Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Capital / Le capital / Kapital (2012)  (Pročitano 1842 puta)
04. Jul 2013, 22:57:41
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Capital / Le capital / Kapital (2012) 

>> IMDb <<



 Opis Filma:

Šef velike Evropske investicione banke očajnički želi da ostane na vlasti u trenutku kad američka hedge fond firma želi da ih kupi.

U najplodnijem dobu svog stvaralaštva 60, 70-ih godina prošlog veka obradjivao je tada aktuelne teme  poput vojnih režima, hunti, sudjenja nakon drugog svetsko rata...
Danas su to kapitalizam, nezaposlentost, emigranti... i u tom prvom periodu je težio što dokumentarnijem pristupu za koji je inspiraciju našao u Bitki za Alžir,  dok ovih dana voli i da karikira svoje likove (Le Couperet, Le Capital) i njihovim postupcima izazove gadjenje kod publike i time ostavi utisak onoga što i sam oseća na tu temu.

Najupečatljivija scena u filmu je kada glavnog lika, direktora francuske banke ujak optuži za nepovoljno ekonomsko stanje u svetu i politiku koju vodi njegova branša, a on mu pokaže igračku koju je kupio u Engleskoj, nemačke marke, proizvedenu u Indoneziji, našta mu ujak odgovara verovatno proizvedenu od strane jadne maloletne dece i na to bankar odgovara da se taj ujak i njegova generacija zalagala za takvu vrtsu internacionalne politike koja bi hranila tu sirotu decu u nerazvijenim zemljama i da im oni to, bankari danas i omogućuju...
I sledi najjača scena u kojoj bankar izlazi sa tog ručka i u susednoj sobi vidi decu svih gostiju kako sede zajedno u sobi u mrtvoj tišini i svi gledaju i igraju te video igracke sami za sebe, niko se ne igra medjusobno, niko ne komunicira... a puna soba dece.




Žanr:  Drama

Režiser: Costa-Gavras

Glavne uloge: Gad Elmaleh, Gabriel Byrne, Natacha Régnier |

Izvor teksta


titlovi.com
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan

Why are you wearing that stupid man suit?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12585
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.116
Gledaće se.
IP sačuvana
social share
"And onward goes this thing of ours."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
  Imam ga na hardu, čekam prevod kao ozebao Sunce. Gavras me do sada nije razočarao, čovek je ostao veran sebi.
 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: capital Kapital

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.061 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.