Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bušilicama mleli paprike za ajvar, ostali bez prstiju  (Pročitano 4665 puta)
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
aneo jedna  Smile utisak te vara .. :weirdface ovaj cudni  cika  ..sto samo nesto kenja po forumu  Smile
ima zavrsen i stolarski kurs kao i masinbravatrski i cak ima polozen i  atest varilacki   Smile
i jos par nekih kursica....pored osnovna dva zanimanja... Smile  Smile
inace u familiji sam poznat kao kursadzija...  Smile

kad god cujem za neki kurs odma idem da se prijavim  Smile
to je valjda neka neizljeciva bolest... Smile

i  barata sa alatom..mnogo  bolje nego vecina ljudi sa escajgom Smile

a da ne pominjemo i to...da se odlicno kapiram i u elektriku i u elektroniku... Smile Smile
i prckam po svemu... jos od malih  nogu... Smile

buni te broj obrtaja... Smile
busilice rucne ..tj njihove glave su uglavnom predvidjene za borere ..(osnove borera )deblljine do 10 mm...
to im je klasican prihvat alata do 10 mm....

i  kada natakaris na  nju solju za isjecanje rupa... recimo do 70 mm (koliki je fi veceg  noza za rucnu masinu za mljevenje) moras da smanjis broj obrataja na busilici....
radi oscilacija i mogucnosti odvrtanja stezne glave(sto je cest slucaj i pri obicnom busenju borerma)
i ispadanja alata iz pomenute..

a tada ti nisu u pitanju samo prsti ..nego i zivot....
jer komad ceilika izbacen...pri brzini kretanja od 1000-1500  obrtaja je opasan.... Smile
a i veliki broj obrtaja pod takvim opterecenjem spali motor..itd... Smile
ali nije dovolno veliki broj obtraja ... da moze kost da presjece obicnim borerom ili glodalom.... Smile

inace elektricne masine za mjljevenje i mlinovi za kafui razni multi praktici...i blenderi... imaju mnogo veci broj obrtaja od obicne rucne busilice...
..............

rusko...pa jesi li i ti busilicom mljeo  Smile

i ja sam mljeo ko klinac... staroj i ujnama i sa onom rucnom masinom za mljevenje i posle i sa elektricnom...itd...ali nisam to radio sa busilicom  Smile

vjerovatno bih znao da napravim i pripravak..za busilicu...i da sa njom meljem paprike ili bil sta...
ali zbog cega bi to radio ...bilo ko  pa i ja...ne razumijem... Smile

elektricne sjeckalice i masine za mljevenje su najjeftinije oko 60-70 maraka...to je 30-35 evra...a sasvim su solidne i mogu zavrsiti poso i nekoliko sezona  Smile

s jednom vec 5-6 godina pravim smjesu za kobasice u kucnoj radinosti i po potrebi...i svasta sam mljeo sa njom... Smile
« Poslednja izmena: 07. Okt 2016, 14:07:35 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 49.0
Citat
ovaj cudni  cika  ..sto samo nesto kenja po forumu  ima zavrsen i stolarski kurs kao i masinbravatrski i cak ima atest varilacki
Smile



Citat
i  kada natakaris na  nju solju za isjecanje rupa... recimo do 70 mm (koliki je fi veceg  noza za rucnu masinu za mljevenje) moras da smanjis broj obrataja na busilici....
radi oscilacija i mogucnosti odvrtanja stezne glave(sto je cest slucaj i pri obicnom busenju borerma)
i ispadanja alata iz pomenute..
Видиш да су неки аматери.  Smile
« Poslednja izmena: 07. Okt 2016, 14:07:24 od Raven_Claw3190900 »
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
da..i pored toga imam kursic i iz hortikulture.. smjer dvorisno cvjece  Smile
i to sam zavrsio u beogradu 2001  Smile i to iz bolnice  Smile nije iz laze  Smile nego sa vma
i posle iz kamenice  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.143
ako montiras na busilicu onaj dodatak za miksovanje glet mase mouce je mozda mleti papriku,prste moz da izgubis samo ako muvas prste gde alatka radi

http://www.boschshop.rs/proizvodi/plavi-profesionalni-bosch/mesaci-bosch/bosch-grw-18-2-e-mesac-mikser-za-glet-masu-lepak-farbu-06011a8000.html
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 49.0
То не самеље, само изгњави паприку. Или су угурали бургију у машину за мљевење и ставили нож на њу, или су једноставно навој од пужа из машине угурали некако у бушилицу.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


"Uvek ima neko jači".

Zodijak
Pol Žena
Poruke 46661
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 53.0.2785.143
 Smile Bljak. Ogadili su mi ajvar. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
ako montiras na busilicu onaj dodatak za miksovanje glet mase mouce je mozda mleti papriku,prste moz da izgubis samo ako muvas prste gde alatka radi

http://www.boschshop.rs/proizvodi/plavi-profesionalni-bosch/mesaci-bosch/bosch-grw-18-2-e-mesac-mikser-za-glet-masu-lepak-farbu-06011a8000.html

to sam previdio...
ako bi prsti uletili u 'mikser' a ako se radi o snaznoj busilici....sa velkim obrtnim momentom..
i ako alat ima losu zavrsnu obradu i ostre ivice...moglo bi doci do lomljenja kosti...te onda do cupanja i otkidanja
ili presjecanja koze - ostrim ivicama  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.12
Browser
Safari 602.1.50
mob
Apple iPhone SE 2020
jbg.. bobak.. onda znas da ako ti mlin ili bilo koje svrdlo uhvati nesto, prvo polomi kosti, a od polomljenih kostiju se pokidaju misici i koza... tako da... moguca je amputacija....
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 49.0
Руком кад вртиш можеш прст да самељеш, камоли бушилицом.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
ja rukom mogu zadrzati upravo tu mjesalicu za mikser... Smile
i uopste se ne okrece velikom brzinom a ni snagom....
najpre zbog svoje duzine..te zbog kape za mjesanje

koja je velicine ....negdje u nekom prosjeku..
.kada se radi o mjesalici sa standardnim prihvatom za obicnu busilicu 60 mm ..
a za sds i sds plus prihvat i za mixer... bas namjenjen za mjesanje gradjevinskih materijla ... neki prosjek za hobi varijantu  je 90 mm...mada ima i od 120 i 150 i 250 mm....itd...

naravno pri paljenju je zadrzim..(ne pitaj zasto  Smile ) ali nisam porbao da je zaustavim dok radi....
ali sa rukavicom bi je sigurno zaustavio  Smile

dok recimo borer ne bih mogao....

rekao sam to..zbog toga sto mi nije bilo jasno(kao ni sada sto mi nije jasno) sta su koristili kao alat za mljevenje paprike...

jer znam da s borerima i nekim glodalima koji nemaju velke nozeve...(u prosjeku do 6 mm)...
to nije dovoljna dubina reza da bi se presjekla kost na prstu....(to je provjreno) ali da bi kozu i meso presjekli -presjekli bi  Smile
« Poslednja izmena: 07. Okt 2016, 17:26:54 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.