Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:49:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Captain Fantastic (2016)  (Pročitano 3814 puta)
03. Maj 2016, 10:48:16
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 46.0
         Captain Fantastic (2016)   

>> IMDb <<



Opis Filma:

U glavnoj ulozi oca velike porodice sa šestero dece nalazi se Ben (Viggo Mortensen). U središtu je njegova nekonvencionalna porodica i deca koju je odgajao daleko od svakidašnjeg sveta i urbane civilizacije u divljini prirode. Komedija, ali i drama, raspliće se kada bipolarna majka počini samoubistvo, a otac i deca su primorani da krenu na put u civilizaciju kako bi prisustvovali majčinoj sahrani.





Žanr: Drama

Režiser: Matt Ross

Glavne uloge:  Viggo Mortensen, Frank Langella, Kathryn Hahn

Izvor teksta

filmopis


IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 49.0
   Pravi film za sve one koji se lože na sakupljačku privredu i lov kao osnovne ljudske delatnosti. Smile

  Šalu na stranu, Kapetan Fantastični je fantastičan film koji će se malo teže zaboraviti.

  Napisao sam već ovde da je V.Mortensen pošto je napunio svoj ćemer odlučio da sam bira filmove u kojima glumi. Nije mu bitno ime reditelja ili produkcija, bitno je da mu se scenario dpada. Posle turneje po Evropi i filmova koje je radio za svoju dušu vratio se na američki kontinent. Rezultat je film kojim sam više nego zadovoljan iako u njemu ima dosta levih ideja sa predvidljivim krajem.

  Da ne davim, Mortensen je samohrani ćaća koji skoro pa bukvalno shvatio i primenio ideje N.Čomskog. Odkučio je da sa svoju okrnjenu rodovsku zajednicu odgaja u šumi. Od njih je svojim načinom vaspitanja napravio obrazovane divljake koji ništa ne znaju o spoljnom svetu. Ono što se zove civilizacija upoznaju na putu i kod svojih rođaka. Podrazumeva se da je sudar dva sveta i mentaliteta zanimljiv ali nije u tom poenta.

  U svakom slučaju od mene samo preporuka i poruka Da nam živi drug Čomski.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
zanimljivo...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
  Ja sam se odlično zabavljao dok sam gledao. Ovo je jedan od onih dobrih filmova uz koje se uči kroz zabavu a to je vazda najbolji metod.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
Виго ми је један од омиљених глумаца, одлична тематика... гледам првом приликом.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ako treba bit ću i sam Montgomery Clift.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2425
Zastava Beograd
Spojler:

Film govori o samohranom ocu koji misli tj uči svoju decu nečemu što on smatra da je dobro, da tako treba, da je potrebno, pošteno, da treba svakome, deci da se kaže istina, da treba da se ispuni nečija želja a ne kako drugi hoće...  Mišljenje o hrani, onda scena gde mu njegov najstariji sin daje pozivnice od univerziteta koje je dobio gde ga on pita "šta, čemu će te oni naučiti" tj "odgovara" mu da ga je on naučio samo ono što on smatra da treba da nauči, tako da ga je učio raznim njemu bitnim stvarima, tako i o Čomskom koji je profesor univerziteta. Čitaju knjige prema tome sin mu ne zna ništa osim onog što je naučio, što piše u knjizi. Drugi sin ga na početku mrzi zbog takvog načina života. Treniraju, da budu u kondiciji, uče o preživljavanju, kako da se izbore sa nečim sami. Stoga i čuđenje, na neki način i ismejavanje kada ugledaju gojaznu osobu. Sa druge strane iako su u šumi žive normalno u izgrađenoj kući tj pod krovom, koliko se sećam imaju i lavabo, dok kada odu kod njegove sestre u grad spavaju pod zvezdama, nose odeću kao i svi drugi, nemarkiranu jer imaju i šivaću mašinu. Otac kupuje najosnovnije stvari za život, imaju i autobus gde drži novčanicu od jednog dolara, kupuje razne stvari tipa noževe, luk i strele. Na kraju kada mu ćerka umalo nije ostala hendikepirana, mrtva shvata neke stvari. Sve u svemu dakle nisu "divljaci u pećini" sa ručno pravljenim stvarima za život od kamena i drveta već su porodica koja normalno živi u šumi u miru i tišini sa svim "neophodnim" stvarima za život kao u gradu , deca koja su bolje obrazovanija u nekim stručnim temama odraslih osoba od dece njegove sestre, dok sa druge strane znaju samo to što ih je otac naučio, što su videli u šumi.
« Poslednja izmena: 21. Dec 2016, 21:03:51 od Baki1410 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
  Film je drama o kontrakulturnoj porodici sa elementima komedije. Sviđa mi se ritam i to što ništa nije na prvu loptu.

  Jedan od boljih filmova ove godine koje sam gledao. A gledaću ga opet Smile
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
mob
Apple 5
Pre mesec-dva kad sam ga pogledao napisao sam da ce uzeti oskara,mada to nije bas neko dostignuce al uzece ga  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Citat
kontrakulturnoj porodic

 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
  Pa takvi su, kontrakulturni, šta da im radim Smile

  Ne bi se bunio kada bi film dobio Oskara.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:49:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.