Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Budva: Građani blokirali luku, bacali dimne bombe u more  (Pročitano 381 puta)
12. Jul 2015, 20:11:34
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 600.7.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Građani blokirali luku, bacali dimne bombe u more

Vijesti.me - Ž.J.   | 12. 07. 2015. - 14:38h | Foto: R.Čakarević   | Komentara: 23
Vlasnici malih barki do pet metara blokirali su pristup marini u Budvi zbog, kako kažu, ogromnog povećanja cene za godišnju zakupninu u luci. Protest je krenuo od ranih jutarnjuh časova, a žitelji Budve blokirali su barkama ulaz i izlaz iz luke.



Razlog protesta je činjenica da su cene zakupa u budvanskoj luci znatno više od cena drugih, mnogo bolje opremljenih luka u regionu, npr. u Hrvatskoj. Tako je cena zakupa za brod dužine 15 metara 2000 evra.

- Za male barke do pet metara povećali su cene zakupa čak pet puta! Mi to finansijski ne možemo da podnesemo i rešili smo da ne sedimo mirno nego da protestujemo. Nekada je cena bila 300 evra, a sada je za istu uslugu od 1.000 do 1.5000 evra - kažu nezadovoljni vlasnici malih plovila za crnogorski portal Vijesti.me.

S druge strane, Stratex grupa koja je prošle sezone preuzela upravljanje marinom u Budvi, ističe da se cena nije menjala, već da su to vlasnici plovila koji su ih usidrili na crno.

- Pristup marini je apsolutno slobodan, a otkada smo mi preuzeli upravljanje, unapredili smo uslove, a do danas imamo ukupno 189 korisnika komunalnih vezova. Cenovnik koji je na snazi za ove korisnike nije promenjen od 2010. godine. Pojedinačne cene na godišnjem nivou se kreću od 150 do 700 eura, što znači da je prosečna cena za godinu 327 eura - navodi se u saopšenju Stratex grupe.

Uz to, oni dodaju, da su onima koji nemaju da plate odjednom, omogućili plaćanja na rate i popuste od deset odsto za redovne klijente.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.