Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: BU nije u 500 najboljih na svetu  (Pročitano 4373 puta)
06. Dec 2010, 00:37:46
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs
BU nije u 500 najboljih na svetu

 Univerzitet u Beogradu nije ušao među 500 najboljih svetskih visokoškolskih ustanova. Primat i dalje drže američki i britanski univerziteti.

Univerzitet u Beogradu, uprkos očekivanjima, nije uspeo da se rangira među 500 najboljih visokoškolskih ustanova u svetu na čuvenoj “Šangajskoj listi”.

Primat i ove godine drže američki univerziteti, a među prvih deset čak osam je iz SAD i dva iz Velike Britanije. Već osmu godinu zaredom lidersku poziciju zauzima Harvard.

Rektor našeg najstarijeg i najvećeg univerziteta prof. dr Branko Kovačević kaže da su očekivali da će se naći u društvu 500 najboljih visokoškolskih ustanova u svetu.

Očekuje se odgovor upravljačkog odbora koji sastavlja listu, koji bi trebalo da obrazloži poziciju našeg univerziteta.

"Za “Šangajsku listu” gleda se oko 3.000 univerziteta iz celog sveta. Problem je što na portalu Univerziteta u Beogradu nisu objavljeni svi naučni radovi, već se nalaze u internim bazama i na papirima, tako da je vidljiva samo polovina baze sa radovima profesora. Takođe, došlo je i do promene domena iz “ju” u “rs”, o čemu svetska akademska javnost nije bila u potpunosti obaveštena, pa je naš univerzitet postao “nevidljiv”, kaže on.

Neprepoznavanju Univerziteta u Beogradu u međunarodnim okvirima doprinosi i što pojedini profesori koji objavljuju radove u stranim časopisima i koji su citirani, ne pišu Univerzitet u Beogradu pored svog imena, već navode samo ime fakulteta.

Iako je rektor zatražio od svih da to čine, profesori se i dalje oglušuju, pa je registrovano 700 radova manje.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Ова листа је лажна и не треба је прихватити.
Пре свега јер је начин бодовања дубоко неправедан и фаворизује западне универзитете односно западне научне публикације и награде пре свега америчке. Хајде што је држава на ову луду игру пристала него што уништава домаће научне публикације невредновањем радова публикованим у њима за домаћа научна звања. Исти рад публикован у страном часопису са бољом цитираношћу вреди више него да је публикован у домаћем часопису где практично ништа не вреди. Има ли ту логике?
Ја не знам шта овај ректор хоће. Нека бекне мало о овоме...
На крају ћемо остати без домаћих научних часописа јер домаћи научници немају интереса да публикују радове у њима а страни поготово немају интереса...
Овом политиком наши научници директно доприносе развоју страних часописа а не домаћих односно бољој рангираности страних универзитета а не домаћих!
У овој игри ћемо увек бити на зачељу...
« Poslednja izmena: 06. Dec 2010, 01:17:56 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
mob
Nokia 1800
Citat
Ја не знам шта овај ректор хоће.

Jbg. Da je došao sa harvarda možda bi i radio posao kako valja...

Al ipak, ovo je Balkan, ne možeš ti protiv seljaka iz koje god da si škole izašao...
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Али шта очекивати од ректора који је дао награду БУ апологетама НАТО бомбардовања, страним назови научницима филозофима који су директно заговарали бомбардовање и уништавање Србије... Какво је то тек било понижење...

Citat
Peticija 129 profesora Senatu BU: Poništiti počasni doktorat Majklu Volceru!

Poštovane kolege,

Obraćamo Vam se sa zahtevom da poništite svoju odluku o dodeljivanju počasnog doktorata Beogradskog univerziteta Majklu Volceru (Michael Walzer), profesoru Prinstonskog univerziteta u Sjedinjenim Američkim Državama.

Uvereni smo da prilikom razmatranja predloga o dodeli počasnog doktorata prof. Volceru niste bili upoznati sa svim činjenicama o njegovoj javnoj delatnosti. I pre napada NATO na Srbiju i tokom samog bombardovanja, Majkl Volcer je bio jedan od najistaknutijih pobornika vojne intervencije protiv naše zemlje u američkoj akademskoj i intelektualnoj javnosti, i to je ostao sve do danas. Svoju podršku agresiji NATO na Srbiju, nespojivoj s elementarnim normama međunarodnog prava i civilizovanog morala, on je ponovio i ovih dana u intervjuima srpskim medijima.

Tokom svoje duge istorije Beogradski univerzitet je uvek delio sudbinu svoje zemlje i naroda: tako je bilo i u vreme svetskih ratova i u vreme napada NATO na Srbiju 1999. godine. Počasni doktorat dodeljen Majklu Volceru, imajući u vidu njegovu javnu delatnost, predstavlja posredno ali ipak nedvosmisleno opravdanje agresije NATO na Srbiju i kosi se sa svim demokratskim i slobodarskim tradicijama Beogradskog univerziteta.

Beogradski univerzitet treba i danas, kao i u prošlosti, da se rukovodi idealima slobode, pravde i nacionalnog dostojanstva, i stoga još jednom tražimo od vas da poništite odluku o dodeljivanju počasnog doktorata Beogradskog univerziteta Majklu Volceru.
« Poslednja izmena: 06. Dec 2010, 01:31:59 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs
Али шта очекивати од ректора који је дао награду БУ апологетама НАТО бомбардовања, страним назови научницима филозофима који су директно заговарали бомбардовање и уништавање Србије... Какво је то тек било понижење...

To su neki od najvecih strucnjaka iz svojih oblasti. Nemogucnost realnog sagledavanja situacije je problem.


Kakvo obrazovanje ocekujemo da imamo kada fakultete upisuje ko god zeli i to sve na drzavnom finansiranju, pa umesto da se ulaze u programe, ulaze se u studente koji umesto da uce da ulazu u sebe i svoje znanje upisuju fakultet da bi dobili diplomu. Tu je najveca razlika izmedju ovih koji su pri vrhu liste i BU.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
То што сматраш да је бомбардовање било оправдано пуно говори о теби.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs
То што сматраш да је бомбардовање било оправдано пуно говори о теби.  Smile

Da mogu da posmatram slucaj sa pozicije medjunarodnog prava, a ne emotivno? Smile
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Овај ти је политички филозоф а не правник...

Citat
Akademici: Odlikovanje Volcera sramota!

Članovi Odeljenja društvenih nauka SANU osudili su danas odluku Univerziteta u Beogradu da američkom profesoru sa Univrziteta Prinston Majklu Volceru, koji je podržavao NATO bombardovanje SRJ i nezavisnost Kosova i Metohije, dodeli počasni doktorat.

"Nevolja i skandal s tim doktoratom sastoje se u tome što se Volcer svojski zalagao za bombardovanje naše zemlje 1999. godine, pravdajući ga kao tzv. humanitarnu intervenciju vajnim moralnim razlozima, dobro znajući da se na taj način otvoreno i brutalno narušava poredak međunarodnog prava“, navode u javnom protestu akademici Kosta Čavoški, Časlav Ocić, Aleksandar Kostić i Danilo Basta.

Oni podsećaju da Volcer po doktorat u Beograd nije došao sa izvinjenjem već se, kako navode, nije predomislio ni posle 11 godina što potvrđuje u intervjuu „Politici“ od 19. juna 2010. gde je rekao: „Smatram da je data intervencija bila opravdana i da Kosovo treba da postane nezavisno, iako ne nužno unutar postojećih granica“.

Akademici tvrde i da „ovaj zagovornik natovskog bombardovanja Srbije i našeg naroda, te nesumnjive agresije izvedene bespravno, bez odluke Saveta bezbednosti UN-a, nije zaslužio da baš on, koji se i danas, usred Beograda, zalaže za komadanje naše zemlje, ponese visoko odličje počasnog doktora našeg najstarijeg univerziteta“.

"I da li je taj univerzitet, odlukom svoga nadležnog organa i bez protivljenja svoga čelnog čoveka, smeo da to odličje dodeli upravo takvoj intelektualnoj figuri, kada ga već nije dodelio, recimo, Noamu Čomskom, Jeleni Guskovoj, Peteru Handkeu, Haritosu Panajotisu i drugim značajnim naučnicima i piscima od moralnog integriteta koji su se odvažno i ne bez ličnog rizika, u ime istine i pravde, stavili u odbranu naše zemlje i nas samih? Naravno da nije“, navodi se u protestu.

Akademici smatraju da se „dodeljivanjem počasnog doktorata Majklu Volceru Univerzitet u Beogradu, u liku onih koji su to predložili i sproveli, teško ogrešio o sopstvenu slobodarsku i antiokupatorsku tradiciju. Takav čin je ne samo
nepromišljen nego, isto tako, neodgovoran i skandalozan. On se sada ne
može opozvati ili staviti van snage, ali se može osuditi i odbaciti“.
 

"Potpisnici ovoga protesta to i čine, podsećajući na Kantovo etičko učenje
po kojem ljudi imaju moralne dužnosti ne samo prema drugima nego i prema
sebi samima. Jedna od njih, odveć važna da bi se ignorisala, jeste i
čuvanje sopstvenog dostojanstva. Oni koji se o tu dužnost ogreše, treba
da računaju s posledicom na koju je ukazao učitelj kategoričkog
imperativa: 'Ko od sebe načini crva, ne može se posle toga žaliti što ga
gaze nogama'", navodi se u protestu.


Citat
Volcer: Podržao sam napad na Srbiju

Nakon što je u Rektoratu Univerziteta u Beogradu primio počasni doktorat, profesor američkog univerziteta Prinston, Majkl Volcer, potvrdio je "Vestima" da se žustro zalagao za NATO bombardovanje Srbije 1999. godine.

Kako komentarišete činjenicu da ste postali počasni doktor Univerziteta u Beogradu?

- Velika je čast što sam pozvan, mada verujem da postoje ljudi koji su iznenađeni odlukom da dobijem to priznanje. U svakom slučaju sam zahvalan na podršci koju sam dobio od Univerziteta u Beogradu i nadam se da će ljudi u Srbiji shvatiti da se argumenti o teoriji pravednog ratovanja koju zagovaram, ne odnose samo na Srbiju nego na sve konflikte u svetu.
 
Jeste li bili iznenađeni kada ste dobili poziv iz Beograda?

- Iskreno, zaista sam bio iznenađen.
 
Zašto?

- Zbog toga što sam podržavao intervenciju NATO-a u rešavanju kosovske krize 1999. godine. Očekivao sam da će biti jako teško da mi se dodeli ovakvo priznanje s obzirom na moj stav o rešenju krize na Kosovu.

Zbog čega ste podržali intervenciju NATO-a?
 
- Da ne bude nesporazuma: ja sam podržavao humanitarnu intervenciju na Kosovu, ali se lično nisam slagao sa idejom vazdušnih udara koju je propagirao tadašnji predsednik SAD Bil Klinton, već sam bio za to da NATO trupe započnu kopnenu intervenciju s kojom bi, verujem, bilo mnogo manje žrtava s obe strane.
 
Niste odgovorili zbog čega ste podržavali tu intervenciju?
 
- Podržavao sam je na isti način na koji sam podržao i akcije protiv vijetnamskog mešanja u Kambodži, Indije u Pakistanu, Tanzanije u Ugandi i zbacivanje diktatorskog režima Idi Amina. Verujem da se problemi moraju rešavati pre nego što dođe do masovnih ubistava.
 
Od NATO bombardovanja je prošlo 11 godina. Da li ste promenili mišljenje?
 
- Nisam promenio mišljenje kada je reč o humanitarnoj intervenciji, ali sam u ovom periodu shvatio koliko je problem Kosova kompleksna priča. Pa sada su Srbi na Kosovu u problemu, oni su sada ugroženi, što ipak nije bio slučaj 1999. godine.
 
Deo srpske javnosti smatra da ste Vi zapravo bili glavni ideolog NATO bombardovanja?
 
- Ti koji tako razmišljaju bi prvo trebali da pročitaju tekstove koje sam objavio. A povodom intervencije na Kosovu sam objavio samo jedan članak u kome, da ponovim, kritikujem bombardovanje, ali odobravam kopneni ulazak na Kosovo. To je sve.

Staromodni socijalista
 
Umesto na stranu NATO-a, da li biste sad stali na stranu Srba?

- Ne smatram da sam bio neko ko je na strani NATO-a kao organizacije. Uostalom, oštro sam se protivio drugom ratu SAD u Iraku.

Da li biste mogli da budete prijatelj Srba?

- Ja sam staromodni socijalista i internacionalista i verujem u ljude koji se bore za demokratiju u svim zemljama.
« Poslednja izmena: 06. Dec 2010, 01:50:33 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Lista ko lista, kao da je zaista bitno. To sto se "puvamo" da mi dajemo najvece strucnjake je vec druga stvar

Citat
Kakvo obrazovanje ocekujemo da imamo kada fakultete upisuje ko god zeli i to sve na drzavnom finansiranju, pa umesto da se ulaze u programe, ulaze se u studente koji umesto da uce da ulazu u sebe i svoje znanje upisuju fakultet da bi dobili diplomu. Tu je najveca razlika izmedju ovih koji su pri vrhu liste i BU.
Ih, da je samo to gde bi nam kraj bio  Smile Trebaju ti osim programa i sposobni predavaci istog. Ako tako gledas trebao bi da menjas ceo sistem

Mada, uvek postoje izuzeci pa tako i u ovome sve zavisi od fakulteta na kome si, grupe a i predmeta koji slusas

BU je sranje, NU (Niski univerzitet) rulez  Smile Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs
Овај ти је политички филозоф а не правник...

Citat
Akademici: Odlikovanje Volcera sramota!

Članovi Odeljenja društvenih nauka SANU osudili su danas odluku Univerziteta u Beogradu da američkom profesoru sa Univrziteta Prinston Majklu Volceru, koji je podržavao NATO bombardovanje SRJ i nezavisnost Kosova i Metohije, dodeli počasni doktorat.

"Nevolja i skandal s tim doktoratom sastoje se u tome što se Volcer svojski zalagao za bombardovanje naše zemlje 1999. godine, pravdajući ga kao tzv. humanitarnu intervenciju vajnim moralnim razlozima, dobro znajući da se na taj način otvoreno i brutalno narušava poredak međunarodnog prava“, navode u javnom protestu akademici Kosta Čavoški, Časlav Ocić, Aleksandar Kostić i Danilo Basta.

Oni podsećaju da Volcer po doktorat u Beograd nije došao sa izvinjenjem već se, kako navode, nije predomislio ni posle 11 godina što potvrđuje u intervjuu „Politici“ od 19. juna 2010. gde je rekao: „Smatram da je data intervencija bila opravdana i da Kosovo treba da postane nezavisno, iako ne nužno unutar postojećih granica“.

Akademici tvrde i da „ovaj zagovornik natovskog bombardovanja Srbije i našeg naroda, te nesumnjive agresije izvedene bespravno, bez odluke Saveta bezbednosti UN-a, nije zaslužio da baš on, koji se i danas, usred Beograda, zalaže za komadanje naše zemlje, ponese visoko odličje počasnog doktora našeg najstarijeg univerziteta“.

"I da li je taj univerzitet, odlukom svoga nadležnog organa i bez protivljenja svoga čelnog čoveka, smeo da to odličje dodeli upravo takvoj intelektualnoj figuri, kada ga već nije dodelio, recimo, Noamu Čomskom, Jeleni Guskovoj, Peteru Handkeu, Haritosu Panajotisu i drugim značajnim naučnicima i piscima od moralnog integriteta koji su se odvažno i ne bez ličnog rizika, u ime istine i pravde, stavili u odbranu naše zemlje i nas samih? Naravno da nije“, navodi se u protestu.

Akademici smatraju da se „dodeljivanjem počasnog doktorata Majklu Volceru Univerzitet u Beogradu, u liku onih koji su to predložili i sproveli, teško ogrešio o sopstvenu slobodarsku i antiokupatorsku tradiciju. Takav čin je ne samo
nepromišljen nego, isto tako, neodgovoran i skandalozan. On se sada ne
može opozvati ili staviti van snage, ali se može osuditi i odbaciti“.
 

"Potpisnici ovoga protesta to i čine, podsećajući na Kantovo etičko učenje
po kojem ljudi imaju moralne dužnosti ne samo prema drugima nego i prema
sebi samima. Jedna od njih, odveć važna da bi se ignorisala, jeste i
čuvanje sopstvenog dostojanstva. Oni koji se o tu dužnost ogreše, treba
da računaju s posledicom na koju je ukazao učitelj kategoričkog
imperativa: 'Ko od sebe načini crva, ne može se posle toga žaliti što ga
gaze nogama'", navodi se u protestu.

Bio je na mom fakultetu, sasvim dobro znam ko je..

Citat
Kakvo obrazovanje ocekujemo da imamo kada fakultete upisuje ko god zeli i to sve na drzavnom finansiranju, pa umesto da se ulaze u programe, ulaze se u studente koji umesto da uce da ulazu u sebe i svoje znanje upisuju fakultet da bi dobili diplomu. Tu je najveca razlika izmedju ovih koji su pri vrhu liste i BU.
Ih, da je samo to gde bi nam kraj bio  Smile Trebaju ti osim programa i sposobni predavaci istog. Ako tako gledas trebao bi da menjas ceo sistem

Mada, uvek postoje izuzeci pa tako i u ovome sve zavisi od fakulteta na kome si, grupe a i predmeta koji slusas

BU je sranje, NU (Niski univerzitet) rulez  Smile Smile

Ma naravno da dosta zavisi od predavaca, kao i od sistema. Ali jednostavno, problem je sto je nas tako uredjen da bi i neki od najboljih profesora imali problema da implementiraju ono sto je mnogo lakse uraditi u nekim drugim prilikama.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.