HR... Izgleda stvarno da vam ni Cambridg ni Harvard nisu ravni... pa sta ja to onda ocekujem od ove rasprave?  Smile Mali siromasni (tradicija) Zagreb iznad svijeta... daj...  Smile

Citat
Tajna strane diplome
Posjednici stranih diploma, tražeći ovdje u pravilu potpuno priznanje istovrijednosti, dospijevaju u poziciju profitera formalne i sadržajne neusklađenosti između raznih sustava diploma, a štetu od toga imaju domaći studenti, osobito magistranti.
Od njih naš sustav traži čak i više nego "vani", a nudi manje

To što hrvatske diplome vrijede "po automatizmu" u Engleskoj, a britanske moraju kod nas "na dodatnu (pr)ovjeru", doista može biti tajna samo za engleski pogled dr. Dejana Jovića — suprotno njegovoj tvrdnji, hrvatska "akademska javnost" upravo favorizira strane diplome, tvrdi BORISLAV MIKULIĆ

Bauk diploma ponovno kruži hrvatskim tiskom! No, sad ne o krađama i falsifikatima domaćih, nego o nepriznavanju stranih. Prije nekih mjesec dana Jutarnji list je objavio članak pod naslovom U Austriji doktor - u Hrvatskoj magistar, s temom nepriznat doktorat, diplomatski incident i povreda ljudskih prava. Nedavno je Slobodna Dalmacija prenijela članak, opet iz Jutarnjeg lista (od 30. lipnja), pod vrištećim naslovom "Hrvatska ne priznaje diplome s Cambridgea, Harvarda ..." Zatim je Slobodna Dalmacija objavila komentar toga prenesenog članka, u kojemu njezin kolumnist Dejan Jović (SD, 5. srpnja, Sumnjivi Cambridge) iznosi svoje iskustvo iz inozemstva i hvali činjenicu da je hrvatski tisak konačno počeo raskrinkavati monopol, aroganciju i birokratizam samozadovoljne "akademske javnosti"; nasuprot tome, veli on, u Ujedinjenom Kraljevstvu je sve beskrajno jednostavno i liberalno: "Oni priznaju po automatizmu, a kod nas se provjerava i ovjerava."
No, bad luck i perfect timing idu zajedno! Istoga 5. srpnja 2003. objavljen je u Jutarnjem listu demantij prvog članka na koji se kolumnist tako strastveno pozvao: podnositeljica zahtjeva za nostrifikaciju strane diplome izjavljuje da ne stoji iza toga članka, da uopće nije razgovarala s novinarkom koja se poziva na nju, te da u prikazu njezina "slučaja" ništa nije autentično osim jedne jedine i posve osobne rečenice njezina oca. Konačna potvrda da se doista nalazimo u svijetu Alo, alo! ne dolazi ni od koga drugog nego od istoga kolumnista: on se, u svojoj prvoj sljedećoj kolumni (SD, 12. srpnja), ne znajući da se išta događa u svijetu o kojemu piše, opet poziva na realnosti za koje samo on zna, na e-mail poruke. Tema "nostrifikacija diploma", kojoj je on dao tako savršeno zaokruženje u vlastitoj mentalnoj realnosti, dostigla je nesvakidašnji oblik derealizacije stvarnosti.

Izvinjavam se na off-u necu vise stvarno...  Smile
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
samo pravni i ekonomski fakulteti nisu priznati iz srbije (beogradski univerzitet).    svi ostali jesu.
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.