Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Budj u sobi u kojoj nema isparavanja! Kako, od cega, zasto?  (Pročitano 3062 puta)
25. Jan 2008, 22:28:35
Ucesnik diskusija


Život je kurva! Zato treba biti makro životu!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 99
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
.....naime, danas sam isao da gledam neku kucu u vezi kupovine i zatekao se u cudu ( da li opravdano ili ne vi mi recite)

....naime, kuca je od cvrstog materijala, blokovi, betonska ploca, nije toplotno izolovana, nezavrseno poktrovlje ( tj nije za stanovanje ) jednom recju prosecna kuca gradjena 80-tih u Srbiji.....

.....do ulice ima dve sobe, prema dvoristu jednu ogromnu sobu u kojoj je kuhinja, medjutim tamo nema budji iznad sporeta, sto je inace za ocekivati, nego....u jednoj od te dve sobe prema ulici, na sastavu zida i ploce ima budji :shocked:

...u toj sobi nema niceg, niko tu ni ne obitava, jer soba nije sredjena, nema ni podnih obloga, pa cak ni dimnjaka, a ima budji....pitam od cega je, covek koji mi je dosao da pokaze kucu nezna da mi objasni jer on je vlasnikov brat, a vlasnik je u Nemackoj......

....e sad me kopka od cega moze biti ta budj! .....to se nalazi na zidu gde su i postaljeni oluci ( neverujem da moze biti od spoljasne vlage, jer da je vlazan zid zbog spoljashnij uticaja, on bi se primetio da je vlazan ) ....jednostavno ne znam....da li je to normalno, ako soba nije provetravana da iako u njoj nema isparenja da se stvori budj?

...uostalom ja i ne znam zashto se stvara budj na odredjenim mestima.....kod mene u kupatilu znam da je zbog vlage od tusiranja....iznad sporeta zbog isparavanja, ali ovde ne znam zbog cega moze biti.....

....mozete li mi pomoci i reci kako je ovo moguce?

tnx svima unapred na pomoci!
« Poslednja izmena: 25. Jan 2008, 22:38:31 od bolem »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 18.0.3.7
mob
Samsung SGH-E630
Moguće je i verovatno da je od spoljašnje vlage  Smile
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Život je kurva! Zato treba biti makro životu!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 99
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
....i ja sam to kontao, ali onda sam video da ima oluk i a da ga nema tu se nebi "mokrio" iliti vlazio zid od kise i snega....zbunjen sam....neznam....:S
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
pa sta znam... ili je spoljasnja vlaga, ili unutrasnja, nema druge  Smile
vlaga, nista drugo

mora biti da ima vlage na tom spoju, na tom mestu... npr. ako su dva spoljasnja zida u pitanju i sl., posto kuca nije izolovana  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Život je kurva! Zato treba biti makro životu!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 99
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
.....hmmmmmm.......johs cu se konsultovati na jednom forumu, tj vec sam se konsultovao al nema odgovora tamo Smile .... naime, primetio sam da u toj sobi se susi ves.....e sad porodica koja tu stanuje je otac i majka i dva tinejdzera....znaci otprilike jedna masina nedeljno, ako ne i dve ...uzeo sam jedna mashina nedeljno, jer je to valjda neki minimum za porodicu.....e sad....moze li ta budj u tolikoj meri da bude od susenja vesa, ako se uzme u obzir da zidovi nisu toplotno izolovani, nego su samo malterisani iznutra i spolja.....

....e sad, na tim spojevima se pojavljuje budj vljda zato shto su to najhladniji delovi sobe, tj od betona.....a to je bas na mestu spajanja serklaza ( venac ili kako ga god neko zvao ) i ploche.....znachi, betoin nam da je hladniji od bloka.....tako da mi je jasno zashto se tu pojavljuje ili greshim?

...jel moze biti zbog susenja vesha u sobi budj?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
moze  Smile

to je to...  Smile i nije to jednom nedeljno, ko jos pere ves tako retko  Smile

dakle, nasli smo uzrok: kondenz  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 20974
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia N95
Slusaj pazljivo ili citaj,uzmi smolu za izolaciju automobila i premazi sa unutrasnje strane mesto gde ima vlage,ovo u slucaju da nista nepomaze.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Život je kurva! Zato treba biti makro životu!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 99
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
moze  Smile

to je to...  Smile i nije to jednom nedeljno, ko jos pere ves tako retko  Smile

dakle, nasli smo uzrok: kondenz  Smile

Mislis? ....ono.....deluje mi logichno, samo mi zvuchi malo neobichno...ali ipak kad pogledam vlaga mora odnekud doci...od spolja nedolazi, jer bi bio vlazan zid a ne samo budj....unutra se nekuva itd....ipk izgleda da je od toga.....

uffffffff.........neobracam paznju koliko se u mojoj porodici pere vesh, ali bash cu sutra priupitati "glavnog i odgovornog' za taj posao Smile

tnx machakz Smile

Slusaj pazljivo ili citaj,uzmi smolu za izolaciju automobila i premazi sa unutrasnje strane mesto gde ima vlage,ovo u slucaju da nista nepomaze.

....lolisha....pa gde da mazem smolom unutrasnji zid Smile ....jedino kasnije nekom masnom bojom da predjem to, al i dalje mi je nepojmljivo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 20974
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia N95
PPa normalno da ces posle toga da krecis i malterises tj obrtna radnja.Prvo ze na mesti gde izlazi vlaga u zavisnosti koliko izbusi zid Hilti busilicom,kasnije se stavi mreza specijalna za to pa preko mreze stavljas smolu.Jel ti jasnije malo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.