Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 10:12:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Caine - first Vampire mit  (Pročitano 8543 puta)
20. Maj 2007, 11:25:57
Ucesnik diskusija


programer po default-u

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 56
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6680
Napomena: Ovo je cista fikcija

Text je na engleskom tako da cu se ograniciti u startu na izvestan krug ljudi, ali stvarno ne bih da prevodim:

According to Caine's own recounting, his mother, Eve, was created to be a help mate to Adam, and had brought the Fruit of the Tree of Knowledge of Good and Evil to him in her effort to fulfill that duty. She and Adam ate of the Fruit, believing that Knowledge of Good and Evil was Adam's birthright as the first Son of God. Cast from Eden, they lived in its shadow, and Eve soon bore Caine and Abel. Adam gave each of his sons a birthright: to Caine, the knowledge of plants, herbs, and growing things; to Abel, the mastery over animals. When the time came to sacrifice to God, Abel chose the finest among his animals, and Caine his choicest crops. But Caine's crops were not a pure sacrifice, as Caine's ability to grow and harvest them was born of God's curse upon Adam: that he should toil in the dust of the Earth. Abel's mastery over the animals came from God's gift of the same skill to Adam, and this made his sacrifice pure. Caine demanded answers from his father, and from God, but it was Abel who provided the understanding: God would accept no impure sacrifice; only the best of what Caine loved, which was not born of a curse, would be accepted. For Caine, that meant only one thing: his beloved younger brother.

Being cast out by God for doing as he was told caused Caine great bitterness, and he spat upon the Earth, disdaining and forever relinquishing his mastery over plants and herbs. He wandered, alone, heartbroken and in pain, until he found himself in the lands of Nod, east of Eden. There he met Lilith, his father's first wife and created in the same manner as Adam, who was cast from Eden for daring to question God and attempt to claim her birthright, rather than be subservient to Him and Adam. She gave Caine succor and showed him the power she had found, and Caine, desiring that power, fed on Lilith's blood to gain it. He then fled her house rather than battle her rage and continued his journey alone. Among his newfound powers were invincibility against Adam's descendants, great speed and strength, ability to manipulate time, shadows, flesh and mind; these powers would later evolve into the Disciplines which his childer would wield, although with far less potency than Caine possessed.

At this point, Caine was visited by the archangels Michael, Gabriel, and Uriel, each in their turn and offering Caine salvation if he would but seek forgiveness from God for murdering his brother. Caine rejected each offer, feeling that God was a hypocrite and that he was the wronged party; enraged by his lack of humility and the bitter defiance he showed them and God, each angel cursed Caine:

Michael cursed Caine to forever fear fire;

Gabriel cursed him to be unable to dwell in sunlight and to live forever in darkness;

Uriel cursed him threefold: to be neither living nor dead, walking unchanging, undying, in darkness and without hope; to subsist on blood, hungering for it without mercy; and that his children would turn upon each other, so that he must know what it is to condemn his own children as God had done.
When finally Raphael, archangel of healing came to him, he offered a path to redemption called Golconda, on which Caine could find peace if he chose. These curses altered Caine into the first vampire.

Ceo mit o vampirima me je zaintrigirao, pa sam naisao na vise izvora o tome kako su nastali. Jedan od njih je nasiroko poznat mit o Vlad Drakulu, velmozi iz Rumunije koji je stvarno postojao i pio krv svojim zrtvama i odrzavao krvave orgije u svom zamku, nije ni cudi sto je posluzio kao inspiracija za takvu temu. Drugi je nesto manje poznat o Judi Iskariotu koji je kazenjen zato sto je izdao Isusa za 11 srebrnjaka (navodno su zato vampiri osetljivi na srebro). Treci je ovaj, koji je moj favorit, o Kainu koji je proklet zbog ubistva svog brata, a slabosti (na suncevu svetlost i sl.) su usledile kasnije, kao posledica prokletstava.

Interesuje me vase misljenje o datoj prici?

Koga interesuje detaljnije cela stvar, moze procitati i ostatak texta na: http://en.wikipedia.org/wiki/Caine_(World_of_Darkness)

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Caine meets Lilith.jpg
(17.02 KB, 148x220)
« Poslednja izmena: 20. Maj 2007, 11:33:58 od ArchBishop »
IP sačuvana
social share
Ne smeta mi sto sanjam na engleskom, ali me izludjuju nemacki titlovi...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7
Hmm.....jel to onaj lik iz Igrice ...kako se bese zove..ebiga...onaj sto hoda u dva sveta ....imao je krila pa mu kain saseko?
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


programer po default-u

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 56
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6680
igrica - Soul Reaver
lik na koga aludiras - Raziel
Ne to je skrooooooz druga prica.

Ovaj zaplet je koriscen za igru Vampres Bloodlines Masquerade! Prilozena slika je screenshot iz te igre. Imam ih jos, ali su malo spuki, pa ne bih da plasim ljude Smile

Dooobro mozda malo

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Malkavian primogen's painting.jpg
(56.39 KB, 288x576)
IP sačuvana
social share
Ne smeta mi sto sanjam na engleskom, ali me izludjuju nemacki titlovi...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Bloodlines је одлична игра, а она сама је много, много ужи део целине зване "Вампир-Маскарада". То је ваљда настало као стони РПГ. Читао сам мало о томе и за похвалу је како су све те ствари укомпоновали у историју света. Ствараоцима игре свак част за познавање историје, митологије, антропологије и религије. Много ми је бољи тај фазон него се триповати да си неки вилењак, орк или шта већ.


Вероватно су слична бића постојала и код других народа, али оно што ми данас сматрамо вампиром је потекло из словенских легенди. Сама реч вампир, која је иста на готово свим западним језицима је узета из српског језика. На руском се чини ми се каже упир. Слично је и на другим словнеским језицима.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


programer po default-u

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 56
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6680
Citat
много ужи део целине зване "Вампир-Маскарада".

Da znam, oprostite za lapsus. Ja prvi nisam trebao da napravim gresku, kada sam igru presao po 10ti jubilarnu put pre neki dan.
IP sačuvana
social share
Ne smeta mi sto sanjam na engleskom, ali me izludjuju nemacki titlovi...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Ја сам је прешао 3 или 4 пута и до сад сам био убеђен да сам луд, али кад станем до тебе испаде да сам мало дете. Smile Стварно је игра сјајна, ја отприлике узмем да играм само 5-6 игара годишње (ту укључујући нови ПЕС и нови НФС, сваке године), а вежем се за једну-две отприлике.


Да више не скрећем са теме (мада је сама тема везана за игру Smile), препоручио би ти класику - гугл, slav mythology, па ћеш већ ваљда наћи нешто.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 34
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia ko zna
Nisam od sada cuo za ovu legendu o vampirima. Mislim da kain iz Leacy Of Cain serijala vuce korene iz mita o Kainu i Avelju. Svida mi se mit i mislim da ima vise smisla nego mit o Vlad Drakuli   Smile
IP sačuvana
social share
I was me, but now he's gone
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


programer po default-u

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 56
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6680
To je ono sto me je uopste privuklo prici. Stvaro ima vise smisla, imamo bar razlog i realniji sled dogadjaja.
Sto se tice Vlada - zar je moguce da se jedino on drznuo da "okrene ledja" Bogu, postajali su i u to vreme Satanisticki kultovi, kako oni nisu nista postigli... Smile
IP sačuvana
social share
Ne smeta mi sto sanjam na engleskom, ali me izludjuju nemacki titlovi...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Да, али ако изузмеш ту измишљену страну приче, онда то и нема неке везе са хришћанским Богом и проклетством. Вампири су митска бића која потичу из старословенских паганских легенди.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
Meni se jako svidja taj World of Darnkess svet ( Smile) i njegova prica.

Pogotovo klanovi. Ja bih licno najverovatnije ispao Brujah ili Toreador. Mada moj psihijatar kaze da mi vise pase Malkavian (zajebavam se).

A od svih klanova, najvise me fascinira Tzimisce klan. Takav sam, fasciniraju me grotektne (ili kako god se pise) stvari.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 10:12:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.