Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 12:50:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Koja zemlja posle Velike Britanije?

Glasanje završeno: 16. Dec 2011, 21:50:59

Iran & Izrael & Indija
9.1%  (1)
Kanada
18.2%  (2)
Kolumbija & Meksiko
18.2%  (2)
Singapur & Tajland
9.1%  (1)
Kina
9.1%  (1)
Hong Kong
0%  (0)
Sjedinjene Američke Države
36.4%  (4)
Ukupno glasova: 11
Idi dole
Stranice:
1 ... 109 110 112
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Burek bioskop  (Pročitano 111166 puta)
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.71
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Ajde stavi linkove 5 filmova koje si imao na umu kada si ovaj predlagao, čisto da steknemo širu sliku toga o čemu govoriš. Ja sam imao prilično drugačiji utisak o tvom filmskom ukusu sudeći po onome što sam video po drugim temama. Ja sam hteo da predložim i gledanje holivuda starijeg datuma sa izuzecima klasika ili ti filmova iz top 250-500 jer ima toliko toga što nam je svima promaklo manje ili više. Ne moramo bunariti po egzotičnim kinematografijama iako svi imamo neke favorite iz takvih krajeva.

A to što predloge možeš naći i u temi predviđenoj za to ne znači da ne trebamo gledati i takve. Diskusija je poenta. Nebitno je i ako ispadne glupav film, gledamo ih zato što ranije nismo pa ne možemo znati kakvi su ali da ipak imamo i malo svesti o tome da li je nešto gledljivo širem krugu ljudi ili samo nama kao individuama koje predlažu filmove za gledanje. 
« Poslednja izmena: 17. Feb 2015, 01:52:15 od insideman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Pa evo, jedan od tih filmova sam predložio Munki na temi Predlozi za gledanje kad je tražila dramu... nisam znao da ne voli teške filmove inače to ne bih nikad predložio, ali u pitanju je Suicide Room, što je težak film da teži ne može biti. Pa sam onda hteo da predložim nešto od Godara, a njega mogu da gledaju samo potpuni zaluđenici za Godara, recimo Contempt... pa mi je pao na pamet Roselinijev Strah, isto težak i spor film (kao i svi njegovi), pa ruski film Moja nežna umiljata zver koji je sporiji i od Teze... pa onda Zbogom Lenjine iako sam ga već gledao, ali i to je teška drama. Pa onda I ja tebi kevu, isto sam ga već gledao, ali to je film koji po samoj sadržini definitivno nije za svakog... onda još par filmova koje sam već gledao, iranski Deca raja (mada mislim da su ga mnogi gledali, ali opet - teška sirotinja i socijala), pa Tokijsku priču (spor i mučan), pa Valcer sa Baširom (em ratni, em težak, em specifičan)... pa mi je palo na pamet da pošaljem nešto od Satjadžit Raja jer ništa njegovo još nisam gledao, ali i to su dugački, spori, teški filmovi... došlo je do toga da sam Bunmija smatrao najboljim mogućim rešenjem od svih, jer sam mislio da će fantastični elementi možda da vam se svide... a čak sam za Tezu mislio da neće da vam se svidi jer je previše običan, biografska drama ko i svaka druga, šta tu ima posebno da se vidi.

Evo linkova:

http://www.imdb.com/title/tt1808454/
http://www.imdb.com/title/tt0057345/
http://www.imdb.com/title/tt0047336/
http://www.imdb.com/title/tt0172812/
http://www.imdb.com/title/tt0301357/
http://www.imdb.com/title/tt0118849/
http://www.imdb.com/title/tt0046438/
http://www.imdb.com/title/tt1185616/
http://www.imdb.com/title/tt0048473/

Volim i ja holivudske klasike, ali ni to se svakom ne bi svidelo... uglavnom deluju zastarelo i prevaziđeno kad se gledaju danas. A iz nešto kasnijeg perioda, 60-te, 70-te, filmovi su pak previše udareni, mada bih tu možda stajao bolje...

Citat
Ja sam imao prilično drugačiji utisak o tvom filmskom ukusu sudeći po onome što sam video po drugim temama.

Ne znam na koje teme misliš, na Poslednjem filmu pišem ono što sam na neki način prinuđen da gledam, dok se situacija ne promeni... na Predlozima predlažem ono što mislim da će se drugima svideti, to mi je retko prvi izbor. A na BFMC obično šaljem ono što volim, možda je to i najbolji pokazatelj...

Citat
Diskusija je poenta.

Slažem se, ali kao što rekoh, za mene diskusija ne znači "gledao sam 5 minuta, nisam mogao duže"... takav odgovor bih očekivao od Rokija ili Ilije, postoji razlog zašto se s njima nikad ne bih upustio u ozbiljnu diskusiju. U ovu temu sam ušao kad sam video ko će sve u njoj učestvovati, i očekivao sam sučeljavanje mišljenja i diskusiju, ali toga nema...

Sad zaista moram na spavanje, odavno sam "probio rok", nastavljamo sutra ako bude imalo šta da se doda.
« Poslednja izmena: 17. Feb 2015, 02:24:49 od dzonipascal »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.71
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Odgovorno tvrdim da si imao bar 5 boljih opcija za bioskop među tim filmovima koje si postavio. A pod tim "boljih opcija " mislim na ostalima prihvatljivije filmove za gledanje. I mislim da je tebi problem ta procena šta bi drugi mogli da gledaju a šta ne, mada si to i sam verovatno shvatio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Shvatio sam ja to odavno, ali ono što sam naknadno dodao za diskusiju stoji... kao i to da bi mi bilo krivo da nisam predložio ovaj film jer i dalje mislim da je vredan gledanja.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.71
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Ja ga verovatno neću odgledati jer mi mentalno stanje ne dozvoljava. Odgledao sam jedan koji ste predložili od 4 pokušaja. Not my cup of tea. Nemam hiljadu godina života da bih trošio vreme na nešto što me ne privlači, makar ne u takvim izvedbama. Kao što zemunka reče, pokušao sam i izdržao dosta manje nego li su to ona i raner.

Zato je jedino rešenje da se izglasaju filmovi kao što je ranije činjeno. A možemo i da promenimo koncept, da eliminišemo samo filmove svežijeg datuma. Mogu se gledati i filmovi iz 2012 recimo koji nisu prošli zapaženo i na engleskom su jeziku. Pa ako dobije najviše glasova znači da ima interesovanja za njim. Ako nekome baš ne odgovara onda ne treba ni da gleda. Dešavalo se i ranije, više puta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 40.0.2214.111
mob
HTC One
Ne mesajte mene, ja sam uporan momak. Ja cu dovrsiti Tezu i odgledati paskalovog Ujaka. Jbg, ako vec ucestvujem nekako cu i odgledati. Traume cu leciti u nekim poznim godinama.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 40.0.2214.109
A da pravimo od ovog bioskopa - paskal predložio film, gledaće ga zoran, berfel, marko i laza, a mi ostali ćemo da preskočimo i čekamo nešto bolje... glupo je, mogu da im ga predložim i ovako, nema potrebe da trošim vreme ostalima.

Sad me vec nerviras.

Namerno stalno potenciras da neko tvoje filmove nece gledati.
Umesto da prihvatis da ce ih svi gledati. A neki - NEKI ih mozda nece odgledati do kraja.

Zamisli ti reziras film. Predstavis ga na Kanu. 44 coveka izadje iz sale na pola filma. Oces da prestanes da ucestvujes na festivalima? Ili ces da ucestvujes samo na festivalu sporog filma I festivalu filma koji nema nikakvih dodirnih tacaka ni sa jednom svetskom produkcijom i takmice sw samo jako unikatni filmovi koji nisu za svakoga. Sta ako ti i tamo izadje neko iz sale? Sok neverica.

Molim te nemoj da pridajes toliko paznje tome sto nismo pogledali do kraja jedan film, pa da nastavimo da bez ikakve tenzije, moranja gledamo filmove jer ima jako mnogo filmova pa cak i ti ih nisi sve na svetu pogledao da bi mogao da tvrdis da su svi moderni svedski filmovi na isti kalup itd.  

Meni se npr gleda taj vasabijev film. Mozemo njega da gledamo nakon sto pogledamo ujka Sema na samrti koji se priseca.

filmovi koje ja smatram "teskima" su filmovi o bolestima i ljudskoj patnji i ratni filmovi. Nekad sam mogla recimo da gledam still alice, ali sada ne mogu ni da zamislim da ispratim film u kome se prati zivot glavnog lika od saznanja da je bolesna do kad ne umre. Jednostavno ne zelim da patim i placem gledajuci film i posle da ne mogu da spavam. Ratne ne gledam jer me uznemiravaju a i vala dosta mi je rata i beznadja za pet zivota.

Druge zivotne price koje cine dramsku radnju ja gledam bez problema. Tako da ako film nije o tumorima/neuroloskim oboljenjima i propadanju kao i o frontu ratu i logoru, ne vidim zasto ne bih stisnula PLAY. Cak i istorijske filmove cu gledari iako njih stvarno nesto mnogo ne mirisem.

Takodje mozemo da diskutujemo o delu filma koji sam pogledala iako ne znam kako se zavrsio. Ali mislim da je to nedovoljno za kvalitetnu diskusiju. Ako zelite ja cu detaljno da vam napisem sta mislim o svakoj sekvenci i sta me je udaljavalo od daljeg gledanja.

I samo da dodam - ja obozavam spori film. Nikad ode mene necete cuti komentar : spor je i nista se ne desava. Sporost je za moj ukus prednost pogotovo kad su drame i psiholoske drame u pitanju. Ono sto mene odbije od filma je par nekih konkretnih stvari koje sam navela. A Teza ima prosiren spisak stvari koje su me oterale od tv-a.
« Poslednja izmena: 17. Feb 2015, 03:30:07 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.71
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Meni se npr gleda taj vasabijev film. Mozemo njega da gledamo nakon sto pogledamo ujka Sema na samrti koji se priseca.

Ja ću prvi istupiti ako se nastavi sa selekcijom filmova na dosadašnji način jer se pokazalo brzo kao pogrešno. Ako ti se gleda niko te ne može niti želi sprečiti u tome ali nije u redu da se nameće drugima na taj način. Ako je to tvoj predlog za narednu nedelju, onda ok. Svi će dati po jedan pa neka glasanje odluči.

I kada bih izgovarao ovo što sam pisao to bi bilo normalnim tonom, da se razumemo.
« Poslednja izmena: 17. Feb 2015, 04:29:46 od insideman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 40.0.2214.109
Gde i kako namecem ja drugima bilo sta? Moj predlog se vec gledao, ne verujem da cu ponovo da predlazem film.

Vasabi ga je predlozio a ja izjavila da mi se gleda. Kad cete i da li cete da ga gledate u bioskopu meni je svejedno.
« Poslednja izmena: 17. Feb 2015, 15:52:54 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.71
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Pa ti si guru burek foruma i imaš celu armiju sledbenika koji moraju slepo izvršavati zapovesti i želje

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 109 110 112
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 12:50:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.