Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Цане Партибрејкерс: Какав отац бољи син  (Pročitano 8378 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3881
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 31.0
Ево нешто свеже:
http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/1630339/TV+lica%3A+Zoran+Kosti%C4%87+Cane.html

Иначе чим чујем да прича нешто, знам да је у најави нека кењажа о хришћанству, богу, неким "невидљивим" стварима, изгледа да је заборавио Ленонов "Imagine" па сад мисли да кад умре иде на небо код чика боже, али то ми не смета, више ми је тужно јер му се вероватно десило неко "искуство блиске смрти" па је постао православни верник, као и они из "Ју-групе" кад су после преживљене сабораћајне несреће постали такође верници. Ако он није имао такво искуство онда је сигурно неко њему близак. И то је тај шаблон по коме људи одједном крену да иду у цркву на литургије.
Ценим га због музике и што је остао доследан рокенрол култури, за разлику од неких, типа Бора Чорба - чији надимак говори колики је чо(р)банизам у питању.
« Poslednja izmena: 13. Sep 2014, 18:24:53 od vandemon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.154
Primjetio sam da je u komentarima na tekst "kakav otac bolji sin".. ogromna jedna alergija na religioznost.

Prvo ja sam ateista, uvijek bio i ostao.

Al nikako ne mogu da shvatim kako nekom moze da zasmeta ta 1 recenica u citavom tekstu koja nas obavjestava da je Cane ipak religiozan.

Zar onda citav  tekst koji je o brizi o sinu pada u vodu? Samo zato sto je vjernik?

--
Cak i ako je kompletan tekst religiozan, itekako moze da mi bude vrijedan ako je inteligentan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 31.0
Ja sam gotovo alergicna na "verska nametanje" - tako da ovo gore bas ne razumem sagovornika - kod Caneta to nisam nikad osetila - uvek mi je sve to njegovo delovalo (ali ja nisam vernik pa imam i drugi ugao gledanja) kao poruke o tome da se ljudi zapitamo o svojim postupcima, mislima i da mi ljudi budemo bolji, bili vernici ili ne

A tome i uci hriscanstvo, na svoj nacin

Ja i dalje ostajem pri tome da bi mogao vise da pise  Smile
« Poslednja izmena: 13. Sep 2014, 18:44:25 od krouli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 35.0.1916.114
mob
Motorola 
  "...jer kad´puzim - ne mogu da guzim..." , Gospodi pomiluj...Nekako mi nespojivo. Smile
« Poslednja izmena: 13. Sep 2014, 18:47:50 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3881
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Slagvort,
Где ти то видиш "алергију" на религиозност у коментарима? Читао сам коментаре на сајту Политике и нема таквих, осим делимично једног. Разумем о чему пишеш, али Цане завршава текст са реченицом: "Боже чувај нам децу, моли те један од родитеља". Што је с једне стране опседнутост Цанета, као и већине верника, да стално спомињу тог бога. С друге стране та реченица је иронија, пошто је верник, он је несвестан да су он и мајка његовог сина директно одговорни за све што се тиче његовог сина, значи и то што је лош ђак у школи. Јер све што ће се десити и што се дешавало је могло да се ублажи или у потпуности избегне. То је као да уместо да седнеш и учиш за контролни ти узмеш па се молиш да се одложи за неки други дан. Иначе син му је атеиста иако је Цане верник, чуо сам кад је гостовао у Агапе-у.

krouli,
Нисам ни ја верник, али кад слушам шта прича Ђуле Ван Гог нема тог "небеског поштара" или шта је већ рекао за себе Цане у Агапеу, а Ђуле је такође православац. Ја слушам Цанета једино због тога што се смешно изражава и што ме занима рокенрол. Колико је смешно кад слушаш како прича о ословађању мисли, о слободи изражавања младих, о суштини рокенрола, а онда крене о надлежним огранима из раја. Па да црква има већу моћ него држава он би мало сутра био у Партибрејкерсима. 

Torivoje,
То је та иронија, такође имаш и оно "Више туцај, мање пуцај". А сад је у кежуал фазону с монасима, с тим да зна разлику између "правих" спојених и "сотонских" раздвојених које често користе спортисти.

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 31.0
novinari napolje!
inace ne sviramo
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Oдлична музика нема шта!  Smile








« Poslednja izmena: 13. Sep 2014, 21:08:25 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.154
Slagvort,
Где ти то видиш "алергију" на религиозност у коментарима? Читао сам коментаре на сајту Политике и нема таквих, осим делимично једног. Разумем о чему пишеш, али Цане завршава текст са реченицом: "Боже чувај нам децу, моли те један од родитеља". Што је с једне стране опседнутост Цанета, као и већине верника, да стално спомињу тог бога. С друге стране та реченица је иронија, пошто је верник, он је несвестан да су он и мајка његовог сина директно одговорни за све што се тиче његовог сина, значи и то што је лош ђак у школи. Јер све што ће се десити и што се дешавало је могло да се ублажи или у потпуности избегне. То је као да уместо да седнеш и учиш за контролни ти узмеш па се молиш да се одложи за неки други дан. Иначе син му је атеиста иако је Цане верник, чуо сам кад је гостовао у Агапе-у.

Da krenemo od ove recenice, jer ja mislim da vjernici ne razmisljaju tako.

Postojanje Boga ne oslobadja odgovornosti.
Malo je apstraktnije i finije od toga.

Bog (navodno) stiti kad roditelj ne moze.
Npr pustis djete u grad, naravno vaspitao si ga i uputio sto bolje znas.. ali nikad ne mozes biti skroz miran...
ko zna sta se moze desiti u gradu. Ograniceno kontrolisemo svoj zivot, to nam je svima jasno.

I eto neki ljudi nalaze utjehu i spokoj u ideji da neka visa sila tad pazi na djecu.
Nije to neko znanje, nego vise et nada.

Opet kazem ateista sam.

Slicno i za kontrolni. Ti uradis sto je do tebe, ucis i sve.. ali ostaje element srece, koncentracije.. tj. sve ostalo nedefinasno.
E vjernici se za taj nedefinisani dio uzdaju u Boga.

--
Ko nalazi u tome mir, okej.
Ne vidim da je to neka velika steta i velika iluzija. I pored vjere covjek moze da bude ultra inteligentan, kakav Cane upravo i jeste.   

Sad ako cemo mak na konac i ultra preciznost. Ja volim konkretnost, detaljnu naucnu logiku .. i sto se mene tice Bog ne postoji.
Al definitivno mi  nece zasmetati jedna recenica o vjeri u prelijepom i preinteligentnom tekstu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 37.0.2062.120
Ево нешто свеже:
http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/1630339/TV+lica%3A+Zoran+Kosti%C4%87+Cane.html

Иначе чим чујем да прича нешто, знам да је у најави нека кењажа о хришћанству, богу, неким "невидљивим" стварима, изгледа да је заборавио Ленонов "Imagine" па сад мисли да кад умре иде на небо код чика боже, али то ми не смета, више ми је тужно јер му се вероватно десило неко "искуство блиске смрти" па је постао православни верник, као и они из "Ју-групе" кад су после преживљене сабораћајне несреће постали такође верници. Ако он није имао такво искуство онда је сигурно неко њему близак. И то је тај шаблон по коме људи одједном крену да иду у цркву на литургије.
Ценим га због музике и што је остао доследан рокенрол култури, за разлику од неких, типа Бора Чорба - чији надимак говори колики је чо(р)банизам у питању.


ukratko, oni su se zahvaljujući religiji skinuli s droga. mnogi njihove generacije nisu.
a "bogohulne" pesme su od pre boravka u manastiru Đurđevi stupovi.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 37.0.2062.120
Zoran Kostić Cane: Roker na zrenjaninskim barikadama

Vođa „Partibrejkersa“ i komšije Zrenjaninci uspeli su, zasada, da slome sprovođenje odluke nadlež



PROTEKLE nedelje Cane je branio jezero. Vođa „Partibrejkersa“ i komšije Zrenjaninci uspeli su, zasada, da slome sprovođenje odluke nadležnih da na veštačkom jezeru u centru grada bude postavljen splav.


* Bukvalno ste svojim telima sprečili dovoženje materijala za splav.

- Moramo da se borimo za jezero, jer tu živimo i direktno smo ugroženi. Nismo samo mi ugroženi već i čitav Zrenjanin. Jezero je jedno od lepih mesta u ovom tužnom, devastiranom gradu, gde se ruše objekti sami od sebe. U gradu gde ima 25.000 nezaposlenih, a nekada je bio drugi industrijski centar u bivšoj Jugoslaviji.

* Da li ćete uspeti da odbranite jezero?

- Videćemo šta će na kraju biti, jer naša bitka traje više od pet meseci. Ovde je reč o povratku i borbi za dostojanstvo čoveka. Tu nije mesto za splav, jer oko jezera su vrtići, škole, crkva... A, znamo koje opasnosti splav nosi: kriminal, prostituciju, nasilje, destrukciju. Nama koji tu živimo potreban je mir. Mi, inače, nemamo ništa protiv tog čoveka kome je neko obećao postavljanje splava, ali neka ga postavlja na nekom drugom mestu.

* Kao roker stali ste i na barikadu protiv muzike, kako ste često govorili, „uvijene u seljačke oblande i koja je bez veze“.

- Treba spasavati mlade, treba spasavati naše duše. Ono što se dešava i sa splavom je samo vapaj poniženih i uvređenih.

* Leto koje je na izmaku bilo je uspešno za rokenrol. Vaši „Partibrejkersi“ su imali niz uspešnih nastupa.

- Bilo je super, jer su „Partibrejkersi“ bili u super formi. Dali smo sve od sebe i održali nezaboravne nastupe gde god smo bili. Kako u Boru, tako i u svim mestima gde se naša muzika izvodila. Bilo je nezaboravno i za nas i za publiku. Idemo, sviramo, jer postoje ljudi koji hoće da nas čuju. Postoje mladi ljudi koji nisu zatrovani i izgubljeni u ovom sveopštem beščašću i besmislu koji vlada.

* Očigledno, rokenrol se ne da!

- Slikovito rečeno, to je „korov“ koji se ne da lako iščupati. To je organska pojava, znači nije ništa uvezeno sa strane. To je muzika mladih, onih koji hoće u borbi za slobodu da imaju i taj vitalitet da idu dalje. Da nekim ljudima saopšte neke jako korisne poruke.

* Dok bijete bitku za jezero, da li sa „Partibrejkersima“ pripremate neko novo muzičko iznenađenje ?

- Spremili smo ploču koja će se zvati „Sirotinjsko carstvo“. Čekamo samo da uradimo omot i ploča bi trebalo da izađe do kraja godine.

novosti
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.