Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 98
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Brzina je moja vrlina ~ Broj saobracajki u porastu  (Pročitano 259690 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
Opasna dva točka
Vozači motora i skutera izazivaju sve veći broj saobraćajnih nesreća, najčešće stradaju oni sami

Od početka godine u Beogradu poginulo osam motociklista!

BEOGRAD - Broj saobraćajnih nesreća u Beogradu u kojima učestvuju vozači motora povećan je u odnosu na prošlu godinu za 19 odsto, a u 60 odsto takvih nesreća krivci su upravo motociklisti! Od početka godine u glavnom gradu poginulo je šest vozača motocikala i dva vozača skutera. Policija u prestonici dnevno isključi iz saobraćaja sedam do osam neregistrovanih motora i "uhvati" najmanje petoro vozača bez položenog ispita ili poznavanja saobraćajnih propisa. I to nije sve. Zbog kršenja propisa od strane motociklista, beogradska policija interveniše i do 60 puta dnevno!!!
Ove zabrinjavajuće podatke Press je dobio u Upravi saobraćajne policije. Radoslav Mratinković, zamenik načelnika Uprave, kaže da policija nesavesne vozače motora uglavnom zaustavlja u manje prometnim delovima grada.
- Građani ne vide kako mi radimo - oni samo vide da motori prozuje Ulicom kralja Milana i da ih u tome policija ne sprečava. Saobraćajci ih ipak sačekaju, ali na manje prometnim mestima, u sporednim ulicama ili na Studentskom trgu. Mi iz bezbednosnih razloga ne želimo da pravimo spektakularne potere za njima. Pri tolikoj brzini, vozač motora može da "pokupi" nekog usput. Ko zna šta je u njegovoj glavi? Izbegavamo da ih jurimo, jer nam je cilj da se sačuvaju životi tih vozača, pošto najčešće stradaju oni sami  ističe Mratinković. Ukoliko se desi da im vozači pobegnu, saobraćajci ih pronađu po opisu motora, jer znaju na kojim se mestima najčešće okupljaju.
Mratinković kaže da se broj motocikala u Beogradu znatno povećao i da ih ima duplo više nego prošle godine. Veliki problem predstavlja i uvoz jeftinih dvotočkaša.
- Uvoz motora postao je unosan posao od kada su se na našem tržištu pojavili kineski motocikli. Motori koji su nekada koštali tri do četiri hiljade evra, sada se kupuju za 1.500. Cena skutera pala je na 400-500 evra. Problem je i što proizvođači skutera izdaju deklaracije u kojima stoji da je maksimalna brzina 50 kilometara na čas, a stvarno su mnogo brži. Dešava se i da vlasnici sami menjaju brzinu dodajući zupčanike na menjaču. Dosta vozača nema položen vozački ispit, pa uopšte ne registruje motore. Skutere, opet, uglavnom voze maloletnici, pa kada se desi neki problem, za njih odgovaraju roditelji, koji se često i ne odazivaju na poziv - zaključuje Mratinković.
S. Gavrić

Kazne i do 25.000 dinara

Radoslav Mratinković kaže da su skuteri vrlo nestabilni za upravljanje i da kod malo većih rupa na putu vozač lako izgubi kontrolu.
- Prema našoj evidenciji, pri prvoj vožnji skuterom svi padaju sa njega. Na skuteru može da se vozi samo jedna osoba, a na ulicama često vidimo da ih je dvoje. Kazna za takvu vožnju iznosi 2.000 dinara. Za sve vozače motora obavezna je kaciga, a nepoštovanje ovog propisa "košta" 3.000 dinara. Za preticanje ili obilaženje kolone vozila kazna iznosi od 5.000 do 25.000 dinara. I ono na šta mnogi zaboravljaju - motociklista, po zakonu, ne sme da skida ruke sa upravljača - naglašava Mratinković.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
Troje poginulo u direktnom sudaru

Vozač "punta" Miloš Matić (19) iz Velikih Crljena prešao na levu stranu kolovoza i udario u kamion "mercedes" na putu Valjevo - Užice

VALJEVO - U saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na magistralnom putu Valjevo - Užice u selu Kovačica, kod Valjeva, poginuli su Slađana Živković, (24) iz Valjeva, Miloš Matić (19) iz Velikih Crljena kod Lazarevca i Bojana Krunić (24) iz Valjeva. Njen dvogodišnji sin Todor je sa lakšim povredama zbrinut u valjevskoj bolnici.
Do nesreće je došlo preksinoć kada je "fijat punto" rumskih tablica, za čijim volanom je bio Miloš Matić, prešao na levu stranu kolovoza i direktno se sudario sa šleperom marke "mercedes" valjevskih registarskih oznaka, kojim je upravljao Milutin Pavićević (30) iz sela Brežja kod Mionice. Istražni sudija naredio je obdukciju Matićevog leša, a kako nezvanično saznajemo, vozač kamiona Pavićević nije bio pod dejstvom alkohola.
- Ovim udesom nastavlja se crna serija, kada je na putevima u valjevskom kraju tokom proteklog vikenda troje poginulo, a deset je teže i lakše povređeno u 18 udesa. Jul će u valjevskom kraju biti zapamćen po broju poginulih učesnika u saobraćaju. U julu je stradalo šest osoba, dok je nekoliko teže i lakše povređeno - kaže izvor iz valjevskog SUP-a.
B. Kovačević

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
Nove žrtve prebrze vožnje na valjevskim putevima

VALJEVO - U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se u ponedeljak oko 18 sati dogodila u selu Dračić, nedaleko od Valjeva, na putu prema Užicu, dve osobe izgubile su život, jedna je teže povređena, a s lakšim povredama u smrskanom automobilu prošao je samo dvogodišnji dečak. U stravičnom sudaru putničkog automobila marke "fijat punto" rumske registracije (RU 100-427) i šlepera registracije VA 68-134, koji je nekoliko metara bukvalno nosio vozilo ispred sebe, poginula je Slađana Živković (28) iz Valjeva, a nešto kasnije povredama je podlegao i 19-godišnji vozač "punta" Miloš Matić, koji je, kako nezvanično saznajemo, inače radio kao policajac u Beogradu.

Reanimacija najteže povređene Slađane Živković, koja je pokušana još u kolima na putu do valjevske bolnice, nije uspela, a s teškim povredama glave i prelomom butne kosti, Matić je urgentno iz valjevske bolnice prebačen u Beograd, gde je i preminuo. Teške povrede u ovom udesu zadobila je i Bojana Krunić (22) iz Valjeva, koja je takođe prebačena za Beograd, a njen sin, četvrti putnik u ovim kolima, mali Todor, srećom je zadobio lakše povrede i nalazi se na nezi lekara u valjevskom Zdravstvenom centru.

Vozač šlepera Milutin Pavićević iz Valjeva, koji je ostao nepovređen, izjavio je da se pred njim, iza krivine, iznad Kamenitovca, po klizavom kolovozu odjednom našao auto, tako da je i on bio primoran da beži na levu stranu kolovoza. U direktnom sudaru, "punto" je podleteo pod šleper, koji ga je nosio nekoliko metara ispred sebe dok nije udario u bankinu pored puta. O težini udesa govori i podatak da su pripadnici interventne vatrogasne brigade iz Valjeva morali da seku lim auta kako bi iz njega izvukli povređene.

Posle tragičnog julskog bilansa i još tragičnijeg vikenda, ovo je najteža nesreća u ovoj godini na putevima valjevskog kraja. Prema saopštenju valjevske policije, broj saobraćajnih nezgoda u julu mesecu u odnosu na lanjski period povećan je za 30 odsto, a broj poginulih sa dva na pet. Takav negativan trend nastavljen je i u avgustu, a samo proteklog vikenda u 23 saobraćajne nesreće na ovom području život su izgubila tri lica, dok je 24 teže ili lakše povređeno. Utvrđeno je da je većina nesreća nastala usled neoprezne i prebrze vožnje.
B. O.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
UŽAS NA IBARSKOJ!

U sudaru "forda" i kamiona kod Rudnika poginuo Rade Milović (31) iz Trbušana, povređeno četvoro putnika


 "Ford" je preticao kolonu i zakucao se u moj kamion - kaže vozač Milan Jovanović

GORNJI MILANOVAC - U direktnom sudaru "forda" i kamiona "FAP" na Ibarskoj magistrali kod Rudnika poginuo je Rade Milović (31) iz Trbušana kod Čačka, dok je četvoro povređeno! U strahovitom sudaru vozač "ford sijere" Milović na mestu je ostao mrtav. Njegovi saputnici Slaviša Semiz (26) i Vladimir Borovčanin (24), obojica iz Čačka, teško su povređeni i prebačeni su u čačansku bolnicu. Slavišin brat Velibor zadobio je lakše povrede, kao i vozač "FAP-a" Milan Jovanović (48) iz Lazarevca.
Do nesreće je došlo juče ujutru oko 4,30 sati kada je "ford sijera" čačanske registracije, koja se kretala iz pravca Ljiga ka Gornjem Milanovcu, kod mesta Brezovica prešla u suprotnu traku i zakucala se u kamion beogradskih tablica!
- Vozač "forda" preticao je kolonu vozila u podnožju planine Rudnik. Prešao je na suprotnu stranu i obišao nekoliko vozila. Nažalost, nije mogao da izbegne kamion koji mu je išao u susret. Zakucao se u njega u punoj brzini - kažu očevici nesreće.
Milan Jovanović, vozač šlepera, kaže za Press da nije uspeo da izbegne sudar.
- U susret mi je naišla kolona od desetak vozila, a "ford" je bio pretposlednji. "Ford" je odjednom skrenuo u levu traku i počeo da obilazi vozila. U punoj brzini udario je u moj kamion! Nisam imao puno vremena da reagujem. Uspeo sam nekako da skrenem na proširenje za autobusko stajalište i to je malo ublažilo udar jer bi, u suprotnom, svi putnici u "fordu" poginuli! Od siline udarca ispao sam iz kamiona. Sledeće čega se sećam su ljudi oko mene na asfaltu gde sam ležao - rekao je Jovanović, koji je zbog lakših povreda zbrinut u milanovačkoj bolnici.
Prizor posle udesa bio je stravičan! O silini udarca najbolje svedoče otkinuti trap i prednji levi točak na kamionu, i smrskana "ford sijera", iz koje su vatrogasci tek posle sat vremena izvukli poginulog Milovića.
Kako Press saznaje, stradali putnici u "fordu" bili su radnici čačanske firme "Noval".
- Radili su u Valjevu na renoviranju prostorija jedne banke. Ne znam zašto su krenuli za Čačak, trebalo je da ostanu još nekoliko dana u Valjevu - izjavio je Srboljub Knežević, vlasnik ovog preduzeća koji je odmah došao na mesto nesreće.
Doktor Slobodan Stanić, dežurni ortoped bolnice u Gornjem Milanovcu, rekao je da su Slaviša Semiz i Vladimir Borovčanin zadobili povrede opasne po život i da su zato hitno prebačeni u bolnicu u Čačku. Slaviša je juče popodne hitno transportovan za Beograd zbog teških povreda glave. Vladimir je operisan zbog unutrašnjeg krvarenja. Velibor Semiz zadržan je u bolnici u Gornjem Milanovcu zbog povreda glave, ali on nije u životnoj opasnosti.
Zbog nesreće je saobraćaj na tom delu Ibarske magistrale dva sata bio prekinut.
P. Jeremić

Smrt pod šleperom

Pre nedelju dana na Ibarskoj magistrali kod Gornjeg Milanovca na identičan način poginuli su dva mladića i devojka iz Lučana. Nesreća se dogodila kada je vozač "alfe" Branko Joković (28) iznenada skrenuo na levu stranu puta i bez kočenja se zakucao u šleper! Joković je poginuo na licu mesta, kao i njegova saputnica Sanja Sovilj (31), dok je teško povređeni Saša Kuzmanović (28) preminuo u bolnici u Gornjem Milanovcu.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
Teška saobraćajna nesreća na Ibarskoj magistrali
Jedan poginuo, četvoro povređeno
U sudaru kamiona i "forda" život izgubio Rade Milović (31), a povrede zadobili Slaviša (29) i Velibor (30) Semiz, Vladimir Borovčanin (26), svi iz Čačka, kao i Milan Jovanović (48) iz Lazarevca

GORNJI MILANOVAC - U teškoj saobraćajnoj nesreći na Ibarskoj magistrali, u selu Brezovica kod Gornjeg Milanovca, život je izgubio Rade Milović (31) iz Trbušana, kod Čačka. Ovo je druga saobraćajka na ovom delu magistrale u poslednje dve nedelje. Milović je vozio putnički automobil "ford fijesta", u kome su bila još trojica njegovih kolega.
      
POGINUO VOZAČ

KRAGUJEVAC - Borivoje Đorđević (54) iz Bašina, kod Smederevske Palanke, poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se preksinoć u 23.40 sati dogodila u Natalincima, kod Topole. Đorđević je, upravljajući "ladom", smederevskih tablica, na delu puta Natalinci-Smederevska Palanka, zbog neprilagođene brzine, vozilom prešao na levu stranu kolovoza i prevrnuo se na krov, udarivši u panj. Od siline udara vozilo se vratilo na kolovoz, gde se i zaustavilo. Đorđević je podlegao povredama na licu mesta. Saobraćaj na ovom delu puta bio je u prekidu puna četiri sata.

B. K.      
   
   



U mestu Brezovica, u podnožju planine Rudnik, Milović je započeo preticanje kolone automobila koja se na ovom delu puta stvorila zbog velike frekvencije saobraćaja, iako je bilo 5 časova ujutru. "Ford" se direktno sudario sa kamionom, beogradskih registarskih oznaka, za čijim je volanom bio Milan Jovanović (48) iz Lazarevca. U direktnom sudaru povređeni su vozač kamiona i saputnici iz putničkog vozila Slaviša (29) i Velibor (30) Semiz i Vladimir Borovčanin (26) iz Čačka.

Prema rečima dežurnog ortopeda dežurne bolnice u Gornjeg Milanovcu Slobodana Stanića, teške povrede opasne po život zadobili su Slaviša Semiz i Vladimir Borovčanin, pa su posle ukazane prve pomoći prebačeni u čačansku bolnicu. Prema informacijama sa Odeljenja intenzivne nege Bolnice u Čačku, Borovčanin je zbrinut i operisan na tom odeljenju.

On je zadobio naprsnuća jetre i slezine. Slaviša Semiz je zbog teških povreda glave upućen na dalje lečenje u Beograd. Svi povređeni radili su u čačanskoj firmi "Noval", koja se bavi instaliranjem aluminijumske stolarije. Kobnog jutra vraćali su se svojim kućama u Čačak sa posla u Valjevu, gde su radili na ugrađivanju stolarije u zgradi jedne tamošnje banke.

Kako saznajemo, njihov povratak kući tog dana nije bio neophodan jer su u Valjevu imali obezbeđeno spavanje. Kako je novinarima rekao vlasnik "Novala" Srboljub Knežević, u njegovoj firmi su zaposleni Borovčanin i Slaviša Semiz, a da su druga dvojica sa njima u Valjevo, verovatno, išli kako bi im pomogli da što pre obave posao. Rade Milović je bio oženjen i za sobom je ostavio dvoje dece.
O. D

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Je­dan mr­tav, če­tvo­ri­ca po­vre­đe­nih
V. ILIĆ, 10. avgust 2006

U STRA­VIČ­NOM sa­o­bra­ćaj­nom su­da­ru, u četvrtak uju­tro oko 4.30 ča­so­va, na Iba­r­skoj ma­gi­stra­li, u se­lu Bre­zo­vi­ca, pod­no Rud­ni­ka, po­gi­nuo je Ra­de Mi­lo­vić (31) iz Tr­bu­ša­na kod Čač­ka. Te­ške po­vre­de za­do­bi­li su Sla­vi­ša Se­miz (26) i Vla­di­mir Bo­rov­ča­nin (24) iz Čač­ka, dok su lak­še po­vre­đe­ni Ve­li­bor Se­miz (29) ta­ko­đe iz Čač­ka i Mi­lan Jo­va­no­vić (48) iz La­za­rev­ca.
Do ne­sre­će je do­šlo ka­da je "ford si­e­ra", ča­čan­skih re­gi­stra­ci­ja (ČA 822-38), za či­jim vo­la­nom je bio Mi­lo­vić, a ko­ja se kre­ta­la iz prav­ca Lji­ga ka Gor­njem Mi­la­nov­cu, iz za sa­da ne­u­tvr­đe­nih okol­no­sti skre­nu­la u le­vu tra­ku pu­ta i pod­le­te­la pod ka­mi­on "fap" (BG 335-391), ko­jim je upra­vao Mi­lan Jo­va­no­vić. U su­da­ru na me­stu ne­sre­će po­vre­da­ma je od­mah pod­le­gao Mi­lo­vić, dok su nje­go­ve sa­put­ni­ke bra­ću Se­miz i Bo­rov­ča­ni­na le­ka­ri Hit­ne po­mo­ći pre­ve­zli do mi­la­no­vač­ke bol­ni­ce. Na­kon pri­je­ma, po­što je utvr­đe­no da se ra­di o po­vre­da­ma opa­snim po ži­vot, Sla­vi­ša Se­miz i Vla­di­mir Bo­rov­ča­nin pre­ba­če­ni su u ča­čan­ski ur­gent­ni cen­tar.
- Ne znam šta se do­go­di­lo. Vi­deo sam ko­lo­nu vo­zi­la da mi ide u su­sret. Pret­po­sled­nja je bi­la "si­e­ra". Od­jed­nom je vo­zi­lo po­če­lo da ula­zi u mo­ju tra­ku. Po­ku­šao sam da iz­beg­nem udes. Skre­nuo sam na auto­bu­sko pro­ši­re­nje. Da ni­sam us­peo da po­beg­nem te­ško je da bi iko od njih ostao živ - re­kao je no­vi­na­ri­ma Mi­lan Jo­va­no­vić, auto­pre­vo­znik iz La­za­rev­ca. - Za­ku­ca­li su se u ka­mi­on mu­nje­vi­tom br­zi­nom.
Od si­li­ne uda­ra "ford" je go­to­vo smr­skan, a ka­mi­o­nu je ot­ki­nut trap i le­vi to­čak. Va­tro­ga­sci su mo­ra­li da se­ku de­lo­ve auta, ka­ko bi iz "si­e­re" iz­vu­kli be­ži­vot­no te­lo Mi­lo­vi­ća, a sve je tra­ja­lo vi­še od sat vre­me­na.
Pre­ma na­šim sa­zna­nji­ma, Ve­li­bor i Vla­di­mir su rad­ni­ci pred­u­ze­ća "No­val" iz Čač­ka. Ne­sreć­ni Mi­lo­vić i Sla­vi­ša naj­ve­ro­vat­ni­je su po­ma­ga­li ovoj dvo­ji­ci ko­ji su ovih da­na ra­di­li na re­no­vi­ra­nju pro­sto­ri­ja jed­ne ban­ke u Va­lje­vu. Ta­mo je tre­ba­lo da se za­dr­že do četvrtka po­pod­ne, a zbog če­ga su u četvrtak uju­tro kre­nu­li za Ča­čak ni­ko ni­je znao da nam ka­že. Ra­de Mi­lo­vić za so­bom je osta­vio su­pru­gu i dvo­je ma­lo­let­ne de­ce.

PO­VRE­ĐE­NI KRI­TIČ­NO
NA­KON pri­je­ma u ča­čan­sku bol­ni­cu Sla­vi­ša Se­miz je od­mah ko­li­ma hit­ne po­mo­ći pre­ba­čen u Be­o­grad, jer su mu kon­sta­to­va­ne te­ške po­vre­de gla­ve opa­sne po ži­vot. Vla­di­mir Bo­rov­ča­nin je pri­mljen sa unu­tra­šnjim kr­va­re­njem, kao i te­škim po­vre­da­ma tr­bu­šne du­plje, zbog če­ga je hit­no i ope­ri­san. Do za­klju­če­nja ovog iz­da­nja nje­go­vo sta­nje je bi­lo kri­tič­no.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Тешка саобраћајна несрећа на Ибарској магистрали
Један мртав, четири повређена
Погинуо Раде Миловић, у болници Славиша Семиз и Владимир Боровчанин


РУДНИК – На Ибарској магистрали, у селу Брезовица под Рудником, јуче ујутру око четири часа, у судару путничког аутомобила „форд сијера” (ЧА 822-38) и ФАП-овог теретњака (БГ 335-391), на месту је остао мртав возач „форда” Раде Миловић (31) из Трбушана код Чачка, а повређени су: Славиша (26) и Велибор Семиз (29), Владимир Боровчанин (24), сви из Чачка, и возач камиона Милан Јовановић (48) из Лазаревца.

– Славиши је тешко повређена глава, а Велибор има излив крви у трбушну дупљу, па смо их обојицу отпремили у чачанску болницу. Велибор је задобио потрес мозга, а Милан Јовановић повреде главе, руке и ноге, њих смо задржали овде на лечењу – изјавио нам је др Слободан Станић, дежурни лекар Здравственог центра у Горњем Милановцу.

Опис несреће дао је истражном судији Милисаву Цветковићу возач камиона Јовановић:

– Возио сам ка Љигу, а из супротног смера долазила ми је колона од десетак возила. Наједном је из колоне на моју страну прешао „форд”. Нагло сам скренуо удесно да бих избегао чеони судар. Од удара су се отворила врата камиона и ја сам испао, ударио главом о асфалт и онесвестио се.

Страдали у путничком аутомобили су радници чачанске фирме „Новал” и враћали су се из Ваљева са монтаже столарије за једну банку. На месту удеса затекли смо и власника „Новала” Србољуба Кнежевића.

– Требало је да моји радници остану у Ваљеву, није било планирано да се данас врате, уопште није требало да се нађу на овом месту. Знам да су двојица добили налог за пут, не знам која су остала двојица – рекао нам је Кнежевић.

Путнички аутомобил је потпуно уништен, а знатна штета је и на Јовановићевом приватном камиону. Саобраћај на магистрали је био у прекиду све до седам часова.

Из чачанске болнице смо обавештени да је Славиша Семиз, у тешком стању, превезен у Клинички центар у Београду, као и да се лекари боре за живот тешко повређеног Владимира Боровчанина.


Izvor: Politika / Б. Ломовић
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
ZA DVA MESECA 170 POGINULIH

BEOGRAD - U Srbiji je tokom juna i jula u saobraćajnim nesrećama poginulo 170, a povređeno 3.589 lica, što je mnogo više u odnosu na prethodni period i ozbiljno narušava pozitivne trendove u bezbednosti saobraćaja ostvarene u protekle tri godine, upozorio je zamenik načelnika Uprave saobraćajne policije pukovnik Blagoje Milinić.

U protekla dva meseca bilo je 2.695 saobraćajnih nezgoda sa nastradalim osobama, precizirao je Milinić i posebno apostrofirao 16 veoma teških udesa, u kojima je poginulo 38 osoba, dok su 24 povređene. Prema njegovim rečima, analize ukazuju da je, uz povećan obim saobraćaja, otežane vremenske uslove i postojeći vozni park, osnovni uzrok saobraćajnih nezgoda to što pojedini vozači grubo krše propise - ne poštuju ograničenje brzine, neoprezno i veoma opasno pretiču, voze pod dejstvom alkohola.

Uzrok nesreća je često i korišćenje mobilnog telefona u vožnji, napomenuo je Milinić. Policijske kontrole će zato, najavio je Milinić, više nego do sada biti selektivne i usmerene na sankcionisanje najopasnijih saobraćajnih prekršaja i na konkretne učesnike u saobraćaju koji to najčešće čine.

Kao najopasnije deonice u Srbiji, na kojima se događa najviše saobraćajnih nezgoda, on je označio put Novi Sad-Horgoš, pravac od Leskovca do granice sa Makedonijom i Ibarsku magistralu u delu od Beograda do Požege. Milinić je dodao da na tim deonicama stalno dežuraju patrole saobraćajaca, a jednom nedeljno helikopterom se iz vazduha kontrolišu putevi gde se najčešće događaju saobraćajni prekršaji i nesreće.

Prema oceni Milinića, novi zakon o bezbednosti saobraćaja, koji bi na jesen trebalo da se nađe u skupštinskoj proceduri, trebalo bi da utiče na smanjenje broja nezgoda. Novi zakon, objasnio je Milinić, neke oblasti uređuje preciznije i konkretnije u odnosu na sadašnji, posebno u delu tehničke ispravnosti vozila i "praćenja" vozača koji su česti prekršioci saobraćajnih propisa.


Izvor: Kurir / (FoNet)
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Црни викенд на путевима око Новог Сада
Погинули мајка и син
У судару код Жабља страдао Давор Т., а за живот Благоја Т. боре се лекари


НОВИ САД – Протекли викенд остаће према трагичним последицама забележен као један од најцрњих од почетка године. Погинуло је троје људи, а тешко повређено седморо, међу којима се за живот још једног повређеног боре лекари Клиничког центра у Новом Саду.

Најжешћи удес догодио се на путу Нови Сад – Зрењанин када је путнички аутомобил марке „југо корал” који је ишао из правца Зрењанина, највероватније скренуо на леву страну коловоза и директно се сударио са камионом којим је управљао Миле И. (43) из Зворника, држављанин БиХ.

У „југу” је на месту погинуо Марко С. (7), а његова мајка Цвeтка С. (46) која је била за воланом аутомобила непосредно на месту несреће је још давала знаке живота, али је због изузетно тешких повреда убрзо преминула, након пријема у новосадски Клинички центар. Возач камиона није повређен, а није ни задржан, али је дежурни судија који је извршио увиђај наложио анализу његове крви и технички преглед возила.

Погинули су из Арадца, а идентификовани су тек када је у Нови Сад допутовао отац, односно супруг Марка и Цветкe.

На путу Жабаљ – Ђурђево, управљајући путничким аутомобилом  марке „застава југо – темпо”, из смера Ђурђева, услед неприлагођене брзине кретања возила стању коловоза и условима саобраћаја (непрегледна кривина) погинуо је Давор Т. (20) из Шајкаша. Он је, наиме, прешао на леву саобраћајну траку намењену возилимa из супротног смера и директно се сударио са аутомобилом „шкода фабија” којим је управљао Радомир Г. (31) из Ђурђева. У несрећи је тешке повреде опасне по живот задобио Благоје Т. (17) и за његов живот се још боре новосадски лекари, а повређен је и Обрад Г. (33), такође, из Шајкаша. Њима је помоћ указана у Клиничком центру у Новом Саду.

На путу од Новог Сада према Парагову догодила се и једна неуобичајена несрећа – судар два мотоцикла, а возачи – младићи чији идентитет још није саопштен, као ни услови под којима се догодио удес, задобили су тешке телесне повреде, тако да је један од њих због унутрашњег крварења одмах оперисан у Институту за хирургију у Новом Саду.
Новосадска полиција је тим поводом јуче саопштила да су последњих дана све учесталије несреће чији је узрок пребрза вожња и непоштовања првенства пролаза.


Izvor: Политика / С. Живковић
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Brzina kosi živote
Z. U., 18. avgust 2006

Na putevima Srbije, u junu i julu ove godine, u saobraćajnim nesrećama poginulo je 170 osoba, dok ih je 3.589 teže i lakše povređeno. Za ova dva meseca dogodilo se 2.695 udesa, a najčešći uzroci su brzina, alkohol i nepoštovanje saobraćajnih propisa.
MUP Srbije saopštio je da je grubim nepoštovanjem saobraćajnih propisa izazvano 16 saobraćajnih udesa sa više nastradalih osoba - 38 , dok ih je 24 teško povređeno. Saobraćajna policija je pojačala kontrolu poštovanja propisa, brzine, tehničke ispravnosti vozila... U pripremi je i kampanja o obaveznom korišćenju sigurnosnih pojaseva i zaštitnih kaciga.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 98
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.