Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Цане Партибрејкерс: Какав отац бољи син  (Pročitano 8380 puta)
03. Sep 2014, 15:53:11
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 36.0.1985.143
mob
Apple iPhone SE 2020
Цане Партибрејкерс
Какав отац бољи син


Био сам на „отвореним вратима” код свог сина у његовој гимназији. Има 17 година и слабе оцене, али мислим да је фин момак. Свира гитару, има бенд и у пубертету је. Његова природа као и свих нас у тим годинама доживљава земљотрес. Формира се да буде свој. Развучен одједном на четири стране света открива живот.

Дошао сам мало раније. Нисам први пут овде. Као бивши понављач бринем за своје дете као и сваки родитељ. Време је грозно у ком одрастају. Већ им је сваљено на леђа да морају сами да преузимају одговорност неадекватну њиховим годинама. Седим на клупи у ходнику. Препознају ме неке средњошколке, кикоћу се и поздрављају ме са пуно поштовања. Баш лепо да и тога још има. Гледам момке који промичу испред мене. Тако су већ груби,прерано сазрели. Нису они криви што су такви већ друштво којеније брига каква му је будућност. Они постају учесници окрутне игре преживљавања. Само лична срећа им може помоћи да се снађу и прођу квалификације. Сиромаштво диктира правила да нема за сваког. Весели су, безбрижни и несвесни. Младост је једино што човек добија,а остало му у животу остаје кад ње нестане. Видим нека жена код дежурног ученика тражи истог разредног старешину који и мени треба. Не могу да провалим да ли је моје годиште или не. Изгледа градски. Ево га и он, стиже са дневником испод мишке. Позива нас да уђемо у зборницу. Седамо испред стола на којем лежи дневник. Прва почиње та жена, тражи да види оцене своје ћерке. Разредни одговара да не може да јој покаже јер их она једноставно нема због тога што не долази у школу. „Није ни данас у школи”,рече разредни. „Знам”,одговори њена мајка, „eно је код куће, спава”. Добија савет да испише своју ћерку из школе да не би изгубила право на школовање. Жена је у фрци што је и нормално. Распитује се како да спаси своје дете, при том се извињавајући што одузима толико времена. Кажем да нема проблема, дајући јој дознања да саучествујем у њеном проблему. Жена одлази.

Долази ред и на мене. Од последњег пута и мог притиска у виду неромансиране приче шта може да му се деси ако не пази,прошарану високом фреквенцијом упозорења, добијам изјаву од разредног да је поправио оцене,понашање и да има мање изостанака. Прошли пут само што нисам ослепео од оштрине јединица којих је било много. Сада је ситуација боља. Добро се осећам; колико је могао, схватио јеозбиљност своје ситуације. Човек се штимује целога живота у потрази за хармонијом свог акорда који га представља целом свету. Задовољан устајем и излазим из зборнице.

Ево и њега,знојав. Губили су физику,играо је фудбал. Питам га да ли има мајицу да се пресвуче,лаконски одговара да ће је свући и на голо тело дукс навући. Гледам га изгледа нежно и незрело. Идемо ка излазу из школе и дворишта. Клинци се подгуркују и поздрављају се са њим,готиве га. Прилази нека девојчица и љуби га у образ у пролазу,питам га ко му је то? Каже да нема појма, прави се важан. Као и ја некад. Кад се осмехне личи на мене. Питам га да ли му треба која кинта? Наравно да му треба. Дајем му као и сваки ћале свом сину. Грлим га и љубим у образ.Само једно ћао и неизоставни осмех са моје и његове стране. Добро ми је. Јављам надлежним органима о резултату моје посете његовом школовању. Кад сам обавио све радње које се односе на њега прође ми кроз главу догађај у везиса мајком и ћерком. Она спава док мајку боли глава.

Ко нам то краде децу од нас самих? Ко нам узима време намењено њима? Где грешимо док их волимо? Боже чувај нам децу, моли те један од родитеља.

Цане Партибрејкерс
објављено: 12/05/2009



Izvor: Politika
« Poslednja izmena: 03. Sep 2014, 15:53:23 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Chrome 35.0.1916.153
Vau!!!!   Smile   Smile  Smile  Smile  Smile

Bomba!  Pitanja na kraju su da se najezis.

Цане Партибрејкерс
Какав отац бољи син

 Питам га да ли има мајицу да се пресвуче,лаконски одговара да ће је свући и на голо тело дукс навући.

Tipični Cane  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 31.0
zao mi je sto retko imam prilike da ga citam - ali dobro, takav je

Nisam videla da je skoro nesto pisao za Politiku - steta, pogotovo sto su upravo ti autorski tekstovi najkvalitetnije sto trenutno Politika ima

evo sta kaze google jos (posto bi Politika umrla da je omogucila, kao za druge kolumniste, da mozemo da vidimo njegove tekstove  Smile)


Snađi se u dušegupki

Jedno veče potrošenih reči

Sloboda ili ništa

Knjiga ili ko ne čita neznanje mu sudi

Crne ovce i bele vrane

Sve je isto samo drugačije se zove

Ko vlada nama ili čovek čoveku život
« Poslednja izmena: 03. Sep 2014, 23:28:07 od krouli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.17
ВооВ Smile

Хвала Вам на овим линковима!
IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1516
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.103
Tekstovi su odlični i dao je baš dobar intervju za Nedeljnik skoro, ovaj broj:

http://www.nedeljnik.co.rs/sr/tema-broja/zoran-kosti-cane-mi-smo-partibrejkeri-kroz-epohu-i-vreme

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.17
"Знам кад бих живео хиљаду година,цео би ми живот стао у један дан".

Ајде да видим,ко је размишљао о овом стиху и како га тумачите? Smile
IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Sve je ok, znam ko si, no hard feelings ;)

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 762
Zastava Munze Konza
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.07.0
mob
Samsung GalaxyS3
"Знам кад бих живео хиљаду година,цео би ми живот стао у један дан".

Ајде да видим,ко је размишљао о овом стиху и како га тумачите? Smile

Teske teme za sitne sate
IP sačuvana
social share
Kill all my demons and my angels might die too
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Chrome 36.0.1985.143
"МоУмак, моУмак...може ли мало миц-миц?"

Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 31.0
canecar
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


govorim tiho i vodim psa sa sobom

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1267
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.103
mob
Samsung 
 Smile
IP sačuvana
social share
nije važno živeti, već vredeti u životu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.