Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 19:53:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: C 47 Dakota  (Pročitano 26046 puta)
04. Dec 2011, 23:36:46
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
Browser
Chrome 15.0.874.121
Ovo je projekat za koji se već dosta dugo spremam, a pošto je diorama uskoro gotova započeo sam sa radovima. Biće nešto slično " Čenejcu ", u pitanju je dobro poznata Dakota sa aerodroma Željava:



Dvoumio sam se između nje i one ispred našeg muzeja ali sam se odlučio za Željavu zbog lošijeg stanja aparata, te je samim tim i izazov izgradnje veći, a gotova maketa ako uspe, impozantnija.
Maketa je od " Trubača " ( Trumpeter ) naravno u razmeri 1/48, na prvi pogled deluje dobro ali u poređenju sa fotografijama unutrašnjost nema baš puno veze sa našim dakotama tako da me čeka dosta posla.U prvoj fazi sam poredio delove sa onim što se nalazi u kutiji i razradio plan i redosled posla, u prvi mah sam mislio da se neću baš puno bakćati sa unutrašnjosti ali kada sam sklopio dve polutke trupa " na suvo " i zavirio unutra, zbog broja i veličine prozora, te otvorenih vrata na boku ( i napred i nazad ) sve će se lepo videti, tako da moram izrgaditi enterijer u potpunosti, što će zbog vidljivih rebara biti interesantan poslić.......Pošto je velika većina fotografija koje koristim kao referencu download sa interneta i dosta fotki ima " water mark " neću kačiti sve referentne fotke da ne bih imao problema oko autorskih prava, u tim slučajevima ćete mi morati verovati na reč..... Za početak evo šta se u kutiji nalazi, dekale nisam otpakovao pošto ih neću uopšte koristiti, pa se stoga ne vide baš najbolje, ali ionako nije ni bitno u ovom slučaju....


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
SonyEricsson C702i
Jos jedna poslastica je na putu  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0

Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 416
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
Jedva cekam da vidim kako ce ovaj projekat ispasti Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia N70
Nema sumnje da ce biti verovatno bolji od Cenejca, jer imas vise iskusva nego pre!! Bice ludilo!! Jedva cekam da krenes! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
Ima on iskustva Sale, nije to uopste pitanje! Smile Nego, vidim ja on je odlucio da napravi seriju takvih "zapustenih", a to bi bilo fenomenalno. Za maketarenje to je bas izazov, a meni se cini da je to kao jedna posebna oblast - nadam se jednog lepog dana da cu i ja probati tako nesto, ko zna Smile

U svakom slucaju, Deki, Clinte Eastwoode, svaka cast i hvala na buducem uzivanju u pracenju i ovog majstorstva. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia N70
Mislio sam na ove napustene avione... Nemoj neko pogresno da shvati...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
Ma OK je Sale, dobro si ti mislio, ali on je tata-mata, mislim da mu je svejedno sta bi radio, razbio bi; to sam mislio.

usput, oces doneses nesto od svojih maketa na kup, makar da izlozis, da vidimo to uzivo i slikamo?
Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
Browser
Opera 10.54
mob
Nokia N70
Slazem se. Wink
Nazalost ne. Sve makete su mi u valjevu, poredjane na zastakljenu policu da ih prasina ne jede. Necu ici u va do kupa,tako da..
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.121
Malo sam radio na pregradnim zidovima, prvo sam uklonio sve što je bilo fabrički na njima, pa sam ih počeo sređivati prema fotografijama. Za početak eva ga skroz zadnji, iza desantnih vrata, tu sam još i vrata " otvorio " jer je na većini fotografija tako... Nakon probi " na suvo " naravno da se ispostavilo da ne odgovara, veće je nego što bi trebalo pa sam morao suziti pregradu. Napravio sam sve što treba, postavio na zid i isti montirao na njegovo mesto na patosu. Izvršio sam probe i sve lepo paše, sada mogu sklopiti polutke trupa, nema ni zazora, tako da je ovde gitovanje izbegnuto....



Nakon toga prešao sam na pregradni zid koji je u desantnom prostoru prema kokpitu.



Na fotografijama se vidi da ovaj pregradni zid ima perforacije, tj udubljenja. To sam rešio na sledeći način: pošto sam se odlučio za bakarnu žicu za izradu tih udubljenja, prvo sam napravio alat za savijanje istih, od čačkalica:



Pomoću ovog alata sam mogao da savijem žicu i dobijem željeni oblik u više dimenzija:



Nakon toga sam te dobijene oblike zalepio na zid prema rasporedu sa fotografija i tim dobio ivice perforacija:



Sad ide popunjavanje između žica prvo super lepkom pa gitom tako da unutrašnjost žica ostane prazna, tako sam dobio udubljenje, tj perforaciju na zidu. Na fotografijama se vidi da fali deo patosa, deo od desantnog prostora do kokpita, taj deo sam isekao, sledi pravljenje vidljive instalacije ispod patosa......



Korišteni materijali su mesingana ploča, bakarne žice, stiren ploče raznih debljina, evergreen stiren profili
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 19:53:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.