Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:24:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: * Case Modding sa kartonom !?  (Pročitano 1631 puta)
22. Apr 2011, 04:52:38
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 157
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Alcatel One Touch Snap
Zdravo burekdzije:

Planiram da nabudzim ovo kuciste... ...ali kartonima.
Znam da zvuci ciganski ali sam to lepo isplanirao:

Hocu da uzmem neki tanki karton koji je gladak i da ga obojim sprejom u boji u crno. I to bih isekao postavio po kucistu tako da se samo maticna ploca vidi, a kablove bih naravno sakrio iza kartona. Napravio bih rupu u kartonu od 12 ili 14cm za veliki ventilator koji bi vukao vazduh od ventilatora spreda ka maticnoj i zadnjem ventilatoru. Vazduh bi isao i ispod kartona i tako bih hladio i graficku kojoj bi se video samo gornji deo. Sve bi to bilo zavuceno kao u nekom tunelu.

Evo slike i Google Sketchup modela toga sto sam zamislio i modelovao na brzinu:

Model: Model.skp

Sta vi mislite o ovome. Ako mislite da karton i nije dobra ideja, predlozite mi neki drugi materijal. I da li znate gde imaju da se nabave velike nalepnice sa imitacijom carbona:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Render1.JPG
(15.95 KB, 718x381)
Slika1.JPG
(67.24 KB, 828x713)
Slika2.JPG
(75.89 KB, 550x765)
Slika3.JPG
(50.37 KB, 563x732)
IP sačuvana
social share
Za sve sto vas zanima obratite mi se preko privatnih poruka.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
LG Nexus 5
Ideja je interesantna, mada bih ti pre preporucio neki pleksiglas, tanji, sa malim sarkicama na spojevima ili neki ultra tanki lim, sa rupicama radi sto boljeg protoka vazduha, nesto kao ova resetka . Karton je dosta nepraktican, pogotovo prilikom zamena delova, nadogradnje hardvera, i slicno. Ako ti materijal ide blizu ploce, moras bas dobro da osmislis metod hladjenja, strujanje vazduha treba da bude bas dobro.

Sto se tice carbon nalepnica, probaj u bolje opremljenijoj prodavnici auto-delova, farbari ili knjizari.
« Poslednja izmena: 22. Apr 2011, 06:33:20 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 157
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Alcatel One Touch Snap
A ovako sam zamsilio protok vazduha:



* Razmisljao sam da li bi ovo bilo dobro zbog temperature, da se karton ne pocne mnogo grejati i dizati temperaturu u kucistu, posebno leti, ali oper mislim da ne bi bilo takvih problema.

Sto se tice drugih materijala ovako:
- metal/lim ne smem jer mogu lako da izgrebem pleksiglas sa njim
- pleksiglas nemam gde da kupim i nije mi pogodan jer je opet providan kao kuciste, a ja hocu da mi bude providan samo deo kod maticne, a da sakrijem ruzni citac, HDD i tonu kablova ispod graficke (zivim u Kragujevcu)
IP sačuvana
social share
Za sve sto vas zanima obratite mi se preko privatnih poruka.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
izgrebaces metalom ali samo ako ostane ne presvucen .. kada budes presvukao (folijom) bice sve ok Smiley
a i prakticnije je metal nego karton .. a i karton se zagreva hehehe + kratak spoj ili nesto slicno Smiley  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 157
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Alcatel One Touch Snap
Zamislite stvarno:
"desi se kratak spoj, izgori karton i sve, pa se onda zapali kuca, pa naselje, pa grad, pa region, pa drzava, pa cela Evropa, nakon nje i planeta (i Ameri se zapale)"

Znaci strasno, sad se predomisljam da stavim ista u kuciste, a stavio bih karton jer ne mislim da bi bilo ikakvog kratkog spoja jer su sve komponente nove i lepo spakovane.
IP sačuvana
social share
Za sve sto vas zanima obratite mi se preko privatnih poruka.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Zamislite stvarno:
"desi se kratak spoj, izgori karton i sve, pa se onda zapali kuca, pa naselje, pa grad, pa region, pa drzava, pa cela Evropa, nakon nje i planeta (i Ameri se zapale)"

Znaci strasno, sad se predomisljam da stavim ista u kuciste, a stavio bih karton jer ne mislim da bi bilo ikakvog kratkog spoja jer su sve komponente nove i lepo spakovane.

ahaha.. to ti mislis .. pa decko ja sam elektricar i znam sta jedna malecna varnica moze da napravi .. ode kuca Smile to se i desilo pa coveku ne da otisla samo kuca nego cela radnja sa sve skuterima i kosilicama i jedva se spasio i na kraju prodaje gace i majice jer nije placao osiguranje za radnju i nije mogao da refundira novac.... pa ti stavljaj samo karton i trpaj sto vise Smiley
« Poslednja izmena: 23. Apr 2011, 01:00:00 od misewic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:24:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.185 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.